Справа № 125/1026/24
Провадження №11-кп/801/916/2025
Категорія: крим.
Головуючий у суді 1-ї інстанції: ОСОБА_1
Доповідач: ОСОБА_2
Іменем України
(вступна та резолютивна частини)
29 вересня 2025 року м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд в складі:
головуючого (доповідача) - судді ОСОБА_2 ,
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_5 ,
учасників судового провадження зі сторони обвинувачення:
прокурора ОСОБА_6 ,
зі сторони захисту:
захисника - адвоката ОСОБА_7 , обвинуваченого ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 2
кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023022420000139 від 12.09.2023
про обвинувачення
ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в м. Вінниці, українця, громадянина України, не працюючого, з повною загальною середньою освітою, не одруженого, має на утриманні трьох неповнолітніх дітей, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 18.04.2011 року Ленінським районним судом м. Вінниці за ч. 1 ст. 122 , ч. 3 ст. 296, ч. 1 ст. 71 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі,
у вчиненні кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 5 статті 407 КК України,
з апеляційними скаргами начальника Барського відділу Жмеринської окружної прокуратури ОСОБА_10 і захисника - адвоката ОСОБА_7
на вирок Барського районного суду Вінницької області від 25 червня 2025 року
постановив:
Клопотання захисника - адвоката ОСОБА_7 , підтримане обвинуваченим ОСОБА_8 про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності за частиною 5 статті 407 КК України - задовольнити.
Апеляційну скаргу прокурора задовольнити частково.
Вирок Барського районного суду Вінницької області від 25 червня 2025 року щодо ОСОБА_8 за ч. 5 ст. 407 КК України скасувати із звільненням ОСОБА_8 від кримінальної відповідальності на підставі частини 5 статті 401 КК України.
Кримінальне провадження № 42023022420000139 від 12.09.2023 щодо ОСОБА_8 , за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 407 КК України, закрити на підставі п. 1 ч. 2 статті 284 КК України, у зв'язку із наявністю письмової згоди командира військової частини на продовження проходження ОСОБА_8 військової служби.
Зобов'язати командира військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_11 після набрання ухвалою законної сили невідкладно поновити солдата ОСОБА_8 , водія-електрика 2 відділення безпілотних авіаційних комплексів і взводу безпілотних авіаційних комплексів батареї безпілотних авіаційних комплексів дивізіону артилерійської розвідки, військової частини НОМЕР_1 , а ОСОБА_8 , після набрання ухвалою законної сили, але не пізніше 72 (сімдесяти двох) годин прибути до військової частини НОМЕР_1 для продовження проходження військової служби.
Зобов'язати командира військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_11 повідомити Вінницький апеляційний суд та Вінницьку спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Південного регіону, Вінницьку обласну прокуратуру про поновлення солдата ОСОБА_8 на військовій службі у військовій частині НОМЕР_1 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
На ухвалу апеляційного суду учасниками судового розгляду можуть бути подані скарги до Касаційного кримінального суду Верховного Суду протягом трьох місяців з моменту її проголошення.
Повний текст судового рішення буде проголошено 03 жовтня 2025 року о 9 год. 30 хв.
Судді:
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4