01 жовтня 2025 року справа № 580/7343/25
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кульчицького С.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у змішаній (паперовій та електронній) формі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 18.06.2025 «про відмову у перерахунку пенсії про пенсійне забезпечення гр. ОСОБА_1 »;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області з 11 червня 2025 року здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії, відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу» у розмірі 60 відсотків від загального розміру заробітної плати, що визначений у двох довідках Черкаської районної державної адміністрації від 04.03.2025 №731/01-68 та від 04.03.2025 №730/01-68 та сумарно становить 54775, додатково зарахувавши до стажу державної служби періодів роботи з 28 грудня 1995 року до 26 травня 1996 року спеціалістом II категорії Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації; з 04 липня 2001 до 05 грудня 2004 - головним спеціалістом виконавчого апарату Корсунь-Шевченківської районної ради.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначила, що станом на 01.05.2016 обіймала посади державної служби, мала стаж роботи на посадах державної служби в цілому (на дату звільнення) 26 років 11 місяців 21 день, в тому числі, з урахуванням спірних періодів, станом на 01.05.2016 22 роки 10 днів. Тому, для цілей обрахунку розміру пенсії позивачка користується правом визначення розміру заробітку для осіб, які мають понад 20 років стажу державної служби.
Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 27.06.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі, вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому проваджені).
Відповідач позов не визнав, проти його задоволення заперечив, надав до суду письмовий відзив на позов. В якому, серед іншого зазначив, що діючим законодавством не передбачено зарахування стажу роботи в місцевій раді до стажу державного службовся. Крім того зазначає, що у трудовій книжці позивача щодо періоду роботи з 28.12.1995 до 26.05.1996 наявні помилки, а саме відсутній наказ про прийняття на роботу. Тому, підстави для зарахування періоду роботи з 28.12.1995 до 26.05.1996 відсутні. До того ж відповідач наголосив, що пенсії, призначені за статтею 37 Закону України "Про державну службу" не підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням розміру заробітку працюючих державних службовців.
Розглянувши подані документи і матеріали, суд зазначає, що відповідно до пункту 122 розділу VI “Перехідні положення» Положення №1845/0/15-21 до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи можуть розглядатися (формуватися та зберігатися) в паперовій, електронній чи змішаній формі залежно від наявних у суді можливостей. Електронні документи та електронні копії паперових документів вносяться до АСДС та зберігаються в централізованому файловому сховищі. Документи, що надійшли до суду в електронній формі, за потреби можуть роздруковуватися та приєднуватися до матеріалів справи у паперовій формі.
Згідно з абзацом 21 пункту 1 розділу VII Формування і оформлення судових справ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 № 814 (у редакції наказу Державної судової адміністрації України від 17 жовтня 2023 року № 485) у випадку прийняття суддею (суддею-доповідачем), у провадженні якого перебуває судова справа, рішення щодо розгляду (формування та зберігання) судової справи (матеріалів кримінального провадження) в електронній чи змішаній (паперовій та електронній) формі, формування матеріалів судової справи здійснюється у відповідній(их) формі(ах) (паперовій та/або електронній).
Отже, процесуальне законодавство передбачає можливість розгляду справи у змішаній формі (паперовій та електронній) та прийняття рішення про такий розгляд суддею, у провадженні якого перебуває судова справа.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає за доцільне здійснити розгляд справи у змішаній (паперовій та електронній) формі.
Дослідивши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд зазначає наступне.
З 30.05.2025 позивач отримує пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889-VІІ (далі - Закон №889-VІІ).
Позивач звернулась із заявою від 11.06.2025 про перерахунок пенсії - збільшення зарплати (пенсія за спецзаконами), згідно Закону України №889-VIII від 10.12.2015 «Про державну службу».
До заяви про перерахунок пенсії додано наступні документи:
- заява від 11.06.2025;
- трудова книжка від 29.11.1978 з вкладенням НОМЕР_1 ;
- додаток 4 (довідка про складові заробітної плати №730/01-68 від 04.03.2025);
- додаток 6 (довідка про інші складові заробітної плати №731/01-68 від 04.03.2025)
- паспорт громадянки України;
- відомості про трудову діяльність з Реєстру застрахованих осіб;
- довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру.
