Рішення від 22.09.2025 по справі 906/329/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" вересня 2025 р. м. Житомир Справа № 906/329/25

Господарський суд Житомирської області у складі: судді Соловей Л.А.

за участю секретаря судового засідання: Васильєвої Т.О.,

за участю представників сторін:

від позивача: Денисенко О.М., витяг з ЄДР (присутня в засіданні 11.08.2025);

від відповідача: Плісак С.Г., виписка з ЄДР (голова комісії з припинення);

розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу

за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (м.Житомир)

до Дочірнього підприємства "Премдор - Україна" (м.Бердичів)

про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії та стягнення 668277,89грн.

Процесуальні дії по справі. Виклад позицій учасників судового процесу, заяви, клопотання.

Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області звернулося до Господарського суду Житомирської області з позовом до Дочірнього підприємства "Премдор-Україна", у якому просило:

- визнати протиправною бездіяльність ліквідаційної комісії Дочірнього підприємства "Премдор-Україна", щодо включення сум капіталізованих вимог до реєстру вимог кредиторів та ліквідаційного балансу;

- зобов'язати Голову ліквідаційної комісії Дочірнього підприємства "Премдор- Україна" включити до реєстру вимог кредиторів Дочірнього підприємства "Премдор- Україна" кредиторські вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у розмірі 668 277,89грн, як вимоги першої черги та внести їх до проміжного ліквідаційного балансу боржника Дочірнього підприємства "Премдор-Україна";

- стягнути з Дочірнього підприємства "Премдор - Україна" на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області капіталізовані платежі у сумі 668 277,89грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на невиконання відповідачем фінансових зобов'язань перед пенсійним органом щодо здійснення відповідних обов'язкових платежів по страхових виплатах в процедурі припинення (ліквідації) юридичної особи.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 02.04.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі (за правилами загального позовного провадження). Підготовче засідання призначено на 28.04.2025.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 28.04.2025 відкладено підготовче засідання на 27.05.2025.

Ухвалою суду від 27.05.2025 закрито підготовче провадження та призначено справу №906/329/25 до судового розгляду по суті на 24.06.2025.

У судовому засіданні 24.06.2025 розпочато розгляд справи по суті та оголошено перерву до 11.08.2025.

01.08.2025 від представника позивача надійшли додаткові пояснення у справі з детальним розрахунком заявленої до стягнення суми (а.с.100-103).

У судовому засіданні 11.08.2024 представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача просила суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, при цьому не скористалась наданим правом подання письмового відзиву на позовну заяву.

У судовому засіданні 11.08.2025 суд перейшов до стадії ухвалення судового рішення, відклав ухвалення та проголошення судового рішення до 22.09.2025.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

Дочірнє підприємство "Премдор-Україна" (код ЄДРПОУ 32721155) з 16.05.1996 зареєстроване як юридична особа та відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" перебувало на обліку в Житомирському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Житомирській області та сплачувало страхові кошти як платник страхових коштів.

Згідно зі ст.4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" уповноваженим органом управління в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку є Пенсійний фонд України. Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" припинено Фонд соціального страхування України та управління виконавчої дирекції Фонду, реорганізувавши їх шляхом приєднання до Пенсійного фонду України з 1 січня 2023 року. Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області припинено з 01.01.2023 та реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Дочірнім підприємством "Премдор-Україна" на підставі актів про нещасні випадки, що стались з потерпілими, сформовано особові справи та передано до відповідних відділень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України і Житомирській області, які реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (а.с.8-15).

Так, потерпілому ОСОБА_1 призначено страхову виплату у розмірі 1028,63грн щомісячно з 14.04.2006 безстроково.

Потерпілому ОСОБА_2 призначено страхову виплату у розмірі 492,32грн щомісячно з 14.04.2006 безстроково.

Потерпілому ОСОБА_3 призначено страхову виплату у розмірі 1063,79грн щомісячно з 15.01.2008 безстроково.

Потерпілому ОСОБА_4 призначено страхову виплату у розмірі 2122,25грн щомісячно з 25.02.2008 безстроково (а.с.30, 36-37).

Трудові каліцтва потерпілі отримали на ДП "Премдор-Україна".

Згідно з інформацією, вказаною у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Дочірнє підприємство "Премдор-Україна" з 25.10.2024 перебуває в стані припинення.

Встановлено, що строк пред'явлення кредиторами вимог до Дочірнього підприємства "Премдор-Україна" до 24.12.2024 (а.с.49).

