Рішення від 09.10.2025 по справі 280/6856/25

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

09 жовтня 2025 року о/об 14 год. 50 хв.Справа № 280/6856/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )

до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 )

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_2 (надалі - відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_3 ), в якій позивач просить суд: 1) визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо внесення відомостей про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 виключити відомості про порушення правил військового обліку відносно ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 3) визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо направлення звернення до органів Національної поліції України щодо затримання та доставлення ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 ; 4) зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 направити до Головного управління Національної поліції в Запорізькій області повідомлення про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 .

У позовній заяві зазначено наступне: «… ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, який зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 , адреса проживання АДРЕСА_2 . Згідно з військово-обліковим документом позивач перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_5 (Якимівка). З витягу з мобільного застосунку Позивача "Резерв+" вбачається відмітка "Порушення правил військового обліку". 08.07.2025 представник Позивача звернувся до Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України із адвокатським запитом, у якому, зокрема, просив надати інформацію стосовно того чи направлялись до органів Національної поліції України звернення предметом яких є розшук та/або доставлення ОСОБА_1 . Листом Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України № 103481?2025 від 11.07.2025 (1052963) представнику Позивача, окрім іншого, роз'яснено, що в інформаційному порталі Національної поліції України міститься інформація про реєстрацію в інформаційній системі "Єдиний облік" звернення ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЯКИМІВКА) (далі - ТЦК та СП) щодо порушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , правил військового обліку, законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Звернення ТЦК та СП від 10.06.2025 № Е2401782, зареєстровано до єдиного обліку заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події з використанням системи ІПНП Дніпровським районним управлінням поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області від 21.06.2025 за № 21788. Також Департамент превентивної діяльності Національної поліції України поінформував, що згідно з даними бази даних «Розшук» системи ІПНП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у державному розшуку не перебував та станом на 08.07.2025 не перебуває. Для отримання належним чином завіреної копії звернення ТЦК та СП та більш детальної інформації з приводу порушення мобілізаційного законодавства ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , порекомендовано звернутися до ІНФОРМАЦІЯ_6 (ЯКИМІВКА). 09.07.2025 представник Позивача звернувся до Відповідача із адвокатським запитом, в якому просив: - надати інформацію про наявність порушень правил військового обліку з боку позивача та у випадку наявності таких порушень належним чином засвідчені докази таких порушень та надати інформацію щодо суті таких порушень та в чому вони полягають; - у випадку, якщо відповідачем виносилися постанови про притягнення Позивача до адміністративної відповідальності надати належним чином засвідчені копії таких постанов; - у випадку, якщо відповідачем складалися протоколи про вчинення Позивачем адміністративних правопорушень надати належним чином засвідчені копії таких протоколів; - надати інформацію стосовно того чи направлялись до органів Національної поліції України звернення, предметом яких є розшук та/або доставлення Позивача до ТЦК та СП. Крім того, представник позивача просив у випадку відсутності кваліфікації, складу адміністративного правопорушення, а також відкритої адміністративної справи й винесеної постанови про притягнення до адміністративної відповідальності виключити ОСОБА_1 із Єдиного реєстру "Оберіг", як порушника військового обліку за відсутністю складу адміністративного правопорушення. Як убачається з відповіді ТЦК у звязку із тим, що Позивач місце проживання та не повідомив протягом 7 днів, чим порушим ст 37 ЗУ "Про військовий обовязок та військову службу",. Відповідно до інформації, що міститься в мобільному застосунку "Резерв+" в розділі - «Розширені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів», розділ «Правопорушення» зазначено наступну інформацію - «Дані в цьому реєстрі відсутні». Таким чином, Єдиний реєстр "Оберіг" не містить інформації про правопорушення, яке вчинене Позивачем, а також, Позивачу достеменно відомо, що ним правила військового обліку не порушувалися, що виключає будь-яку відповідальність. Так, якщо ТЦК не складав ані протокол, ані постанову про притягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення військового обліку та внесення відповідних відомостей до Реєстру військовозобов'язаних «Оберіг» є протиправним. Відповідно, якщо не було складено протокол чи постанову про притягнення до відповідальності, то і у «Резерві+» не може відображатися інформація про порушення військового обліку. Таким чином, дії Відповідача щодо внесення відомостей про порушення правил військового обліку та направлення звернення до органів Національної поліції для здійснення адміністративного затримання та доставлення Позивача до ТЦК та СП є протиправними, а тому, Позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду. …».

