30 вересня 2025 року ЛуцькСправа № 140/4708/25
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Військової частини НОМЕР_1 (далі - ВЧ НОМЕР_1 ) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач в період з 29.07.2003 по 30.10.2023 проходив військову службу у прикордонних військах України, Державній прикордонній службі України, зокрема, у період з 12.07.2022 по 30.10.2023 у відділі внутрішньої та власної безпеки ВЧ НОМЕР_1 .
Наказом Голови Державної прикордонної служби України «Про особовий склад» від 30.10.2023 № 1561-ОС ОСОБА_1 виключено зі списків особового складу та всіх видів забезпечення, останнім місцем військової служби була ВЧ НОМЕР_2 .
Під час проходження військової служби позивачу не нараховувалася та не виплачувалася індексація грошового забезпечення, у зв'язку із чим позивач звертався до суду за захистом порушених прав.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 25.07.2024 у справі №140/5718/24 було зобов'язано ВЧ НОМЕР_2 здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.12.2015 по 28.02.2018 включно із встановленням січня 2008 року як місяця, за яким здійснюється обчислення індексу споживчих цін (базового місяця), з урахуванням виплачених сум.
Відповідач, на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 25.07.2024 у справі №140/5718/24, нарахував та виплатив індексацію грошового забезпечення в сумі 67380,88 грн за період з 01.12.2015 по 28.02.2018 включно.
Водночас, позивачу за 2018-2022 рр. індексація грошового забезпечення відповідно до приписів абзаців 3, 4, 6 пункту Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі - Постанова № 1078) не виплачувалася, а листом від 23.04.2025 № 09/5452-25-вих відповідач відмовив у зверненні щодо нарахування та виплати індексації грошового забезпечення в сумі 4313,35 грн щомісячно в період з 01.03.2028 по 31.12.2022.
Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Позивач просить визнати протиправною бездіяльність ВЧ НОМЕР_1 щодо нарахування та виплати індексації грошового забезпечення в сумі 4313,35 грн за період з 01.03.2018 по 31.12.2022 щомісяця із врахуванням приписів абзаців 3, 4, 6 пункту 5 Порядку № 1078, та зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення в сумі 4313,35 грн за період з 01.03.2018 по 31.12.2022 щомісяця із врахуванням приписів абзаців 3, 4, 6 пункту 5 Порядку № 1078.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 02.06.2025 в задоволенні заяви про поновлення строку звернення до суду в частині позовних вимог відмовлено; позовну заяву ОСОБА_1 до ВЧ НОМЕР_1 в частині позовних вимог щодо нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за період з 19.07.2022 по 31.12.2022 повернуто позивачу без розгляду (а. с. 50-52).
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 02.06.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а. с. 53).
В поданому до суду відзиві на позовну заяву (а. с. 57-58) відповідач позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні з підстав правомірності оскаржуваних дій відповідача щодо нарахованого та виплаченого позивачу грошового забезпечення.
В поданій до суду відповіді на відзив (а. с. 62-65) представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві.
Інших заяв по суті справи чи клопотань про розгляд справи в судовому засіданні від учасників справи до суду не надходило.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 29.07.2003 по 30.10.2023 проходив військову службу у прикордонних військах України, Державній прикордонній службі України, зокрема, у період з 12.07.2022 по 30.10.2023 у відділі внутрішньої та власної безпеки ВЧ НОМЕР_1 , про що свідчить витяг з послужного списку (а. с. 14).
Наказом Голови Державної прикордонної служби України «Про особовий склад» від 30.10.2023 № 1561-00, полковника ОСОБА_1 , начальника відділу внутрішньої та власної безпеки по НОМЕР_3 прикордонному загону, звільненого з військової служби у запас ЗСУ наказом Голови Державної прикордонної служби України від 24.10.2023 №1526-ос за підпунктом «г» (через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу): один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу і мають дитину до 18 років) пункту 3 частини 5 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», з 30.10.2023, включено із списків особового складу та всіх видів забезпечення (а. с. 15).
