Справа № 761/39818/25
Провадження № 1-кс/761/25608/2025
23 вересня 2025 року
слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС 2 відділу 4 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22024000000001140 від 10.12.2024
В провадженні слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва перебуває вищевказане клопотання.
Клопотання обґрунтовано тим, що Головним слідчим управлінням Служби безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22024000000001140 від 10.12.2024 за підозрою громадянина України ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України.
Так, за результатами досудового розслідування встановлено, що 24 лютого 2022 року, на виконання злочинного наказу політичного керівництва Російської Федерації (далі - РФ), військовослужбовці збройних сил та інших воєнізованих формувань РФ, шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглись на територію України через державні кордони України в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Запорізькій, Київській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, інші об'єкти цивільного сектору соціального забезпечення, та здійснили застосування оперативно-тактичних ракет (включаючи застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом) по позиціям ЗС України та об'єктах цивільної інфраструктури, що призвело до тяжких наслідків.
24 лютого 2022 року Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», постановлено введення в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який продовжений до теперішнього часу.
З невстановленого досудовим розслідуванням часу представниками іноземної держави - РФ, та її організацій, у т.ч. Федеральної служби безпеки Російської Федерації (далі - ФСБ РФ) та незаконних органів влади на тимчасово окупованій території АР Крим, посилено ведення розвідувально-підривної діяльності проти України, що полягає в ослабленні державної влади України та держави в цілому; її самостійності усередині країни та незалежності у міжнародних відносинах; захищеності території країни в існуючих кордонах від будь-яких посягань; підготовленості держави до захисту від зовнішньої збройної агресії або збройного конфлікту; дестабілізації суспільно політичної обстановки всередині країни; створенні умов для діяльності іноземної розвідки (вербування агентури серед жителів України); збиранні інформації, що представляє інтерес для іноземної розвідки та її подальшого використання РФ задля отримання переваг над Україною в області збройних сил, військових дій, зовнішньої політики, втручання у внутрішню політику суверенної держави, для маніпулювання суспільними настроями населення України, розпалювання сепаратистських настроїв серед населення окремих регіонів, організації інформаційної експансії з боку РФ тощо.
Так, після початку широкомасштабної збройної агресії військових підрозділів РФ проти України 24.02.2022, але не пізніше 10.03.2022, більш точний час у ході досудового розслідування не встановлено, громадянин України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (раніше судимий 15.05.2017 Генічеським районним судом Херсонської області за ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 114-1, ч. 1 ст. 295 КК України, притягується до кримінальної відповідальності в інших кримінальних провадженнях за вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 114-1, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 194 КК України), перебуваючи за невстановленою адресою на тимчасово окупованій території Херсонської області, у т.ч. у м. Генічеськ, більш точне місце в ході досудового розслідування не встановлено, будучи мешканцем вказаного міста, керуючись власними політичними переконаннями та корисливим мотивом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, вирішив вчинити державну зраду - надавати іноземній державі - РФ, та її представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, шляхом збору та подальшої передачі останнім інформації про розміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україні, розташування підрозділів Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, об'єктів військової та критичної інфраструктури, для їх подальшого ураження військовими РФ та проведення підривної діяльності проти України.
Будучи радикально налаштованою особою, невдоволеним соціально-економічним становищем в Україні та діями керівників центральних органів державної влади, поділяючи погляди політичного та військового керівництва країни-агресора РФ про необхідність проведення т.зв. «спеціальної військової операції на території України» з метою «демілітаризації та денацифікації України, захисту українського населення від геноциду київського режиму», бажаючи продемонструвати свою лояльність до окупаційної влади держави-агресора на тимчасово окупованих територіях Херсонської області шляхом надання допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, та як наслідок розраховуючи зайняти керівну посаду в незаконно створеній окупаційній адміністрації, у невстановлений час, але не пізніше 07.03.2022, перебуваючи на тимчасово окупованій території Херсонської області, більш точне місце досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_6 вступив у змову з представником ФСБ РФ, невстановленою особою на ім'я « ОСОБА_7 » (притягується до кримінальної відповідальності в іншому кримінальному провадженні) про вчинення дій, спрямованих на надання вищезазначеним представникам РФ допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.
У подальшому, з вказаною ж метою, у невстановлений час, але не пізніше 10.03.2022, перебуваючи на тимчасово окупованій території Херсонської області, більш точне місце досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_6 вступив у змову з представником окупаційної влади анексованої АР Крим громадянином України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (притягується до кримінальної відповідальності в іншому кримінальному провадженні), з метою вчинення дій, спрямованих на надання іноземній державі - РФ, допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.
Крім того, з вказаною ж метою, у невстановлений час, але не пізніше 10.03.2022, перебуваючи на тимчасово окупованій території Херсонської області, більш точне місце досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_6 вступив у змову з представником окупаційної влади анексованої АР Крим, невстановленою особою на ім'я « ОСОБА_9 » (притягується до кримінальної відповідальності в іншому кримінальному провадженні), з метою вчинення дій, спрямованих на надання іноземній державі - РФ, допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.
З метою досягнення вказаного злочинного результату, направленого на надання вищезазначеним представникам РФ та окупаційної влади анексованої АР Крим допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, указаними представниками було надано ОСОБА_6 завдання щодо:
- підшукання та залучення до злочинної діяльності інших осіб (співвиконавців, підбурювачів та пособників);
- здійснення координації дій співучасників;
- підшукання осіб на неокупованій РФ території України, які погодяться збирати та передавати йому інформацію про розміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україні, розташування підрозділів Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, об'єктів військової та критичної інфраструктури, для їх подальшого ураження військовими РФ та проведення підривної діяльності проти України.
У свою чергу, на представників ФСБ РФ «ОСОБА_12» та окупаційної влади анексованої АР Крим громадянина України ОСОБА_8 та «ОСОБА_9», за результатом розподілу ролей вчинення вказаного кримінального правопорушення, було покладено завдання щодо:
- отримання від ОСОБА_6 інформації про розміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україні, розташування підрозділів Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, об'єктів військової та критичної інфраструктури, для їх подальшого ураження військовими РФ та проведення підривної діяльності проти України;
- надання ОСОБА_6 завдань щодо пошуку інформації про конкретні об'єкти військової та критичної цивільної інфраструктури в Україні в конкретних населених пунктах та/або областях.
Усвідомлюючи протиправність своїх дій, та на виконання завдання представника ФСБ РФ «ОСОБА_12» та представників окупаційної влади анексованої АР Крим ОСОБА_8 та «ОСОБА_9», на шкоду державній безпеці України, виконуючи відведену роль, з метою надання іноземній державі - РФ, та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, ОСОБА_6 , будучи керівником політичної партії «Соціал-патріотична асамблея слов'ян», маючи знайомих у колах та спільнотах прихильників проросійського спрямування та інтеграції України до складу РФ, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10.03.2022, перебуваючи на тимчасово окупованій території Херсонської області, в тому числі в м. Генічеськ, більш точне місце в ході досудового розслідування не встановлено, вчинив послідовні дії, спрямовані на пошук інформації про об'єкти військової та критичної цивільної інфраструктури в Україні, зокрема за допомогою програмного забезпечення миттєвого обміну повідомленнями мережею Інтернет «Telegram» (обліковий запис за номером телефону НОМЕР_1 ) розпочав пошук такої інформації серед своїх знайомих, які перебувають на підконтрольних територіях України.
У подальшому, ОСОБА_6 у точно невстановлений досудовим розслідування час, але не пізніше 24.12.2024, перебуваючи на тимчасово окупованій території Херсонської області, в тому числі в м. Генічеськ, більш точне місце в ході досудового розслідування не встановлено, виконуючи зазначені вище завдання представників іноземної держави (РФ), за невстановлених досудовим розслідуванням обставин залучив до протиправної діяльності на шкоду державній безпеці України у якості співвиконавця громадянина України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
У свою чергу, ОСОБА_5 , перебуваючи у м. Києві, більш точне місце в ході досудового розслідування не встановлено, маючи як громадянин України згідно із ст. 65 Конституції України обов'язок здійснювати захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, свідомо порушуючи такий обов'язок, будучи провідним адміністратором системи відділу системної інфраструктури ПрАТ «НЕК «Укренерго», яке входить до Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 83, який негативно налаштований до чинної влади в Україні та української держави у цілому, усвідомлюючи, що РФ здійснює широкомасштабну збройну агресію проти України та що надані ним відомості можуть бути використані представниками держави-агресора для планування та проведення бойових чи диверсійних дій проти України, спрямованих на захоплення її територій, зменшення її воєнного, економічного, соціального та морально-політичного потенціалу у сфері оборони шляхом проведення ударів по відповідних об'єктах, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 24.12.2024 вирішив вчинити державну зраду та вступив у змову зі своїм знайомим ОСОБА_6 , будучи обізнаним про вчинення ним злочинів проти основ національної безпеки та наявність у останнього зв'язків серед представників іноземної держави (працівників ФСБ РФ та окупаційної влади анексованої АР Крим) з метою здійснення підривної діяльності проти України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній, інформаційній безпеці України.
