м. Вінниця
01 жовтня 2025 р. Справа № 120/2560/25
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Бошкової Юлії Миколаївни, розглянувши у письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити дії
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - ГУ ПФУ у Вінницькій області, відповідач) про визнання рішення протиправним, зобов'язання вчинити дії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області прийнято рішення № 025650000404 від 05.02.2025, яким відмовило у перерахунку пенсії.
Ухвалою від 05.03.2025 відкрито провадження у справі за вказаним позовом та вирішено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), з особливостями, визначеними статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
21.03.2025 представником відповідача до суду подано відзив, яким просить відмовити у задоволенні адміністративного позову. Зауважує, що на виконання постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 13.01.2025 у справі № 120/16490//23 позивачу призначено пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу", з чим він не погодився та подав заяву про невиконання рішення апеляційного суду.
30.01.2025 позивач повторно звернувся до територіальних органів Пенсійного фонду України за перерахунком пенсії із врахування довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця № 01 від 24.01.2025 року та № 02 від 24.01.2025 року. За результатами розгляду заяви позивача про проведення перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» органом Пенсійного фонду відмовлено позивачу, у переведенні перерахунку відповідно до Закон України «Про державну службу», з огляду на невідповідність Порядку № 622 наданих позивачем довідок про заробітну плату № 01 та № 02 від 24.01.2025.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що ОСОБА_1 з 2018 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
08.08.2023 року звернувся до відповідача із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ та згідно з пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VІІІ, з урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 08.08.2023 року №11;
- довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 08.08.2023 року №10.
Листом від 17.08.2023 відповідач відмов у призначенні пенсії державного службовця.
Разом з тим, рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 30.09.2024 у справі № 120/16490/23, адміністративний позов задоволено, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби період його роботи на посаді голови Глуховецької селищної ради з 26.06.1987 по 25.05.2002 та з 25.04.2006 по 06.11.2015.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області перевести з 08.08.2023 року ОСОБА_1 на пенсію державного службовця відповідно до норм Закону України №3723-ХІІ «Про державну службу», здійснивши нарахування та виплату пенсії з урахуванням довідок про складові заробітної плати, виданих Глуховецькою селищною радою Хмільницького району Вінницької області від 08.08.2023 № 10 та № 11.
Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 13.01.2025, рішення суду першої інстанції скасовано частково та прийнято в частинні нову постанову, якою зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області перевести з 08.08.2023 року ОСОБА_1 на пенсію державного службовця відповідно до норм Закону України №3723-ХІІ "Про державну службу", здійснивши нарахування та виплату пенсії з урахуванням виплачених сум.
У зв'язку із чим, 23.01.2025 позивачем на адресу управління подано заяву якою просив не виконувати постанову Сьомого апеляційного суду від 13.01.2025 у справі № 120/16490/23.
30.01.2025 позивач повторно звернувся до управління із заявою про переведення на пенсію за віком, згідно Закону України "Про державну службу".
Рішенням від 025650000404 від 05.02.2025 управлінням Пенсійного фонду відмовлено у перерахунку пенсії з підстав відсутності такого права.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням Пенсійного фонду від 05.02.2025, позивач звернувся до суду з цим адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли, суд зважає на таке.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 46 Конституції України передбачає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Згідно з п. 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 №889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом, обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Відповідно до п. 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 № 229, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 № 889-VIII, обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року №889-VIII.
Отже, у даному випадку слід керуватись Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 №283 (далі - Порядок № 283), відповідно до пункту 1 якого визначаються посади і органи, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.
Згідно з п. 2 Порядку №283 до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" №2493-III від 07.06.2001 в органах місцевого самоврядування встановлюється, серед інших, четверта категорія посад, до якої належать посади голів постійних комісій з питань бюджету обласних, Київської та Севастопольської міських рад (у разі коли вони працюють у раді на постійній основі), керівників управлінь і відділів виконавчого апарату обласних, Севастопольської міської та секретаріату Київської міської рад, секретарів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад, заступників міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) голів з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів, директорів, перших заступників, заступників директорів департаментів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад, міських (міст районного значення) голів, селищних і сільських голів, посади заступників голів районних рад.
Згідно з п. 4 Порядку №229 до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
У пункті 4 частини 2 статті 46 Закону України "Про державну службу" № 889-VIII зазначено, що до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Таким чином, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", входить до стажу державної служби.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 26.06.2018 в справі №735/939/17.
Враховуючи наведене, відповідні періоди роботи позивача в органах місцевого самоврядування з 26.06.1987 по 06.11.2015 підлягають зарахуванню до стажу державної служби.
