Іменем України
24 вересня 2025 рокум. ДніпроСправа № 520/16052/25
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т. В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) справу за позовом Головного управління ДПС у Харківській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
04.08.2025 до Луганського окружного адміністративного з Харківського окружного адміністративного суду за підсудністю надійшла заява Головного управління ДПС у Харківській області (далі - позивач) до ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якій просить:
- стягнути до бюджету України з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) суму податкового боргу в загальному розмірі 15691,42 гривень.
В обґрунтування позову зазначає, що ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , платник податків, боржник) внесений до Державного реєстру фізичних осіб України за реєстраційним номером облікової картки НОМЕР_1 та 14.06.2022 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності в Єдиному державном у реєстрі юридичних осіб, фізичих осіб-підприємців та громадських формувань та з 26.04.2022 припинив підприємницьку діяльність за рішенням засновників (учасників) або уповноважених органів. На даний час має стан платника податків «11» - ПРИПИНЕНО, АЛЕ НЕ ЗНЯТО З ОБЛІКУ.
Станом на дату подання позову ОСОБА_1 має податковий борг у загальному розмірі 15691,42 гривень (3413,79 гривень - основний платіж, 12256,47 гривень - штрафна санкція, 21,16 гривень - пеня), який виник у зв'язку з несплатою податкових зобов'язань, а саме:
1. по єдиному податку з фізичних осіб у загальній сумі 13691,71 гривень, 3413,79 гривень - основний платіж, 10256,76 гривень - штрафна санкція, 21,16 гривень - пеня), який складається з:
- донараховано штрафні санкції за актом перевірки (поточний рік) на підставі податкового повідомлення-рішення № 00184592409 від 10.04.2024 за терміном сплати 13.05.2024 у сумі 5100 гривень;
- донараховано штрафні санкції за актом перевірки (поточний рік) податкового повідомлення-рішення № 00185842409 від 10.04.2024 за терміном сплати 13.05.2024 у сумі 148,32 гривень;
- донараховано штрафні санкції (за невчасну сплату) за актом перевірки (поточний рік) податкове повідомлення-рішення № 00184862409 від 10.04.2024 терміном сплати 13.05.2024 у сумі 4 154,99 гривень;
- донараховано штрафні санкції за актом перевірки (поточний рік) податкового повідомлення-рішення № 00184722409 від 10.04.2024 за терміном сплати 27.05.2024 у сумі 853,45 гривень;
- донараховано основного платежу за актом перевірки (поточний рік) податкове повідомлення-рішення № 00184722409 від 10.04.2024 за терміном сплати 27.05.2024 у сумі 3413,79 гривень;
- нараховано пені (ст. 129 Податкового кодексу України) - податкове повідомлення-рішення № 00184722409 від 10.04.2024 на підставі Акту про результати перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства № 8883/20-40-24-09-04/ НОМЕР_1 від 11.03.2024 за терміном сплати 27.05.2024 у сумі 21,16 гривень.
2. по адміністративним штрафам та іншим санкціям у загальній сумі 1 360,00 гривень (штрафна санкція), а саме:
- донараховано штрафні санкції за актом перевірки (поточний рік) податкове повідомлення-рішення № 00185032409 від 10.04.2024 за терміном сплати 13.05.2024 у сумі 1020,00 гривень;
- донараховано штрафні санкції за актом перевірки (поточний рік) податкове повідомлення-рішення № 00185382409 від 10.04.2024 за терміном сплати 13.05.2024 у сумі 340,00 гривень.
Наявність суми податкового боргу підтверджується даними інтегрованих карток платника податків.
Згідно п. п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України платнику засобами поштового зв'язку направлено податкову вимогу від 01.10.2024 № 0009778-1309-2040. Вказана податкова вимога вважається врученою.
З моменту вручення податкової вимоги податковий борг платника податків існував не припиняючись, у зв'язку з чим вказана податкова вимога не втратила своєї юридичної сили. Податкова вимога є дійсною, в судовому порядку не оскаржувалася, не є скасованою, зміненою або відкликаною.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 04.07.2025 адміністративну справу № 520/16052/25 за позовом Головного управління ДПС у Харківській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу передано на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 06.08.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; вирішено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Поштове відправлення із ухвалою суду від 06.08.2025 про відкриття провадження в адміністративній справі, направлене на адресу відповідача: АДРЕСА_1 , яке повернуто на адресу суду з відміткою про причини не вручення: за закінченням терміну зберігання.
Частиною одинадцятою статті 126 КАС України визначено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Крім того, копію ухвали від 06.08.2025 направлено судом на електронну адресу відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2 , зазначену у позовній заяві, та доставлено електронної скриньки останнього.
Враховуючи, що місце мешкання відповідача зареєстровано на тимчасово окупованій території у відповідності до положень статті 12-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» судом розміщено повідомлення про постановлення ухвали суду від 06.08.2025 на офіційному веб-сайті судової влади України.
Правом на подання відзиву на позов відповідач не скористався.
