Провадження № 23-з/803/2117/25 Справа № 171/3447/25 Суддя у 1-й інстанції - Суддя у 2-й інстанції - Гришин Г. А.
25 вересня 2025 року Суддя Дніпровського апеляційного суду Гришин Г.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кривому Розі подання керівника апарату Апостолівського районного суду Дніпропетровської області Камінського Д. про направлення до іншого суду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 184 КУпАП,-
До Дніпровського апеляційного суду надійшло подання керівника апарату Апостолівського районного суду Дніпропетровської області Камінського Д. про направлення до іншого суду про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 за ч.1 ст. 184 КУпАП.
В обґрунтування подання вказано, що згідно протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19 вересня 2025 року призначення не відбулося, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів для розгляду справи: суддю Семенову Н.М. та суддю Кодрян Л.І. виключено з авторозподілу у зв'язку з неповноважністю (обмеження призначення), у зв'язку із закінченням у них повноважень судді, суддю Мигалевича В.В. виключено, зайнятість згідно табелю від 14 і більше (Наказ №18-в від 24.04.2025 року «Про надання відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною голові суду ОСОБА_2 ), суддю Ліпчанського С.М. виключено, зайнятість згідно табелю (відпустка від 5 до 13 днів, Наказ №62-в від 19.09.2025), суддю Загрунного В.Г. виключено, зайнятість згідно табелю (Відсторонення від здійснення правосуддя).
Заслухавши доповідь судді, вивчивши матеріали подання, апеляційний суд приходить до наступного.
Відповідно до положень ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 8 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Статтею 38 КУпАП передбачено, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Згідно з вимогами ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Таким чином, з метою додержання принципу законності, при вирішенні питання про направлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення для розгляду до іншого суду у зв'язку з тим, що у суді неможливо утворити склад суду для судового розгляду, виникла необхідність в застосуванні принципу аналогії закону найбільш близької галузі права - кримінального процесуального права, згідно якого при вирішенні питання щодо територіальної підсудності слід керуватися ст. 34 КПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України, кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.
Відповідно до ч. 2 ст. 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за клопотанням сторін не пізніше п'яти днів з дня внесення такого клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
На теперішній час в Апостолівському районному суді Дніпропетровської області неможливо створити склад суду для розгляду вказаної справи про адміністративне правопорушення.
За таких обставин, подання про визначення підсудності є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 1, 7, 8, 38, 257, 276, 294 КУпАП, -
Подання керівника апарату Апостолівського районного суду Дніпропетровської області Камінського Д. про визначення підсудності - задовольнити.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 184 КУпАП направити до Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області для розгляду.
Копію цієї постанови надіслати учасникам судового провадження, керівнику апарату Апостолівського районного суду Дніпропетровської області.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення і касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя Г.А. Гришин