Справа №534/2622/25
Провадження №2-а/534/16/25
про залишення позовної заяви без руху
01 жовтня 2025 рокум. Горішні Плавні
Суддя Горішньоплавнівського міського суду Полтавської області Морозов В.Ю., перевіривши адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора Відділу поліції № 2 Кременчуцького районного управління поліції ГУНП в Полтавській області старшого сержанта поліції Сокологорського Олександра Григоровича, про визнання протиправною постанови в справі про адміністративне правопорушення від 07 квітня 2025 року,
Позивач звернувся до суду із згаданою заявою, в якій прохає суд, поновити позивачу строк для звернення з позовною заявою до суду. Скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 по справі про адміністративне правопорушення за ст. 126 КУпАП від 07.04.2025 року, справу закрити.
Перевіривши пред'явлену адміністративну позовну заяву, вважаю що вона підлягає залишенню без руху, з огляду на наступне.
Пунктами 1, 2 ст. 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до норм ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч. 5 ст. 77 КАС України, суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів.
Таким чином, копії будь-яких документів мають засвідчувати їх дійсність, оскільки мають бути виготовлені виключно з оригіналів цих документів.
Отже, суд наголошує, що копії документів подаються до суду належно завіреними.
Проте, позивачем не надано копію постанови Горішньоплавнівського міського суду Полтавської області від 02.06.2025 у справі № 534/959/25 (провадження № 2/534/254/25), а фактично долучено як додаток до позовної заяви копію не оригіналу цього судового рішення, та не завірено належним чином відповідно до п. 3 Розділу ХІ «Засвідчення та видавання копій судових рішень і документів» Інструкції копія судового рішення, виготовлена апаратом суду, засвідчується відповідальною особою апарату суду та печаткою суду із зазначенням дати.
Відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Згідно із ч.1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 169 КАС України, суддя,
Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора Відділу поліції № 2 Кременчуцького районного управління поліції ГУНП в Полтавській області старшого сержанта поліції Сокологорського Олександра Григоровича, про визнання протиправною постанови в справі про адміністративне правопорушення від 07 квітня 2025 року - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків, який починає свій перебіг з дня отримання ним копії даної ухвали.
В разі невиконання вимог суду позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя В'ячеслав МОРОЗОВ