Рішення від 06.10.2025 по справі 464/4795/25

Справа № 464/4795/25

пр.№ 2-а/464/67/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.10.2025 Сихівський районний суд м.Львова

в складі: головуючого-судді Чорна С.З.

при секретарі судових-засідань Сенюга М.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та закритття провадження,

за участю:

позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача Лилик В.В.,

представника відповідача Гарасимчук Ю.Ю.,

ВСТАНОВИВ:

представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Лилик Василь Васильович звернувся до суду із адміністративним позовом до Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, в якому просить скасувати постанову серії ЛВ №002365 від 27 червня 2025 року, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 175-3 КУпАП і накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 5100 грн, та закрити провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

В обґрунтування позову представник позивача ОСОБА_1 -адвокат Лилик В.В. покликається на те, що 27 червня 2025 посадовими особами ДСНС у Львівській області, а саме головним фахівцем ВЦЗ УЗНС та ЦЗ по Львівський МТГ ГУ ДСНС у Львівській області Я.В. Сдор та провідним інспектором ВЗНС УЗНС та ЦЗ Львівській МТГ ГУ ДСНС у Львівській області М. Пріко в присутності директора ТзДВ «Львівський експериментально механічний завод» (м.Львів, вул.Жасминова,5) Николайчука Лева Миколайовича складено акт обстеження об?єкта фонду захисних споруд цивільного захисту. Вказаний акт складено за результатами проведення контрольного обстеження сховища № 48956, місцезнаходження м. Львів, вул. Жасминова, 5, форма власності об?єкта фонду державна, балансоутримувач ТзДВ «Львівський експериментально механічний завод». В даному акті виявлено, що споруда фонду захисних споруд не утримується та не експлуатується у стані, що дозволяє привести її у готовність до використання за призначенням у визначені законодавством терміни, відсутня табличка із заначеним номером споруди, місць зберігання ключів, особи відповідальної за зутримання та експлуатацію сховища. Незабезпечено відкачування води з сховища, яке затоплено. Приміщення захисної споруд затоплені. В цьому ж акті зазначено, що захисна споруда є об?ектом незавершеного будівництва та не введена в експлуатацію підрядником - це означає, що Акт введення в експлуатацію сховища відсутній. 27 червня 2025 року головним фахівцем ВЦЗ УЗНС та ЦЗ по ЛМТГ ГУ ДСНС України у Львівській області Сидор Я.В. складено протокол про адміністративне правопорушення серія ЛВ №001386, відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , директора ТзДВ «Львівський експериментально механічний завод» м. Львів, вул.Жасминова, 5. Із зазначеного протоколу вбачається, що 27.06.2025 року о 10:00 під час здійснення обстеження об?єкта фонду цивільного захисту, сховища №648956, за адресою: м. Львів, вул. Жасминова, 5 виявлено, що приміщення захисної споруди затоплені. Відповідно до ч.3 ст. 175-3 КУпАП вчинено адміністративне правопорушення директором ТзДВ «ЛЕМЗ» Николайчуком Л.М. 27.06.2025 головним фахівцем ВЦЗ УЗНС та ЦЗ по ЛМТГ ГУ ДСНС України у Львівській області Сидор Я.В. за результатами розгляду протоколу про адміністративне правопорушення серія ЛВ № 001386 від 27.06.2025 року винесено постанову про накладення адміністративного стягнення на Николайчука Л.М. за вчинине адміністративне правопорушення передбачене ч. 3 ст. 175-3 КупАП. З даною постановою про адміністративне правопорушення від 27.06.2025 року серія ЛВ № 002365 ОСОБА_1 незгідний вважає її протиправною та такою, що має бути скасована, а провадження у справі підлягає до закриття. Відповідно до паспорта сховища №48956 виданого Управлінням з питань НС та УСЗН ВІД НЧК Львівської облдержадміністрації вбачається, що належить сховище ВАТ Львівський експериментальний механічний завод колективна форма власності(п.2). Пункт 4 найменування будівельно-монтажної організації, яка будувала сховище Енергополь, Польща (Будівництво було незавершеним, припинилось 1989 році), пункт 7 прийомки в експлуатацію (рік, місяць, число) не прийнято, п.8 час проведення сховища у готовність не експлуатується. Також зазначається, що сховище не експлуатується по причині не здачі підрядником в експлуатацію. Позивача неправомірно притягнено до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.175-3 у зв'язку з тим, що об'єкт цивільного захзисту 48956 не введений в експлуатацію та є фактично незавершеним будівництвом. У зв'язку із вищенаведеним позовну заяву просить задоволити.

