Постанова від 23.09.2025 по справі 393/541/25

Справа № 393/541/25

пров. 3/393/200/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2025 року селище Кам'янець

Суддя Новгородківського районного суду Кіровоградської області Подліпенець Є.О. при секретарі судового засідання Гладир К.С., за участю прокурора Бизова І.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця смт Новгородка Кіровоградської області, одруженого, не працюючого, освіта вища, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 ,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 будучи, у т.ч. станом на 00 годині 00 хвилин 01.01.2024 року суб'єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції», далі по тексту Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «б» пункту один частини першої статті 3 цього Закону (депутат місцевої ради, а саме депутат восьмого скликання Новгородківської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області) у період часу з 00 години 00 хвилин 01.01.2024 року до 00 години 00 хвилин 01.04.2024 року в порушення вимог частини другої статті 45 Закону, несвоєчасно подав без поважних причин, декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а саме: 19.05.2025 року о 14:31 год, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнав, у скоєному щиро розкаявся. Пояснив, що десь приблизно з початку грудня 2020 року він був депутатом восьмого скликання Новгородківської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області. Декларації неодноразово раніше подавав. В березні чи на початку квітня 2023 року достроково припинив свої повноваження як депутата, про що подав відповідну заяву. Потім в травні 2023 року рішенням сесії, було розглянуто його заяву та з травня 2023р. він вже перестав бути депутатом. При звільнені з вказаної посади, в травні 2023 року він подав відповідно до закону декларацію при звільнені, а щодо подання декларації після звільнення, до 01.04.2024р., він не знав, а тому й не подав її у встановлений законом строк.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та призначити покарання у виді штрафу у розмірі 850 гривень.

Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя доходить висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Окрім цього, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Так, згідно з ч. 1 ст. 172-6КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 інкримінується вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, яке є адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією, є діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно з положеннями пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» на народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови є суб'єктами на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пп «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Тобто, у суб'єкта декларування ОСОБА_1 , відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 01.01.2024р. виник обов'язок подати декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, у період з 00 год 00 хв. 01.01.2024р. до 00:00 год 00 хв. 01.04.2024р. ОСОБА_1 подав вказану декларацію несвоєчасно, а саме 19.05.2025 року о 14 год 31 хв. Поважних причин несвоєчасного подання зазначеного виду декларації судом не встановлено.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП останнім не заперечується, і у повному обсязі доведена матеріалами справи, а саме копіями: щорічною декларацією поданою ОСОБА_1 за 2023 рік, дата та час подання 19.05.2025 рік о 14:31 годині (а.с.12-14), запитом Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області ДСР НПУ №83982/110-2025 від 23.07.2025 року про отримання інформації та копій документів (а.с.15-16), супровідним листом про надання завірених копій документів відносно ОСОБА_1 від 25.07.2025 року №03-27/1568/1 (а.с.15-16), рішенням першої сесії восьмого скликання Новгородківської селищної ради Кіровоградської області від 02.12.2020р. №1, яким вирішено прийняти до відома факт початку повноважень депутатів Новгородківської селищної ради 8-го скликання по партіях: «6. ОСОБА_1 » (а.с.18), рішенням двадцять восьмої сесії восьмого скликання Новгородківської селищної ради Кіровоградської області від 08.05.2023р. №2450, яким припинено достроково повноваження депутата Новгородківської селищної ради восьмого скликання ОСОБА_1 , у зв'язку з особистою заявою про складання ним депутатських повноважень (а.с.19), письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 25.07.2025 року (а.с.20-22), рішенням НАЗК від 04.04.2017 року №124 про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.23-24), наказом від 23.10.2019р. №1077 «Про затвердження Положення про Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України» (25-30).

Таким чином ОСОБА_1 будучи суб'єктом декларування, вчасно (до 00 години 00 хвилин 01.04.2024 року) не подав, без поважних причин, декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, що є порушенням вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», натомість несвоєчасно подав вказану вказану декларацію 19.05.2025 року о 14 год 31 хв чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При визначенні виду і міри адміністративного стягнення, згідно зі ст.33 КУпАП, суд враховує характер здійсненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майнове становище, обставини пом'якшуючі і обтяжуючі відповідальність.

Дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, враховуючи дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, застосовуючи принцип індивідуалізації та невідворотності покарання, природу та характер вчиненого нею правопорушення, ступінь її вини, а також те, що адміністративне правопорушення мало місце, вина ОСОБА_1 у його вчиненні є доведеною, вважаю, що ОСОБА_1 необхідно визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави, що є розумним, справедливим та достатнім стягненням для виправлення ОСОБА_1 за вчинене та запобігання вчиненню останнім інших правопорушень.

Також, на підставі ст. 40-1 КУпАП, враховуючи, що судом винесено постанову про призначення адміністративного стягнення, а тому з особи, якій призначено таке стягнення необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст 40-1, ч.1 ст.172-6, 249, 251, 252, 279, 280, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень. Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафу Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України (місцезнаходження: вул. Академіка Богомольця 10, місто Київ, 01601, Україна, код ЄДРПОУ 43305056).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн. Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору Державна судова адміністрація України (місцезнаходження: вул.Липська18/5, місто Київ, 01601, Україна, код ЄДРПОУ 26255795).

Боржник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.

Відповідно до ч.1 ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

У разі несплати правопорушником у зазначений термін штрафу у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), подвійний розмір штрафу, який становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень 00 копійок.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання нею законної сили.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим або його представником шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду через Новгородківський районний суд Кіровоградської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Копію постанови вручити (направити) ОСОБА_1 , прокурору та Управлінню стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Суддя Є.О. Подліпенець