Позивач підтримав позовну заяву.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне: «… Згідно ч. 4 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії воєнного стану призовники, військовозобов'язані та резервісти, які залишили або покинули своє місце проживання, зобов'язані в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи стати на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи. Згідно п.п. 1 п. 1 Додатку 2 «Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022р. № 1487, призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Крім того, призовники, військовозобов'язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад. Відповідно до п. 21 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30 грудня 2022 р. № 1487, взяття громадян, які прибули з тимчасово окупованих територій України, на персонально-первинний та персональний військовий облік здійснюється після взяття таких осіб на облік внутрішньо переміщених осіб та на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів за місцем фактичного проживання. Згідно п.п. 7 п. 1 Додатку 2 «Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022р. № 1487, призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік. ОСОБА_1 згідно інформації зазначеної в Єдиному електронному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг», змінив місце проживання: АДРЕСА_2 , та не став у семиденний строк на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, чим порушив ч. 4 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та п.п. 1 п. 1, п.п. 7 п. 1 Додатку 2 «Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022р. № 1487, у зв'язку з чим через Єдиний електронний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» 10.06.2025р. було подано звернення № Е2401782 до Дніпровського районного управління поліції № 1 ГУНП в Дніпропетровській області, про оголошення ОСОБА_1 в розшук для подальшого його доставлення до ТЦК та СП для складання протоколу про скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення. Згідно абз. 5 п. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством. З огляду на вище викладене, вважаємо, що ОСОБА_1 порушуючи норми чинного законодавства України, через суд, намагається уникнути адміністративної відповідальності. …».

Відповідач проти позовної заяви заперечував.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 11.08.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

У Військово-обліковому документі «Резерв+» (Розширені дані з реєстру) міститься наступна інформація, зокрема: « ОСОБА_2 »; «Сформовано:» - «25.06.2025, 07:06»; «Категорія обліку» - «Військовозобов'язаний»; «Підстава зняття/виключення:» - «-»; «Відстрочка до» - «-»; «Тип відстрочки» - «-»; «ТЦК та СП» - « ІНФОРМАЦІЯ_5 (Якимівка)»; «Дата взяття на облік» - « ІНФОРМАЦІЯ_7 »; «Дата ВЛК» - «-»; «Номер протоколу ВЛК» - «-»; «Постанова ВЛК» - «-»; «Зареєстроване місце проживання» - « АДРЕСА_1 »; «Адреса проживання» - « АДРЕСА_2 »; «Дата уточнення даних» - «16.07.2024»; «Правопорушення» - «Дані в цьому реєстрі відсутні».

У листі Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України від 11.07.2025 за №103481-2025 на адресу адвоката Майструк Н.О. зазначено: «… За дорученням керівництва Національної поліції України у Департаменті превентивної діяльності спільно з Департаментом інформаційно-аналітичної підтримки в межах компетенції розглянуто Ваш адвокатський запит в інтересах ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо наявності інформації відносно останнього в інформаційно-комунікаційній системі «Інформаційний портал Національної поліції України» (далі - система ІПНП), та з інших питань. За результатами розгляду повідомляємо, що відповідно до частин першої та четвертої статті 8 Закону України «Про Національну поліцію» поліція діє виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України. Під час дії воєнного стану поліція діє згідно із призначенням та специфікою діяльності з урахуванням тих обмежень прав і свобод громадян, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, що визначаються відповідно до Конституції України та Закону України «Про правовий режим воєнного стану». Також інформуємо, що відповідно до частини третьої статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», абзацу третього пункту 56 та абзацу шістнадцятого пункту 79 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі - Порядок), органи Національної поліції України за зверненнями районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ та розвідувальних органів, надісланим у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС, здійснюють адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до найближчого районного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ. При надходженні до органів (підрозділів) поліції таких звернень, відповідно до Порядку ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 08 лютого 2019 року № 100, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 05 березня 2019 року за № 222/33194, інформація про особу вноситься до системи ІПНП, Положення про яку затверджене наказом Міністерства внутрішніх справ України від 03 серпня 2017 року № 676, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 28 серпня 2017 року за № 1059/30927 (зі змінами). Повідомляємо, що станом на 08.07.2025 за даними системи ІПНП наявне звернення ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЯКИМІВКА) (далі - ТЦК та СП) щодо порушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , правил військового обліку, законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Звернення ТЦК та СП від 10.06.2025 № Е2401782, зареєстровано до єдиного обліку заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події з використанням системи ІПНП Дніпровським районним управлінням поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області від 21.06.2025 за № 21788. Також інформуємо, що згідно з даними бази даних «Розшук» системи ІПНП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у державному розшуку не перебував та станом на 08.07.2025 не перебуває. Водночас звертаємо увагу, що інформація відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , надійшла до Дніпровського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області в електронному вигляді відповідно до пункту 56 Порядку шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС. Зазначена інформаційна взаємодія здійснюється відповідно до вимог Порядку електронної інформаційної взаємодії Міністерства оборони України (далі - МОУ), Міністерства внутрішніх справ України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, затвердженого спільним Наказом Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України від 18 травня 2023 року № 290/411, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 23 червня 2023 року за № 1052/40108. Ураховуючи вищезазначене та приймаючи до уваги той факт, що електронне звернення формується в інформаційних ресурсах МОУ у визначеному форматі, тому для отримання належним чином завіреної копії звернення ТЦК та СП та більш детальної інформації з приводу порушення мобілізаційного законодавства ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рекомендуємо Вам звернутися до ІНФОРМАЦІЯ_6 (ЯКИМІВКА). …».

