Справа № 461/5551/24
Провадження № 1-кс/461/6121/25
08.10.2025 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №12024140000000489 від 29.04.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 364, ч. 4 ст. 191 КК України, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України про продовження строку відсторонення від посади ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
Прокурор першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні за №12024140000000489 від 29.04.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 364, ч. 4 ст. 191 КК України, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України про продовження строку відсторонення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади директора ЛКП «Рембуд» на строк два місяці, тобто до 13 грудня 2025 року.
В обґрунтування поданого клопотання покликається на те, що ухвалою Колегії суддів судової палати у кримінальних справах Львівського апеляційного суду від 14.08.2025 ОСОБА_4 відсторонено від посади директора ЛКП «Рембуд» на строк 60 днів, тобто до 13.10.2025. За таких обставин, в матеріалах кримінального провадження наявні достатні ризики того, що ОСОБА_5 перебуваючи на посаді директора ЛКП «Рембуд», зможе перешкоджати кримінальному провадженню шляхом незаконного впливу на свідків, знищення чи підробки документів, які мають значення для досудового розслідування, а також протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину (ч.4 ст. 191 КК України), пов'язаного із корупцією, за яке передбачене покарання у виді позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, який був вчинений ним у період виконання службових обов'язків, з корисливих мотивів. На даний час, ОСОБА_5 займає посаду директора ЛКП «Рембуд», що унеможливлює виконання ним своїх обов'язків на час кримінального провадження, оскільки, продовжуючи перебувати на вказаній посаді, підозрюваний зможе незаконними засобами впливати на свідків з метою підбурювання їх до надання неправдивих показань або відмови від надання таких, а також повторно вчиняти аналогічні кримінальні правопорушення. Зазначає, що ОСОБА_5 перебуваючи на посаді директора ЛКП «Рембуд», зможе продовжити свою злочинну діяльність та перешкоджати розслідуванню кримінального провадження або знищувати докази у кримінальному провадженні. З урахуванням викладених у клопотанні ризиків та особи підозрюваного, обставин вчинення ним кримінального правопорушення, сторона обвинувачення приходить до висновку про необхідність відсторонення підозрюваного ОСОБА_4 від займаної посади строком на 2 місяці.
Прокурор ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився. Належним чином був повідомлений про день, час та місце розгляду справи. Подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутності, клопотання підтримав в повному обсязі.
Підозрюваний ОСОБА_4 у судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Львівській області за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024140000000489 від 29.04.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 364, ч. 4 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 будучи директором ЛКП «Рембуд» скоїв заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України.
У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану», введено воєнний стан по всій території України строком на 30 діб, який з урахуванням подальших законодавчих змін, було неодноразово продовжено, зокрема, до 18.08.2023.
Так, у відповідності до посадової інструкції «Директора» ЛКП «Рембуд» директор зобов'язується безпосередньо і через адміністрацію Львівського комунального підприємства «Рембуд» здійснювати поточне управління підприємством, забезпечувати його прибуткову діяльність, ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством майна; здійснює поточне (оперативне) керівництво Підприємством, організовує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань Підприємства, передбачених законодавством, статутом Підприємства; повинен безумовно дотримуватись норм законодавства України; забезпечує цільове використання бюджетних, позабюджетних та спеціальних коштів; забезпечує виконання договорів та додаткових угод, якщо такі угоди укладались.
Таким чином, ОСОБА_4 обіймаючи посаду директора ЛКП «Рембуд», що здійснює свою господарську діяльність за адресою: м. Львів, вул. Дністерська, 16, обіймав посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, тобто відповідно до положень примітки ст.364 КК України є службовою особою, яка постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснює функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймає постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Так, 06.07.2023 у зв'язку із завданим ракетним ударом в ході збройної агресії російською федерацією, було пошкоджено багатоквартирні будинки в тому числі будинок №68, що по вул. Стрийській у м. Львові, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі, що потребувало невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів вказаних житлових будинків.
Так, у відповідності до рішення №701 Львівської міської ради від 11.07.2023 «Про визначення департаменту житлового господарства та інфраструктури, районних адміністрацій замовниками робіт з проведення заходів з ліквідації наслідків ракетного удару, аварійно - відновлювальних та невідкладних робіт у будинках» з метою ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка сталася 06.07.2023 внаслідок ракетного удару по житлових будинках м. Львова, для забезпечення безпечної експлуатації відповідно до рішення позапланового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол від 06.07.2023 №8), керуючись Порядком проведення окремих видів робіт на об'єктах культурної спадщини в умовах воєнного стану, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2022 №1342, Порядком виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації, пов'язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2022 №473, виконавчий комітет вирішив:
1) визначити Галицьку районну адміністрацію замовником робіт з проведення заходів з ліквідації наслідків ракетного удару для будинків №№58,70,72 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару 06.07.2023, та аварійно-відновлювальних робіт у будинках, ремонту покрівель та заміни пошкоджених вікон, які не є автентичними і не належать до предмета охорони на об'єктах культурної спадщини;
2) визначити замовником протиаварійних демонтажних та невідкладних робіт основних конструктивних елементів будинків: Франківську районну адміністрацію щодо будинків №№62,64,66 на вул. Стрийській у м. Львов та укласти прямий договір з Львівським комунальним підприємством «Рембуд»; Галицьку районну адміністрацію щодо будинку №68 на вул. Стрийській у м. Львові та укласти прямий договір з Львівським комунальним підприємством «Рембуд».
07.07.2023 за адресою м. Львів, вул. Стрийська, біля будинків №62, 64, 66, 68, після проведення рятувальних робіт, відбулась зустріч між службовими та посадовими особами Львівської міської ради, Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, ЛКП «Рембуд» в тому числі за участю ОСОБА_4 , де обговорювався обсяг виконання аварійно-відновлювальних робіт та було визначено ЛКП «Рембуд» в якості підрядника до їх проведення, відповідно до Постанови, у зв'язку із підпорядкуванням Львівській міській раді та досвіду проведення будівельних робіт.
У невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 04.09.2023 у ОСОБА_4 , який на той час перебував на посаді директора ЛКП «Рембуд», відповідно до посадових обов'язків, володіючи інформацією про існування необхідності проведення аварійно-відновлювальних робіт та залучення ЛКП «Рембуд» в якості підрядника до їх проведення, виник умисел на розтрату бюджетних коштів, виділення, яких передбачалось для Галицької районної адміністрації Львівської міської ради на проведення аварійно-відновлювальних робіт.
Відповідно до статуту Львівського комунального підприємства «Рембуд», далі по тексту ЛКП «Рембуд», встановлено, що підприємство створено з метою отримання прибутку, забезпечення потреб населення в будівництві і капітальному ремонті житлового фонду, об'єктів комунального підприємства, тощо. Основними напрямками діяльності ЛКП «Рембуд» є проектування, будівництво, ремонт, реконструкція та ін. житла, промислових об'єктів, об'єктів соціально-культурного призначення, будівництво та ремонт індивідуальних житлових і дачних будинків, гаражів, тощо. ЛКП «Рембуд» створене Львівською міською радою згідно з Ухвалою міської ради від 01.08.1993 року та підпорядковане департаменту містобудування Львівської міської ради, що є правонаступником власника - територіальної громади м. Львова і є органом, до сфери управління якого входить комунальне підприємство. З 08.04.2022 директором ЛКП «Рембуд» являється ОСОБА_4 .
ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що вчинення злочину за таких умов пов'язане з складними, трудомісткими і довготривалими процесами, які включають виготовлення необхідної проектно-кошторисної та іншої документації, укладання та виконання договору з проведення аварійно-відновлювальних робіт, а тому самостійно, без залучення інших осіб, не зможе вчинити злочин та будучи відповідальним, щодо їх проведення, вирішив залучити посадових осіб субпідрядних організацій, які будуть залучені до проведення аварійно-відновлювальних робіт, які братимуть участь у вчиненні кримінального правопорушення, які не були обізнані у злочинних намірах останнього.