З Єдиного державного реєстру судових рішень видно, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 25.07.2024 (залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 14.03.2025) у справі № 140/5718/24 за позовом ОСОБА_1 до ВЧ НОМЕР_2 про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії позов задоволено повністю, зокрема, зобов'язано ВЧ НОМЕР_2 здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.12.2015 по 28.02.2018 включно із встановленням січня 2008 року як місяця, за яким здійснюється обчислення індексу споживчих цін (базового місяця), з урахуванням виплачених сум.
09.04.2025 на картковий рахунок позивача надійшли кошти в сумі 67380,88 грн, нараховані на виконання вказаного рішення суду, про що зазначено в електронному зверненні (а. с. 27-28).
В цьому ж електронному зверненні від 14.04.2025 представник позивача просив відповідача здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення у сумі 4313,35 грн щомісяця у період з 01.03.2018 по 31.12.2022 із врахуванням приписів абзаців 3, 4, 6 пункту 5 Порядку №1078, з урахуванням раніше виплачених сум (а. с. 27-28).
Листом від 23.04.2025 № 09/5452-25-Вих, у відповідь на вказане звернення позивача, відповідач повідомив, що за період проходження військової служби ОСОБА_1 з 01.03.2018 по 31.12.2022 індексація грошового забезпечення нараховувалась та виплачувалась встановленим порядком разом з виплатою грошового забезпечення з урахуванням базового місяця березень 2018 року (а. с. 29).
При вирішенні спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.
Відповідно до частини другої статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон № 2011-ХІІ) до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону № 2011-XII).
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначені Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.2001 № 1282-ХІІ (далі - Закон № 1282-ХІІ).
У статті 1 Закону № 1282-XII визначено, що індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Відповідно до статті 2 Закону № 1282-XII індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Згідно з частиною першою статті 4 Закону № 1282-XII індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Частинами першою - другою статті 5 Закону № 1282-XII встановлено, що підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів. Підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України.
Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік (частина шоста статті 5 Закону № 1282-XII).
Відповідно до пункту 1-1 Порядку № 1078 (зі змінами) підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 року - місяця опублікування Закону України від 6 лютого 2003 р. № 491-IV «Про внесення змін до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».
Згідно з пунктом 2 Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру: грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.
Пунктом 4 Порядку № 1078 визначено, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Оплата праці, у тому числі працюючим пенсіонерам, грошове забезпечення, розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, допомога по безробіттю, що надається залежно від страхового стажу у відсотках середньої заробітної плати, стипендії індексуються у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
За приписами пункту 5 Порядку № 1078 у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.
Отже, з аналізу положень Закону № 1282-XII та Порядку № 1078 вбачається, що індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій щодо оплати праці. Через вимоги законодавства проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов'язком для всіх юридичних осіб-роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи. При цьому, виплата індексації грошового забезпечення здійснюється за місцем перебування військовослужбовців на грошовому забезпеченні і обмежене фінансування не впливає на право позивача отримати індексацію грошового забезпечення.
Аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що місяць, в якому відбулося підвищення тарифних ставок (окладів), є базовим місяцем при проведенні індексації грошового забезпечення військовослужбовців.
Разом з тим, для правовідносин, пов'язаних з нарахуванням індексації, визначальним є також факт підвищення саме грошового доходу, а не лише тарифних ставок (окладів).
01.03.2018 вступила в дію Постанова № 704, якою затверджено нові схеми тарифних розрядів військовослужбовців, та у пункті 2 встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Таким чином, у березні 2018 року відбулося зростання грошового забезпечення військовослужбовців.
Суд зазначає, що порядок проведення індексації грошових доходів населення передбачає можливість виплати двох видів індексації грошового доходу, умовно кажучи, «поточної індексації » та «індексації-різниці».
Право на поточну індексацію виникає у випадку, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який з 01.01.2016 встановлений у розмірі 103 відсотка (абзац 2 пункту 1-1, абзац 6 пункту 5 Порядку № 1078).
