Постанова від 08.10.2025 по справі 291/856/25

Справа № 291/856/25

Провадження №3/291/541/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 жовтня 2025 року селище Ружин

Суддя Ружинського районного суду Житомирської області Федорчук І.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Головного управління ДПС у Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працює директором ДП «Агрофірма «ЯН», ПП «ЯН»

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №485/06-30-24-08 14.07.2025 при проведенні документальної планової виїзної перевірки Дочірнього підприємства «Агрофірма «Ян» Приватного підприємства «Ян» код згідно з ЄДРПОУ 30847917, Житомирська область, Бердичівський район, село Немиринці, вул. Варшавська, буд. 58 було встановлено, що директор Дочірнього підприємства «Агрофірма «Ян» Приватного підприємства «Ян» ОСОБА_1 вчинила правопорушення: неперерахування (несплата) до бюджету податку на доходи фізичних осіб, утриманого із доходу платників податків в загальній сумі 2 455 487,49 грн. та неперерахування (несплата) до бюджету військового збору, утриманого із доходу платників податків в загальній сумі 215 855,13 грн, чим порушила пп. 168.1.5, п.168.1, пп. 168.4.7, п. 168.4, ст.168, пп.«а» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями) за період січень-грудень 2022 року, січень-грудень 2023 року, січень-грудень 2024 року, січень та частково за лютий 2025 року; своєчасне перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб, утриманого із доходу фізичних осіб з заробітної плати на загальну суму 415 079,65 грн., в тому числі частково за липень 2021 в сумі 35 483,30 грн., серпень 2021 року в сумі 67301.68 грн., вересень 2021 року в сумі 69 188,12 грн. за жовтень 2021 року в сумі 73 584,19 грн., листопад 2021 року в сумі 79 249.88 грн., грудень 2021 року в сумі 86 081,03 грн., січень 2022 року частково в сумі 4191,45 грн. та несвоєчасне перерахування до бюджету військового збору, утриманого із доходу платників податків в загальній сумі 37820,31 грн.; в тому числі за: червень 2021 року частково в сумі 3 180,56 грн., липень 2021 року в сумі 5 255,49 грн., серпень 2021 року в сумі 5 763,69 грн., вересень 2021 року в сумі 5 987,05 грн., жовтень 2021 року в сумі 6 387,42 грн., листопад 2021 року в сумі 6859.61 грн., грудень 2021 року частково в сумі 4 386,49 грн.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, належним чином повідомлена з інформацією про розгляд справи. У заяві поданій 28.08.2025 просила зупинити розгляд справи з причин оскарження податкових повідомлень рішень.

Суддя, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, дійшов такого висновку.

Відповідно до ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративне правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Щодо заявленого клопотання про зупинення розгляду цієї справи, суд не убачає підстав для його задоволення з огляду на відсутність відповідних нормативних приписів зокрема у КУпАП про таку можливість, а також у зв'язку з визначеними строками розгляду вказаної справи.

Водночас суд неодноразово відкладав розгляд цієї справи, аби надати можливість ОСОБА_1 надати відомості щодо вирішення питання щодо оскарження податкових повідомлень рішень, однак останньою відомостей на дату розгляду справи - 08.10.2025 надано не було.

Згідно з ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта тощо.

Згідно ч.1 ст.163-4 КУпАП неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вина ОСОБА_1 підтверджується обставинами викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення №485/06-30-24-08, актом «Про результати планової виїзної документальної перевірки ДП «Агрофірма «ЯН», ПП «ЯН».

На підставі викладеного, суддя дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, які не викликають сумнівів, оскільки є логічними, послідовними та узгоджуються з матеріалами справи.

При накладенні стягнення, суддею враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Ураховуючи всі обставини справи про адміністративне правопорушення, особу правопорушника, суддя дійшов висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі ст. 40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника ОСОБА_1 слід також стягнути судовий збір у сумі 605,60 грн.

Керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, у вигляді штрафу у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34,00 грн. (тридцять чотири гривні нуль копійок).

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_2 , в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок).

Штраф слід сплатити за реквізитами:

ГУК у Житомирській області/ТГ смт. Ружин/21081100

Код отримувача (ЄДРПОУ) 37976485

Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)

Номер рахунку (IBAN) UA248999980313050106000006821

Код класифікації доходів бюджету 21081100.

У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП та зазначений у постанові про стягнення штрафу.

Інформацію щодо рахунку для сплати судового збору можна отримати за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: https://rg.zt.court.gov.ua/sud0622/ в розділі "Громадянам" - "Платіжні реквізити для добровільної сплати боржниками судового збору за рішеннями про стягнення судового збору на користь держави".

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Ружинський районний суд Житомирської області, протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя І.В. Федорчук