Розроблений ОСОБА_4 , план заволодіння коштами Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, що будуть виділені з місцевого бюджету для фінансування аварійно-відновлювальних робіт, передбачав укладання з підконтрольними субпідрядними організаціями договорів на проведення аварійно-відновлювальних робіт, які в свою чергу укладали договори з підприємствами на постачання продукції (товарів, робіт, послуг) за цінами, що значно перевищують ринкові. Водночас фактичне постачання такої продукції (товарів, робіт, послуг) на адресу м. Львів, вул. Стрийська, 68, повинно було здійснюватись контрагентами на підставі окремо укладених договорів постачання, про те за ринковими цінами, із заволодінням надлишком сплаченим Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради коштами.
У період з 04 вересня 2023 по 27 грудня 2023 рік ОСОБА_4 , розробив детальний план злочинної діяльності, що полягав у проведенні аварійно-відновлювальних робіт будинку №68, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська, за завищеними цінами, проводити, які будуть підконтрольні субпідрядні організації, з метою отримання надлишково сплачених коштів, який включав такі дії:
1) залучення інших осіб до діяльності для досягнення мети, без доведення їх до відома злочинних намірів;
2) створення протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування із завищеною вартістю будівельних матеріалів затвердженого головою Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, який в подальшому використовувався при проведення експертизи проектно-кошторисної документації;
3) розробку проектно-кошторисної діяльності по проведенню аварійно-відновлювальних робіт будинку №68, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська та включення до неї завищеної вартості необхідних будівельних матеріалів, затвердження зазначеної проектно-кошторисної документації Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради;
4) проведення експертизи проектно-кошторисної документації аварійно-відновлювальних робіт будинку №68, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська, та отримання позитивного експертного звіту із наданням протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування із завищеною вартістю будівельних матеріалів та таким чином додаткового закріплення завищеної вартості необхідних матеріалів;
5) визначення субпідрядної організації, яка проводитиме аварійно-відновлювальні роботи будинку №68, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
6) забезпечення виконання аварійно-відновлювальних робіт будинку №68, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
7) визначення та використання підконтрольної субпідрядної організації для придбання за реальною ринковою вартістю у підприємства-виробника чи постачальника матеріалів, для проведення аварійно-відновлювальних робіт, здійснення націнки, їх реалізація за завищеною вартістю субпідрядній організації, що виконуватиме роботу з аварійно-відновлювальних робіт будинку №68, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
8) забезпечення здійснення Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради оплат за виконані роботи за завищеними цінами;
9) виведення різниці коштів між реальною ринковою вартістю закуплених матеріалів та передбаченою укладеним договором, з метою заволодіння та розпорядження ними.
Діючи у межах загального злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 04 вересня 2023 року, ОСОБА_4 з метою створення кошторисної частини проектно-кошторисної документації з проведення аварійно-відновлювальних робіт та включення до неї заздалегідь завищених цін на будівельні матеріали, залучив ФОП ОСОБА_6 , який не був обізнаний у злочинних намірах останнього.
В подальшому, відповідно у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 04.09.2023, ОСОБА_6 , підготував первинну кошторисну документацію на об'єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №68 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі», далі по тексту об'єкт, яка в себе включала проект договірних цін із зазначенням ринкових цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення аварійно-відновлювальних робіт.
В свою чергу кошторисна частина первинної проектно-кошторисної документації на об'єкт, була складена ОСОБА_6 , на підставі протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування, із відтиском печатки Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, який було затверджено (схвалено) Головою Галицької районної адміністрації ОСОБА_7 , де були вказані ринкові ціни на будівельні матеріали, а саме: вікно напівкругле поз 1 Шир.хВис (мм) 1120х700 Тип: Вікно Сосна 78, матеріал: Turkul1933 1.Засклення: СПД 42 мм 4і-16Ar-4-14Ar-4i вартістю 15 422, 20 гривень за штуку, вікно поз. №10 Шир.Вис (мм)750х600; 1 Тип: Вікно Сосна 78, матеріали Turkul1933 вартістю 8 633,66 гривень за штуку, вікно поз. №4 Шир.хВис. (мм) 1050Х1750 Тип: Вікно Сосна 78, матеріал Turkul1933 вартістю 35 193,88 гривень за штуку, Вікно поз. №6 Шир.хВис. (мм) 1050Х1250 Тип Вікно Сосна 78, матеріал Turkul1933 вартістю 25 144,07 гривень за штуку, вікно поз №7 Шир.хВис (мм) 1080х1720 Тип Вікно Сосна 78 матеріал Turkul1933 вартістю 35 578,64 гривень за штуку, Вікно поз №9 Шир.хВис. (мм)980Х1200 Тип вікно Сосна 78. матеріал Turkul1933 22 531,12 гривень за штуку; вікно поз. №11 Шир.хВис. (мм) 1100х1800 Тип: Вікно Сосна 78 матеріал Turkul1933 вартістю 37 921,69 гривень за штуку.
04.09.2023 між Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради в особі ОСОБА_7 (Замовник) з однієї сторони та ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_4 (Підрядник) з іншої сторони, було укладено договір №174 підряду на об'єкт, відповідно до якого Замовник доручає, а Підрядник в межах твердої договореної ціни зобов'язується власними і залученими силами виконати і здати Замовникові відповідно до кошторисної документації та календарного плану роботи по об'єкту. Загальна вартість робіт, що підлягають виконанню за Договором, визначена на підставі твердої договірної ціни, становить 6 373 607,09 грн. (шість мільйонів триста сімдесят три тисячі шістсот сім гривень 09 копійок) з ПДВ, в тому числі ПДВ - 1023101,18 грн., яка в свою чергу була зменшена 27.12.2023 додатковою угодою №174/1 до договору №174 від 04.09.2023 на 3 488 501,19 (три мільйони чотириста вісімдесят вісім тисяч п'ятсот одну гривню 19 копійок).
В подальшому на виконання вказаного договору виконано частину робіт, які були передбачено проектною документаціє та складено акти виконання робіт за вересень, листопад та грудень 2023 року, останній акт складено 21 грудня 2023 року.
Незважаючи на те, що проектною документацією було передбачено придбання будівельних матеріалів - дерев'яних вікон для будинку №68 по вул. Стрийській у м. Львові та роботи щодо їх встановлення згідно договору від 04.09.2023 виконано не було.
В свою чергу, ОСОБА_7 діючи з корисливих мотивів, умисно підписала додаткову угоду №174/1 до договору №174 від 04.09.2023 зменшивши суму договору до 3 388 501 гривні, незважаючи на те, що усі роботи за договором виконані не було. При цьому, ОСОБА_7 перед собою ставила лише одну мету повторно укласти договір щодо виконання робіт в будинку №68 по вул. Стрийській у м. Львові, при цьому усвідомлюючи що ціни на будівельні матеріали та на роботи не збільшилися.
Всупереч Закону України «Про публічні закупівлі (зі змінами і доповненнями) від 25.12.2015 №992, а саме укладання без проведення процедури відкритих торгів, недотримання максимальної економії та не проведення аналізу цін на матеріальні ресурси, у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 27.12.2023, ОСОБА_6 , підготував другу кошторисну документацію на об'єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №68 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі. Коригування», далі по тексту об'єкт, яка в себе включала проект договірних цін із зазначенням завищених цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення аварійно-відновлювальних робіт.
28.02.2022 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану», якою установлено, що в умовах воєнного стану оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законами України «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі», далі по тексту Постанови.
Відповідно до пункту 3 цієї Постанови (в редакції від 22.03.2022) встановлено, що під час здійснення передбачених цією постановою закупівель замовники повинні відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель.
Відповідно до ст. 5 Закон України «Про публічні закупівлі» (в редакції від 05.12.2021) до принципів здійснення публічних закупівель відноситься, зокрема, принцип максимальної економії, ефективності та пропорційності, запобігання корупційним діям і зловживанням.
Згідно вказаного договору №174 предметом такого було проведення робіт по об'єкту ДК 021:2015:45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація - Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт із виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №68 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023 року, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі.
У відповідності до ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі (зі змінами і доповненнями) від 25.12.2015 №992 вказано, що закупівлі здійснюються за такими принципами:
1) добросовісна конкуренція серед учасників;
2) максимальна економія, ефективність та пропорційність;
3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них;
5)об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;
6) запобігання корупційним діям і зловживанням.
Всупереч вказаним принципам закупівлі, таких як конкуренція, максимальна економія, ефективність та пропорційність, замовником - Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради, не дотримано вимог ст. 5 Закону №992, п.4.9 Кошторисних норм України, а саме укладання без проведення процедури відкритих торгів, недотримання максимальної економії та не проведення аналізу цін на матеріальні ресурси, що призвело до виконання робіт та придбання матеріалів за завищеними цінами, що в подальшому призвело до завищення ЛКП «Рембуд» за погодженням з Замовником вартості виконаних робіт по об'єкту.
В свою чергу кошторисна частина другої проектно-кошторисної документації на об'єкт, була складена ОСОБА_6 , на підставі протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування, який було затверджено головою Галицької районної адміністрації ОСОБА_7 , та який було надано ОСОБА_4 , де були вказані завищені ціни на будівельні матеріали, а саме блоки віконні дерев'яні, вартістю 22 379, 15 гривень за м2, блоки віконні дерев'яні арочні, вартістю 21 328, 55 гривень м2, блоки віконні дерев'яні вартістю 21 328,55 гривень.
Голова Галицької районної адміністрації Львівської міської ради ОСОБА_7 , зловживаючи своїм службовим становищем, тобто умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, 27.12.2023 уклала з ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_4 (Підрядник) з іншої сторони, договір №292 підряду на об'єкт, відповідно до якого Підрядник зобов'язується в порядку та на умовах, визначених цим Договором, на свій ризик своїми силами, виконати та передати наступні роботи по об'єкту: ДК 021:2015:45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація - Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт із виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №68 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023 року, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі (коригування). Загальна вартість робіт, що підлягають виконанню за Договором , визначена на підставі твердої договірної ціни, становить 3 711577, 25 грн. (три мільйони сімсот одинадцять тисяч п'ятсот сімдесят сім гривень 25 копійок) з ПДВ, в тому числі ПДВ - 618 596, 21 грн., яка в свою чергу була зменшена 13.03.2024 додатковою угодою №292/2 до договору №292 від 27.12.2023 на 3 656 863, 67 (три мільйони шістсот п'ятдесят шість тисяч вісімсот шістдесят три гривні 67 копійок).
Після чого, ОСОБА_4 , продовжуючи діяти у межах загального злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 27.12.2023, розуміючи, що для реалізації злочинного плану та приховування своїх злочинних дій, необхідно змінити проектно-кошторисну документацію по об'єкту з включенням до неї будівельних матеріалів за завищеною вартістю, з метою створення кошторисної частини проектно-кошторисної документації та включення до неї заздалегідь завищених цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення робіт, до чого залучив ФОП ОСОБА_6 .
Водночас голова Галицької районної адміністрації ОСОБА_7 , будучи службовою особою, посадовою особою Галицької районного адміністрації Львівської міської ради, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, вчинила зловживання службовим становищем тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для ЛКП «Рембуд», в особі директора ОСОБА_4 , використання службового становища всупереч інтересам служби, безпідставно затвердила другу проектно-кошторисну документацію на об'єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №68 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі», що стало підставою подальшої оплати коштів Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради на розрахунковий рахунок НОМЕР_1 , відкритий в АБ «Укргазбанк», належний ЛКП «Рембуд» в сумі 2 885105,90, чим завдано шкоди Львівській міській територіальній громаді на загальну суму 242 590 гривень, а саме оплачено блоки віконні дерев'яні, вартість яких була яких умисно завищена.
Відтак, директором ЛКП «Рембуд» ОСОБА_4 під час проведення робіт по об'єкту: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №68 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023. Коригування» шляхом забезпечення складання та підписання актів фактично виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, шляхом внесення в них відомостей щодо завишення вартості, чим вчинено заволодіння коштами резервного фонду бюджету Львівської міської територіальної громади на загальну суму 242 590 гривень.
Таким чином, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Окрім цього, у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 22.08.2023 у ОСОБА_4 , який на той час перебував на посаді директора ЛКП «Рембуд», відповідно до посадових обов'язків, володіючи інформацією про існування необхідності проведення аварійно-відновлювальних робіт та залучення ЛКП «Рембуд» в якості підрядника до їх проведення, виник умисел на розтрату бюджетних коштів, виділення, яких передбачалось для Франківської районної адміністрації Львівської міської ради на проведення аварійно-відновлювальних робіт.
Відповідно до статуту Львівського комунального підприємства «Рембуд», далі по тексту ЛКП «Рембуд», встановлено, що підприємство створено з метою отримання прибутку, забезпечення потреб населення в будівництві і капітальному ремонті житлового фонду, об'єктів комунального підприємства, тощо. Основними напрямками діяльності ЛКП «Рембуд» є проектування, будівництво, ремонт, реконструкція та ін. житла, промислових об'єктів, об'єктів соціально-культурного призначення, будівництво та ремонт індивідуальних житлових і дачних будинків, гаражів, тощо. ЛКП «Рембуд» створене Львівською міською радою згідно з Ухвалою міської ради від 01.08.1993 року та підпорядковане департаменту містобудування Львівської міської ради, що є правонаступником власника - територіальної громади м. Львова і є органом, до сфери управління якого входить комунальне підприємство. З 08.04.2022 директором ЛКП «Рембуд» являється ОСОБА_4 .
ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що вчинення злочину за таких умов пов'язане з складними, трудомісткими і довготривалими процесами, які включають виготовлення необхідної проектно-кошторисної та іншої документації, укладання та виконання договору з проведення аварійно-відновлювальних робіт, а тому самостійно, без залучення інших осіб, не зможе вчинити злочин та будучи відповідальним, щодо їх проведення, вирішив залучити посадових осіб субпідрядних організацій, які будуть залучені до проведення аварійно-відновлювальних робіт, які братимуть участь у вчиненні кримінального правопорушення, які не були обізнані у злочинних намірах останнього.
Розроблений ОСОБА_4 , план заволодіння коштами Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, що будуть виділені з місцевого бюджету для фінансування аварійно-відновлювальних робіт, передбачав укладання з підконтрольними субпідрядними організаціями договорів на проведення аварійно-відновлювальних робіт, які в свою чергу укладали договори з підприємствами на постачання продукції (товарів, робіт, послуг) за цінами, що значно перевищують ринкові. Водночас фактичне постачання такої продукції (товарів, робіт, послуг) на адресу м. Львів, вул. Стрийська, 62, повинно було здійснюватись контрагентами на підставі окремо укладених договорів постачання, про те за ринковими цінами, із заволодінням надлишком сплаченим Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради коштами.
