Постанова від 02.10.2025 по справі 593/1343/25

Справа № 3/593/520/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" жовтня 2025 р. м.Бережани

Суддя Бережанського районного суду Тернопільської області Музика Я.М., з участю прокурора Фаль Л.В. та особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, РНОКПП: НОМЕР_1 , пенсіонера, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,-

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 будучи звільненим з посади інженера лісового господарства 1 категорії філії «Бережанське лісомисливське господарство» ДП «Ліси України» та відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно, без поважних причин, а саме: 24.03.2025 р. о 17:33 год. подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Прокурор Фаль Л.В. у судовому засіданні зазначила, що уповноваженим органом зібрано достатньо доказів вини правопорушника, а тому в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та його винуватість у вчиненому повністю доведена матеріалами адміністративної справи та в ході її розгляду в судовому засіданні, а тому просить визнати його винним у вчиненні даного правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50-ть неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав повністю, у вчиненому розкаявся та просить його суворо не карати.

В ході судового розгляду встановлено, що Наказом голови ліквідаційної комісії ДП «Бережанське ЛМГ» №2-к від 30.12.2022 «Про переведення працівників» ОСОБА_1 переведено на посаду інженера лісового господарства 1 категорії філії «Бережанське лісомисливське господарство» ДП «Ліси України».

Відповідно до наказу директора філії №230-к від 31.12.2024 «Про звільнення з роботи ОСОБА_1 » з 31 грудня 2024 року ОСОБА_1 звільнено з посади інженера лісового господарства філії «Бережанське лісомисливське господарство» ДП «Ліси України», за власним бажанням, у зв'язку із виходом на пенсію.

Статтею 89 Лісового Кодексу України - Державна лісова охорона має статус правоохоронного органу. Порядок діяльності державної лісової охорони та лісової охорони визначається положенням, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Згідно з Додатком до Положення про державну лісову охорону, лісову охорону інших постійних лісокористувачів та власників лісів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2009 № 976 (зі змінами та доповненнями), до посадових осіб державної лісової охорони підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства віднесено інженера відділу (сектору) всіх категорій.

Так, відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», посадові та службові особи державної лісової охорони є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції №252/23 від 08.11.2023 (далі - Порядок), декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності.

Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.

Таким чином, ОСОБА_1 повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями протягом 30 календарних днів з дня звільнення з посади інженера лісового господарства філії «Бережанське лісомисливське господарство» ДП «Ліси України», тобто не пізніше 23:59 год. 30.01.2025р.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з позначкою «при звільненні» лише 24.03.2025 о 17:33 год., тобто несвоєчасно.

ОСОБА_1 належним чином ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується пам'яткою для посадових осіб - суб'єктів декларування філії «Бережанське лісомисливське господарство» та попередженням про встановлені Законом України «Про запобігання корупції» обмеження під час прийняття на роботу, перебування ні посаді та звільненні, де стоїть особистий підпис останнього.

Візуальним моніторингом публічних відомостей, розміщених на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що до цього, раніше ОСОБА_1 подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулі роки своєчасно, з дотримання вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджує його ознайомлення із вимогами вказаного вище закону та усвідомлення вчинюваних ним дій під час подання декларації особи, уповноваженої на виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, з позначкою «при звільненні».

Відповідно до інформації Національного агентства з питань запобігання корупції про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру, декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2025р. по 25.03.2025р., останній лише о 17:33:19 год. 24.03.2025 р. після заповнення/перегляду необхідних розділів подав декларацію особи, уповноваженої на виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування неодноразово повідомлялось на сайті НАЗК та публікувалось у засобах масової інформації.

Проаналізувавши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Окрім визнання своєї вини самим правопорушником, його вина у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена: протоколом про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією №297 від 11.09.2025 р., повідомленням Національного агенства про факт не своєчасного подання декларації від 10.04.2025 р., витягом сторінки НАЗК і іншими письмовими доказами.

При накладенні адміністративного стягнення на правопорушника, суд враховує його особу, характер вчиненого правопорушення, щире каяття у вчиненому, і вважає за доцільне накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50-ть неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33, 34, 35, ч.1 ст.172-6, 221, 283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 коп. в дохід держави.

Стягнути із ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32 1 цього Кодексу.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Тернопільського апеляційного суду через Бережанський районний суд Тернопільської області.

Роз'яснити особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення її постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з дня її винесення.

Суддя Бережанського районного

суду Тернопільської області Я.М. Музика