Копія
26 вересня 2025 року Справа № 608/2122/25
Номер провадження3/608/647/2025
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Яковець Н. В. , ., розглянувши матеріали, які надійшли від Чортківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця і жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, не притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 91 КУпАП,
за ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу № 8096 про адміністративне правопорушення від 15 серпня 2025 року, складеного державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Золотько О. А., вбачається, що 15 серпня 2025 року о 09 год. 50 хв. на р. Дністер біля с. Добрівляни на території іхтіологічного заказника місцевого значення «Городоцько-Добрівлянський» було виявлено порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду, а саме ОСОБА_1 здійснював лов риби на три вудки з трьома гачками.
Вислухавши пояснення особи щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши письмові докази, суд приходить до наступних висновків.
Згідно з положеннями ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення містять достатньо фактичних даних, які свідчать про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП.
Разом з тим, суд вважає, що вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 91 КУпАП, необхідно враховувати вимоги ст.ст. 23, 33 КУпАП, відповідно до яких адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, поваги до правил співжиття, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
При цьому суд, за наявності підстав, повинен розглядати питання про можливість звільнення осіб від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю правопорушення на підставі ст. 22 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Положення зазначеної статті відображають принцип індивідуалізації адміністративної відповідальності, який означає відповідність обраного заходу впливу меті відповідальності. Також даний принцип передбачає як індивідуальний підхід до застосування примусових заходів залежно від особистих якостей правопорушника та характеру і обставин вчиненого, так і можливість пом'якшення і навіть відмови держави від застосування заходів відповідальності, якщо її мета може бути досягнута іншим шляхом.
Таким чином, суд з врахуванням вищенаведеного та особи правопорушника ОСОБА_1 , приймаючи до уваги також обставини вчиненого правопорушення, приходить до висновку, за можливе у даному конкретному випадку на підставі ст. 22 КУпАП, звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 91 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 22, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Звільнити від адміністративної відповідальності за ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 в зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення та обмежитись усним зауваженням.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя:/підпис/
Згідно з оригіналом
Постанова набрала законної сили «26» вересня 2025 року.
Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи № 608/2122/25, яка зберігається в Чортківському районному суді Тернопільської області.
Суддя Н. В. Яковець