Відповідно до положень частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Дослідивши електронні матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79, 90 КАС України, суд дійшов такого.
Судом встановлено, що відповідач - ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , був зареєстрований як фізична особа - підприємець 14.06.2022, але 20.06.2023 до реєстру внесено запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, що підтверджено витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 15.05.2025.
В інформаційній базі даних Головного управління ДПС у Харківській області фізична особа ОСОБА_1 значиться як такий, що з 26.04.2022 припинив підприємницьку діяльність за рішенням засновників (учасників) або уповноважених органів але має стан платника податків «11» - припинено, але не знято з обліку.
Головним управлінням ДПС у Харківській області проведено документальну позапланову невиїзну перевірку платника податків-фізичної особи ОСОБА_1 (податковий номер НОМЕР_1 ) щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, виконання вимог валютного та іншого законодавства, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками за період з 01.07.2017 по 26.04.2022, та з 14.06.2022 по 20.06.2023, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період 3 26.02.2013 по 27.11:2014, з 13.06.2016 по 26.04.2022, та з 14.06.2022 по 20.06.2023. за результатами якої 11.03.2024 складено акт перевірки № 8883/20-40-24-09-04/ НОМЕР_1 .
Документальною позаплановою невиїзною перевіркою встановлені податків-фізичною особою ОСОБА_1 :
- пп.49.18.1, 49.18.2 п. 49.18 ст. 49, п. 296.3 статті 296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-УІ із змінами та доповненнями, встановлено порушення строків надання податкової звітності, а саме податкових декларацій платника єдиного податку за 2018 рік (строк надання до 11.02.2019) фактично надано 18.02.2019; три квартали 2019 року (строк надання до 11.11.2019) фактично надано 05.02.2020; 1 квартал 2020 року (строк надання до 12.05.2020) фактично надано 10.08.2020; квартал 2021 року (строк надання до 11.05.2021) фактично надано 19.05.2021; три квартали 2021 року (строк надання до 09.11.2021) фактично надано 10.11.2021; 1 квартал 2022 року (строк надання до 20.07.2022) фактично надано 04.07.2023; 1 півріччя 2022 року (строк надання до 09.08.2022) фактично надано 05.07.2023; липень 2022 року (строк до 20.08.2022) фактично не надано; серпень 2022 року (строк надання до 20.09.2022) фактично не надано; вересень 2022 року (строк надання до 20.10.2022) фактично не надано; три квартали 2022 року (строк надання до 09.11.2022) фактично надано 05.07.2023; жовтень 2022 року (строк надання до 21.11.2022) фактично надано 06.07.2023; листопад 2022 року (строк надання до 20.12.2022) фактично надано 06.07.2023; грудень 2022 року (строк надання до 20.01.2023) фактично надано 10.07.2023; січень 2023 року (строк надання до 20.02.2023) фактично надано 10.07.2023; лютий 2023 року (строк надання до 20.03.2023) фактично надано 10.07.2023; квітень 2023 року (строк надання до 22.05.2023) фактично надано 10.07.2023; червень 2023 року ліквідаційна (строк надання до 20.07.2023) фактично на надано;
- ч. 1 п.292.1 ст. 292, ч.2 п. 293.3 ст.293 Податкового Кодексу України, заниження податкового зобов'язання з єдиного податку всього за 2022 рік на загальну суму 3413,79 грн, у т.ч. за 1 квартал 2022 року у сумі 3174,00 грн, вересень 2022 року у сумі 7,35 грн, за жовтень 2022 року у сумі 232,44 грн;
- п. 50.1 статті 50, підпункт 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України, а саме при збільшені суми податкового зобов'язання по податкової декларації єдиному податку за 1 півріччя 2017 року на суму 921,44 грн відповідно уточнюючої податкової декларації платника єдиного податку від 05.02.2018 № 21889, та за три квартали 2017 року на суму 2044,78 грн відповідно уточнюючої податкової декларації платника єдиного податку від 05.02.2018 № 21881 не застосовано штраф у розмірі 3% від такої суми та не розрахована сума пені, яка нараховується платником податку самостійно;
- п.295.3 ст.295 Податкового кодексу України не дотримання встановленого порядку щодо строк строків сплати єдиного податку, за три квартали 2017 року (по строку сплати 19.02.2018), 1 квартал 2018 (строк сплати 20.05.2018), 1 півріччя 2018 (строк сплати 19.08.2018), три квартали 2019 (строк сплати 05.02.2020), за рік 2019 ( строк сплати 20.02.2020), 1 квартал 2020 (строк сплати 10.08.2020), І півріччя 2020 (строк сплати 20.08.2020), січень 2023 (строк сплати 10.07.2023), лютий 2023 (строк сплати 10.07.2023), квітень 2023 ( строк сплати 10.07.2023);
На підставі акта перевірки № 8883/20-40-24-09-04/НОМЕР_1 від позивачем прийнято такі податкові повідомлення-рішення:
- податкове повiдомлення-рiшення № 00184592409 вiд 10.04.2024 про нарахування штрафних санкцій у розмірі 5100,00 грн за порушення строків надання податкової звітності;
- податкове повiдомлення-рiшення № 00185842409 вiд 10.04.2024 про нарахування штрафних санкцій у сумі 148,32 грн за порушення, передбачене п. 50.1 статті 50 Податкового кодексу України при подані уточнюючих податкових декларацій від 05.02.2018 № 21889, від 05.02.2018 № 21881 за період 2017 рік не застосовано штраф у розмірі 3 % від уточненої суми, яка нараховується платником самостійно;
- податкове повiдомлення-рiшення № 00184862409 вiд 10.04.2024 про нарахування штрафних санкцій у розмірі 4154,99 грн за несвоєчасну сплату єдиного податку згідно доданого розрахунку;
