Ухвала від 02.10.2025 по справі 480/10134/24

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення

02 жовтня 2025 року м. Суми Справа № 480/10134/24

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Сидорук А.І. розглянув заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Сумського окружного адміністративного суду від 13.12.2024 в адміністративній справі № 480/10134/24.

Суть питання, з якого постановляється ухвала суду.

Рішенням суду від 13.12.2024 у даній справі вимоги позивача задоволені.

11.09.2025 до суду надішла заява позивача від 09.09.2025 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду.

Заява мотивована тим, що рішення суду не було виконано, оскільки виконавче провадження № 78842363 з примусового виконання рішення суду у справі № 480/10134/24 відкрито.

Судом 24.09.2025 було постановлено ухвалу, якою призначено до розгляду заяву позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, а саме в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

26.09.2025 відповідачем надано додаткові пояснення.

01.10.2025 до суду надійшло клопотання позивача, в якому він зазначає, що у довідці, виготовленої на виконання рішення суду, зазначено додаткові складові грошового забезпечення у неправильному розмірі, в тому числі не зазначено 260% премії.

Перевіривши заяву позивача, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню.

Мотиви, з яких суд дійшов відповідних висновків.

Відповідно до ст.370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Згідно з ч.1 ст.382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.

Частинами 2-3 ст.382-1 КАС України передбачено, що за наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.

З матеріалів справи вбачається, що рішенням суду від 13.12.2024 вимоги позивача задоволені. Зобов'язано відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ, ст.9 Закону № 2011-ХІІ, з урахуванням положень постанови КМУ від 30.08.2017 № 704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для перерахунку із 01.02.2023 основного розміру пенсії.

Відповідно до ч.2 ст.9 Закону України ''Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей'' до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Згідно з п.2 Постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 4 цієї постанови передбачено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.

Відповідно до п.5 Постанови КМУ № 704 керівникам державних органів надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання: установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років; здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Пунктом 6 Постанови КМУ № 704 передбачено виплачувати: надбавку за вислугу років військовослужбовцям в розмірах згідно з додатком 16, а також надбавку за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям - у розмірах та порядку, визначених законодавством.

Отже, надбавка за особливості проходження служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень та премія входять до складу грошового забезпечення.

Тому відповідач, на виконання даного рішення, повинен був виготовити довідку про розмір грошового забезпечення, яке повинно бути розраховано з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2023, який у відповідності до норми ЗУ ''Про Державний бюджетна 2023 рік'' складає 2684 грн.

З наданої довідки про розмір грошоовго забезпечення позивача від 01.08.2025 вбачається, що посадовий оклад, оклад за військовим званням та надбавка за вислугу розраховані з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2023 у сумі 2684 грн, а надбавка за особливості проходження служби, надбавка за роботу з таємними документами та премія розраховані з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 1762 грн, а не станом на 01.01.2023 у сумі 2684 грн. Вказаний факт підтверджується відповідачем у письмових поясненнях.

Таким чином, оскільки відповідачем не виконано рішення суду у повному обсязі, оскільки не зазначено у довідці про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023, надбавку за особливості проходження служби, надбавку за службу в умовах режимних обмежень та премію з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 2684 грн, то суд дійшов висновку про встановлення судового контролю за виконанням рішення у даній справі.

Суд звертає увагу позивача, що питання конкретних відсотків складових грошового забезпечення не було предметом позову. Таким предметом було питання видачі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023. На момент ухвалення рішення відсотки складових грошового забезпечення не були спірними, оскільки довідка не була виготовлена.

Тому у разі, якщо позивач не погоджується із зазначенням відповідачем у довідці певних відсотків складових грошового забезпечення, то він не позбавлений права звернутись до суду з новою позовною заявою.

Керуючись ст. ст. 248, 256, 295, 370, 382, 382-1 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Сумського окружного адміністративного суду від 13.12.2024 в адміністративній справі № 480/10134/24 - задовольнити.

2. Встановити судовий контроль за виконанням відповідачем рішення Сумського окружного адміністративного суду від 13.12.2024 у справі № 480/10134/24.

3. Зобов'язати відповідача подати до суду протягом 30 днів звіт про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 13.12.2024 у справі № 480/10134/24.

4. Звернути увагу відповідача на норми ст.ст.382-2 та 382-3 КАС України.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Ухвала складена та підписана суддею 02.10.2025.

Суддя А.І. Сидорук