Справа № 752/20146/25
Провадження №: 3/752/7084/25
25 вересня 2025 року м.Київ
Суддя Голосіївського районного суду міста Києва Токман Ю.Ф. при секретарі судового засідання Бундюк Є. І., розглянувши матеріали, які надійшли від Голосіївського управління поліції ГУНП у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП)
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за участю захисника Клок В. В.,
в режимі відеоконференції особи, яка притягається до адміністративної
відповідальності ОСОБА_1,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 633264 від 02.08.2025 ОСОБА_1 01 серпня 2025 року близько 22:31, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Паньківська, 21, в приміщенні клубу, чинив галас та інші види недотримання порядку, чим порушив громадський порядок та спокій громадян, відповідальність за що передбачена ст. 173 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав. Пояснив, що 01 серпня 2025 року зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення дій не вчиняв. Просив закрити провадження у справі відносно нього.
У судовому засіданні захисник Клок В.В. просила закрити провадження у справі відносно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення. Вказала, що в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено в чому конкретно полягає порушення. Чинне законодавство України не містить чітких норм, які б регулювали функціонування громадських закладів у День жалоби. Жодних дій, які би підпадали під кваліфікацію за ст. 173 КУпАП ОСОБА_1 , як відвідувач закладу, не вчиняв, докази його винуватості відсутні.
Вирішуючи питання про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, суд виходить з наступного.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя, відповідно до вимог статей 245, 280 КУпАП, повинен з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші факти, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено відповідальність.
Відповідно до ст. 173 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст. 129 Конституції України, однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов'язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи. Натомість, відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Судом досліджено: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 633264 від 02.08.2025; протокол про адміністративне затримання серії КИ № 011966 від 02.08.2025; копію рапорту про прийняття заяви про вчинення адміністративного правопорушення, а саме, що з нічного закладу голосно лунає музика; письмові пояснення ОСОБА_1 щодо обставин перебування його у нічному закладі; копію заяви свідка ОСОБА_2 від 01.08.2025 про вчинення кримінального правопорушення; копії протоколів допиту свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 ; копію письмових пояснень свідків ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ; копію протоколу перегляду веб-сайту від 02.08.2025 щодо роботи нічного клубу у день жалоби, а також пояснення ОСОБА_1 в судовому засіданні.
Дослідивши вказані докази, надавши їм оцінку, суд дійшов висновку про те, що вони не підтверджують поза розумним сумнівом наявності у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, а саме вчинення умисних дій, спрямованих на порушення громадського порядку та спокою громадян.
Докази на спростування пояснень ОСОБА_1 про те, що перебуваючи в клубі, особисто він громадський порядок не порушував, галасу не чинив відсутні.
Відповідно до пояснень свідків у День жалоби з нічного клубу голосно лунала музика, відвідувачі вказаного клубу неадекватно себе поводили, шуміли, перебували у стані сп'яніння. При цьому жоден зі свідків не вказав про вчинення хуліганських дій саме ОСОБА_1 та не повідомив в чому конкретно полягали такі дії, якщо вони мали місце.
Як убачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 був не єдиним відвідувачем клубу. Даних про те, що він належав до адміністрації клубу, відповідав за роботу клубу та гучність музики, яка лунала в клубі, матеріали справи не містять, як і не містять достовірних доказів того, що ОСОБА_1 чинив галас у громадському місці.
Посилання у протоколі про адміністративне правопорушення на вчинення ОСОБА_1 інших видів недотримання порядку є неконкретним та не може бути підставою для визнання особи винуватою у вчиненні хуліганства.
Враховуючи викладене, з огляду на приписи ст. 62 Конституції України, відповідно до яких усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, суд дійшов висновку про закриття провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір стягується у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 7, 173, 247, 251, 252, 283, 284, 285 КУпАП,
Клопотання захисника задовольнити.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Ю. Ф. Токман