Ухвала від 24.09.2025 по справі 296/10682/25

Справа № 296/10682/25

1-кс/296/4775/25

УХВАЛА

Іменем України

24 вересня 2025 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду міста Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , поданого в межах кримінального провадження № 12025060000000075 від 22.01.2025 про тимчасовий доступ до речей та документів

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду із вказаним клопотаннями в обґрунтування якого зазначив, що в межах кримінального провадження перевіряється інформація щодо протиправної діяльності службових осіб Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в особі керівника ОСОБА_5 та інших підконтрольних йому працівників медичного закладу, а саме заволодіння бюджетними коштами, виділеними у 2024 році за програмою медичних гарантій, згідно Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 09.10.2017, за надані пацієнтам медичні послуги - «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах», вчиненого шляхом умисного внесення недостовірних відомостей про взаємодії із пацієнтами, обліковані у рамках епізодів «Профілактика» до електронної системи охорони здоров'я та формування на їх основі фіктивних звітів.

Оперативним шляхом встановлено, що ОСОБА_5 , будучи керівником медичного закладу, використовуючи своє службове становище та повноваження, в 2024 році уклав із ІНФОРМАЦІЯ_2 договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з метою надання медичних послуг - «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах» на суму 10 372 204 гривень, маючи на меті привласнити частину вказаних бюджетних коштів.

Зокрема, встановлено, що КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », протягом 2024 року, надавалися послуги державним та приватним підприємствам, установам та організаціям, в тому числі закладам освіти з профілактичного медичного огляду працівників, учнів шкіл, членів спортивних команд. В свою чергу, лікарями закладу послуги фактично не надавалися, висновки про проведення профілактичних оглядів формувалися без присутності пацієнтів та без проходження визначених МОЗ необхідних обстежень, лікарів-спеціалістів, видів клінічних, лабораторних та інших досліджень.

Лікарі КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », використовувати особисті ідентифікатори доступу (логін, пароль, електронний цифровий підпис) до особистих кабінетів медичної інформаційної системи «Medics», створювати відомості про фіктивні взаємодії із пацієнтами за послугами "Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах" в частині здійснення профілактичних оглядів, фактично не взаємодіючи із такими пацієнтами та не надаючи їм медичних послуг, а керівник установи, достовірно знаючи про незаконні дії своїх підлеглих, діючи з ними у змові, з метою заволодіння бюджетними коштами, виділеними в 2024 році за вказаною програмою медичних гарантій, формував фіктивні звіти, які направляв до ІНФОРМАЦІЯ_3 для отримання коштів.

Сума договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій - "Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах»", укладеного в 2024 році КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » із ІНФОРМАЦІЯ_2 , становить 10 372 204 грн. Відповідно до загальнодоступної аналітичної інформації щодо вказаного надавача медичних послуг, у 2024 році закладом надано платних послуги на суму 1 341 346,77 грн.

Таким чином, незаконними діями службових осіб КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_4 може бути завдано матеріальних збитків на суму близько 1 млн. грн.

Відомостей, що містяться в ЕСОЗ (електронних системах охорони здоров'я), а також всіх інформаційних системах, які знаходяться у користуванні медичних працівників КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Житомирської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) або володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Житомирської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), шляхом зняття копій інформації та можливістю їх вилучення із зазначенням інформації щодо анкетних даних пацієнтів (П.І.Б., дати народження, РНОКПП, УНЗР, контактного телефону), ID записів, відомостей щодо кожного електронного медичного запису внесеного медичними працівниками КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » Житомирської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за період з 01.01.2024 року по час надання інформації, за фактами надання медичних платних послуг з профілактичних медичних оглядів.

Слідчий клопотання підтримав та просив задовольнити з підстав викладених в ньому.

Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась на підставі частини 4 статті 107 КПК України.

Дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується клопотання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотання по суті, суд приходить до наступних висновків.

За змістом п.3 ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі, або документи, зокрема, не становлять собою, або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

При цьому, ч.6 ст.163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи вищевикладене, слідчий, який звернувся з даним клопотанням, довів наявність достатніх підстав вважати, що інформація, яка знаходиться у користуванні медичних працівників КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Житомирської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) або володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Житомирської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, що містяться в них, можуть бути використані як докази по кримінальному провадженню, іншим способом не можливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документу.

Керуючись ст.ст.160, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчим у кримінальному провадженні - ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до інформаційних систем, шляхом зняття копій відомостей та можливістю їх вилучення, а саме: ЕСОЗ (електронних систем охорони здоров'я), а також всіх інформаційних систем, які знаходяться у користуванні медичних працівників КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Житомирської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) або володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Житомирської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), шляхом зняття копій відомостей та можливістю їх вилучення із зазначенням інформації щодо анкетних даних пацієнтів (П.І.Б., дати народження, РНОКПП, УНЗР, контактного телефону), ID записів, відомостей щодо кожного електронного медичного запису внесеного медичними працівниками КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » Житомирської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за період з 01.01.2024 року по 24.09.2025, за фактами надання медичних платних послуг з профілактичних медичних оглядів.

КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Житомирської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Житомирської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), як володільці речей зобов'язані надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі матеріалів.

Згідно ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє протягом місця з дня постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1