У період з 22 серпня 2023 по 29 грудня 2023 рік ОСОБА_4 , розробив детальний план злочинної діяльності, що полягав у проведенні аварійно-відновлювальних робіт будинку №62, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська, за завищеними цінами, проводити, які будуть підконтрольні субпідрядні організації, з метою отримання надлишково сплачених коштів, який включав такі дії:
1) залучення інших осіб до діяльності для досягнення мети, без доведення їх до відома злочинних намірів;
2) створення протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування із завищеною вартістю будівельних матеріалів затвердженого головою Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, який в подальшому використовувався при проведенні експертизи проектно-кошторисної документації;
3) розробку проектно-кошторисної діяльності по проведенню аварійно-відновлювальних робіт будинку №62, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська та включення до неї завищеної вартості необхідних будівельних матеріалів, затвердження зазначеної проектно-кошторисної документації Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради;
4) проведення експертизи проектно-кошторисної документації аварійно-відновлювальних робіт будинку №62, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська, та отримання позитивного експертного звіту із наданням протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування із завищеною вартістю будівельних матеріалів та таким чином додаткового закріплення завищеної вартості необхідних матеріалів;
5) визначення субпідрядної організації, яка проводитиме аварійно-відновлювальні роботи будинку №62, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
6) забезпечення виконання аварійно-відновлювальних робіт будинку №62, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
7) визначення та використання підконтрольної субпідрядної організації для придбання за реальною ринковою вартістю у підприємства-виробника чи постачальника матеріалів, для проведення аварійно-відновлювальних робіт, здійснення націнки, їх реалізація за завищеною вартістю субпідрядній організації, що виконуватиме роботу з аварійно-відновлювальних робіт будинку №62, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
8) забезпечення здійснення Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради оплат за виконані роботи за завищеними цінами;
9) виведення різниці коштів між реальною ринковою вартістю закуплених матеріалів та передбаченою укладеним договором, з метою заволодіння та розпорядження ними.
Діючи у межах загального злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 22 серпня 2023 року, ОСОБА_4 з метою створення кошторисної частини проектно-кошторисної документації з проведення аварійно-відновлювальних робіт та включення до неї заздалегідь завищених цін на будівельні матеріали, залучив ФОП ОСОБА_6 , який не був обізнаний у злочинних намірах останнього.
В подальшому, відповідно у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 22.08.2023, ОСОБА_6 , підготував первинну кошторисну документацію на об'єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №62 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі», далі по тексту об'єкт, яка в себе включала проект договірних цін із зазначенням ринкових цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення аварійно-відновлювальних робіт.
В свою чергу кошторисна частина первинної проектно-кошторисної документації на об'єкт, була складена ОСОБА_6 , на підставі протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування, із відтиском печатки Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, який було затверджено (схвалено) Головою Франківської районної адміністрації ОСОБА_8 , де були вказані ринкові ціни на будівельні матеріали, а саме: вікно напівкругле поз №3 Шир.хВис. (мм) 1650Х500 Тип: Вікно Сосна 78, матеріал: Turkul1933 вартістю 16 230,21 гривень за штуку; вікно напівкругле поз. №1 Шир.хВис. (мм) 1400х870 Тип: вікно Сосна 78 матеріал Turkul1933 вартістю 23 948,67 гривень за штуку; вікно поз №4 Шир.хВис. (мм) 1140Х1750 Тип Вікно Сосна 78 матеріал Turkul1933 вартістю 38 208,82 гривень за штуку; вікно напівкругле поз. №10 Шир. х Вис.(мм) 1230х1730 Тип Вікно Сосна 78 матеріал Turkul1933 вартістю 41 825, 75 гривень за штуку; вікно поз. №5 Шир.хВис. (мм) 1445х1750 Тип Вікно Сосна 78 матеріал Turkul1933 вартістю 48 424,87 гривень за штуку; вікно напівкругле поз. №9 Шир.хВис. (мм)1530Х1730 Тип Вікно Сосна 78 матеріал Turkul1933 вартістю 52 051, 87 гривень за штуку; вікно поз №6 Шир.Вис. (мм) 1445Х2500 Тип Вікно Сосна 78 матеріал Turkul1933 вартістю 69 174,34 гривень за штуку.
22.08.2023 між Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради в особі ОСОБА_8 (Замовник) з однієї сторони та ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_4 (Підрядник) з іншої сторони, було укладено договір №96 підряду на об'єкт, відповідно до якого Замовник доручає, а Підрядник в межах твердої договореної ціни зобов'язується власними і залученими силами виконати і здати Замовникові відповідно до кошторисної документації та календарного плану роботи по об'єкту. Загальна вартість робіт, що підлягають виконанню за Договором , визначена на підставі твердої договірної ціни, становить 6 765 234, 00 грн. (шість мільйонів сімсот шістдесят п'ять тисяч двісті тридцять чотири гривні) з ПДВ, яка в свою чергу була зменшена 09.10.2023 додатковою угодою №1 до договору №96 від 22.08.2023 на 13 249, 20 гривень (тринадцять тисяч двісті сорок дев'ять гривень 20 копійок), а також додатковою угодою №3 від 29.12.2023 до договору №96 від 22.08.2023 на 1 245 352,80 гривень (один мільйон двісті сорок п'ять тисяч триста п'ятдесят дві гривні 80 копійок) і становить 5 506 632,00 гривень (п'ять мільйонів п'ятсот шість тисяч шістсот тридцять дві гривні).
В подальшому на виконання вказаного договору виконано частину робіт, які були передбачено проектною документаціє та складено акти виконання робіт за вересень, листопад та грудень 2023 року, останній акт складено 26 грудня 2023 року.
Незважаючи на те, що проектною документацією було передбачено придбання будівельних матеріалів - дерев'яних вікон для будинку №62 по вул. Стрийській у м. Львові та роботи щодо їх встановлення згідно договору від 22.08.2023 виконано не було.
В свою чергу, ОСОБА_9 діючи з корисливих мотивів, умисно підписала додаткову угоду №3 до договору №96 від 22.08.2023 зменшивши суму договору до 5 506 632 гривень, незважаючи на те, що усі роботи за договором виконані не було. При цьому, ОСОБА_9 перед собою ставила лише одну мету повторно укласти договір щодо виконання робіт в будинку №62 по вул. Стрийській у м. Львові, при цьому усвідомлюючи що ціни на будівельні матеріали та на роботи не збільшилися.
Всупереч Закону України «Про публічні закупівлі (зі змінами і доповненнями) від 25.12.2015 №992, а саме укладання без проведення процедури відкритих торгів, недотримання максимальної економії та не проведення аналізу цін на матеріальні ресурси, у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 22.08.2023, ОСОБА_6 , підготував другу кошторисну документацію на об'єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №62 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі. Коригування», далі по тексту об'єкт, яка в себе включала проект договірних цін із зазначенням завищених цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення аварійно-відновлювальних робіт.
28.02.2022 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану», якою установлено, що в умовах воєнного стану оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законами України «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі», далі по тексту Постанови.
Відповідно до пункту 3 цієї Постанови (в редакції від 22.03.2022) встановлено, що під час здійснення передбачених цією постановою закупівель замовники повинні відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель.
Відповідно до ст. 5 Закон України «Про публічні закупівлі» (в редакції від 05.12.2021) до принципів здійснення публічних закупівель відноситься, зокрема, принцип максимальної економії, ефективності та пропорційності, запобігання корупційним діям і зловживанням.
Згідно вказаного договору №96 предметом такого було проведення робіт по об'єкту ДК 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація - Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт із виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №62 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023 року, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі.
У відповідності до ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі (зі змінами і доповненнями) від 25.12.2015 №992 вказано, що закупівлі здійснюються за такими принципами:
1) добросовісна конкуренція серед учасників;
2) максимальна економія, ефективність ьа пропорційність;
3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них;
5) об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;
6) запобігання корупційним діям і зловживанням.
Всупереч вказаним принципам закупівлі, таких як конкуренція, максимальна економія, ефективність та пропорційність, замовником - Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради, не дотримано вимог ст. 5 Закону №992, п.4.9 Кошторисних норм України, а саме укладання без проведення процедури відкритих торгів, недотримання максимальної економії та не проведення аналізу цін на матеріальні ресурси, що призвело до виконання робіт та придбання матеріалів за завищеними цінами, що в подальшому призвело до завищення ЛКП «Рембуд» за погодженням з Замовником вартості виконаних робіт по об'єкту.