Здійснення зазначеної підривної діяльності реалізовано шляхом передачі у листуванні ОСОБА_6 отриманої у ході виконання ОСОБА_5 своїх службових обов'язків інформації розвідувального характеру, зокрема, щодо об'єктів критичної цивільної інфраструктури в Україні, у т.ч. створення та введення в експлуатацію на території Вінницької області прихованого захищеного центру, у якому розміщено технологічне та програмне обладнання з резервного копіювання технологічної та службової інформації оператора системи передачі ПрАТ «НЕК «Укренерго», для подальшої передачі указаної інформації представникам іноземної держави (ФСБ РФ та окупаційної влади анексованої АР Крим).
Так, ОСОБА_5 , керуючись власними політичними переконаннями та корисливим мотивом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і свідомо припускаючи їх настання, а також те, що інформація, яка ним надавалася під час листування, становить інтерес для іноземної держави (РФ), що здійснює збройну агресію проти України, з метою заподіяння шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України, державній, економічній, інформаційній безпеці України, у період з 20 год. 14 хв. 25.12.2024 по 22 год. 30 хв. 28.12.2024, перебуваючи у м. Києві, більш точне місце в ході досудового розслідування не встановлено, за допомогою програмного забезпечення миттєвого обміну повідомленнями мережею Інтернет «Telegram» з обліковим записом за номером телефону НОМЕР_2 (псевдонім « ОСОБА_10 ») переслав
ОСОБА_6 , який використовує обліковий запис за номером телефону НОМЕР_1 (записаний у контактній книзі як « ОСОБА_11 »), інформацію щодо створення та введення в експлуатацію на території Вінницької області прихованого захищеного центру, у якому розміщено технологічне та програмне обладнання з резервного копіювання технологічної та службової інформації оператора системи передачі ПрАТ «НЕК «Укренерго».
Передача зазначеної інформації представникам іноземної держави, у т.ч. спецслужб Російської Федерації, може нанести шкоду обороноздатності, суверенітету та територіальній цілісності України, державній, економічній, інформаційній безпеці України, зокрема її енергетичній безпеці, як основному об'єкту захисту у рамках Стратегії енергетичної безпеки, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2021 року № 907-р, що є складовою системи забезпечення національної безпеки.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у державній зраді, тобто діянні, умисно вчиненому в умовах воєнного стану громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України: наданні іноземній державі, іноземній організації, її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України.
16.09.2025 протиправна діяльність громадянина України ОСОБА_5 була припинена, а останнього затримано працівниками Служби безпеки України за адресою фактичного проживання, за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України.
Таким чином, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , підозрюються у державній зраді, тобто діянні, умисно вчиненому в умовах воєнного стану громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України: наданні іноземній державі, іноземній організації, її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України.
16.09.2025 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України.
Наявність такої інформації зобов'язує спрямувати досудове розслідування на збирання фактичних даних (про осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, наявність або відсутність у них умислу), котрі самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування обставин кримінального правопорушення, мотиву його вчинення, що входить до предмету доказування у кримінальному провадженні, відповідно до ст. 91 КПК України.