Сума цієї індексації визначається як результат множення грошового забезпечення, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків (абзац 2, 5 пункт 4 Порядку № 1078).
Щодо «фіксованої» суми індексації, то Закон № 1282-XII і Порядок № 1078 такого поняття не містять.
Цей термін був у Додатку 4 до Порядку № 1078 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.06.2012 № 526, де були наведені приклади обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації. Проте постановою Уряду від 09.12.2015 № 1013 цей Додаток був викладений у новій редакції і з 01.12.2015 у цьому Додатку, як і в цілому Порядку № 1078, поняття фіксованої суми індексації не згадується.
З 01.12.2015 в абзацах 3, 4, 5, 6 пункту 5 Порядку № 1078 по суті йдеться про поняття індексації-різниці, право на яку виникає тільки тоді, коли у місяці підвищення тарифних ставок (окладів) розмір доходу менший суми можливої індексації, визначеної в цьому місяці.
Абзаци 3, 4, 5 пункту 5 Порядку № 1078 у редакціях, які застосовувались з 15.03.2018 передбачали обставини, за наявності яких у місяці підвищення доходу індексація (не)нараховується, а саме: сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу (абзац 3); сума індексації у місяці підвищення грошових доходів нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу (абзац 4). У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру (абзац 5).
Якщо у місяці підвищення тарифних ставок (окладів, посадових окладів, грошового доходу) сума цієї індексації нараховується, то абзац 6 пункту 5 Порядку № 1078 додатково указує, що ця сума індексації-різниці виплачується до чергового підвищення тарифних ставок (окладів, посадових окладів) і до неї надалі додається поточна індексація, яка складається, коли величина індексу споживчих цін перевищує поріг індексації у розмірі 103 відсотки.
Системний аналіз пункту 1, абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку № 1078 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) дає суду підстави зробити висновок, що нарахування й виплата суми індексації-різниці мають щомісячний фіксований характер, гарантуються законом і є обов'язковими для підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності і господарювання, а також для фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.
З урахуванням того факту, що 01.03.2018 набрала чинності Постанова № 704, якою були встановлені нові розміри окладів військовослужбовців, та з огляду на правила пунктів 5, 10-2 Порядку № 1078, березень 2018 року став місяцем підвищення доходу позивача, за яким слід здійснювати обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації грошового забезпечення.
Системний і цільовий способи тлумачення абзаців 3, 4 Порядку № 1078 дають підстави зробити висновок, що у зв'язку із підвищенням у березні 2018 року доходу позивача, відповідачу належало вирішити питання, чи має останній право на отримання суми індексації-різниці.
Відтак, з огляду на абзац 4 пункту 5 Порядку № 1078, позивач має право на отримання суми індексації-різниці за умови, якщо розмір підвищення доходу в березні 2018 року дорівнює або є меншим за суму можливої індексації, що склалася у березні 2018 року.
Якщо ця умова наявна, то розмір належної індексації-різниці визначається як різниця між сумою можливої індексації і розміром підвищення доходу.
Щодо кола обставин, які належить з'ясувати для правильного застосування абзаців 3, 4, 5, 6 пункту 5 Порядку № 1078, то буквальний спосіб тлумачення цих норм свідчить про те, що для їхнього застосування суд повинен встановити: розмір підвищення доходу позивача в березні 2018 року (А); суму можливої індексації грошового забезпечення позивача в березні 2018 року (Б); чи перевищує розмір підвищення доходу (А) суму можливої індексації (Б).
Розмір підвищення доходу в березні 2018 року (А) визначається як різниця між сумою грошового забезпечення в березні 2018 року та сумою грошового забезпечення в лютому 2018 року.
В обидві ці суми враховуються складові грошового забезпечення, які не мають разового характеру (речення 2 абзацу 5 пункт 5 Порядку № 1078).
Сума можливої індексації грошового забезпечення в березні 2018 року (Б) визначається як результат множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, актуального для березня 2018 року, на величину приросту індексу споживчих цін у березні 2018 року, поділений на 100 відсотків (абзац 5 пункту 4 Порядку № 1078).
