Рішення від 09.10.2025 по справі 200/5484/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2025 року Справа№200/5484/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Голошивця І.О., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження адміністративний позов Головного управління ДПС у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС» про стягнення податкового боргу.

Головне управління ДПС у Донецькій області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС» про стягнення податкового боргу.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що ТОВ «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС» (далі відповідач) перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Донецькій області (далі позивач), Краматорська ДПІ як платник податків за основним місцем обліку з 20.11.2013, номер взяття на облік 160113184040. Наразі по ТОВ «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС» обліковується податковий борг, який раніше не був заявлений до суду, у розмірі 707 152,07 грн. та виник з причини несплати грошових зобов'язань, нарахованих податковим органом за результатами акта камеральної перевірки, у т.ч.: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код класифікації доходів бюджету 14010100), у сумі 707 152,07 грн., а саме: 719 075,07 грн. - донараховано штрафні санкції згідно з п. 120-1.1, 120-1.2 ст. 120-1 Податкового кодексу України за актом поточного року, податкове повідомлення - рішення (форма «Н») № 1833/05-99-04-09/38983870 від 21.05.2024, у зв'язку з наявністю переплати в обліковій картці платника залишок несплаченої суми складає 707 152,07 грн. Позивач зауважив, що податковим органом було проведено камеральну перевірку, за підсумками якої складено Акт від 10.04.2024 № 1070/05-99-04-09/38983870 про результати камеральної перевірки щодо дотримання порядку реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких накладних з податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних по відповідачу. За даними перевірки встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, чим порушено вимоги п. 201.10 ст. 201, абз. 1 п. 120-1.1 ст. 120-1 розділу II Податкового кодексу України, п. 89, п. 90 підрозділу 2 розділу «Перехідні положення» Податкового кодексу України. Не погоджуючись з висновком акта перевірки від 10.04.2024 № 1070/05-99-04¬09/38983870 щодо встановлених перевіркою порушень, відповідачем були надані заперечення до ГУ ДПС в Донецькій області. Позивач зазначив, що за результатами розгляду заперечення ГУ ДПС в Донецькій області було надано відповідь від 15.05.2024 в якій зазначено, що висновки акту камеральної перевірки від 10.04.2024 № 1070/05-99-04-09/38983870 щодо порушення відповідачем граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН відповідають нормам ПК України та залишаються без змін при винесенні відповідних податкових повідомлень-рішень. На підставі акта камеральної перевірки від 10.04.2024 № 1070/05-99-04-09/38983870 складено податкове повідомлення-рішення форми «Н» вiд 21.05.2024 № 1833/05-99-04-09/38983870, яке надіслано платнику засобами поштового зв'язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Лист із зазначеним податковим повідомленням-рішенням не вручено та повернуто поштою 08.06.2024 з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Вказане податкове повiдомлення-рiшення не оскаржувалось платником та не відкликалось податковим органом. Позивач закцентував свою увагу на тому, що у зв'язку з несплатою платником податків ТОВ «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС» узгоджених податкових зобов'язань, ГУ ДПС у Донецькій області було сформовано податкову вимогу форми «Ю» від 26.07.2024 № 0000378-1306-0599, яку спрямовано на адресу підприємства засобами поштового зв'язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Лист з вимогою не вручено та повернуто поштою 20.08.2024 з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Вказана податкова вимога не була оскаржена та не відкликалась. Позивач наголосив на тому, що згідно пп. 20.1.34 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг, електронних гаманців в емітентах електронних грошей, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини. Позивач зауважив, що згідно з даними, що містяться в інформаційно-комунікаційній системі ДПС України, відповідач має відкриті розрахункові рахунки в банківських установах. Враховуючи те, що узгоджених податкових зобов'язань відповідачем перед бюджетом не сплачено, виникли правові підстави для звернення до суду з позовом про стягнення податкового боргу в розмірі 707 152,07 гривень.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 29.07.2025 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Встановлений відповідачу строк протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі, для надання на адресу Донецького окружного адміністративного суду: відзиву на позовну заяву разом з усіма доказами, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.

Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, про що свідчить наявність реєстрації кабінету електронного суду у представника позивача Криволапа А.Г., ГУ ДПС у Донецькій області та ТОВ «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС» із відповідною відміткою в графі «доставлено» та графі «дата встановлення статусу» зазначено - 29.07.2025.

Варто також зазначити, що позивач у відповідності до приписів Кодексу адміністративного судочинства України при поданні позовної заяви додав до неї квитанцію №4061061 про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС від 23.07.2025 року.

З урахуванням вищенаведеного відповідач був належним чином обізнаний про наявність позовної заяви на розгляді в Донецькому окружному адміністративному суді.