Ухвалою суду від 22.07.2025 позов прийнято до розгляду та відкрито позовне провадження.

29.07.2025 на адресу суду представником відповідача - Кагітін Ю. подано відзив на позовну заяву, в якому останній просить в задоволенні позовних вимог відмовити, оскільки у період з 24.03.2025 по 28.03.2025 було проведено комплексне обстеження об?єкта фонду захисних споруд цивільного захисту, а саме сховища № 48956, за наслідками, якого було виявлено ряд порушень вимог законодавства та визнано сховище № 48956 не готовим до використання за призначенням,що підтверджується актом обстеження об?єкта фонду захисних споруд цивільного захисту №1621 від 28.03.2025. У зв?язку із встановленням факту порушення встановлених законодавством вимог щодо утримання та експлуатації об?єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, що призвело до неготовності їх використання за призначенням відповідно до законодавства, 28.03.2025 було винесено постанову серія ЛВ № 002353 про накладення на Позивача адміністративного стягнення. Позивач сплатив штраф згідно платіжної інструкції від 31.03.2025. У період з 25.06.2025 по 27.06.2025 було проведено контрольне обстеження об?єкта фонду захисних споруд цивільного захисту, а саме сховища № 48956, за наслідками, якого було виявлено ряд порушень вимог законодавства та визнано сховище № 48956 не готовим до використання за призначенням. Крім того, відповідач не наділений правом зміни обліку захисних споруд та не може перебирати на себе повноваження інших органів.

Позивач ОСОБА_1 та представник позивача Лилик В.В. в судовому засіданні позовну заяву підтримали та просять таку задоволити.

Представник відповідач Гарасимчук Ю.Ю. у судовому засіданні щодо позовної заяви заперечує та просить у такій відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши наявні матеріали справи, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що згідно акту обстеження об'єкта фонду захисних споруд цивільного захисту №1621 від 28.03.2025, який складений за результатами проведення комплексного обстеження об'єкта фонду захисних споруд цивільного захисту: сховище №48956, яке знаходиться у державній власності ТзДВ «Львівський експериментальний механічний завод», код ЄДРПОУ 01284761, за адресою:м.Львів, вул. Жасминова,5 виявлено ряд порушень, які зафіксовані в акті. За результатами обстеження об'єкта фонду прийнято рішення про те, що зазначені порушення необхідно усунути до 28.05.2025. З урахуванням вимог глави 2 розділу VI Вимог об'єкт фонду визнано не готовим до використання за призначенням.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЛВ №002353 від 28.03.2025 ОСОБА_1 28.03.2025 о 10:00 год за адресою м.Львів, вул. Жасминова,5, являючись посадовою особою відповідальною за утримання та експлуатацію фонду захисних споруд цивільного захисту, порушив вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту затверджених наказом МВС від 09 липня 2018 року №579, а саме: приміщення захисної споруди затоплені.

Позивач ОСОБА_1 сплатив штраф згідно платіжної інструкції №8ЕАА-67Р9-Т8ХР-ХМ76 від 31.03.2025.

Згідно акту обстеження об'єкта фонду захисних споруд цивільного захисту №4310 від 27.06.2025, який складений за результатами проведення комплексного обстеження об'єкта фонду захисних споруд цивільного захисту: сховища №48956, яке знаходиться у державній власності ТзДВ «Львівський експериментальний механічний завод» за адресою:м.Львів, вул. Жасминова,5 виявлено ряд порушень, які зафіксовані в акті. За результатами обстеження об'єкта фонду прийнято рішення про те, що зазначені порушення необхідно усунути до 27.08.2025. З урахуванням вимог глави 2 розділу VI Вимог об'єкт фонду визнано не готовим до використання за призначенням.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЛВ №001386 від 27.06.2025 ОСОБА_1 27.06.2025 о 10:00 год за адресою м.Львів, вул. Жасминова,5, являючись посадовою особою відповідальною за утримання та експлуатацію фонду захисних споруд цивільного захисту, порушив вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту затверджених наказом МВС від 09 липня 2018 року №579, а саме: приміщення захисної споруди затоплені

Постановою про накладення адміністративного стягнення серії ЛВ №002365 від 27.06.2025 ОСОБА_1 визнано таким, що вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст. 175-3 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму 5100 грн.

