Рішення від 30.09.2025 по справі 904/4383/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49505

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.09.2025м. ДніпроСправа № 904/4383/25

за позовом Акціонерного товариства "Полтаваобленерго"

до Акціонерного товариства "ДніпроАЗОТ"

про стягнення 60 994 грн. 22 коп.

Суддя Манько Г.В.

Представники:

Без участі сторін.

СУТЬ СПОРУ:

Акціонерне товариство "Полтаваобленерго" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з акціонерного товариства "Дніпроазот" заборгованості за виконану роботу в розмірі 60 994 грн. 22 коп. та судових витрат у справі.

Позивач та відповідач з заявами та клопотаннями до суду не звертався.

У відповідності до приписів ст. 252 Господарського процесуального кодексу України справу розглянуто в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами оскільки предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін.

У судовому засіданні на підставі ст.ст. 232, 233 Господарського процесуального кодексу України судом прийнято рішення.

Розглянувши наявні матеріали справи, дослідивши надані докази, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Акціонерним товариством "Полтаваобленерго" та акціонерним товариством "Дніпроазот" підписано договір підряду №5468 від 27.11.2024р. (далі Договір).

Підрядник зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу (далі - роботи) за завданням Замовника, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу (п. 1.1 Договору).

Найменування робіт: Ремонт проводу в пр. оп.№10-11 ПЛ 35 кВ Л-322 AT "ДНІПРОАЗОТ" (п. 1.2 Договору).

Ціна робіт, згідно з Договірною ціною, Додаток №1, (який/і є Додатком/ами до цього договору та його невід'ємною частиною/ами) становить 60994 грн. 22коп., в тому числі ПДВ в розмірі 10165 грн.70 коп. (п. 3.1 Договору).

Розрахунки по цьому договору здійснюються Замовником протягом 5 (п'яти) робочих днів з моменту набрання чинності цим Договором шляхом перерахування коштів в розмірі 100 % ціни робіт на поточний рахунок Підрядника, який зазначений в рахунку-фактурі (п. 3.2 Договору).

Роботи виконуються протягом 10 днів з моменту отримання від Замовника передоплати в розмірі 100 % ціни робіт, визначених цим Договором (п. 4.1 Договору).

Приймання-передача виконаних робіт оформлюється сторонами актом приймання-передачі виконаних робіт (п. 5.1 Договору).

Сторонами укладено Додаток №1 до договору підряду №5468 від 27.11.2024р. за яким замовник - АТ "Дніпроазот", підрядник - АТ "Полтаваобленерго". "Договірна ціна на будівництво Ремонт ПЛ 35 кВ Л-322 АТ "Дніпроазот", що здійснюється в 2024 році". Вартість - 60 994, 22 грн.

Сторонами договору підписано без зауважень Акт здачі-приймання послуг від 02.04.2025р., згідно якого загальна сума наданих послуг становить 60 994 грн. 22 коп. За текстом Акту послуги надані в повному обсязі. Сторона не мають претензій одна до одної.

Наявними у справі доказами позивачем доведено прострочення виконання грошового зобов'язання у сумі 60 994 грн. 22 коп.

Відповідно до вимог ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до вимог ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до вимог ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Наявні у справі докази є підставою для задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Розмір ставки судового збору із позовних заяв майнового характеру складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; із позовних заяв не майнового характеру складає1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Згідно вимог ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на сторони пропорційно задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 123, 129, 232, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з акціонерного товариства "Дніпроазот" (51909, Дніпропетровська область, м. Кам'янське,, вул. С.Х.Горобця,1, ідентифікаційний код 05761620) на користь акціонерного товариства "Полтаваобленерго" (36022, Полтавська область, м. Полтава, вул. Старий Поділ, буд. 5, ідентифікаційний код 00131819) заборгованість за виконану роботу в розмірі 60 994 грн. 22 коп., судовий збір в сумі 2422 грн. 40 коп.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили у відповідності до приписів ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено в порядку та строк, передбачений ст. ст. 254, 256 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 01.10.2025

Суддя Г.В. Манько

Попередній документ
130642567
Наступний документ
130642569
Інформація про рішення:
№ рішення: 130642568
№ справи: 904/4383/25
Дата рішення: 30.09.2025
Дата публікації: 02.10.2025
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення; підряду, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (30.09.2025)
Дата надходження: 07.08.2025
Предмет позову: стягнення 60 994 грн. 22 коп.
Учасники справи:
суддя-доповідач:
МАНЬКО ГЕННАДІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
відповідач (боржник):
Акціонерне товариство "ДніпроАЗОТ"
позивач (заявник):
Акціонерне товариство "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО"
представник позивача:
Адвокат Майєр Віталія Іванівна