Справа № 718/2299/25
Провадження № 3/718/509/25
"01" жовтня 2025 р. м.Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області
Нагорний В.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , посвідчення водія НОМЕР_1 за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
21 серпня 2025 року о 17:50 год. в АДРЕСА_2 , водій ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , керував транспортним засобом MERCEDES-BENZ VITO 108 D, д.н.з. НОМЕР_2 у стані алкогольного сп'яніння.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав свою вину у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення, пояснив, що вживав алкоголь, а саме коньяк вже після того як його зупинив водій іншого транспортного засобу.
У судовому засіданні ОСОБА_1 - адвокат Маковійчук П.В. просив закрити провадження у даній справі відносно ОСОБА_1 за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, оскільки ОСОБА_1 не вчиняв вищевказаного правопорушення, про що подав відповідне письмове клопотання.
Свідок ОСОБА_2 у судовому засіданні пояснила, що бачила як ОСОБА_1 після того, як на нього накричав інший водій пішов на СТО та повернувся звідти з пляшкою коньяка у руці.
Заслухавши у судовому засіданні ОСОБА_1 та його адвоката Маковійчука П.В., свідка ОСОБА_2 , вивчивши матеріали справи, оцінивши всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
У ст.251 КУпАП зазначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За змістом закону підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст.251 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, підтверджується протоколом серії ЕПР1 № 430025 від 21.08.2025 року, роздрукованим тестом № 1429 огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння, проведеного за допомогою спеціального технічного приладу алкотест 6810 драгер, результат якого становить 3,14 % проміле, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, в якому зазначено, що результат огляду на стан сп'яніння позитивний та становить 3,14 проміле, відеозаписом з нагрудних камер поліцейських, письмовими поясненнями ОСОБА_3 .
Суд критично оцінює пояснення ОСОБА_1 , що він вживав алкоголь, а саме коньяк, вже після того як його зупинив водій іншого транспортного засобу, оскільки на відеозаписі з нагрудних камер поліцейських ОСОБА_1 не ствердував протилежного, а неодноразово визнав свою вину, про перебування ОСОБА_1 у стані сп'яніння зазначено у письмових поясненнях ОСОБА_4 , а відтак пояснення ОСОБА_1 у судовому засіданні суд визнає такими, що спрямовані на ухилення останнього від понесення адміністративної відповідальност.
Саме по собі свідчення свідка ОСОБА_2 у судовому засіданні, що вона бачила ОСОБА_1 з пляшкою коньяка після того, як на нього накричав ОСОБА_4 , не спростовує, на переконання суду, керування ОСОБА_1 транспортним засобом MERCEDES-BENZ VITO 108 D, д.н.з. НОМЕР_2 у стані алкогольного сп'яніння до того моменту, коли його змусив зупинитися ОСОБА_4 .
Відповідно до підпункту а) п.2.9 Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив підпункт а) пункту 2.9 Правил дорожнього руху.
Враховуючи наведене, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до санкції ч.1 ст.130 КУпАП, відповідальність за вчинення даного правопорушення полягає у накладенні штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладенні штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З урахуванням даних про особу правопорушника у сукупності із обставинами справи та ступеня тяжкості вчинених ним правопорушення, для досягнення мети адміністративного стягнення, визначеної ст.23 КУпАП суд вважає, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, у разі винесення суддею постанови про накладання адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у відповідності до ст.4 Закону України «Про судовий збір» в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст.40-1, ч.1 ст.130, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та обрати йому адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 коп., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Реквізити для оплати штрафу: Отримувач коштів - Чернів.ГУК/Чернівецька обл./21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37836095, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код банку (МФО) - 899998, Номер рахунку - UA118999980313000149000024001, Код класифікації доходів бюджету - 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. судового збору.
Реквізити для оплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 37993783. Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя В.В. Нагорний