Згідно Інформаційної системи у розділі «Вид споруди», захисна споруда цивільного захисту, що знаходиться за адресою м.Львів, вул. Жасминова,5 облікується як сховище.

У 2000 році виготовлений паспорт сховища за №48956 за адресою м.Львів, вул. Жасминова,5, що належить ВАТ «Львівський експериментально механічний завод», згідно якого дане сховище не експлуатується.

Відповідно до довідки № 90 від 26.07.2017 року адресована РВ ФДМУ у Львівській області, вбачається, що станом на 26.07.2017 року на позабалансовому рахунку ТДВ «Львівський експериментальний механічний завод» (правонаступник - ВАТ Львівський експериментальний завод) обліковується державне майно, яке в процесі приватизації не увійшло до статутного капіталу товариства, а саме - об?єкт незавершеного будівництва - сховище 48956 з обладнанням, інвентарний номер №561, первісна вартість - 388,00 грн. залишкова вартість 388,00 грн. Вказане сховище розташоване на земельній ділянці, яка передана в оренду товариства ЛМР. Вказана захисна споруда цивільного захисту вбудована в 1-поверхову будівлю складу, знаходиться на території товариства. Сховище №48956 з обладненням перебуває в незадовільному стані, постійно підтоплене грунтовими водами через прорахунки в проекті. У зв'язку зі скрутним матеріальним становищем товариство немає можливості утримувати вищевказане державне мавйно в належному майні.

Відповідно до акту перевірки стану ефективного використання та збереження державного майна, яке не увійшло до статутного капіталу ВАТ «Львівський експериментальний механічний завод» (тепер - ТДВ ««Львівський експериментальний мехапічний завод» у процесі приватизації, але перебуває на його балансі, вбачається, що наявність державної частки у статутному капіталі: державна частка відсутня (наказ РВ від 04.10.2006 року № 370 про завершення приватизації), назва об?єкта - об?єкт незавершеного будівництва - сховище № 48956 з обладнанням, адреса: м. Львів, вул.Жасминова, 5, вартість 388,00 грн., стан утримання незадовільний (підтоплене грунтовими водами, характеристика об?єкта нерухомості - не введене в експлуатацію. вбудоване в 1-пов. будівлю складу.

Позивач не погоджується із вказаною постановою з тих підстав, що сховище 48956 не введено в експлуатацію та є фактично незавершеним будівництвом.

Частиною 3 ст. 175-3 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановлених законодавством вимог щодо утримання та експлуатації об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, що призвело до неготовності їх використання за призначенням відповідно до законодавства.

Наказом МВС від 09.07.2018 № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту» затверджені «Вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту».

Згідно з п. 2 розділу І Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом МВС України від 09.07.2018 № 579 ці Вимоги призначені для використання міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, суб'єктами господарювання - балансоутримувачами захисних споруд.

Положеннями ч. 2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій,яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року №1052 Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

Статтею 17-1 Кодексу цивільного захисту України визначені повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Відповідно до п. 51, 51-1 ч. 2 ст. 17-1 КЦЗ України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту: перевіряє стан дотримання вимог законодавства у сфері цивільного захисту та складає відповідні акти; бере участь у проведенні оглядів об'єктів (будівель, споруд, приміщень) щодо можливості їх використання для укриття населення як найпростіших укриттів, а також здійснює контроль за станом готовності об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням.