Приписами ч.4 ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Відповідно до ч.6 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Головне управління ДПС у Донецькій області є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Податковим кодексом України повноваження, згідно ст. 43 Кодексу адміністративного судочинства України, здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 38983870) є юридичною особою, яку зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 19.11.2013 за № 15881020000013115, податкова адреса: 84306, Донецька область, Краматорський район, м. Краматорськ, вул. Стрийська, буд. 4, кв.(офіс) 201 (код за КАТОТТГ - UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада).

ТОВ «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС» перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Донецькій області, Краматорська ДПІ як платник податків за основним місцем обліку з 20.11.2013, номер взяття на облік 160113184040.

Судом було встановлено, що податковим органом було проведено камеральну перевірку, за підсумками якої складено акт від 10.04.2024 №1070/05-99-04-09/38983870 про результати камеральної перевірки щодо дотримання порядку реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких накладних з податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС». Перевіркою встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН та в графі відповідальність зазначено - абзац 1 пункту 120-1.1 статті 120-1 розділу II Податкового кодексу України. Порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної/Пункт 90 розділу XX «Перехідні положення» тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ на загальну суму 7 190 750,52 грн.

Вказаний акт було направлено на адресу відповідача засобами поштового зв'язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Лист із копією вищезазначеного акту було вручено особисто за довіреністю представнику відповідача 18.04.2024 року.

Як зазначив позивач у своїй позовній заяві: - «Не погоджуючись з висновком акта перевірки від 10.04.2024 № 1070/05-99-04¬09/38983870 щодо встановлених перевіркою порушень, ТОВ «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС» надано заперечення до ГУ ДПС в Донецькій області.».

Судом встановлено, що позивачем було надано відповідь від 15.05.2024 року на заперечення відповідача, в якій було зазначено наступне: - «За результатами аналізу ІС «Єдине вікно подання електронної звітності відповідно до квитанцій №2 «Про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних», податкові накладні №112 від 21.12.2022, №56 від 21.12.2022, №111 від 21.12.2022. №113 від 21.12.2022, №83 від 30.12.2022, №84 від 30.12.2022, №95 від 31.12.2022, №87 від 31.12.2022, №92 від 31.12.2022, №91 від 31.12.2022, №90 від 31.12.2022. №96 від 31.12.2022 зареєстровані 16.01.2023, тобто з порушенням терміну реєстрації на 1 день. В запереченнях підприємство посилається на лист ДПС України від 15.02.2023 №3728/6/99-02-05-06 в якому надана інформація, що згідно реєстру транзакцій з ІКС «Податковий блок» 13.01.2023 на рахунок ТОВ «ГК «Інвестсервіс» в СЕА ПДВ зараховано кошти на загальну суму 32 180 000,00 гривень. Після цього проводилась реєстрація податкових накладних. Тобто, у підприємства була можливість своєчасно зареєструвати податкові накладні. Також, слід зазначити, що 08 лютого 2023 року набрав чинності Закон України від 12 січня 2023 року № 2876-ІХ «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування», відповідно до якого, внесено зміни зокрема, до п.п. 69.18 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ). Підпунктом 69.18 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ установлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 години до 20 години. Операційний день для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, на який припадає граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, триває з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин. Таким чином, доводи ТОВ «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС», викладені в запереченнях, не спростовує висновків, що були зроблені в Акті перевірки від 10.04.2024 №1070/05-99-04-09/38983870. Виходячи з вищенаведеного, висновки акту камеральної перевірки від 10.04.2024 №1070/05-99-04-09/38983870 щодо порушення ТОВ «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС» граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених пунктом 201.10 статті 201 та згідно з пунктом 120-1.1 статті 120-1, пунктом 89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення», та згідно з пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI відповідають нормам Податкового кодексу та залишаються без змін при винесенні відповідних податкових повідомлень-рішень.».

На підставі вищезазначеного акту, податковим органом було сформовано податкове повідомлення-рішення Форми «Н» від 21.05.2024 року №1833/05-99-04-09/38983870 в якому зазначена сума штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС» на загальну суму - 719 075,07 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення було надіслано відповідачу засобами поштового зв'язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Лист із зазначеним податковим повідомленням-рішенням не вручено та повернуто поштою 08.06.2024 з відміткою «за закінченням терміну зберігання», що підтверджується наявними в матеріалах справи відповідними доказами.

Варто зауважити, що матеріали справи не містять доказів оскарження відповідачем вказаного податкового повiдомлення-рiшення.

