Рішення від 30.09.2025 по справі 120/6103/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

30 вересня 2025 р. Справа № 120/6103/24

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комара П.А., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Вінницької обласної військової адміністрації, за участі третьої омоби бз самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Департамент соціальної політики Вінницької міської ради про: визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Вінницької обласної військової адміністрації, за участі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Департамент соціальної політики Вінницької міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивачка 13.02.2024 повторно звернулася до Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробовувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї при Вінницькій обласній державній адміністрації із заявою про встановлення їй статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Рішенням Комісії, яке оформлено протоколом №5 від 22.03.2024 - відмовлено у визначенні статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Представник відповідача подав до суду відзив на позовну заяву згідно якого проти позову заперечив та просив відмовити у задоволенні позову. Зазначив, що підставою для видачі посвідчення учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС є наявність одного документу із зазначених в пункті 11 Порядку №551. Позивачка звернулася до Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробовувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї при Вінницькій обласній державній адміністрації повторно щодо надання статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. До матеріалів заяви були надані копії трудової книжки ОСОБА_1 згідно якої вона працювала з 09.01.1985 по 20.11.1986 нянею в дитячому садку на підприємстві "Южатоменергобуд" Управління будівництва АЕС, розташовану в м. Прип'ять.

В той же час, згідно довідки Виконавчого комітету Київської області Ради народних депутатів від 30.07.1991 №7979 ОСОБА_1 евакуйована із зони відчуження (місто Прип'ять) 27.04.1986, тобто на наступний день після аварії.

В якості підстави для підтвердження її статусу, як учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС , позивач вважає факт, що вона визнана потерпілою від Чорнобильської катастрофи (Категорія - І), є інвалідом ІІ групи інвалідності з а захворюванням, пов'язаним з наслідками аварії на ЧАЕС. Підприємство на якому вона працювала, зокрема, в 1986 році - управління будівництва Чорнобильської АЕС ліквідовано, жодний архівний відділ установ та підприємств, які подавалися запити, не має на зберіганні архіву управління будівництва Чорнобильської АЕС, первинні документи, довідки, тощо отримати неможливо.

Представник відповідача зазначив, що для отримання статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС саме категорія 1 необхідно три умови: 1) інвалідність; 2) статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС від Чорнобильської катастрофи; 3) причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою.

Із наданих вкотре тих самих документів, слідує, що ОСОБА_1 не є особою з числа ліквідаторів аварії, а є постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи. Згідно з довідкою Вінницької обласної МСЕК серії 2-18 АВ №05458 ОСОБА_1 є особою з інвалідністю ІІ групи, захворювання пов'язане з наслідками аварії на ЧАЕС. Вказана причина інвалідності пов'язана з наслідками аварії на ЧАЕС, а не з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, з огляду на це відсутні підстави для її врахування в межах спірних правовідносин.

Щодо запису в трудовій книжці позивача про роботу в зоні відчуження, зазначено, що такий документ не є підтверджуючим документом, який засвідчує безпосередню участь у ліквідації аварії на ЧАЕС у відповідності до пункту 11 Порядку №551.

Враховуючи усе вище зазначене, представник відповідача вважає, що рішення Комісії, що оформлене протоколом №5 від 22.03.2024, яким ОСОБА_1 вкотре відмовлено у наданні статусу ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС, прийнято правомірно та у межах наданих повноважень.

Інших заяв по суті спору до суду не надходило.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши доводи сторін на підтримку своїх вимог та заперечень, суд встановив наступні обставини справи.

ОСОБА_1 визнана потерпілою від Чорнобильської катастрофи (Категорія І), що підтверджується посвідченням особи, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, Серії НОМЕР_1 , виданим Вінницькою ОДА 16.12.2019.

Згідно із довідкою Вінницької обласної МСЕК Серії 2-18 АВ № 054581, виданої на підставі акта огляду МСЕК № 155, ОСОБА_1 є особою з інвалідністю II групи, причини інвалідності - пов'язана із наслідками аварії на Чорнобильській АЕС.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 10.06.2021 у справі №120/2551/21 позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї при Вінницькій обласній державній адміністрації, оформлене протоколом №8 від 15.12.2020, в частині відмови ОСОБА_1 у визначенні статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Зобов'язано Комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї при Вінницькій обласній державній адміністрації повторно розглянути на засіданні питання щодо визначення ОСОБА_1 статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та прийняти рішення з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні. У задоволенні решти вимог відмовлено.

На виконання вищезазначеного рішення суду, на засіданні 16.11.2022 Комісією з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, вирішено: на підставі наданих документів відмовити ОСОБА_1 у визначенні статусу ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеної до І категорії. Вищезазначене рішення Комісії оформлене витягом з протоколу №10 від 16.11.2022. Підставою для відмови у визначенні статусу «Учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році» вказано не надання ОСОБА_1 жодного з документів, визначених п. 11 Порядку №551, що свідчать про її участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У березні 2023 року ОСОБА_1 звернулася до Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї при Вінницькій обласній військовій адміністрації, в якому просила визнати протиправним та скасувати рішення, оформлене протоколом №11 від 16.11.2022; зобов'язати розглянути питання з визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильський АЕС та визнати цей статус відповідно до вимог Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії Чорнобильської катастрофи".