У зв'язку із припиненням страхувальника, на підставі вимог Порядку № 986, Управління здійснило розрахунок суми капіталізованих платежів з урахуванням необхідності виплати потерпілим застрахованим особам: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) майбутніх платежів, тобто щомісячних страхових виплат (а.с.30).

Відповідно до складеного розрахунку капіталізованих платежів страхувальник зобов'язаний сплатити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Житомирській області 668 277,89грн капіталізованих платежів.

13.11.2024 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області направило ДП "Премдор-України" заяву від 12.11.2024 №0600-0503-8/14302, в якій просило визнати капіталізовані вимоги в сумі 668 277,89грн та включити їх до ліквідаційного балансу, а також просило перерахувати вказані капіталізовані платежі на рахунок Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. Проте відповідь за результатами розгляду вказаної заяви позивач не отримав.

Враховуючи те, що вказану суму капіталізованих платежів відповідач не сплатив у добровільному порядку, позивач у січні 2025 року звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправною бездіяльності ліквідаційної комісії ДП "Премдор-Україна" щодо включення сум капіталізованих вимог до реєстру вимог кредиторів та ліквідаційного балансу та зобов'язання Голову ліквідаційної комісії ДП "Премдор- Україна" включити до реєстру вимог кредиторів ДП "Премдор - Україна" кредиторські вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у розмірі 668 277,89грн, як вимоги першої черги та внести їх до проміжного ліквідаційного балансу боржника ДП "Премдор-Україна".

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 13.01.2025 у справі №240/624/25 відмовлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Житомирській області у відкритті провадження в адміністративній справі, на підставі п.1 ч.1 ст.170 КАС України.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 06.03.2025 у справі №240/624/25 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області залишено без задоволення, а ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від 13 січня 2025 року - без змін.

Тобто, позивач вже звертався за захистом своїх прав до адміністративного суду, однак йому відмовили у прийнятті позовної заяви з посиланням на підвідомчість цієї справи судам господарської юрисдикції.

Частиною 6 ст.31 ГПК України передбачено, що спори між судами щодо підсудності не допускаються.

За вказаних обставин, Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області звернулось до Господарського суду Житомирської області з відповідним позовом, та з огляду на ч.6 ст.31 ГПК України господарський суд розглянув дану справу.

Норми права, застосовані судом, оцінка доказів, аргументів, наведених учасниками справи, та висновки щодо порушення, не визнання або оспорення прав чи інтересів, за захистом яких мало місце звернення до суду.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частин першої, другої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров'я визначає Закон України від 23.09.1999 №1105-XIV "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 1105-XIV).

01.01.2023 набрав чинності Закон України від 21.09.2022 № 2620-IX "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 2620-IX), яким Закон № 1105-XIV викладено в новій редакції.

Статтею 11 Закону № 1105-XIV (в редакції Закону № 2620-IX, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, зокрема які є резидентами Дія Сіті, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах, фізичні особи - підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на інших підставах.

У свою чергу згідно з пунктом 1 частини другої статті 8 Закону №1105-XIV роботодавець зобов'язаний здійснювати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид страхових виплат та надання соціальних послуг згідно з цим Законом.

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 4 Закону №1105-XIV уповноваженим органом управління в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку є Пенсійний фонд України.

Пунктами 1, 6 Розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №1105-XIV установлено, що цей Закон набирає чинності з 01.01.2023.

З дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, платники єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та отримувачі виплат (матеріального забезпечення) є такими, що зареєстровані (взяті на облік) Пенсійним фондом України, їх перереєстрація не здійснюється.

Відповідно до пункту 7 Розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №1105-XIV стягнення та погашення заборгованості із страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, пенсійне страхування, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у тому числі в судовому порядку, у справах про банкрутство, за виконавчими документами, провадження за якими відкрито до дня набрання чинності цим Законом, здійснюють територіальні органи Пенсійного фонду України.

Питання капіталізації платежів у випадках ліквідації (зокрема у зв'язку з банкрутством) страхувальника (далі - платежі) для задоволення вимог, що виникли із його зобов'язань внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю застрахованим особам здійснюється відповідно до Порядку №986.

Так, згідно з пунктом 3 Порядку №986 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) капіталізація платежів проводиться щодо кожної застрахованої особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідних подальших платежів для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Під час капіталізації платежів враховуються заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати на догляд за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів, види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого, а також інші виплати, передбачені законодавством.

За змістом пункту 4 Порядку №986 капіталізація платежів перед застрахованими особами розраховується на період, що визначається як різниця між середньою очікуваною тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та віком особи на момент її проведення.