В свою чергу кошторисна частина другої проектно-кошторисної документації на об'єкт, була складена ОСОБА_6 , на підставі протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування, який було затверджено в.о. голови Франківської районної адміністрації ОСОБА_9 , та який було надано ОСОБА_4 , де були вказані завищені ціни на будівельні матеріали, а саме блоки віконні дерев'яні, вартістю 22 348,55 гривень за м2.
Виконуюча обов'язки голова Франківської районної адміністрації Львівської міської ради ОСОБА_9 , зловживаючи своїм службовим становищем, тобто умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, 29.12.2023 уклала з ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_4 (Підрядник) з іншої сторони, договір №184 підряду на об'єкт, відповідно до якого Підрядник зобов'язується в порядку та на умовах, визначених цим Договором, на свій ризик своїми силами, виконати та передати наступні роботи по об'єкту: ДК 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація; за ДК 021-2015 «Єдиний закупівельний словник» - Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт із виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №62 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023 року, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі (Коригування). Загальна вартість робіт, що підлягають виконанню за Договором , визначена на підставі твердої договірної ціни, становить 2 020 660, 58 гривень ( два мільйони двадцять тисяч шістсот шістдесят гривень 58 копійок) з ПДВ, яка в свою чергу була зменшена 13.03.2024 додатковою угодою №2 до договору №184 від 29.12.2023 на 419 658,96 (чотириста дев'ятнадцять тисяч шістсот п'ятдесят вісім гривень 96 копійок) і становить 1 601001,62 гривень (один мільйон шістсот одна тисяча одна гривня 62 копійки).
Після чого, ОСОБА_4 , продовжуючи діяти у межах загального злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 27.12.2023, розуміючи, що для реалізації злочинного плану та приховування своїх злочинних дій, необхідно змінити проектно-кошторисну документацію по об'єкту з включенням до неї будівельних матеріалів за завищеною вартістю, з метою створення кошторисної частини проектно-кошторисної документації та включення до неї заздалегідь завищених цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення робіт, до чого залучив ФОП ОСОБА_6 ..
Водночас в.о. голови Франківської районної адміністрації Львівської міської ради ОСОБА_9 , будучи службовою особою, посадовою особою Франківської районного адміністрації Львівської міської ради, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, вчинила зловживання службовим становищем тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для ЛКП «Рембуд», в особі директора ОСОБА_4 , використання службового становища всупереч інтересам служби, безпідставно затвердила другу проектно-кошторисну документацію на об'єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №62 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі», що стало підставою подальшої оплати коштів Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради на розрахунковий рахунок НОМЕР_1 , відкритий в АБ «Укргазбанк», належний ЛКП «Рембуд» в сумі 6 720 268,93 гривень, а саме оплачено блоки віконні дерев'яні, вартість яких була яких умисно завищена, чим завдала шкоди Львівській міській територіальній громаді на загальну суму 124 314 гривень.
Відтак, директором ЛКП «Рембуд» ОСОБА_4 повторно, під час проведення робіт по об'єкту: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №62 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023. Коригування» шляхом забезпечення складання та підписання актів фактично виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, шляхом внесення в них відомостей щодо завишення вартості, вчинено заволодіння коштами резервного фонду бюджету Львівської міської територіальної громади на загальну суму 124 314 гривень.
Таким чином, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Окрім цього, у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 18.10.2023 у ОСОБА_4 , який на той час перебував на посаді директора ЛКП «Рембуд», відповідно до посадових обов'язків, володіючи інформацією про існування необхідності проведення аварійно-відновлювальних робіт та залучення ЛКП «Рембуд» в якості підрядника до їх проведення, виник умисел на розтрату бюджетних коштів, виділення, яких передбачалось для Франківської районної адміністрації Львівської міської ради на проведення аварійно-відновлювальних робіт.
ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що вчинення злочину за таких умов пов'язане з складними, трудомісткими і довготривалими процесами, які включають виготовлення необхідної проектно-кошторисної та іншої документації, укладання та виконання договору з проведення аварійно-відновлювальних робіт, а тому самостійно, без залучення інших осіб, не зможе вчинити злочин та будучи відповідальним, щодо їх проведення, вирішив залучити посадових осіб субпідрядних організацій, які будуть залучені до проведення аварійно-відновлювальних робіт, які братимуть участь у вчиненні кримінального правопорушення, які не були обізнані у злочинних намірах останнього.
Розроблений ОСОБА_4 , план заволодіння коштами Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, що будуть виділені з місцевого бюджету для фінансування аварійно-відновлювальних робіт, передбачав укладання з підконтрольними субпідрядними організаціями договорів на проведення аварійно-відновлювальних робіт, які в свою чергу укладали договори з підприємствами на постачання продукції (товарів, робіт, послуг) за цінами, що значно перевищують ринкові. Водночас фактичне постачання такої продукції (товарів, робіт, послуг) на адресу м. Львів, вул. Стрийська, 64, повинно було здійснюватись контрагентами на підставі окремо укладених договорів постачання, про те за ринковими цінами, із заволодінням надлишком сплаченим Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради коштами.
У період з 18 жовтня 2023 по 29 грудня 2023 рік ОСОБА_4 , розробив детальний план злочинної діяльності, що полягав у проведенні аварійно-відновлювальних робіт будинку №64, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська, за завищеними цінами, проводити, які будуть підконтрольні субпідрядні організації, з метою отримання надлишково сплачених коштів, який включав такі дії:
1) залучення інших осіб до діяльності для досягнення мети, без доведення їх до відома злочинних намірів;
2) створення протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування із завищеною вартістю будівельних матеріалів затвердженого головою Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, який в подальшому використовувався при проведенні експертизи проектно-кошторисної документації;
3) розробку проектно-кошторисної діяльності по проведенню аварійно-відновлювальних робіт будинку №64, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська та включення до неї завищеної вартості необхідних будівельних матеріалів, затвердження зазначеної проектно-кошторисної документації Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради;
4) проведення експертизи проектно-кошторисної документації аварійно-відновлювальних робіт будинку №64, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська, та отримання позитивного експертного звіту із наданням протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування із завищеною вартістю будівельних матеріалів та таким чином додаткового закріплення завищеної вартості необхідних матеріалів;
5) визначення субпідрядної організації, яка проводитиме аварійно-відновлювальні роботи будинку №64, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
6) забезпечення виконання аварійно-відновлювальних робіт будинку №64, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
7) визначення та використання підконтрольної субпідрядної організації для придбання за реальною ринковою вартістю у підприємства-виробника чи постачальника матеріалів, для проведення аварійно-відновлювальних робіт, здійснення націнки, їх реалізація за завищеною вартістю субпідрядній організації, що виконуватиме роботу з аварійно-відновлювальних робіт будинку №64, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
8) забезпечення здійснення Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради оплат за виконані роботи за завищеними цінами;
9) виведення різниці коштів між реальною ринковою вартістю закуплених матеріалів та передбаченою укладеним договором, з метою заволодіння та розпорядження ними.
Діючи у межах загального злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 18 жовтня 2023 року, ОСОБА_4 з метою створення кошторисної частини проектно-кошторисної документації з проведення аварійно-відновлювальних робіт та включення до неї заздалегідь завищених цін на будівельні матеріали, залучив ФОП ОСОБА_6 , який не був обізнаний у злочинних намірах останнього.
В подальшому, відповідно у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 18.10.2023, ОСОБА_6 , підготував первинну кошторисну документацію на об'єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №64 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі», далі по тексту об'єкт, яка в себе включала проект договірних цін із зазначенням ринкових цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення аварійно-відновлювальних робіт.