Якщо розмір підвищення доходу в березні 2018 року (А) дорівнює або є меншим за суму можливої індексації, що склалася у березні 2018 року (Б), то це є підставою для нарахування й виплати позивачу індексації-різниці до чергового підвищення тарифних ставок (окладів) або до дати звільнення зі служби.
Як уже було зазначено, у такому випадку відповідно до абзацу 4 пункту 5 Порядку №1078 сума індексації-різниці в березні 2018 року розраховується як різниця між сумою можливої індексації (Б) і розміром підвищення доходу (А) (аналогічний правовий висновок викладений у постановах Верховного Суду від 23.03.2023 у справі № 400/3826/21, від 29.03.2023 у справі № 380/5493/21, від 06.04.2023 у справі № 420/11424/21, від 20.04.2023 у справі № 320/8554/21, від 11.05.2023 у справі № 260/6386/21).
Водночас з огляду на приписи частини першої статті 2 Закону № 1282-ХІІ й пункту 2 статті 9 Закону № 2011-XII щодо об'єктів індексації та складу грошового забезпечення, суд вважає, що щомісячна додаткова грошова винагорода позивача має враховуватися під час обчислення розміру підвищення його доходу в лютому 2018 року (вказана правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 08.11.2024 у справі № 200/16532/21).
З особистих карток грошового забезпечення за час проходження військової служби ОСОБА_1 (а. с. 20) вбачається, що розмір нарахованого та виплаченого грошового забезпечення (грошовий дохід) становив: у лютому 2018 року - 17169,01 грн (посадовий оклад - 1350,00 грн; оклад за військовим званням - 125,00 грн; надбавка за вислугу років - 368,75 грн; надбавка за таємність - 202,50 грн; надбавка за ОРД - 405,00 грн; надбавка за виконання особливо важливих завдань - 921,88 грн; надбавка за особливі умови праці - 202,50 грн; щомісячна додаткова винагорода - 6438,38 грн; премія - 7155,00 грн), у березні 2018 року - 17318,81 грн (посадовий оклад - 7750,00 грн; оклад за військовим званням - 1340,00 грн; надбавка за вислугу років - 3181,50 грн; надбавка за оперативну роботу - 135,00 грн; надбавка за таємність - 1162,50 грн; щомісячна додаткова винагорода - 107,31 грн; премія - 3642,50 грн). Тобто, у березні 2018 року підвищення грошового доходу позивача становило 149,80 грн. Саме такий розрахунок збільшення доходу наведений у позовній заяві (а. с. 5), щодо якого відповідач не подав заперечень, та з яким суд погоджується.
Відповідно до абзацу п'ятого пункту 4 Порядку № 1078 сума можливої індексації грошового забезпечення за березень 2018 року розраховується як: прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.03.2018 помножити на величину приросту індексу споживчих цін і поділити на 100 відсотків (1762,00 грн х 253,30% / 100 = 4463,15 грн) (вказаний висновок викладено у постанові Верховного Суду від 22.06.2023 у справі № 520/6243/22).
Таким чином, розмір підвищення доходу позивача у березні 2018 року (149,80 грн) є меншим за суму можливої індексації, що склалася у березні 2018 року (4463,15 грн), що вказує на наявність підстав для нарахування й виплати позивачу індексації-різниці (становитиме 4313,35 грн) з 01.03.2018 до чергового підвищення тарифних ставок (окладів) або до дати звільнення зі служби.
Оскільки розмір підвищення доходу в березні 2018 року є меншим за суму можливої індексації, що склалася у березні 2018 року, і протягом указаного часу Уряд не здійснював чергового підвищення тарифних ставок (окладів) військовослужбовців, то відповідно до абзацу 6 пункту 5 Порядку № 1078 військова частина повинна була нараховувати й виплачувати позивачу щомісячно суму індексацію-різниці розміром 4313,35 грн з 01.03.2018 до 18.07.2022.