Відповідно до ст.20 КЦЗ України до завдань і обов'язків суб'єктів господарювання,інших юридичних осіб та фізичних осіб підприємців у сфері цивільного захисту належить між іншим: забезпечення виконання заходів у сфері цивільного захисту на об'єктах суб'єкта господарювання; створення об'єктових формувань цивільного захисту відповідно до цього Кодексу та інших законодавчих актів,необхідної для їх функціонування матеріально-технічної бази і забезпечення готовності таких формувань до дій за призначенням; виконання вимог законодавства щодо створення, зберігання, утримання, експлуатації, використання та реконструкції об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту; здійснення обліку захисних споруд цивільного захисту,які перебувають на балансі (утриманні), проведення їх технічної інвентаризації як об'єктів нерухомого майна; забезпечення виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту. Порядок діяльності підрозділів з питань цивільного захисту або призначених осіб визначається відповідними положеннями про них або посадовими інструкціями. Положення про підрозділ (посадова інструкція працівника) з питань цивільного захисту затверджується керівником, що його створив (призначив), на підставі типового положення про такий підрозділ, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері цивільного захисту.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 КЦЗ України до захисних споруд цивільного захисту належать: сховище - це герметична споруда, в якій створені умови для перебування людей та їх захисту протягом певного часу (не менше 48 годин) шляхом виключення або зменшення прогнозованого впливу небезпечних чинників, що можуть виникнути внаслідок надзвичайної ситуації, застосування зброї масового ураження та звичайних засобів ураження під час воєнних (бойових) дій та/або терористичних актів; протирадіаційне укриття - це негерметична споруда, в якій створені умови для перебування людей та їх захисту протягом певного часу (не менше 48 годин) шляхом зменшення прогнозованого впливу небезпечних чинників, які можуть виникнути внаслідок надзвичайної ситуації, та іонізуючого опромінення у разі радіаційної аварії і радіоактивного забруднення місцевості та непрямої дії звичайних засобів ураження під час воєнних (бойових) дій та/або терористичних актів.

Відповідно до ч.8 ст.32 КЦЗ України утримання об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням та експлуатація таких об'єктів здійснюються їх власниками, користувачами, юридичними особами, на балансі яких вони перебувають (у тому числі утримання та експлуатація споруд, що не увійшли до їх статутних капіталів у процесі приватизації (корпоратизації), за рахунок власних коштів та інших не заборонених законодавством джерел.

Відповідно до ч. 15 ст. 32 КЦЗ України контроль за станом готовності об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, та/або його територіальними органами (у разі їх утворення) спільно з відповідними центральними органами виконавчої влади, іншими органами державної влади, місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування шляхом проведення комплексних, контрольних та позапланових обстежень.

За результатами здійснення комплексних, контрольних та позапланових обстежень об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту уповноважені особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, та/або його територіальних органів (у разі їх утворення) складають та в останній день заходу вручають (надсилають) балансоутримувачам акт обстеження, форма якого затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері цивільного захисту.

Акт обстеження об'єкта фонду захисних споруд цивільного захисту - це обов'язкове до виконання балансоутримувачем письмове рішення, яке містить перелік порушень (якщо вони виявлені) та строк для їх усунення (який не повинен перевищувати двох місяців з дати їх виявлення).

Відповідно до ч. 18 ст. 32 КЦЗ України відповідальність за порушення вимог щодо утримання у готовності до використання за призначенням та експлуатації об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту в мирний час та в особливий період несуть власники, користувачі об'єктів та юридичні особи, на балансі яких вони перебувають, відповідно до закону.

Згідно з п.9 Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту,включення об'єктів до складу та виключення таких об'єктів з фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку,затвердженого КМУвід 10березня 2017р.№ 138, утримання об'єктів фонду захисних споруд у готовності до використання за призначенням здійснюється їх балансоутримувачами.

Відповідно до п. 11 Порядку балансоутримувач забезпечує утримання об'єктів фонду захисних споруд у стані, необхідному для приведення у готовність до використання за призначенням відповідно до вимог щодо утримання, облаштування та експлуатації об'єктів фонду захисних споруд, крім об'єктів, що мають перебувати в постійній готовності.

Відповідно до п. 12 Порядку заходи контролю за станом готовності об'єктів фонду захисних споруд спрямовані на визначення відповідності стану цих об'єктів вимогам законодавства, а також організацію, вжиття балансоутримувачами вичерпних заходів до усунення виявлених недоліків.