В свою чергу кошторисна частина первинної проектно-кошторисної документації на об'єкт, була складена ОСОБА_6 , на підставі протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування, із відтиском печатки Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, який було затверджено (схвалено) Головою Франківської районної адміністрації ОСОБА_8 , де були вказані ринкові ціни на будівельні матеріали, а саме: блоки віконні дерев'яні кількість: r2 (0,304х0,608х2) вартістю 19 390, 55 гривень за м2, блоки віконні дерев'яні кількість: r2 (1,1х1,45х2) вартістю 19390,55 гривень за м2., блоки віконні дерев'яні арочні кількість: r2(0,85х1,4х1) вартістю 19900, 55 гривень за м2, блоки віконні дерев'яні кількість: r2 (1,8х1,5х5+1,8х1,2х17+1.8х1,6х5) вартістю 19390,55 за м2, блоки віконні дерев'яні арочні кількість: r2(1,8х1,5х2+1,8х1,2х5+1,8х1,6х2) вартістю 19900,55 гривень за м2, блоки віконні дерев'яні кількість: r2(2,68х1,5х1+1,96х6,35х1) вартістю 19390, 55 гривень за м2.
18.10.2023 між Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради в особі ОСОБА_8 (Замовник) з однієї сторони та ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_4 (Підрядник) з іншої сторони, було укладено договір №117 підряду на об'єкт, відповідно до якого Замовник доручає, а Підрядник в межах твердої договореної ціни зобов'язується власними і залученими силами виконати і здати Замовникові відповідно до кошторисної документації та календарного плану роботи по об'єкту. Загальна вартість робіт, що підлягають виконанню за Договором, визначена на підставі твердої договірної ціни, становить 10 770 907,40 грн. (десять мільйонів сімсот сімдесят тисяч дев'ятсот сім гривень 40 копійок) з ПДВ, яка в свою чергу була зменшена 26.10.2023 додатковою угодою №1 до договору №117 від 18.10.2023 на 92 880,16 гривень (дев'яносто дві тисячі вісімсот вісімдесят гривень 16 копійок), а також додатковою угодою №2 від 29.12.2023 до договору №117 від 18.10.2023 на 4360023, 36 гривень ( чотири мільйони триста шістдесят тисяч двадцять три гривні 36 копійок) і становить 6318 003,88 гривень (шість мільйонів триста вісімнадцять тисяч три гривні 88 копійок).
В подальшому на виконання вказаного договору виконано частину робіт, які були передбачено проектною документаціє та складено акти виконання робіт за жовтень, листопад та грудень 2023 року, останній акт складено 26 грудня 2023 року.
Незважаючи на те, що проектною документацією було передбачено придбання будівельних матеріалів - дерев'яних вікон для будинку №64 по вул. Стрийській у м. Львові та роботи щодо їх встановлення згідно договору від 18.10.2023 виконано не було.
В свою чергу, ОСОБА_9 діючи з корисливих мотивів, умисно підписала додаткову угоду №2 до договору №117 від 18.10.2023 зменшивши суму договору до 6 318 003,88 гривень, незважаючи на те, що усі роботи за договором виконані не було. При цьому, ОСОБА_9 перед собою ставила лише одну мету повторно укласти договір щодо виконання робіт в будинку №64 по вул. Стрийській у м. Львові, при цьому усвідомлюючи що ціни на будівельні матеріали та на роботи не збільшилися.
Всупереч Закону України «Про публічні закупівлі (зі змінами і доповненнями) від 25.12.2015 №992, а саме укладання без проведення процедури відкритих торгів, недотримання максимальної економії та не проведення аналізу цін на матеріальні ресурси, у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 18.10.2023 ОСОБА_6 , підготував другу кошторисну документацію на об'єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №64 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі. Коригування», далі по тексту об'єкт, яка в себе включала проект договірних цін із зазначенням завищених цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення аварійно-відновлювальних робіт.
В свою чергу кошторисна частина другої проектно-кошторисної документації на об'єкт, була складена ОСОБА_6 , на підставі протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування, який було затверджено в.о. голови Франківської районної адміністрації ОСОБА_9 , та який було надано ОСОБА_4 , де були вказані завищені ціни на будівельні матеріали, а саме блоки віконні дерев'яні арочні вартістю 26 530,55 гривень за м2, блоки віконні дерев'яні арочні вартістю 26 530,55 гривень за м2, блоки віконні дерев'яні вартістю 22 348,55 гривень за м2, черепиця керамічна «Creaton Ratio Nuance 200» вартістю 1 307, 91 гривня.
Виконуюча обов'язки голова Франківської районної адміністрації Львівської міської ради ОСОБА_9 , зловживаючи своїм службовим становищем, тобто умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, 29.12.2023 уклала з ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_4 (Підрядник) з іншої сторони, дого
вір №186 підряду на об'єкт, відповідно до якого Підрядник зобов'язується в порядку та на умовах, визначених цим Договором, на свій ризик своїми силами, виконати та передати наступні роботи по об'єкту: ДК 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація; за ДК 021-2015 «Єдиний закупівельний словник» - Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт із виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №64 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023 року, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі (Коригування). Загальна вартість робіт, що підлягають виконанню за Договором, визначена на підставі твердої договірної ціни, становить 6 450 848, 75 гривень ( шість мільйонів чотириста п'ятдесят тисяч вісімсот сорок вісім гривень 75 копійок) з ПДВ, яка в свою чергу була зменшена 13.03.2024 додатковою угодою №2 до договору №186 від 29.12.2023 на 589 587, 97 (п'ятсот вісімдесят дев'ять тисяч п'ятсот вісімдесят сім гривень 97 копійок ) і становить 5 861 260, 78 гривень (п'ять мільйонів шістдесят одна тисяча двісті шістдесят гривень 78 копійок).
Після чого, ОСОБА_4 , продовжуючи діяти у межах загального злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 18.10.2023, розуміючи, що для реалізації злочинного плану та приховування своїх злочинних дій, необхідно змінити проектно-кошторисну документацію по об'єкту з включенням до неї будівельних матеріалів за завищеною вартістю, з метою створення кошторисної частини проектно-кошторисної документації та включення до неї заздалегідь завищених цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення робіт, до чого залучив ФОП ОСОБА_6 .
Водночас в.о.голови Франківської районної адміністрації ОСОБА_9 , будучи службовою особою, посадовою особою Франківської районного адміністрації Львівської міської ради, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, вчинила зловживання службовим становищем тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для ЛКП «Рембуд», в особі директора ОСОБА_4 , використання службового становища всупереч інтересам служби, безпідставно затвердила другу проектно-кошторисну документацію на об'єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №64 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі», що стало підставою подальшої оплати коштів Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради на розрахунковий рахунок НОМЕР_1 , відкритий в АБ «Укргазбанк», належний ЛКП «Рембуд» в сумі 9 932157,97 гривень, чим завдала шкоди Львівській міській територіальній громаді на загальну суму 655 325 гривень, а саме оплачено блоки віконні дерев'яні та черепицю керамічну, вартість яких була яких умисно завищена.
Відтак, директором ЛКП «Рембуд» ОСОБА_4 повторно, під час проведення робіт по об'єкту: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №64 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023. Коригування» шляхом забезпечення складання та підписання актів фактично виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, шляхом внесення в них відомостей щодо завишення вартості, вчинено заволодіння коштами резервного фонду бюджету Львівської міської територіальної громади на загальну суму 655 325 гривень.
Таким чином, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Окрім цього, у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 18.10.2023 у ОСОБА_4 , який на той час перебував на посаді директора ЛКП «Рембуд», відповідно до посадових обов'язків, володіючи інформацією про існування необхідності проведення аварійно-відновлювальних робіт та залучення ЛКП «Рембуд» в якості підрядника до їх проведення, виник умисел на розтрату бюджетних коштів, виділення, яких передбачалось для Франківської районної адміністрації Львівської міської ради на проведення аварійно-відновлювальних робіт.
ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що вчинення злочину за таких умов пов'язане з складними, трудомісткими і довготривалими процесами, які включають виготовлення необхідної проектно-кошторисної та іншої документації, укладання та виконання договору з проведення аварійно-відновлювальних робіт, а тому самостійно, без залучення інших осіб, не зможе вчинити злочин та будучи відповідальним, щодо їх проведення, вирішив залучити посадових осіб субпідрядних організацій, які будуть залучені до проведення аварійно-відновлювальних робіт, які братимуть участь у вчиненні кримінального правопорушення, які не були обізнані у злочинних намірах останнього.
Розроблений ОСОБА_4 , план заволодіння коштами Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, що будуть виділені з місцевого бюджету для фінансування аварійно-відновлювальних робіт, передбачав укладання з підконтрольними субпідрядними організаціями договорів на проведення аварійно-відновлювальних робіт, які в свою чергу укладали договори з підприємствами на постачання продукції (товарів, робіт, послуг) за цінами, що значно перевищують ринкові. Водночас фактичне постачання такої продукції (товарів, робіт, послуг) на адресу м. Львів, вул. Стрийська, 66, повинно було здійснюватись контрагентами на підставі окремо укладених договорів постачання, про те за ринковими цінами, із заволодінням надлишком сплаченим Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради коштами.
У період з 18 жовтня 2023 по 29 грудня 2023 рік ОСОБА_4 , розробив детальний план злочинної діяльності, що полягав у проведенні аварійно-відновлювальних робіт будинку №66, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська, за завищеними цінами, проводити, які будуть підконтрольні субпідрядні організації, з метою отримання надлишково сплачених коштів, який включав такі дії:
1) залучення інших осіб до діяльності для досягнення мети, без доведення їх до відома злочинних намірів;
2) створення протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування із завищеною вартістю будівельних матеріалів затвердженого головою Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, який в подальшому використовувався при проведенні експертизи проектно-кошторисної документації;
3) розробку проектно-кошторисної діяльності по проведенню аварійно-відновлювальних робіт будинку №66, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська та включення до неї завищеної вартості необхідних будівельних матеріалів, затвердження зазначеної проектно-кошторисної документації Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради;
4) проведення експертизи проектно-кошторисної документації аварійно-відновлювальних робіт будинку №66, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська, та отримання позитивного експертного звіту із наданням протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування із завищеною вартістю будівельних матеріалів та таким чином додаткового закріплення завищеної вартості необхідних матеріалів;
5) визначення субпідрядної організації, яка проводитиме аварійно-відновлювальні роботи будинку №66, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
6) забезпечення виконання аварійно-відновлювальних робіт будинку №66, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
7) визначення та використання підконтрольної субпідрядної організації для придбання за реальною ринковою вартістю у підприємства-виробника чи постачальника матеріалів, для проведення аварійно-відновлювальних робіт, здійснення націнки, їх реалізація за завищеною вартістю субпідрядній організації, що виконуватиме роботу з аварійно-відновлювальних робіт будинку №66, що за адресою м. Львів, вул. Стрийська;
8) забезпечення здійснення Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради оплат за виконані роботи за завищеними цінами;
9) виведення різниці коштів між реальною ринковою вартістю закуплених матеріалів та передбаченою укладеним договором, з метою заволодіння та розпорядження ними.
Діючи у межах загального злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 18 жовтня 2023 року, ОСОБА_4 з метою створення кошторисної частини проектно-кошторисної документації з проведення аварійно-відновлювальних робіт та включення до неї заздалегідь завищених цін на будівельні матеріали, залучив ФОП ОСОБА_6 , який не був обізнаний у злочинних намірах останнього.
В подальшому, відповідно у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 18.10.2023, ОСОБА_6 , підготував первинну кошторисну документацію на об'єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №66 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі», далі по тексту об'єкт, яка в себе включала проект договірних цін із зазначенням ринкових цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення аварійно-відновлювальних робіт.
В свою чергу кошторисна частина первинної проектно-кошторисної документації на об'єкт, була складена ОСОБА_6 , на підставі протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування, із відтиском печатки Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, який було затверджено (схвалено) Головою Франківської районної адміністрації ОСОБА_8 , де були вказані ринкові ціни на будівельні матеріали, а саме: блоки віконні дерев'яні кількість: r2 (0,6х1х6) вартістю 19 390,55 гривень за м2, блоки віконні дерев'яні арочні кількість: r2 (0,8х0,7х2) вартістю 19 900,55 гривень за м2, блоки віконні дерев'яні кількість: r2 (1,13х1х2+1,7х0,65х6+1,7х1х15+1,54х1х1) вартістю 19 390,55 за м2, блоки віконні дерев'яні кількість: r2 (1,7х1,2х36) вартістю 19 390,55 гривень за м2, блоки віконні дерев'яні кількість: r2 (2,9х1,2х1+5,005х1,2х1) вартістю 19 390,55 за м2, блоки віконні дерев'яні арочні кількість: r2 (2,25х2,3х6) вартістю 19 900,55 за м2..
18.10.2023 між Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради в особі ОСОБА_8 (Замовник) з однієї сторони та ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_4 (Підрядник) з іншої сторони, було укладено договір №118 підряду на об'єкт, відповідно до якого Замовник доручає, а Підрядник в межах твердої договореної ціни зобов'язується власними і залученими силами виконати і здати Замовникові відповідно до кошторисної документації та календарного плану роботи по об'єкту. Загальна вартість робіт, що підлягають виконанню за Договором, визначена на підставі твердої договірної ціни, становить 9 915 713, 36 грн. (дев'ять мільйонів дев'ятсот п'ятнадцять тисяч сімсот тринадцять гривень 36 копійок) з ПДВ, яка в свою чергу була зменшена 26.10.2023 додатковою угодою №1 до договору №118 від 18.10.2023 на 86 058, 70 гривень (вісімдесят шість тисяч п'ятдесят вісім гривень 70 копійок), а також додатковою угодою №2 від 29.12.2023 до договору №118 від 18.10.2023 на 5 018 440,16 гривень ( п'ять мільйонів вісімнадцять тисяч чотириста сорок гривень 16 копійок) і становить 4 811 214, 50 гривень (чотири мільйони вісімсот одинадцять тисяч двісті чотирнадцять гривень 50 копійок).
В подальшому на виконання вказаного договору виконано частину робіт, які були передбачено проектною документаціє та складено акти виконання робіт за жовтень, листопад та грудень 2023 року, останній акт складено 26 грудня 2023 року.
Незважаючи на те, що проектною документацією було передбачено придбання будівельних матеріалів - дерев'яних вікон для будинку №66 по вул. Стрийській у м. Львові та роботи щодо їх встановлення згідно договору від 18.10.2023 виконано не було.
В свою чергу, ОСОБА_9 діючи з корисливих мотивів, умисно підписала додаткову угоду №2 до договору №118 від 18.10.2023 зменшивши суму договору до 4 811 214,50 гривень, незважаючи на те, що усі роботи за договором виконані не було. При цьому, ОСОБА_9 перед собою ставила лише одну мету повторно укласти договір щодо виконання робіт в будинку №66 по вул. Стрийській у м. Львові, при цьому усвідомлюючи що ціни на будівельні матеріали та на роботи не збільшилися.
Всупереч Закону України «Про публічні закупівлі (зі змінами і доповненнями) від 25.12.2015 №992, а саме укладання без проведення процедури відкритих торгів, недотримання максимальної економії та не проведення аналізу цін на матеріальні ресурси, у невстановлений органом досудового розслідування час, про те не пізніше 18.10.2023 ОСОБА_6 , підготував другу кошторисну документацію на об'єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №66 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі. Коригування», далі по тексту об'єкт, яка в себе включала проект договірних цін із зазначенням завищених цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення аварійно-відновлювальних робіт.