Натомість, з огляду на зміст відзиву на позовну заяву, відповідач взагалі не вирішував питання щодо наявності у позивача права на цей вид індексації, та згідно із відомістю про нараховане та виплачене ОСОБА_1 грошове забезпечення за період з 01.03.2018 по 18.07.2022 загальний розмір нарахованої та виплаченої позивачу індексації становить 15816,92 грн (а. с.20-26).
Враховуючи ухвалу суду від 02.06.2025 про повернення позовної заяви в частині позовних вимог за період з 19.07.2022 по 31.12.2022 (а. с. 50-52), спірний період з 01.03.2018 до 18.07.2022 охоплює 04 роки 04 місяці 18 днів (що в свою чергу становить 52 місяці 18 днів), тож до нарахування й виплати належала індексація-різниця у загальній сумі: 226 798,73 грн за формулою: (4313,35 грн х 52 місяців) + 4313,35/31день (у липні) х 18 днів) (такий розрахунок відповідає правовому висновку, викладеному у постанові Верховного Суду від 08.11.2024 у справі № 200/16532/21).
Відповідно до правової позиції Верховного Суду, викладеної у постанові від 23.03.2023 у справі № 400/3826/21, для належного та ефективного захисту прав та інтересів позивача судам необхідно було перевірити обґрунтованість нарахованих позивачем сум індексації, розрахувати їх і, відповідно, у судовому рішенні вказати конкретні суми (індексації грошового забезпечення), на які позивач має право та які відповідач зобов'язаний нарахувати й виплатити. У цій постанові Верховний Суд зазначив, що застосований судами спосіб захисту не вносить юридичної визначеності у спірні правовідносини та не забезпечує ефективного захисту прав та інтересів позивача від порушень з боку відповідача, оскільки суди попередніх інстанцій в ухвалених рішеннях не розрахували та не визначили конкретних сум індексації грошового забезпечення, які відповідач зобов'язаний нарахувати й виплатити позивачу, не перевірили розраховану позивачем суму індексації.
З урахуванням встановлених обставин справи, наведених норм чинного законодавства України, правових висновків Верховного Суду, враховуючи також ухвалу суду про повернення позовної заяви в частині позовних вимог від 02.06.2025 (а. с. 50-52), зважаючи на наявність вихідних даних для необхідних обчислень, беручи до уваги відсутність у відповідача дискреційних повноважень в цьому питанні, враховуючи також, що за період з 01.03.2018 по 18.07.2022 загальний розмір нарахованої та виплаченої позивачу індексації становить 15816,92 грн, суд дійшов висновку про те, що взаємопов'язані позовні вимоги належить задовольнити у спосіб визнання протиправною бездіяльності ВЧ НОМЕР_2 щодо не нарахування та невиплати щомісячної фіксованої індексації грошового забезпечення розміром 4313,35 грн в місяць за період з 01.03.2018 по 18.07.2022 відповідно до абзаців 4, 6 пункту 5 Порядку № 1078, та зобов'язання відповідача здійснити нарахування та виплату щомісячної фіксованої індексації грошового забезпечення розміром 4313,35 грн в місяць за період з 01.03.2018 по 18.07.2022 у загальній сумі (з урахуванням виплачених сум) 210981,81 грн (226798,73 грн - 15816,92 грн = 210981,81 грн) відповідно до абзаців 4, 6 пункту 5 Порядку № 1078.
Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_2 щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 щомісячної фіксованої індексації грошового забезпечення розміром 4313 гривень 35 копійок в місяць за період з 01 березня 2018 року по 18 липня 2022 року відповідно до абзаців 4, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078.
Зобов'язати Військову частину НОМЕР_2 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОПКК НОМЕР_5 ) щомісячну фіксовану індексацію грошового забезпечення розміром 4313 гривень 35 копійок в місяць за період з 01 березня 2018 року по 18 липня 2022 року у загальній сумі (з урахуванням виплачених сум) 210 981 гривня 81 копійка (двісті десять тисяч дев'ятсот вісімдесят одна гривня вісімдесят одна копійка) відповідно до абзаців 4, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.М. Валюх