Закон України від 07.06.2001 №2493-III "Про службу в органах місцевого самоврядування" набрав чинності 04.07.2001.
Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" визначено, що дія Закону України "Про державну службу" поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", цьому Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого самоврядування.
Верховний Суд у постанові від 10.05.2018 у справі №351/1792/17 зазначив, що після набрання чинності Законом №889-VIII положення законодавства в частині механізму обрахунку стажу державної служби не змінилися. Відповідно до статті 46 Закону №889-VIII та пункту 4 Порядку №229 час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", зараховується до стажу державної служби.
Як свідчать матеріали справи, ОСОБА_1 в період з 26.06.1987 по 25.05.2002 та з 25.04.2006 по 06.11.2015. був обраний селищним головою смт. Глухівці та його стаж на цій посаді станом на 01.05.2016 складає більше 24 років. Вказана посада віднесена до четвертої категорії посад органів місцевого самоврядування.
Зазначені обставини вказують на безпідставність доводів відповідача про те, що стаж роботи на посаді в органах місцевого самоврядування не може бути зарахований, як стаж державного службовця, який за наявності відповідного стажу дає право на призначення пенсії державного службовця.
До такого висновку прийшов Сьомий апеляційний адміністративний суду у постанові від 13.01.2025 у справі № 120/16490/23.
Відповідно до положень ч. 4 статті 78 КАС України визначено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Таким чином, у постанові від 13.01.2025 встановлено право позивача на призначення пенсії згідно Закону України "Про державну службу", крім того дане питання не є спірним у цій адміністративній справі.
Визначаючись щодо права позивача у призначенні пенсії згідно Закону України "Про державну службу" з урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, виданих Глуховецькою селищною радою: № 01 від 24.01.2025 - про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадового окладу, надбавок за ранг, надбавки за вислугу років) станом на січень 2025 року;
- № 02 від 24.01.2025 - про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державного службовця станом на грудень 2024 року.
Отже, як встановлено судом та не заперечується сторонами у справі 23.01.2025, позивачем подано заяву до управління Пенсійного фонду, у якій просив не виконувати постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 13.01.2025 у справі № 120/16490/23.
При цьому, 30.01.2025 позивач повторно звернувся до відповідача із заявою про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" та надав довідки про складові заробітної плати форми 1-3 затверджених постановою правління Пенсійного фонду України 17.01.2017, виданих Глуховецькою селищною радою Хмільницького району Вінницької області від 24.01.2025.
05.02.2025 рішенням № 025650000404 ГУ ПФУ у Вінницькій області відмовило позивачу у задоволенні заяви від 30.01.2025 про переведення на пенсію за віком, відповідно до Закону України "Про державну службу" з підстав не відповідності довідок Порядку № 622.
Із зазначеного слідує, що правовідносини в межах цієї адміністративної справи виникли станом на дату звернення позивача із повторною заявою 30.01.2025 про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".
Так, 20.07.2024 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 823 Про внесення змін до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, якою, зокрема, абзац 6 пункту 4 Порядку № 622 викладено у такій редакції: за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на дату виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах, визначених законодавством, таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі. Середньомісячна сума зазначених виплат за місяць визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за місяць на фактичну чисельність державних службовців за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Визначення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, здійснюється з урахуванням положень пунктів 4-1 і 4-2 цього Порядку.
Згідно з пунктом 4 Порядку № 622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;
у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;
матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
Визначення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, здійснюється з урахуванням положень пунктів 4-1 і 4-2 цього Порядку.
Пунктом 4-1 Порядку № 622 визначено, що для призначення пенсії державним службовцям, які працювали з 1 січня 2024 р. у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посади яких було класифіковано, подаються довідки про:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років, які особа отримувала за останнім місцем роботи на державній службі, за формою згідно з додатком 1;
розміри виплат, зазначених в абзаці третьому цього пункту, які особа отримувала за останнім місцем роботи на державній службі, за формою згідно з додатком 2;
середньомісячний розмір виплат, визначений за вибором особи, відповідно до абзацу п'ятого цього пункту, за формою згідно з додатком 3.
Відповідно до пункту 4-2 Порядку № 622 для державних службовців, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та яких не було переведено на посади, передбачені штатним розписом, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 28 січня 2002 р. № 57 (з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 27 листопада 2023 р. № 661), або які звільнилися до 1 січня 2024 р. з таких органів, визначення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям здійснюється з урахуванням пункту 4 цього Порядку. При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на 31 грудня 2023 р., а розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв, але не пізніше 31 грудня 2023 року.