За результатами розгляду вищезазначеної заяви, ГУ ПФУ в Донецькій області, в порядку екстериторіальності, прийнято рішення № 23607/03-16 від 18.06.2025 про відмову ОСОБА_1 в проведені перерахунку пенсії, оскільки перерахунок раніше призначених пенсій по новій заробітній платі не передбачено; період роботи з 28.12.1995 по 26.05.1996 не зараховується до стажу, оскільки в трудовій книжці (запис №7) відсутній наказ про прийом на роботу; період роботи на посаді в Корсунь-Шевченківської районної ради з 04.07.2001 по 05.12.2004 органи місцевого самоврядування не зараховуються до стажу на посадах віднесених до відповідних категорій посад державних службовців.
Не погоджуючись з такою позицією відповідача, позивач звернулася з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.
01 травня 2016 року набув чинності Закон № 889-VIII, згідно частини другої Прикінцевих та перехідних положень якого визнано такими, що втратили чинність, зокрема, Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ (далі - Закон № 3723-ХІІ), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Відповідно до частини першої статті 37 Закону №3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно із статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та за наявності відповідного страхового стажу.
До 1 травня 2016 (дата набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ) право на пенсію державного службовця мали особи, які:
а) досягли певного віку та мають передбачений законодавством страховий стаж;
б) мали стаж державної служби не менш як 10 років, та на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців; а також особи, які мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Після 1 травня 2016 року, відповідно до статті 90 Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
При цьому законодавець визначив певні умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ.
Так, відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 попереднього Закону та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Згідно із пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статті 25 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Тобто, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ передбачено, що за наявності у особи станом на 1 травня 2016 певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 1 травня 2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства суд дійшов висновку, що обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ після 1 травня 2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою статті 37 Закону № 3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Отже, після 1 травня 2016 року (дата набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ та мають передбачені частиною першою статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ вік і страховий стаж.
Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права була висловлена у зразковому рішенні Верховного Суду від 4 квітня 2018 року у справі № 822/524/18 та у постанові Верховного Суду від 26 червня 2018 року у справі №676/4235/17.
Відповідно до частини п'ятої статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Як вбачається з рішення ГУ ПФУ в Донецькій області від 18.06.2025 позивачу відмовлено у зарахувані періоду роботи на посаді в Корсунь-Шевченківської районної ради з 04.07.2001 по 05.12.2004, оскільки органи місцевого самоврядування не зараховуються до стажу на посадах віднесених до відповідних категорій посад державних службовців.
Статтею 46 Закону № 889-VIII визначені особливості стажу державної служби, зокрема у пункті 2 зазначено, що до стажу державної служби зараховуються, зокрема, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Відповідно до пункту 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 229, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII.
Відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Отже, в даному випадку слід керуватися Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 року № 283.
Відповідно до пункту 2 Порядку № 283 обчислення стажу державної служби до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування передбачених статтею 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Таким чином, наведені положення законодавства, передбачали і передбачають зарахування періодів роботи в органах місцевого самоврядування до стажу державного службовця.
Відповідно до записів трудової книжки позивачки №№6-7 від 27.12.1995 (сторінки 22-23) міститься наступна інформація «Звільнити з посади спеціаліста другої категорії секретаріату районної ради народних депутатів та її виконкому у зв'язку з переведенням у райдержадміністрацію». «Зарахована спеціалістом ІІ категорії райдержадміністрації». Записи скріплені підписом заступника голови райдержадміністрації, гербовими печатями та у стовпці 4 трудовий книжки міститься посилання на розпорядження від 27.12.1995 № 246 про переведення працівника.
Запис 8 містить відомості «Призначити спеціалістом І категорії райдержадміністрації, увільнивши її з посади спеціаліста ІІ категорії..». Запис так само скріплений підписом заступника голови райдержадміністрації, гербовою печаткою та у стовпці 4 трудовий книжки міститься посилання на розпорядження від 27.05.1996 №278.
Відповідно до частини третьої статті44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.
Верховний Суд у постанові від 24.05.2018 у справі № 490/12392/16-а звернув увагу на те, що певні недоліки заповнення трудової книжки не можуть бути підставою для неврахування відповідного періоду роботи для обрахунку стажу при призначенні пенсії.
У постанові від 21.02.2018 у справі № 687/975/17 Верховний Суд зазначив, що на особу не може перекладатись тягар доведення правдивості чи достовірності даних, що зазначені у її трудовій книжці.
Отже, період роботи позивача з 28.12.1995 до 26.05.1996 спеціалістом ІІ категорії Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації та з 04.07.2001 до 05.12.2004 на посаді головного спеціаліста виконавчого апарату Корсунь-Шевченківської районної ради зараховується до стажу державної служби, а висновки Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області є необґрунтованими та протиправними.