У листі ІНФОРМАЦІЯ_5 від 01.08.2025 за №3021 на адресу адвоката Майструк Н.О. зазначено: «… На Ваш Адвокатський запит вих. № 001/07 від 25.07.2025р. (вх. 3380) про надання інформації щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 надає наступну інформацію. ОСОБА_1 , згідно інформації зазначеної в Єдиному електронному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг», змінив місце проживання: АДРЕСА_2 , і не став на військовий облік за місцем проживання у ТЦК та СП протягом 7 днів, чим порушив ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», у зв'язку з чим через Єдиний електронний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» 10.06.2025р. було подано звернення № Е2401782 до Дніпровського районного управління поліції № 1 ГУНП в Дніпропетровській області про оголошення ОСОБА_1 в розшук. …».

Судом досліджено всі документи, наявні у даній адміністративній справі.

При вирішенні публічно-правового спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.

Указом Президента України від 24.02.2022 за №64/2022 «Про введення воєнного стану» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації в Україні введений воєнний стан.

За Указом Президента України від 24.02.2022 за №65/2022 «Про загальну мобілізацію» оголошено та проводиться загальна мобілізація.

Згідно з п.22 «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», затвердженого 16.05.2024 постановою Кабінету Міністрів України №560 (надалі - «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»), резервісти та військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів України, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ. Резервісти та військовозобов'язані, у яких відсутній (які втратили) військово-обліковий документ, уточнюють свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ, де вони перебувають на військовому обліку. У такому разі під час уточнення облікових даних їм оформляється військово-обліковий документ.

Відповідно до ч.4 ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії воєнного стану призовники, військовозобов'язані та резервісти, які залишили або покинули своє місце проживання, зобов'язані в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи стати на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи (військовозобов'язані та резервісти Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, а військовозобов'язані та резервісти розвідувальних органів України - у зазначений строк повідомити про зміну місця проживання відповідному підрозділу розвідувальних органів України).

У п.21 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого 30.12.2022 постановою Кабінету Міністрів України №1487 (надалі - «Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів»), зазначено: «21. … Взяття громадян, які прибули з тимчасово окупованих територій України, на персонально-первинний та персональний військовий облік здійснюється після взяття таких осіб на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів за місцем фактичного проживання.».

У Додатку 2 «Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» зазначено: «1. Призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні: 1) перебувати на військовому обліку: за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов'язані розвідувальних органів - у відповідному підрозділі розвідувального органу). Крім того, призовники, військовозобов'язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад; … 7) особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік; …».

Згідно з ч.3 ст.38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» органи Національної поліції України у встановленому законом порядку зобов'язані за зверненнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України доставити до таких територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. (…).

Як зазначено у п.56 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», Національна поліція: (…); за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ та розвідувальних органів (яке має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), передбачені статтею 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», підставу (порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку; порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію), унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи), надісланим у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС, здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ. У разі відсутності технічної можливості передачі даних такі звернення надсилаються в паперовій формі (додаток 20); (…).

За п.79 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки: (…); звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції (у разі неможливості складення протоколу про адміністративне правопорушення на місці його вчинення) для доставлення осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою складення протоколів про адміністративні правопорушення, до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому ця особа перебуває (повинна перебувати) на військовому обліку, з урахуванням вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку; (…).

Судом вивчено й інші норми права, які стосуються виниклого публічно-правового спору.

Позивачем не надано до суду доказів того, що він особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання (« АДРЕСА_2 ») прибув із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік.

Враховуючи наведені та інші норми права, обставини справи, суд не вбачає протиправності дій відповідача.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене вище, позовна заява позивача є не обґрунтованою і не підлягає задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

У стягненні на користь позивача з відповідача судових витрат має бути відмовлено.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити у повному обсязі.

У стягненні на користь позивача з відповідача судових витрат відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Рішення виготовлено у повному обсязі 09.10.2025.

Суддя О.О. Прасов