Постанова від 26.09.2025 по справі 484/5028/25

Справа № 484/5028/25

Провадження № 3/484/2240/25

Постанова

іменем України

26.09.2025 року м. Первомайськ

Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Максютенко О.А., розглянувши матеріали, які надійшли до суду від Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, не працює, освіта середня, розлучена, місце проживання АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності за ч.5 ст. 126, ч. 1 ст. 130, ч.7 ст.121 КУпАП

встановив

07.09.2025 року о 17 год. 02 хвил. в місті Первомайськ по вул. Марії Демченко напроти будинку 9Б ОСОБА_1 керувала транспортним засобом мопед Ямаха Джог б/н не маючи права на керування даним видом транспортного засобу (без посвідчення водія відповідної категорії А1). Порушення вчинено повторно протягом року постанова ЕНА /5643442 від 04.09. 2025 року за ст. 126 ч.2 КУпАП, чим порушив п. 2.1 (а) Правил дорожнього руху та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Крім того, 07.09.2025 року о 17 год.02 хвил. в місті Первомайськ по вул. Марії Демченко напроти будинку 9Б ОСОБА_1 керувала транспортним засобом мопед Ямаха Джог б/н з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю з порожнини рота, поведінка що не відповідає обстановці, виражене тремтіння пальців рук. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки за допомогою адкотестера Драгер у встановленому порядку відмовилась, від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в медичному закладі Первомайському КМП ПЦМБЛ вімовилась, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.

Також, 07.09. 2025 року о 17 год. 03 хвил. в місті Первомайськ по вул. Марії Демченко напроти будинку 9Б ОСОБА_1 керувала транспортним засобом мопед Ямаха Джаг б/н який не зареєстрований у встановленому законом порядку. Порушення вчинено повторно протягом року постанова ЕНА /5643442 від 04.09. 2025 року за ч.6 ст. 121 КУпАП, чим порушив п. 2.9 Правил дорожнього руху та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 7 ст. 121 КУпАП.

Всі три протоколи про адмінправопорушення надійшли до суду, перебувають в провадженні одного судді і слухаються одночасно, тому вважаю, що відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП є необхідним об'єднати справи та розглянути їх в межах одного провадження.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину визнала.

Дослідивши письмові матеріали адміністративного правопорушення, суд дійшов до наступного висновку.

Так, згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст. 245 КУпАП).

Відповідно до диспозиції ч.1 ст. 130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно п.2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306 (далі - Правил дорожнього руху), водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

У відповідності до п. 2.1 а Правил дорожнього руху водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Згідно з ч.5 ст. 126 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами - вчинене повторно протягом року.

Відповідно до ст.ст. 252, 280 КУпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126 ,ч. 1 ст. 130 та ч.7 ст.121 КУпАП, повністю підтверджується зібраними та долученими до матеріалів справи доказами.

Відповідно даних протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР №446502 від 07.09.2025 року відносно ОСОБА_1 , ставиться у провину керування транспортним засобом мопед Ямаха Джог б/н з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю з порожнини рота, поведінка що не відповідає обстановці, виражене тремтіння пальців рук. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки за допомогою адкотестера Драгер у встановленому порядку відмовилась, від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в медичному закладі Первомайському КМП ПЦМБЛ вімовилась.

Відмова від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння підтверджується доданими до протоколу доказами, а саме: направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції у КНП "ПЦМБЛ" від 07.09.2025 року 17.15 год., актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, розпискою-зобов'язанням ОСОБА_1 від 07.09.2025 року про не керування транспортним засобом, письмовими поясненнями ОСОБА_1 .

Отже, факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП знайшов своє підтвердження в ході судового розгляду.

Щодо адміністративного правопорушення за ч.5 ст.126 КУпАП.

Відповідно до протоколу серії ЕПР1 № 446515 від 07.09.2025 викладено обставини порушення ОСОБА_1 п. 2.1 а Правил дорожнього руху, адже остання керувала т.з. транспортним засобом мопед Ямаха Джог б/н не маючи права на керування даним видом транспортного засобу (без посвідчення водія відповідної категорії А1). Порушення вчинено повторно протягом року постанова ЕНА /5643442 від 04.09. 2025 року за ст. 126 ч.2 КУпАП. Постанова набула законної сили .

Згідно довідки ІАС Національної поліції ІКС ІПНП підсистеми "Головного сервісного центру" гр. ОСОБА_1 посвідчення водія не отримувала.

Щодо адміністративного правопорушення за ч.7 ст.121 КУпАП.

Відповідно до протоколу серії ЕПР1 № 446715 від 07.09.2025 викладено обставини порушення ОСОБА_1 п. 2.9 а Правил дорожнього руху, адже остання керувала транспортним засобом мопед Ямаха Джаг б/н який не зареєстрований у встановленому законом порядку. Порушення вчинено повторно протягом року постанова ЕНА /5643442 від 04.09.2025 року за ч.6 ст. 121 КУпАП. Постанова набула законної сили.

Вищевикладені докази є належними та допустимими, а в своїй сукупності достатніми.

Таким чином, відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП, суддя вважає вище перелічені докази, які безпосередньо досліджені в ході судового розгляду вказаних адміністративних матеріалів, належними, допустимими, достовірними і в сукупності достатніми для правової оцінки дій особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та визнання його винуватості.

На підставі викладеного, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 , ч. 5 ст. 126 та ч.7 ст. 121 КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Суддя не вбачає підстав для застосування оплатного вилучення транспортного засобу.

Враховуючи обставини вчинених правопорушень суддя дійшов висновку, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності відповідно до вимог ч. 2 ст. 36 КУпАП, згідно якої в разі, "якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень,справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення призначається в межах санкції, встановленої за більш тяжке правопорушення з числа вчинених", - у даному випадку - ч.5 ст. 126 КУпАП.

Крім того, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", вважаю за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605,60 грн.

Також, суддя вважає за необхідне роз'яснити гр. ОСОБА_1 строки та порядок виконання постанови про накладення штрафу, та порядок примусового виконання постанови про стягнення штрафу, передбачені ст.ст. 307, 308 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 40-1,121, 126, 130, 283, 284 КУпАП, суддя

постановив

справи про адміністративні правопорушення щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП (справа № 484/5028/25, провадження №3/484/2240/25), за ч. 1 ст. 130 КУпАП (справа № 484/5016/25, провадження №3/484/2234/25), за ч. 7 ст. 121 КУпАП (справа № 484/5026/25 , провадження №3/484/2239/25 слід об'єднати в одне провадження до справи про адміністративне правопорушення за ч. 5 ст. 126 КУпАП та присвоїти справі № 484/5028/25, провадження №3/484/2240/25.

ОСОБА_1 визнати винною за ч. 5 ст. 126, ч. 1 ст. 130, ч. 7 ст. 121 КУпАП та призначити їй адміністративне стягнення на підставі ст. 36 КУпАП, у виді штрафу в розмірі двух тисяч чотириста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 копійок та позбавити права керування транспортними засобами строком на 5 років без оплатного вилучення транспортного засобу.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.

Роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області.

Суддя: