Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
м. Харків
30 вересня 2025 р. справа № 520/10531/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Олексія Котеньова, розглянувши за правилами спрощеного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під, 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:
- визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 20.02.2024 № 963270844902 про відмову у перерахунку розміру призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком за заявою від 17.05.2023;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести перерахунок розміру призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком, виходячи із заробітної плати (доходу) за періоди з 01.01.1986 по 31:12.1990, з 01.07.2000 по 01.07.2005, з виключенням періоду нарахованої заробітної плати з 01.07.2000 по 30.11.2003 на час призначення пенсії;
- нарахувати та виплатити заборгованість з часу призначення пенсії з урахуванням раніше виплачених сум.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 02.05.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі.
Відповідач не скористався процесуальним правом надати відзиви на позов, про відкриття провадження у справі повідомлені за допомогою системи "Електронний суд".
Відповідно до ч.4 ст.159 КАС України подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Відповідно до ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Суд розглядає справу у порядку письмового провадження без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу на підставі п.10 ч.1 ст.4, ч.4 ст.229 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає таке.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у Київському об'єднаному управлінні ПФУ м. Харкова та з 08.07.2005 отримує пенсію за віком (робота за Списком № 1, підземні роботи).
Представником позивача 19.04.2023 р. за вих. № 2000-0202-8/50516 отримано копію електронної пенсійної справи. Згідно матеріалів пенсійної справи територіальним органом Пенсійного фонду України пенсію призначено та її розмір розраховано відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Так, тривалість стажу (з урахуванням кратності) 56 років 03 місяці 6 днів, коефіцієнт стажу з урахуванням кратності - 0,56250, коефіцієнт заробітної плати розраховано виходячи із заробітної плати за період до 01.07.2000 р. (з 01.01.1986 р. по 31.12.1990 р.) та заробітної плати з 01.07.2000 р. по 30.09.2007 р., коефіцієнт заробітної плати після оптимізації - 2,54404, у зв'язку з чим станом на грудень 2022 р. основний розмір пенсії за віком становить 8852,77 грн.
У позовній заяві вказано, що позивач, вважаючи, що розмір його пенсії визначено з порушенням положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в частині визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, що призвело до зменшення розміру призначеної пенсії, 17.05.2023 р. звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області з заявою про перерахунок пенсії, у якій зазначив, що розрахунок розміру пенсії, виконаний відповідачем порушує його право на отримання пенсії у більшому розмірі, оскільки до розрахунку включено періоди його роботи після призначення пенсії, а також проведена оптимізація заробітків при розрахунку коефіцієнту заробітної плати не є найбільш вигідною.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 09.06.2023 р. № 15588-17475/Н-03/8-2000/23 ОСОБА_1 був повідомлений, що за результатами розгляду заяви пенсію обчислено з додержанням вимог чинного законодавства.
У позовній заяві позивачем вказано, що він вважає відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області в проведенні перерахунку розміру призначеної йому пенсії за заявою від 17.05.2023 р. протиправною, оскільки розраховуючи коефіцієнт заробітної плати, відповідач взяв до розрахунку заробітну плату позивача, яку він отримував за періоди: з 01.01.1986 р. по 31.12.1990 p. та з 01.07.2000 р. по 30.09.2007 р. При цьому, пенсію ОСОБА_1 призначено 08.07.2005 p., тобто до розрахунку коефіцієнту заробітної плати включено заробітну плату, яку отримував позивач після призначення пенсії (з 01.07.2005 р. по 30.09.2007 p.). Загальна сума коефіцієнтів заробітної плати, визначена відповідачем за періоди з 01.01.1986 р. по 31.12.1990 р. та з 01.07.2000 р. по 30.09.2007 р. дорівнює 290,41769 за 147 місяців, а коефіцієнт заробітної плати станове 1,97563. Загальна сума коефіцієнтів заробітної плати за періоди з 01.01.1986 р. по 31.12.1990 р. та з 01.07.2000 р. по 01.07.2005 р. (дата призначення пенсії 08.07.2005 р.) 255,08262 за 120 місяців, а коефіцієнт заробітної плати становить 2,12569. Вказане очевидно свідчить на користь того, що коефіцієнт заробітної плати позивача без врахування заробітної плати, яку він отримував після призначення пенсії є більш вигідним варіантом для позивача, про що наголошувалось у його заяві до відповідача від 17.05.2023.
Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24.10.2023 по справі №520/19075/23 задоволено частково адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022) про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити певні дії.
Визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області в перерахунку розміру призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком за заявою від 17.05.2023 p., яка викладена у листі від 09.06.2023 р. № 15588-17475/Н-03/8-2000/23.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) від 17.05.2023 p. про перерахунок пенсії за віком з урахуванням висновків суду у даній справі.
На виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24.10.2023 у справі № 520/19075/23, розмір пенсії позивача не змінювався, представником ОСОБА_1 на адресу Головного управління ПФУ в Харківській області 06.03.2024 та 20.09.2024 (повторно) направлялись заяви про надання інформації про виконання зазначеного судового рішення.
Листом від 23.10.2024 № 30430-31125/Н-03/8-2000/24 Головне управління ПФУ в Харківський області повідомило ОСОБА_1 про те, що на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24.10,2023 у справі № 520/19075/23 повторно розглянуто заяву від 17.05.2023, та прийнято рішення про відмову в проведенні перерахунку пенсії відповідно до заяви від 17.05.2023.
До зазначеного листа додано рішення відділу перерахунків пенсій № 1 управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 20.02.2024 № 963270844902, яким за результатами повторного розгляду заяви від 17.05.2023 на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24.10.2023 по справі № 520/19075/23 вирішено виплачувати пенсію ОСОБА_1 в раніше встановленому розмірі. ОСОБА_1 , вважає рішення Головного управління ПФУ в Харківський області від 20.02.2024 № 963270844902 протиправним, таким, що порушує його право на отримання пенсії в більшому розмірі, виходячи з наступного.
Вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся до суду з цим позовом.
По суті спірних правовідносин суд зазначає таке.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями ст. 46 Конституції України встановлено право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 р. (далі - Закон № 1058-ІV).
Положеннями частини першої статті 9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Згідно з статті 10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Особа, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.
Згідно п.1 ч.1, ч.2 та ч.3 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону.
Відповідно до частини першої статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.
За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8, 9 і 14 статті 11 цього Закону та періоди страхового стажу під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з місяця запровадження карантину у 2020 році та шести календарних місяців після його завершення, періоди страхового стажу під час воєнного стану, введеного відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану", з місяця введення воєнного стану та протягом трьох календарних місяців після його припинення або скасування. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.
Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Згідно ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Відповідно до частини першої статті 44 Закону №1058-ІV призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.
Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.
Під час розгляду справи судом встановлено, що відповідач розраховуючи коефіцієнт заробітної плати, взяв до розрахунку заробітну плату позивача, яку він отримував за періоди: з 01.01.1986 р. по 31.12.1990 p. та з 01.07.2000 р. по 30.09.2007.
При цьому, пенсію ОСОБА_1 призначено з 08.07.2005, тобто до розрахунку коефіцієнту заробітної плати включено заробітну плату, яку позивач отримував після призначення пенсії, тобто з 01.07.2005 р. по 30.09.2007 p. Отже, загальна сума коефіцієнтів заробітної плати, визначена відповідачем за періоди з 01.01.1986 р. по 31.12.1990 р. та з 01.07.2000 р. по 30.09.2007 р. дорівнює 290,41769 за 147 місяців, а коефіцієнт заробітної плати станове 1,97563.
Позивачем у позовній заяві вказано, що врахування відповідачем його заробітної плати, яку він отримував після призначення пенсії, не вигідно та зменшує розмір пенсії, що підтверджується наступним розрахунком.
Так, загальна сума коефіцієнтів заробітної плати, визначена відповідачем за періоди з 01.01.1986 р. по 31.12.1990 р. та з 01.07.2000 р. по 30.09.2007 р. дорівнює 290,41769 за 147 місяців, а коефіцієнт заробітної плати станове 1,97563. Натомість, загальна сума коефіцієнтів заробітної плати за періоди з 01.01.1986 р. по 31.12.1990 р. та з 01.07.2000 р. по 01.07.2005 р. (дата призначення пенсії 08.07.2005 р.) 255,08262 за 120 місяців, а коефіцієнт заробітної плати становить 2,12569.
