справа №439/1867/25
провадження №2-о/439/94/25
про залишення заяви без руху
01 жовтня 2025 року місто Броди
Суддя Бродівського районного суду Львівської області Войтюк Т.Л., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , зацікавлена особа: Бродівський відділ Головного управління ДМС у Львівській області, про встановлення факту, що має юридичне значення,
ОСОБА_1 звернувся до Бродівського районного суду Львівської області з заявою у якій просить встановити факт, що має юридичне значення, а саме те, що ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. ІІ Бузова Вовчанського району Харківської області, була громадянкою СРСР та постійно проживала на території України станом на 24.08.1991 року, а також на момент набрання чинності Законом України "Про громадянство України" (13.11.1991 року).
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями справа передана для розгляду судді Войтюк Т.Л.
Суддя, з метою визначення підсудності, надіслав запити до Єдиного державного демографічного реєстру, Державної міграційної служби України, Західного міжрегіонального управління Державної міграційної служби у Львівській області щодо зареєстрованого місця проживання заявника. На адресу суду надійшли відповіді, відповідно до яких, за наявними даними місце проживання ОСОБА_1 не встановлено.
Ознайомившись з поданою заявою, слід прийти до висновку про необхідність залишення її без руху з таких підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду, а тому заява повинна відповідати вимогам статей 175, 177, 318 ЦПК України.
Статтею 316 ЦПК України визначено підсудність справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення. На підставі цієї норми, заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
У своїй заяві ОСОБА_1 вказує про те, що вона проживає в АДРЕСА_1 . При цьому, заява не містить документально підтверджених доказів проживання заявниці за вказаною адресою.
Пунктом 5 ч.3 ст.175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У своїй заяві ОСОБА_1 вказує про те, що вона документувалася паспортом громадянина колишнього СРСР (зразка 1974) серії НОМЕР_1 , виданого 10 серпня 1977 року відділенням внутрішніх справ Вовчанського РВ УВС у Харківській області. При цьому, заява не містить документально підтверджених доказів такого документування.
Окрім цього, до заяви не додано жодного документа, з якого можливо встановити її особу.
Таким чином, заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 175-177 ЦПК України.
Частиною першою статті 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням наведеного, заяву слід залишити без руху та надати заявникам час на усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з моменту отримання цієї ухвали.
Недоліки заяви заявнику слід усунути шляхом: подання доказів, які підтверджують місце проживання заявниці, доказів документування особи паспортом зразка 1974 року, документів, на підставі яких можливо встановити особу.
Враховуючи вищевикладене, керуючись положеннями ст. ст. 175-177, 185, 260, 353 ЦПК України,
Заяву ОСОБА_1 , зацікавлена особа: Бродівський відділ Головного управління ДМС у Львівській області, про встановлення факту, що має юридичне значення-залишити без руху.
Надати заявнику десятиденний строк для усунення недоліків, який рахувати з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.
Роз'яснити заявнику, що у разі не усунення недоліків в зазначений строк заява вважається неподаною і повертається заявникові.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.Л. Войтюк