Для призначення пенсії державного службовця таким особам та особам, які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби, подаються довідки про:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком 4;
розміри виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком № 5;
розміри виплат, зазначених в абзаці шостому пункту 4 цього Порядку, за формою згідно з додатком № 6.
Пунктами 5 та 6 Порядку № 622 передбачено, що довідки про заробітну плату державних службовців, визначені за формами згідно з додатками 1-6, видаються виключно для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10 грудня 2015 р. №889-VIII Про державну службу пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. №3723-XII Про державну службу та не є підставою для перегляду раніше призначеної пенсії державного службовця.
У разі ліквідації державного органу довідки видаються органом, який є правонаступником, а в разі його відсутності - у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із НАДС.
У разі перейменування посад, зокрема відсутності відповідних посад державної служби у штатних розписах на дату звернення особи за призначенням пенсії державного службовця, прирівняння (встановлення відповідності) посад державної служби після 1 січня 2024 р. здійснюється на основі визначеного державним органом класифікаційного коду, зазначеного в штатному розписі на дату звільнення особи.
За посадами державної служби, які не визначені класифікаційним кодом на дату звільнення особи, прирівняння (встановлення відповідності) посади працюючих державних службовців не здійснюється. Довідки видаються державним органом відповідно до умов, що діяли до 1 січня 2024 р. з урахуванням пункту 4 цього Порядку.
Додатком 4 до Порядку № 622 встановлена форма довідки про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років)
Додатком 6 до Порядку № 622 встановлена форма довідки про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби.
Отже за змістом вказаних приписів для призначення пенсії державного службовця видаються довідки, форми яких передбачені додатками № 1-6 до Порядку № 622 залежно від того, чи проведено класифікацію посад державних службовців.
Оскільки позивач працював на посадах місцевого самоврядування, які не підлягали класифікації, та враховуючи, що період роботи на посадах місцевого самоврядування враховуються до стажу роботи державного службовця, довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії повинні видаватися за формою, передбаченою додатками 4 та 6 Порядку № 622.
Разом із тим, як встановлено з матеріалів адміністративної справи, позивачем до органу Пенсійного фонду України подано заяву від 30.01.2025, до якої додані довідки про заробітну плату. Зазначені довідки були затверджені станом на 17.01.2017 правлінням Пенсійного фонду України постановою № 1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям», зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.02.2017. Водночас порядок, яким передбачалося застосування таких форм довідок, втратив чинність на момент звернення позивача із заявою від 30.01.2025 про перерахунок пенсії.
Таким чином, подані позивачем документи не можуть вважатися належними та допустимими доказами для призначення чи перерахунку пенсії у 2025 році, оскільки вони складені за формою, яка вже не діяла на дату подання заяви. Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що в цій позовні вимоги є безпідставними та задоволенню не підлягають.
Отже, суд вважає, що дотримання вимог законодавства щодо подання документів встановленої форми є обов'язковою умовою для виникнення у позивача права на перерахунок пенсії. Подання довідок, які втратили чинність, не створює для органу Пенсійного фонду юридичного обов'язку проводити відповідні розрахунки. Відповідно, відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог, оскільки позивач не довів належним чином факту порушення своїх прав.
Окремо суд зауважує, що вимоги позивача в частині переведення ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» на виконання постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 13.01.2025 у справі № 120/16490/23 не можуть бути предметом розгляду у цій адміністративній справі, оскільки стосуються питань виконання судового рішення в іншій справі. При цьому, суд акцентує увагу, що у випадку, якщо позивач вважає, що рішення у справі № 120/16490/23 не виконано належним чином, він має право звернутися із заявами в порядку статей 382 чи 383 Кодексу адміністративного судочинства України, а не формулювати нові позовні вимоги, які фактично породжують новий спір.
З урахуванням обставин справи суд встановив, що оскаржуване рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області № 025650000404 від 05.02.2025 прийняте з урахуванням вимог чинного законодавства, відповідає встановленим нормам та є правомірним. Підстав для його скасування чи визнання протиправним судом не встановлено.
Згідно з вимогами ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до частини першої ст. 245 КАС України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову.
Розподіл судових витрат не здійснюється, оскільки позовні вимоги залишені без задоволення та відсутні підстави для їх відшкодування відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -
у задоволенні адміністративного позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Інформація про учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, 21005, код ЄДРПОУ 13322403)
Рішення суду сформовано: 01.10.2025.
Суддя Бошкова Юлія Миколаївна