Надаючи оцінку вказаному, суд зазначає, що коефіцієнт заробітної плати позивача без врахування заробітної плати, яку він отримував після призначення пенсії є більш вигідним варіантом для останнього, про що і було вказано у поданій до відповідача заяві від 17.05.2023 року.
Також, відповідно до розрахунку коефіцієнта заробітної плати ОСОБА_1 територіальним органом Пенсійного фонду України проведено оптимізацію заробітків, а саме - виключено 43 місяці з загальної кількості заробітної плати, що призвело до збільшення розрахованого відповідачем коефіцієнта заробітної плати з 1,97563 до 2,54404.
Позивачем у позовній заяві зазначено, що у разі проведення оптимізації його заробітків, виходячи з первинної суми коефіцієнтів заробітної плати на час призначення пенсії без врахування коефіцієнтів заробітної плати після призначення пенсії, та виключення 41 місяця (на час призначення пенсії при оптимізації за період з 01.07.2000 р. по 30.11.2003 р. сума коефіцієнтів заробітної плати буде дорівнювати 229,71012 за 79 місяців, тобто коефіцієнт заробітної плати становить 2,90772, що є вищим, ніж розрахований відповідачем.
Надаючи оцінку вказаному, суд зазначає основний розмір пенсії ОСОБА_1 за розрахунком відповідача станом на 26.12.2022 р. без доплати за понаднормовий стаж за формулою, встановленою ч.1 ст.27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» становить 8852,77 грн. (0,56250 х 2,54404 х 6186,23 грн.), але з урахуванням коефіцієнту заробітної плати, на якому наголошує позивач, основний розмір пенсії станом на 26.12.2022 р. без доплати за понаднормовий стаж за формулою, встановленою ч.1 ст.27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» становитиме 10118,15 грн. (0,56250 х 2,90772 х 6186,23 грн.), що є значно вищім та фактично покращувало б положення позивача.
Таким чином, суд приходить до висновку про те, що визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 20.02.2024 № 963270844902 про відмову у перерахунку розміру призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком за заявою від 17.05.2023 та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести перерахунок розміру призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком, виходячи із заробітної плати (доходу) за періоди з 01.01.1986 по 31:12.1990, з 01.07.2000 по 01.07.2005, з виключенням періоду нарахованої заробітної плати з 01.07.2000 по 30.11.2003 на час призначення пенсії
У задоволенні іншої частини позовних вимог суд відмовляє з огляду на таке.
Приписами ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Зі змісту наведеної правової норми вбачається, що судовому захисту підлягають лише порушені права, свободи і інтереси фізичних або права і інтереси юридичних осіб, а не можливість їх порушення в майбутньому.
Отже, суд вважає неможливим розглядати вимоги щодо зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчиняти дії щодо виплати суми заборгованості однією сумою, оскільки у суду на час розгляду справи відсутні підстави для прийняття рішення стосовно законності таких дій.
Зокрема, вказані висновки суду стосуються позовних вимог щодо виплати заборгованості у певний спосіб.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
За приписами ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
Зважаючи на встановлені у справі обставини та з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про часткове задоволення адміністративного позову.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 19, 139, 205, 229, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Задовольнити частково позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під, 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 20.02.2024 № 963270844902 про відмову у перерахунку розміру призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком за заявою від 17.05.2023.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під, 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) провести перерахунок розміру призначеної ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) пенсії за віком, виходячи із заробітної плати (доходу) за періоди з 01.01.1986 по 31:12.1990, з 01.07.2000 по 01.07.2005, з виключенням періоду нарахованої заробітної плати з 01.07.2000 по 30.11.2003 на час призначення пенсії;
Відмовити у задоволенні іншої частини позовних вимог.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення у повному обсязі виготовлено 30 вересня 2025 року.
Суддя Олексій КОТЕНЬОВ