Рішенням суду від 10.07.2023 позовні вимоги задоволено частково.

Визнано протиправним та скасувати рішення Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї при Вінницькій обласній військовій адміністрації, оформлене протоколом №11 від 16.11.2022, в частині відмови ОСОБА_2 у визначенні статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Зобов'язано Комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї при Вінницькій обласній державній адміністрації повторно розглянути на засіданні питання щодо визначення ОСОБА_1 статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та прийняти рішення щодо визначення статусу відповідно до вимог Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії Чорнобильської катастрофи" з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 04.12.2023 у справі № 120/3313/23 рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 07 серпня 2023 року скасовано, ухвалено нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.

13.02.2024 позивачка звернулася до Комісії із заявою надання їй статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Рішенням Комісії, яке оформлено протоколом №5 від 22.03.2024 - відмовлено у визначенні статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Підставою для відмови у визначенні статусу «Учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році» вказано не надання ОСОБА_1 жодного з документів, визначених п. 11 Порядку №551, що свідчать про її участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Не погодившись із такою відмовою відповідача, позивач звернулась до суду з цим позовом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення, визначає Закон України від 28 лютого 1991 року №796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (надалі - Закон №796-ХІІ).

Закон спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв'язання пов'язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв'язання пов'язаних з цим проблем медичного і соціального характеру (стаття 1 Закону №796-XII).

Відповідно до статті 9 Закону №796-ХІІ особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, є: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків; потерпілі від Чорнобильської катастрофи - громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи; громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт; громадяни, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих.

Згідно статті 10 Закону №796-ХІІ учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які

- БЕЗПОСЕРЕДНЬО БРАЛИ УЧАСТЬ У БУДЬ-ЯКИХ РОБОТАХ, ПОВ'ЯЗАНИХ З УСУНЕННЯМ САМОЇ АВАРІЇ, ЇЇ НАСЛІДКІВ у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, У ТОМУ ЧИСЛІ ПРОВЕДЕННІ ЕВАКУАЦІЇ ЛЮДЕЙ І МАЙНА З ЦІЄЇ ЗОНИ,

- а також ТИМЧАСОВО НАПРАВЛЕНІ АБО ВІДРЯДЖЕНІ у зазначені строки ДЛЯ ВИКОНАННЯ РОБІТ У ЗОНІ ВІДЧУЖЕННЯ, включаючи військовослужбовців, ПРАЦІВНИКИ ДЕРЖАВНИХ, ГРОМАДСЬКИХ, ІНШИХ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ І ОРГАНІЗАЦІЙ НЕЗАЛЕЖНО ВІД ЇХ ВІДОМЧОЇ ПІДПОРЯДКОВАНОСТІ,

- а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році НА ДІЮЧИХ ПУНКТАХ САНІТАРНОЇ ОБРОБКИ НАСЕЛЕННЯ І ДЕЗАКТИВАЦІЇ ТЕХНІКИ АБО ЇХ БУДІВНИЦТВІ. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до підпунктів 2, 3 частини 1 статті 14 Закону №796-XII для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження, зокрема: - з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів; - з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів; - у 1987 році - не менше 14 календарних днів, а також потерпілі від Чорнобильської катастрофи; учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали: - у зоні відчуження з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - від 1 до 5 календарних днів; - у зоні відчуження в 1987 році - від 1 до 14 календарних днів.

Згідно ч.ч. 1, 4 ст. 15 Закону № 796-ХІІ, підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами. Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.

Відповідно до частини 1 статті 65 Закону №796-XII учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи видаються посвідчення, виготовлені за зразками, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частинами 3, 4 статті 65 Закону №796-XII посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.

Видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій.

Частина 5 статті 65 Закону №796-XII визначає, що порядок видачі посвідчень встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" від 11.07.2018 № 551 затверджено Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян (далі - Порядок № 551).

Згідно з п. 2 Порядку № 551 посвідчення є документом, що підтверджує статус осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, громадян, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих, дружин (чоловіків) померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (потерпілих), смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою або з участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, а також опікунам дітей (на час опікунства) померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, і надає право користуватися пільгами та компенсаціями, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", іншими актами законодавства.

Відповідно до абз. 3 п. 3 Порядку №551 особам з інвалідністю з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, видаються посвідчення "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" (категорія 1) серії Б синього кольору.

Розпорядженням Вінницької ОДА від 17.08.2018 № 642 затверджено Положення про Комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосування ядерної зброї (Комісія) (далі Положення № 642). Комісія є постійно діючим колегіальним органом що створюється при обласній державній адміністрації.

Відповідно до пункту 12 Положення № 642 Комісія приймає рішення:

- про визначення/відмову у визначенні статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї;

- про встановлення/не підтвердження факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів га проведенні на них регламентних робіт;

- про необхідність доопрацювання документів та надання додаткової інформації;

- про визнання необґрунтованою видачу посвідчення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї;

- про направлення до комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при Міністерстві соціальної політики України справ, розгляд яких відноситься до її компетенції;

- про організацію роботи Комісії.