В свою чергу кошторисна частина другої проектно-кошторисної документації на об'єкт, була складена ОСОБА_6 , на підставі протоколу узгодження цін на матеріали та устаткування, який було затверджено в.о. голови Франківської районної адміністрації ОСОБА_9 , та який було надано ОСОБА_4 , де були вказані завищені ціни на будівельні матеріали, а саме: блоки віконні дерев'яні вартістю 22 348,55 гривень за м2, блоки віконні дерев'яні арочні вартістю 26 530,55 гривень за м2, бруси обрізні з хвойних порід ІІ сорт 150Х150 мм вартістю 10 233, 17 гривень за м3,бруси обрізні з хвойних порід ІІ сорт 200х200 мм вартістю 10 233,17 гривень за м3, бруси обрізі з хвойних порід ІІ сорт 180х180 мм вартістю 10 233,17 гривень за м3.
Виконуюча обов'язки голова Франківської районної адміністрації Львівської міської ради ОСОБА_9 , зловживаючи своїм службовим становищем, тобто умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, 29.12.2023 уклала з ЛКП «Рембуд» в особі директора ОСОБА_4 (Підрядник) з іншої сторони, договір №185 підряду на об'єкт, відповідно до якого Підрядник зобов'язується в порядку та на умовах, визначених цим Договором, на свій ризик своїми силами, виконати та передати наступні роботи по об'єкту: ДК 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація; за ДК 021-2015 «Єдиний закупівельний словник» - Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт із виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №66 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023 року, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі (Коригування). Загальна вартість робіт, що підлягають виконанню за Договором, визначена на підставі твердої договірної ціни, становить 6 550 536, 65 гривень ( шість мільйонів п'ятсот п'ятдесят тисяч п'ятсот тридцять шість гривень 65 копійок) з ПДВ, яка в свою чергу була зменшена 13.03.2024 додатковою угодою №2 до договору №185 від 29.12.2023 на 572 879,32 (п'ятсот сімдесят дві тисячі вісімсот сімдесят дев'ять гривень 32 копійки ) і становить 5 977 657,33 гривень (п'ять мільйонів дев'ятсот сімдесят сім тисяч шістсот п'ятдесят сім гривень 33 копійки) з ПДВ.
Після чого, ОСОБА_4 , продовжуючи діяти у межах загального злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 18.10.2023, розуміючи, що для реалізації злочинного плану та приховування своїх злочинних дій, необхідно змінити проектно-кошторисну документацію по об'єкту з включенням до неї будівельних матеріалів за завищеною вартістю, з метою створення кошторисної частини проектно-кошторисної документації та включення до неї заздалегідь завищених цін на будівельні матеріали, необхідні для проведення робіт, до чого залучив ФОП ОСОБА_6 .
Водночас в.о. голови Франківської районної адміністрації ОСОБА_9 , будучи службовою особою, посадовою особою Франківської районного адміністрації Львівської міської ради, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, вчинила зловживання службовим становищем тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для ЛКП «Рембуд», в особі директора ОСОБА_4 , використання службового становища всупереч інтересам служби, безпідставно затвердила другу проектно-кошторисну документацію на об'єкт: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №66 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023, а саме покрівлі та несучих елементів будівлі», що стало підставою подальшої оплати коштів Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради на розрахунковий рахунок НОМЕР_1 , відкритий в АБ «Укргазбанк», належний ЛКП «Рембуд» в сумі 9 910 794,42 гривень, чим завдала шкоди Львівській міській територіальній громаді на загальну суму 706 612 гривень, а саме оплачено блоки віконні дерев'яні, вартість яких була яких умисно завищена.
Відтак, директором ЛКП «Рембуд» ОСОБА_4 повторно, під час проведення робіт по об'єкту: «Проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану окремих конструкційних елементів житлового будинку №66 на вул. Стрийській у м. Львові, постраждалих внаслідок ракетного удару зі сторони країни-агресора російської федерації 06.07.2023. Коригування» шляхом забезпечення складання та підписання актів фактично виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, шляхом внесення в них відомостей щодо завишення вартості, вчинено заволодіння коштами резервного фонду бюджету Львівської міської територіальної громади на загальну суму 706 612 гривень.
Таким чином, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Таким чином за викладених обставин, 25 липня 2025 року в порядку ст. 276 КПК України
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцю м. Калуш, Івано-Франківської області, українцю, громадянину України, зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , працюючому на посаді директора ЛКП «Рембуд», раніше не судимому, повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України.
Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України, підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
- документами, вилученими в ході проведення тимчасових доступів до речей та документами, що перебували у володінні ЛКП «Рембуд» (ЄДРПОУ: 20775826), що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Дністерська, 16, а саме: договорами підряду №№96, 184,117,186,118,185,174, 292, актами приймання виконаних будівельних робіт до вказаних договорів та іншою документацією;
- висновком експерта №3915-Е від 27.11.2024 за результатами проведення судової товарознавчої експертизи;
- довідкою (висновком) спеціаліста Західного офісу Держаудитслужби від 24.12.2024 щодо завищення вартості виконаних робіт;
- висновком №3447-Е від 09.12.2024 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи;
- іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності та взаємозв'язку.
Отримані на даному етапі досудового розслідування відомості задокументовані у відповідний процесуальний спосіб передбачений КПК України і вказують на причетність ОСОБА_4 до вчинення зазначеного злочину, при цьому таке цілком узгоджується і з практикою Європейського суду з прав людини, який неодноразово зазначав, що наявність «обґрунтованої підозри» у вчинені правопорушення передбачає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що зазначена особа могла вчинити правопорушення (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Влох проти Польщі»).
Таким чином, на даний час ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину (ч.4 ст. 191 КК України), пов'язаного із корупцією, за яке передбачене покарання у виді позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, який був вчинений ним у період виконання службових обов'язків, з корисливих мотивів.
У відповідності до ухвали Колегії суддів судової палати у кримінальних справах Львівського апеляційного суду від 14.08.2025 ОСОБА_4 відсторонено від посади директора ЛКП «Рембуд» на строк 60 днів, тобто до 13.10.2025.
Ухвалою слідчого судді Галицького районного суду міста Львова від 24.09.2025 строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до 4 (чотирьох) місяців, тобто до 25 листопада 2025 року.
Відповідно до ст.154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст. 158 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляє у продовженні строку відсторонення від посади, якщо прокурор не доведе обставини, які стали підставою для відсторонення від посади, продовжують існувати; сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, іншими способами протягом дії попередньої ухвали.
Приймаючи рішення за клопотанням, враховую практику Європейського суду з прав людини, який неодноразово у своїх рішеннях зазначав, що факти, які є причиною виникнення підозри, не повинні бути такими самими переконливими як ті, що є необхідними для обґрунтування обвинувального вироку чи суто висунення обвинувачення, що здійснюється на наступній стадії процесу. Наявність обґрунтованої підозри передбачає наявність фактів або інформації, які б могли переконати об'єктивного спостерігача в тому, що відповідна особа могла вчинити злочин, однак те, що можна вважати «обґрунтованим», залежить від усіх обставин справи.
Враховуючи наявність обґрунтованої підозри вчинення ОСОБА_4 вищевказаного кримінального правопорушення, а також те, що такий підозрюється, зокрема у вчиненні тяжкого злочину, санкція якого передбачає покарання у виді позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, та те, що підозрюваний перебуваючи на посаді директора ЛКП «Рембуд», може перешкоджати кримінальному провадженню шляхом незаконно впливу на свідків у кримінальному провадженні, шляхом знищення, приховування та підроблення документів, які мають значення для досудового розслідування, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання прокурора про продовження строку відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_4 підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 154, 155, 157 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №12024140000000489 від 29.04.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 364, ч. 4 ст. 191 КК України, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України про продовження строку відсторонення від посади ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Продовжити строк відсторонення підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади директора ЛКП «Рембуд», в межах строку досудового розслідування, тобто до 25 листопада 2025 року.
Контроль за виконанням ухвали покласти на уповноваженого прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали складено та підписано 08 жовтня 2025 року.
Слідчий суддя ОСОБА_10