У свою чергу, пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 № 95 "Деякі питання капіталізації платежів у випадках ліквідації страхувальників" установлено, що капіталізація платежів у випадках ліквідації (зокрема у зв'язку з банкрутством) страхувальника для задоволення вимог, що виникли із його зобов'язань внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю застрахованих осіб, здійснюється до Пенсійного фонду України у порядку, встановленому Порядком №986.

Отже, Кабінетом Міністрів України установлено порядок надходження до Пенсійного фонду України капіталізованих платежів у випадку ліквідації страхувальника (суб'єкта підприємницької діяльності), відповідно до якого у разі ліквідації страхувальника, в процесі діяльності якого було заподіяно шкоду життю та здоров'ю працівників, такий страхувальник зобов'язаний внести до Пенсійного фонду України певну суму грошових коштів для забезпечення можливості здійснення страхових виплат постраждалим особам, з урахуванням заборгованості за попередні роки та потреби у майбутніх виплатах. Визначення механізму надходження таких платежів дає змогу Пенсійному фонду України забезпечити створення резерву коштів для покриття витрат на страхові виплати та надання медико-соціальних послуг потерпілим, які отримали виробничі травми чи професійні захворювання на підприємствах, які ліквідовані без правонаступника.

Питання припинення юридичної особи врегульовано статтею 104 ЦК України, згідно з частинами першою та п'ятою якої, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

За загальним правилом ліквідація є такою формою припинення юридичної особи за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами у передбачених ними випадках, у результаті якої вона припиняє свою діяльність без правонаступництва, тобто без переходу прав та обов'язків до інших осіб (постанова Верховного Суду від 31.10.2023 у справі № 910/21002/21).

Разом з тим, у відповідності з частиною п'ятою статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Станом на день ухвалення рішення у справі до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис про припинення відповідача не внесено.

Отже, відповідач як страхувальник, який перебуває в стадії припинення шляхом ліквідації і на обліку якого перебувають особи, здоров'ю яких заподіяно шкоди, зобов'язаний здійснити капіталізацію платежів до Пенсійного фонду України для забезпечення подальших страхових виплат зазначеним особам.

За змістом частин першої та другої статті 112 ЦК України у разі ліквідації платоспроможної юридичної особи у першу чергу задовольняються вимоги щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом. Черговість задоволення вимог кредиторів за договорами страхування визначається законом.

У разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи (частина третя статті 112 ЦК України).

Виходячи із змісту статті 112 ЦК України, у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право звернутися до суду.

Отже, законодавством передбачений спеціальний порядок задоволення кредиторами своїх вимог до особи, яка припиняється шляхом звернення із відповідними вимогами до ліквідаційної комісії такої особи.

З матеріалів справи вбачається, що у межах передбаченого строку, визначений засновниками (учасниками) юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, для заявлення кредиторами своїх вимог, пенсійний орган звернувся до відповідача з відповідною вимогою від 12.11.2024 №0600-0503-8/142402 про визнання грошових капіталізованих вимог на суму 668 277,89грн

Поряд з цим, відповідачем безпідставно та протиправно відмовлено у задоволенні вимоги пенсійного органу про визнання капіталізованих платежів та включення вимог до ліквідаційного балансу.

При цьому, щодо незгоди відповідача з сумою розрахунку капіталізованих платежів суд зазначає наступне.

З матеріалів справи вбачається, що для визначення середньої очікуваної тривалості життя чоловіків та жінок під час розрахунку капіталізації платежів пенсійним органом застосовувались дані, наведені у таблицях Демографічного щорічника "Населення України за 2021 рік".

При цьому, листом від 24.03.2023 №2800-030402-9/15481 Держава служба статистики України надала в електронній формі статистичний збірник "Таблиці народжуваності, смертності та середньої очікуваної тривалості життя за 2021 рік, у якому міститься офіційна державна статистична інформація щодо народжуваності, відтворення населення, смертності та середньої очікуваної тривалості життя (за даними державного статистичного спостереження "Чисельність та природний рух населення") та повідомила, що враховуючи ситуацію, що склалась у зв'язку із військовою агресією російської федерації проти України, згідно із Законом України "Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни" та постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2022 № 263 "Деякі питання забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних систем, публічних, електронних реєстрів в умовах воєнного стану", отримання територіальними органами Держстату адміністративних даних щодо народжуваності, смертності населення в повному обсязі є неможливим. Формування органами державної статистики об'єктивної офіційної державної статистичної інформації щодо таблиць народжуваності, смертності та середньої очікуваної тривалості життя, починаючи із 2022 року призупинено (а.с.104).