Під час досудового розслідування відповідно до відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно установлено нерухоме майно, яке на праві власності належить ОСОБА_5 , а саме:
- квартира, розташована за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1648311480000 (інформаційна довідка з реєстру прав власності на нерухоме майно № 443726398 від 16.09.2025);
- квартира, розташована за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2362103680000 (інформаційна довідка з реєстру прав власності на нерухоме майно № 443726477 від 16.09.2025, лист КП КМР «КМ БТІ» від 25.08.2025 № 062/14-7892);
- гаражний бокс, розташований за адресою: м. Київ, проспект Повітряних Сил, 59, обслуговуючий автогаражний кооператив «Жуляни», гараж НОМЕР_6, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 28242380000 (інформаційна довідка з реєстру прав власності на нерухоме майно № 443726320 від 16.09.2025);
- гаражний бокс, розташований за адресою: м. Київ, проспект Повітряних Сил, 59, обслуговуючий автогаражний кооператив «Жуляни», гараж НОМЕР_7, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 3124978380000 (інформаційна довідка з реєстру прав власності на нерухоме майно № 443726255 від 16.09.2025);
- земельна ділянка з кадастровим номером 8000000000:90:519:0001, розташована за адресою: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1788273580000 (інформаційна довідка з реєстру прав власності на нерухоме майно № 443725844 від 16.09.2025).
Крім того, відповідно до реєстраційної картки транспортного засобу № НОМЕР_3 право власності на автомобіль марки «KIA», моделі «STONIC», VIN НОМЕР_4 , державний номерний знак НОМЕР_5 , зареєстровано за ОСОБА_5 .
Відтак, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, запобігання та можливості приховування, передачі, відчуження цього майна виникає необхідність здійснення його арешту відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Враховуючи викладене слідчий просить накласти арешт.
Слідчий просив проводити розгляд клопотання без його участі.
Слідчий суддя вважає за необхідне здійснити розгляд клопотання без участі власника майна, відповідно до вимог ч. 2 ст. 172 КПК України, з метою забезпечення арешту майна.
Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Положеннями ч. 2, ч. 6 ст. 170 КПК України визначено, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Відповідно до ч. 8 ст. 170 КПК вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.
Відповідно до практики Європейського суду, для того, щоб втручання в право власності вважалося допустимим, воно повинно служити не лише законній меті в інтересах суспільства, а повинна бути розумна співмірність між використовуваними інструментами і тією метою, на котру спрямований будь-який захід, що позбавляє особу власності. Розумна рівновага має зберігатися між загальними інтересами суспільства та вимогами дотримання основних прав особи (рішення у справі "АГОСІ" проти Сполученого Королівства" (AGOSI v. the United Kingdom від 24 жовтня 1986 року, серія А, № 108, п. 52). Іншими словами, заходи щодо обмеження права власності мають бути пропорційними щодо мети їх застосування.
Враховуючи, що санкція інкримінованого підозрюваному кримінального правопорушення передбачає конфіскацію майна, арешт належного підозрюваному майна є співмірним та пропорційним заходом забезпечення кримінального провадження.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, з метою можливої конфіскації майна, як виду покарання, слідчий суддя приходить до висновку, що наявні достатні підстави для арешту вказаного в клопотанні слідчого майна.
Керуючись вимогами ст. ст. 131, 132, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання слідчого ОСОБА_3 - задовольнити.
Накласти арешт , на майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , із позбавленням права на його відчуження та розпорядження ним, а саме на:
- квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1648311480000;
- квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2362103680000;
- гаражний бокс, розташований за адресою: м. Київ, проспект Повітряних Сил, 59, обслуговуючий автогаражний кооператив «Жуляни», гараж НОМЕР_6 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 28242380000;
- гаражний бокс, розташований за адресою: м. Київ, проспект Повітряних Сил, 59, обслуговуючий автогаражний кооператив «Жуляни», гараж НОМЕР_7, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 3124978380000;
- земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:90:519:0001, розташовану за адресою: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1788273580000;
- автомобіль марки «KIA», моделі «STONIC», VIN НОМЕР_4 , державний номерний знак НОМЕР_5 .
Заборонити будь-яким державним реєстраторам органів державної реєстрації, приватним та державним нотаріусам, вчиняти будь-які дії, пов'язані із проведенням державної реєстрації (перереєстрації, поділу, виділу тощо) права власності на вищевказане рухоме та нерухоме майно, окрім як за заявами правоохоронних органів.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Крім того, відповідно до ст. 174 КПК України арешт може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законних представників, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчий суддя ОСОБА_1