Пунктом 11 Порядку № 551 визначено, що посвідчення видаються уповноваженими органами за місцем проживання (реєстрації) особи на підставі рішень комісій з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, утворених уповноваженими органами (далі - регіональні комісії). Посвідчення видаються: учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - на підставі, зокрема одного з таких документів:

- довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження із зазначенням кількості днів і населеного пункту, підтвердженої первинними документами (наказ чи розпорядження про відрядження до зони відчуження із зазначенням періоду роботи (служби) в зоні відчуження, особового рахунка, табеля обліку робочого часу, посвідчення про відрядження в зону відчуження з відміткою підприємства про прибуття та вибуття працівника, шляхових листів (за наявності), трудової книжки (у разі потреби);

- довідки архівної установи про участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження із зазначенням періоду служби (виконання робіт), днів виїзду на об'єкти або в населені пункти зони відчуження, у разі потреби - довідки командира військової частини, військового квитка, витягу з особової справи військовослужбовця, завіреного в установленому порядку;

Особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, - на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов'язаної з Чорнобильською катастрофою.

Отже, підставою для видачі посвідчення учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС є наявність одного із зазначених в пункті 11 Порядку документів.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач в якості підстави для підтвердження її статусу, як учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, вказала, що вона визнана потерпілою від Чорнобильської катастрофи (Категорія І), є інвалідом II групи інвалідності за захворюванням, пов'язаним з наслідками аварії на ЧАЕС. Підприємство, на якому вона працювала, зокрема у 1986 році - управління будівництва Чорнобильської АЕС ліквідовано, жодний архівний відділ установ та підприємств, у які подавалися запити, не має на зберіганні архіву управління будівництва Чорнобильської АЕС, первинні документи, довідки, тощо отримати неможливо, проте період її роботи у зоні відчуження підтверджується відомостями про нарахування заробітної плати та записами у трудовій книжці.

Згідно наявної в матеріалах справи копії трудової книжки ОСОБА_1 з 09.01.1985 по 20.11.1986 працювала нянею в дитячому садку на підприємстві "Южатоменергобуд" Управління будівництва Чорнобильської АЕС, розташованому в м.Прип'ять.

В той же час відповідно до довідки Виконавчого комітету Київської обласної Ради народних депутатів від 30.07.1991 №7979 позивачка евакуйована із зони відчуження (місто Прип'ять) 27.04.1986, тобто на наступний день після аварії.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 14 Закон №796-ХІІ для встановлення пільг і компенсацій визначаються категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілі від Чорнобильської катастрофи (статті 10, 11 і частина третя статті 12), щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, - категорія 1.

Колегія суддів зазначає, що для отримання статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС саме категорії 1 необхідні три умови: 1) інвалідність; 2) статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС від Чорнобильської катастрофи; 3) причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою.

Із досліджених матеріалів справи слідує, що позивач не є особою з числа ліквідаторів аварії, а є постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи. Згідно з довідкою Вінницької обласної МСЕК Серії 2-18 АВ № 05458 ОСОБА_3 є особою з інвалідністю II групи, захворювання пов'язане з наслідками аварії на ЧАЕС. Вказана причина інвалідності пов'язана з наслідками аварії на ЧАЕС, а не з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, з огляду на що, підстави для її врахування в межах спірних правовідносин відсутні.

Щодо того, що у трудовій книжці позивача є запис про роботу в зоні відчуження, то колегія суддів зазначає, що такий документ не є підтверджуючим документом який засвідчує безпосередню участь у ліквідації аварії на ЧАЕС у відповідності до пункту 11 Порядку №551.

Тобто, для отримання статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС недостатньо лише самого факту працевлаштування на підприємстві у зоні відчуження, а необхідно підтвердити також факт участі у таких роботах, протягом встановленого періоду часу безпосередньо у зоні відчуження.

Разом з тим, з долучених позивачем до матеріалів судової справи доказів, - участь позивача у роботах, пов'язаних з усуненням наслідків аварії на ЧАЕС у зоні відчуження, як підстави надання статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, - підтвердити неможливо, а тому позивачем не підтверджено факту виконання робіт у зоні відчуження, пов'язаних із усуненням наслідків аварії на ЧАЕС.

Так, у цій справі не міститься жодних відмостей/доказів/документів на підтвердження виконання та безпосередньої участі позивача у будь-яких роботах, пов'язаних саме з усуненням самої аварії та її наслідків у зоні відчуження. Навпаки матеріали справи містять відомості про те, що позивачка була евакуйована 27.04.1986 року.

Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . РНОКПП НОМЕР_2 )

Відповідач: Вінницька обласна державна (військова) адміністрація (вул. Соборна, 70, м. Вінниця, 21050, код ЄДРПОУ 20089890)

Третя особа: Департамент соціальної політики Вінницької міської ради: вул. Соборна 50, м Вінниця, 21050, код ЄДРПОУ 38782790)

Суддя Комар Павло Анатолійович