В пункті 3 Порядку №986 визначено, що капіталізація платежів проводиться щодо кожної застрахованої особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідних подальших платежів для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Під час капіталізації платежів враховуються заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати на догляд за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів, види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого, а також інші виплати, передбачені законодавством.

Визначення механізму надходження капіталізованих платежів дає змогу Пенсійному фонду забезпечити створення резерву коштів для покриття витрат на страхові виплати та надання медико-соціальних послуг потерпілим, які отримали виробничі травми чи професійні захворювання, або особам, які перебували на утриманні потерпілих та мають право на страхові виплати у разі їх смерті.

Таким чином, позивач на підставі наявних останніх офіційних даних здійснено розрахунок капіталізації платежів ДП "Премдор-Україна", інших законних джерел статистичних даних для визначення розрахунку капіталізованих платежів не передбачено, що також підтверджено й відповідачем.

Враховуючи викладене, визначений позивачем розрахунок платежів, що підлягають капіталізації для забезпечення здійснення страхових виплат протягом життя потерпілих, згідно з яким загальна сума відповідного платежу, що підлягає капіталізації, становить 668277,89грн (а.с.30).

Слід наголосити, що добросовісне виконання суб'єктами господарювання свого обов'язку відповідно до закону брати участь у соціальному захисті громадян України є проявом соціальної відповідальності бізнесу, який враховує інтереси суспільства та бере на себе певну частину відповідальності за соціальний захист осіб, які його потребують.

Саме такий правовий висновок викладено у вищевказаній постанові Верховного Суду від 05.01.2021 у справі №640/18421/19.

Отже, відповідачем всупереч наведеним правовим нормам, не виконано обов'язок щодо проведення капіталізації платежів для продовження страхових виплат потерпілим на підприємстві протягом його життя.

Враховуючи, що суму капіталізованих платежів у розмірі 668 277,89грн відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується доказами, що містяться у матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльності ліквідаційної комісії ДП "Премдор-Україна" щодо включення сум капіталізованих вимог до реєстру вимог кредиторів та ліквідаційного балансу та зобов'язання включити до реєстру вимог кредиторів кредиторські вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у розмірі 668 277,89грн.

Стосовно позовної вимоги про стягнення з ДП "Премдор-Україна" на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області капіталізовані платежі у сумі 668 277,89грн суд вважає за доцільне відмовити в її задоволенні, оскільки вона заявлена передчасно - вказана сума ще не включена до реєстру вимог кредиторів та ліквідаційного балансу.

В силу ст.73, 74, 76 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно ст.86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

За таких обставин суд приходить до висновку про часткове задоволення позову.

Щодо розподілу судових витрат.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.129 ГПК України судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи часткове задоволення позовних вимог, судовий збір, у відповідності до ст.129 ГПК України, належить покласти на ДП "Премдор-Україна" у розмірі 4844,80грн.

Відповідно до ст.129 ГПК України з відповідача на користь позивача підлягають до стягнення витрати останнього на оплату судового збору.

Керуючись статтями 123, 129, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Визнати протиправною бездіяльність ліквідаційної комісії Дочірнього підприємства "Премдор-Україна", щодо включення сум капіталізованих вимог до реєстру вимог кредиторів та ліквідаційного балансу.

2. Зобов'язати Голову ліквідаційної комісії Дочірнього підприємство "Премдор- Україна" включити до реєстру вимог кредиторів Дочірнього підприємства "Премдор-Україна" (вул.Вінницька, 44, м.Бердичів, Житомирська область, 13302, код ЄДРПОУ 32721155) кредиторські вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.Ольжича, 7, м.Житомир, Житомирська область, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) у розмірі 668 277,89грн, як вимоги першої черги та внести їх до проміжного ліквідаційного балансу боржника Дочірнього підприємства "Премдор-Україна" (код ЄДРПОУ 32721155).

3. В решті позову відмовити.

4. Стягнути з Дочірнього підприємства "Премдор-Україна" (вул.Вінницька, 44, м.Бердичів, Житомирська область, 13302, код ЄДРПОУ 32721155) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.Ольжича, 7, м.Житомир, Житомирська область, 10003, код ЄДРПОУ 13559341)

- 4844,80грн судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Соловей Л.А.

Віддрукувати:

1 - у справу;

2-3 сторонам через "Електронний суд".