- податкове повiдомлення-рiшення № 00184722409 вiд 10.04.2024 про донарахування основного зобов'язання з єдиного податку у сумі 3413,79 грн та нарахування штрафних санкцій у сумі 853,45 грн за порушення ч. 1 п.292.1 ст. 292, ч.2 п. 293.3 ст.293 Податкового Кодексу України, заниження податкового зобов'язання з єдиного податку за 2022 рік;
- податкове повiдомлення-рiшення № 00185032409 вiд 10.04.2024 штраф у сумі 1020,00 грн за незабезпечення зберігання первинних документів протягом строку їх зберігання;
- податкове повiдомлення-рiшення № 00185382409 вiд 10.04.2024 штраф у сумі 340,00 грн за не надання повідомлення за ф. №20-ОПП.
Згідно розрахунку пені, обчисленої на виявлені органом ДПС суми заниження податкових зобов'язань відповідачу ОСОБА_1 нараховано пеню у сумі 21,16 грн.
Вищевказані податкові повідомлення-рішення направлені податковим органом на адресу ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_1 , тобто, за адресою реєстрації фізичної особи - підприємця.
01.10.2024 позивачем сформовано та направлено на адресу відповідача податкову вимогу форми "Ф" № 0009778-1309-2040, відповідно до якої за останнім рахується податковий борг у сумі 15719,08 грн.
Поштові відправлення з податковими повідомленнями рішеннями та податковою вимогою повернуто на адресу Головного управління ДПС у Харківській області без вручення відповідачу за закінченням терміну зберігання.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, суд виходить з такого.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України:
грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 14.1.175 пункту 14.1).
Пунктом 15.1 статті 15 Податкового кодексу України визначено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами (пункт 15.2 статті 15 Податкового кодексу України).
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1).
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 291.2 статті 291 Податкового кодексу України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Підпунктом 10.1.2 пункту 10.1 статті 10 Податкового кодексу України встановлено, що єдиний податок належить до місцевих податків.
З аналізу пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України слідує, що суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на першу, другу, третю та четверту групи платників єдиного податку.
За змістом пункту 293.1 статті 293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - прожитковий мінімум), другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Пунктом 293.2 статті 293 Податкового кодексу України встановлено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: 1) для першої групи платників єдиного податку - не більше 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму; 2) для другої групи платників єдиного податку - не більше 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
За змістом пункту 295.1 статті 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
У разі якщо сільська, селищна або міська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 цього Кодексу.
Наявність у відповідача податкового боргу на загальну суму 15691,42 грн підтверджується наявною у матеріалах справи копією витягу з інтегрованої картки платника податків з єдиного податку з фізичних осіб.
Згідно з приписами пункту 87.1 статті 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Пунктом 87.9 статті 87 Податкового кодексу України передбачено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Судом встановлено, що Головним управлінням ДПС у Харківській області сформовано податкову вимогу форми форми "Ф" № 0009778-1309-2040, яка направлялася на адресу відповідача але була повернути з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до пункту 42.1 статті 42 Податкового кодексу України податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи з питань адміністрування податків, зборів, платежів, податкового контролю, у тому числі з питань проведення перевірок, звірок, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу, і відображатися в електронному кабінеті.
Пунктом 42.2 тієї ж статті встановлено, що документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
В силу 42.5 статті 42 того ж кодексу у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику).
У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
З огляду на приписи наведених норм, податкова вимога вважається врученою відповідачу.
Пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з приписами пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Суд зазначає, що незважаючи на те, що відповідач припинив свою діяльність як фізична особа-підприємець, наявна у нього податкова заборгованість у сумі 15691,42 грн за податковим боргом з єдиного податку з фізичних осіб заявлена позивачем правомірно, а тому підлягає задоволенню.
Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки позивач, який є суб'єктом владних повноважень, витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, не поніс, то підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 2, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов Головного управління ДПС у Харківській області (ЄДРПОУ 43983495, місцезнаходження: вул. Григорія Сковороди, 46, м. Харків, 61057) до ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ) про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 податковий боргу з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 15691,42 грн (п'ятнадцять тисяч шістсот дев'яносто одна грн 42 коп.) на користь місцевого бюджету.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Т.В. Смішлива