До основних заходів контролю за станом готовності належать комплексні, контрольні та позапланові обстеження об'єктів фонду захисних споруд відповідно до вимог щодо утримання, облаштування та експлуатації об'єктів фонду захисних споруд, затверджених МВС.

Контроль за станом готовності об'єктів фонду захисних споруд до використання за призначенням шляхом проведення комплексних, контрольних та позапланових обстежень здійснюється ДСНС та її територіальними органами разом з міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування з дотриманням таких вимог.

ДСНС та її територіальні органи забезпечують формування плану комплексних обстежень наявними технічними засобами інформаційно-комунікаційної системи Інформаційна система Облік та візуалізація фонду захисних споруд цивільного захисту (далі - Інформаційна система) і не пізніше 1 жовтня подають його до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, що залучаються до проведення таких обстежень, на погодження.

Відповідно до п. 16 Порядку облік об'єктів фонду захисних споруд ведеться міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування в паперовій та електронній формах, а також суб'єктами господарювання виключно в паперовій формі.

Паспорт захисної споруди/споруди подвійного призначення є первинним та обов'язковим документом для обліку сховищ, протирадіаційних укриттів, споруд подвійного призначення у складі фонду захисних споруд.

Згідно абз. 5 п. 23 ПКМУ № 138 адміністратором Інформаційної системи є ДСНС, а її користувачами, відповідальними за внесення інформації, - суб?єкти ведення обліку.

Згідно абз. 6 п. 23 ПКМУ № 138 внесення (коригування) інформації до Інформаційної системи здійснюють: територіальні органи ДСНС - щодо результатів обстежень (оглядів) об?єктів фонду захисних споруд.

Ведення обліку об'єктів фонду захисних споруд в електронній формі здійснюється міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, на території яких розташовані такі об'єкти або до сфери управління яких вони віднесені, за допомогою Інформаційної системи, яка функціонує відповідно до пункту 23 цього Порядку.

Інформаційна система є інформаційно-комунікаційною системою, що забезпечує збирання, накопичення, захист, обробку, відображення та передачу інформації про об'єкти фонду захисних споруд незалежно від форми власності, а також електронну інформаційну взаємодію з іншими суб'єктами.

Відповідно до п. 17 Порядку суб'єкти господарювання здійснюють облік об'єктів фонду захисних споруд, які перебувають у них на балансі (на утриманні, в управлінні тощо). Керівники таких суб'єктів господарювання несуть персональну відповідальність за забезпечення обліку, проведення інвентаризації, державної реєстрації права власності і речового права на захисні споруди, та достовірне і своєчасне подання відомостей про об'єкти фонду захисних споруд до міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких вони належать та до власності (господарського управління, оперативного управління) яких належать захисні споруди державної власності, що перебувають у суб'єктів господарювання приватної форми власності на підставі іншого речового права (користування, володіння тощо).

Відповідно до п.п. 1, 3, 8 ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Нормами КУпАП регламентовано, що відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно зі ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

У відповідності до вимог статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Враховуючи надані сторонами докази, суд вважає, що уповноважена особа органу ДСНС України правомірно оцінила всі наявні докази та винесла відповідно до чинного законодавства постанову про накладання адміністративного стягнення серії ЛВ №002365 від 27.06.2025 відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 175-3 КУпАП, так як згідно Інформаційної системи у розділі «Вид споруди», захисна споруда цивільного захисту, що знаходиться за адресою м.Львів, вул. Жасминова,5 облікується як сховище, а відповідач Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області не є субєктом введення обліку Інформаційної системи.

Відповідно до вимог п. 3 ч. 3 ст. 286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення.

Враховуючи вище викладене, суд вважає, що постанова про притягнення до адміністративної відповідальності відповідача за ч.3 ст. 175-3 КУпАП є обґрунтованою, у зв'язку з чим у задоволенні адміністративного позову слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 2, 5, 7, 9, 72-77, 90, 241-242, 254-246, 255, 257, 262, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

в задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області про скасування постанови серії ЛВ №002365 від 27.06.2025 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст.175-3 КупАП та закритття провадження - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач: ОСОБА_1 , НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідач:Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, ЄДРПОУ 38627339, м.Львів, вул.Підвальна,6.

Суддя Чорна С.З.