Як встановлено судом та підтверджується наявними доказами в матеріалах справи, у зв'язку з несплатою платником податків ТОВ «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС» узгоджених податкових зобов'язань, Головним управлінням ДПС у Донецькій області було сформовано податкову вимогу форми «Ю» від 26.07.2024 № 0000378-1306-0599, яку спрямовано на адресу підприємства засобами поштового зв'язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Лист з вимогою не вручено та повернуто поштою 20.08.2024 з відміткою «за закінченням терміну зберігання».

Вказана податкова вимога не була оскаржена відповідачем по справі та податковим органом не відкликалась.

Станом на день подання позову за відповідачем обліковується сума боргу, який самостійно останнім не сплачено.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права та обов'язки платників податків, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI (з наступними змінами та доповненнями, чинними на час виникнення спірних відносин та подання позовної заяви).

Згідно з п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, в разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу

У разі невиконання платником податків обов'язку щодо своєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання контролюючий орган в силу компетенції, встановленої нормами Податкового кодексу України, здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків.

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, в разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 131.2 ст. 131 Податкового кодексу України встановлено, що при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.

Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом.

Пунктом 5 розділу ІІІ Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 28.12.2015 №1204, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.01.2016 за №124/28254, встановлено, що якщо пошта (поштова служба) не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через відсутність за місцезнаходженням платника податків (посадових осіб платника податків), їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштою (поштовою службою) в повідомленні про вручення, із зазначенням причин невручення.

Згідно пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Пунктом 7 Порядку направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 30.06.2017 №610, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.07.2017 за №902/30770, встановлено, що податкова вимога вважається належним чином врученою платнику податків (крім фізичних осіб), якщо вона надіслана за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручена платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові (абзац перший).

У разі якщо пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, така податкова вимога вважається врученою платнику податків у день, вказаний поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення (абзац третій).

Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422, чинний на час виникнення спірних правовідносин, (далі також - Порядок №422), з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

Згідно з підпунктом 4 пункту 2 розділу ІІІ Порядку №422 при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник, у першу чергу зараховуються у рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник, у наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу - у рахунок пені згідно з черговістю їх виникнення.

Згідно з пп. 15.1 - 15.2 ст. 15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом. Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами.

Згідно з п. 36.1 ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Пунктом 59.1 статті 59 ПК України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

При цьому, відповідно до п.59.5 ст.59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

На адресу відповідача згідно п.п. 59.1. ст.59 Податкового кодексу України надіслано податкову вимогу форми «Ю» від 26.07.2024 року №0000378-1306-0599, яка була повернута поштою 20.08.2024 з відміткою «за закінченням терміну зберігання»

Доказів оскарження податкової вимоги суду не надано.

Відтак, враховуючи, що сума грошових зобов'язань відповідачем не була сплачена своєчасно, вона набула статусу податкового боргу.

Таким чином, матеріалами справи підтверджується, що у відповідача наявний податковий борг у розмірі 707 152,07 грн., який виник з причини несплати грошових зобов'язань, нарахованих податковим органом.

Наявність вищенаведеного боргу за відповідачем підтверджується копією розрахунку ціни позову по відповідачу, в якій зазначена сума боргу - 707 152,07 грн.

Протилежного матеріали справи щодо необґрунтованості зазначеної суми боргу нарахованої позивачем відповідачу, матеріали справи не містять.

Згідно з п.п.20.1.34 п.20.1 ст.20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 87.2 ст.87 ПК України, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Приписами ст.95 Податкового кодексу України, зокрема, пунктами 95.1 визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

95.2. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

95.3. Стягнення коштів з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

На підставі викладеного, суд вбачає наявність передбачених чинним законодавством обставин для стягнення з відповідача податкового боргу в розмірі 707 152,07 грн.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідачем суду не надано.

Враховуючи те, що сума податкового боргу позивача складає 707 152,07 грн., підтверджується матеріалами справи, не сплачена відповідачем в добровільному порядку, доказів скасування податкової вимоги відповідачем не подано, суд вважає позовні вимоги правомірними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до положень статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Приписами ч.1 ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Підстави для розподілу судових витрат у даній справі відсутні.

Керуючись ст.ст. 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДПС у Донецькій області (адреса: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, буд.59, ЄДРПОУ: 44070187) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС» (адреса: 84306, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Стрийська, буд.4, ЄДРПОУ: 38983870) про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТСЕРВІС» (адреса: 84306, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Стрийська, буд.4, ЄДРПОУ: 38983870) до бюджету кошти з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, у розмірі суми податкового боргу - 707 152,07 грн., а саме: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код класифікації доходів бюджету 14010100), у сумі 707 152,07 гривень.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 09 жовтня 2025 року.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.О. Голошивець