Аналогічна правова позиція була висловлена Верховним Судом у постановах від 26 червня 2018 року у справі № 735/939/17 та від 19 березня 2019 року у справі № 357/1457/17.
Частиною першою статті 37 Закону №3723-XII передбачено, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня
2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб. Цей Порядок викладено у новій редакції, згідно з постановою № 823 від 12.07.2024 (далі - Порядок №622).
У пункті 4 чинної редакції Порядку №622 передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
При цьому, за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на дату виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах, визначених законодавством, таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі. Середньомісячна сума зазначених виплат за місяць визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за місяць на фактичну чисельність державних службовців за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Згідно з пункту 4-2 Порядку № 622, для державних службовців, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та яких не було переведено на посади, передбачені штатним розписом, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 28 січня 2002 року № 57 (з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 27 листопада 2023 року № 661), або які звільнилися до 1 січня 2024 року з таких органів, визначення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям здійснюється з урахуванням пункту 4 цього Порядку.
При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на 31 грудня 2023 р., а розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв, але не пізніше 31 грудня 2023 року.
Тобто, для державних службовців, які мають не менше 20 років стажу державної служби, і звільнились з посад державної служби до 01.01.2024, передбачено можливість за їх вибором, визначати основні складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років) з урахуванням установлених на 31.12.2023 за відповідною прирівняною посадою, а додаткові складові заробітної плати (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) - середньомісячну суму виплат працюючого на відповідній прирівняній посаді державного службовця.
З цією метою Порядку №622 затверджено окремі додатки, в тому числі:
1) додаток №4 - Довідка про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);
2) додаток №6 - Довідка про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби.
04.03.2025 Черкаською районною державною адміністрацією, яка є правонаступником Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації позивачці надано довідки: від 04.03.2025 №730/01-68 про основні складові заробітної (посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років) за посадою, прирівняною до посади позивачки у загальному розмірі 16 150 грн та від 04.03.2025 №731/01-68 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу, в які включено також надбавку за інтенсивність праці.
Складові заробітної плати розраховані на виконання статті 37 Закону №3723-XII, відповідно до яких пенсія не працюючого державного службовця розраховується у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця, тобто включаючи всі складові.
Відповідач спірним рішенням не врахував наявність у позивачки стажу державної служби понад 20 років, та не перерахував їй пенсію, у розмірі 60 відсотків від загального розміру заробітної плати, що визначений у двох довідках Черкаської районної державної адміністрації від 04.03.2025 №731/01-68 та від 04.03.2025 №730/01-68.
Також, є помилковим твердження відповідача про звернення позивачки за перерахунком пенсії у зв'язку зі збільшенням заробітної плати.
Отже, оскаржуване рішення відповідача є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькі області від 18.06.2025 є протиправним та підлягає скасуванню.
А з метою належного та ефективного відновлення порушеного права позивача слід зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зарахувати позивачу до стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, періоди роботи в органах місцевого самоврядування та здійснити перерахунок пенсії, відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII «Про державну службу» у розмірі 60 відсотків від загального розміру заробітної плати, що визначений у двох довідках Черкаської районної державної адміністрації від 04.03.2025 №731/01-68 та від 04.03.2025 №730/01-68.
Згідно частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. При цьому в силу положень частини другої статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить задовольнити повністю.
Під час вирішення питання про розподіл судових витрат, суд враховує таке.
Згідно статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду; пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов'язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Зважаючи на те, що позовні вимоги позивача підлягають повному задоволенню, то судові витрати, які підлягають відшкодуванню, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 14, 73-77, 139, 242 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 18.06.2025 «про відмову у перерахунку пенсії про пенсійне забезпечення гр. ОСОБА_1 ».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84121, Донецька обл., м. Слов'янськ, пл.Соборна, код ЄДРПОУ 13486010) з 11.06.2025 здійснити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) перерахунок пенсії, відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII «Про державну службу» у розмірі 60 відсотків від загального розміру заробітної плати, що визначений у довідках Черкаської районної державної адміністрації від 04.03.2025 №731/01-68 та від 04.03.2025 №730/01-68, зарахувавши до стажу державної служби періоди роботи з 28.12.1995 до 26.05.1996 спеціалістом ІІ категорії Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації та з 04.07.2001 до 05.12.2004 головним спеціалістом виконавчого апарату Корсунь-Шевченківської районної ради.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84121, Донецька обл., м. Слов'янськ, пл.Соборна, код ЄДРПОУ 13486010) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 968,96 грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду у строк, встановлений статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Сергій КУЛЬЧИЦЬКИЙ