Ухвала від 26.09.2025 по справі 320/27699/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі

без проведення судового засідання

26 вересня 2025 року м. Київ № 320/27699/25

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву

ОСОБА_1

до Територіального управління Державної судової адміністрації України в м.Києві, Державної судової адміністрації України

про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Територіального управління Державної судової адміністрації України в м.Києві, Державної судової адміністрації України, у якому просить суд:

- визнати дії Територіального управління Державної судової адміністрації України в м.Києві щодо ненарахування та невиплати суддівської винагороди судді Дарницького районного суду м.Києва ОСОБА_1 за період з 01.01.2021 року по 31.05.2025 року, обчисленої виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2021 року у розмірі 2 270 грн., з 01.01.2022 року у розмірі 2 481 грн., з 01.01.2023 року у розмірі 2 684 грн., з 01.01.2024 року у розмірі 3 028 грн., 3 01.01.2025 року у розмірі 3 028 грн., протиправними;

- визнати протиправною бездіяльність Державної судової адміністрації України щодо незабезпечення Територіального управління Державної судової адміністрації України в м.Києві в повному обсязі бюджетними асигнуваннями для проведення видатків з виплати суддівської винагороди судді Дарницького районного суду м.Києва ОСОБА_1 за період з 01.01.2021 року по 31.05.2025 року, обчисленої виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2021 року у розмірі 2 270 грн., з 01.01.2022 року у розмірі 2 481 грн., з 01.01.2023 року у розмірі 2 684 грн., з 01.01.2024 року у розмірі 3 028 грн., з 01.01.2025 року у розмірі 3 028 грн.;

- зобов?язати Державну судову адміністрацію України здійснити фінансування Територіального управління Державної судової адміністрації України в м.Києві для здійснення видатків з виплати суддівської винагороди ОСОБА_1 за період з 01.01.2021 року по 31.05.2025 року, нарахованої виходячи зі встановленого на 01.01.2021 року прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розмір якого становить 2 270, 00 грн., станом на 01.01.2022 року - 2 481, 00 грн., станом на 01.01.2023 - 2 684 грн., станом на 01.01.2024 року - 3 028 грн., станом на 01.01.2025 року - 3 028 грн., за рахунок бюджетної програми 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів», головним розпорядником якої є Державна судова адміністрація України;

- зобов?язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в м.Києві нарахувати та виплатити судді Дарницького районного суду м.Києва ОСОБА_1 суддівську винагороду за період з 01.01.2021 року по 31.05.2025 року у відповідності до вимог статті 135 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», обчисливши її розмір виходячи з базового розміру посадового окладу судді у 30 (тридцять) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого у 2021 році становить 2 270, 00 грн., у 2022 році - 2 481, 00 грн., у 2023 році - 2 684, 00 грн., у 2024 року - 3 028 грн., у 2025 році - 3 028 грн., із урахуванням регіонального коефіцієнту 1,25, надбавки за вислугу років 60%, а також з урахуванням раніше виплачених сум та з проведенням відрахування передбачених законом податків і обов?язкових платежів при виплаті.

Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.

Згідно з частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до частини 9 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Частиною третьою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, відповідно до вимог статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Враховуючи предмет позову, положення статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Згідно з частиною другою статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Враховуючи вказане, суд вважає, що рішення у цій справі може вплинути на права та обов'язки Державної казначейської служби України, відтак суд вважає за необхідне залучити Державну казначейську службу України до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

На підставі викладеного, керуючись статтями 171, 243, 248, 257, 259-262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

2. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Державну казначейську службу України.

3. Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву та всі документи і матеріали, які підтверджують доводи викладені у відзиві.

Роз'яснити відповідачеві, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.

4. Запропонувати позивачу протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив.

5. Запропонувати відповідачеві подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

6. Запропонувати третій особі, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору протягом п'яти днів з дня отримання копії позову подати до суду пояснення щодо позову або відзиву на позовну заяву.

7. Запропонувати позивачу, відповідачам протягом п'яти днів з дня отримання пояснення щодо позову або відзиву на позовну заяву третьої особи подати до суду відповідь на такі пояснення.

8. Повідомити сторін, що всі заяви та клопотання по справі а також витребувані матеріали необхідно подати безпосередньо до канцелярії Київського окружного адміністративного суду чи засобами підсистеми Електронний суд.

9. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.

10. Повідомити відповідачу про наявні в суді матеріали, які підлягають врученню йому як стороні та про можливість їх отримання лише безпосередньо в суді.

11. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Панова Г. В.