справа№380/1550/25
22 вересня 2025 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі судді Желік О.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін, за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради про зобов'язання вчинити дії, -
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради із вимогами:
- визнати протиправною бездіяльність Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради як органу опіки та піклування щодо повернення без розгляду поданий ОСОБА_1 повний пакет документів щодо видачі подання про можливість призначення ОСОБА_1 опікуном сестри - ОСОБА_2 в разі визнання її недієздатною;
- зобов'язати Залізничну районну адміністрацію Львівської міської ради як орган опіки та піклування розглянути поданий ОСОБА_1 повний пакет документів щодо видачі подання про можливість призначення ОСОБА_1 опікуном сестри ОСОБА_2 у разі визнання її недієздатною.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 19.12.2024 ОСОБА_1 , під час особистого прийому в ЦНАПі отримав відповідь від Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради як органу опіки та піклування за № 32-вих-169841 від 26.11.24 на ім'я ОСОБА_1 щодо видачі подання про можливість призначення його опікуном сестри ОСОБА_2 у разі визнання її недієздатною, згідно з яким зазначається: "Відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 10.02.2023 № 127 «Про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг, суб'єктами надання яких є районні адміністрації» видача особі подання про можливість призначення її опікуном або піклувальником повнолітньої недієздатної особи або особи, цивільна дієздатність якої обмежена, можлива лише при наявності усіх документів, необхідних для надання даної адміністративної послуги. Відтак, Вами була долучена ухвала Залізничного районного суду м. Львова по справі № 462/7816/23 від 22.11.2023 року про призначення по справі за заявою ОСОБА_3 судово-психіатричної експертизи. Оскільки, Вами подана ухвала по справі за заявою ОСОБА_3 , то заява і весь, необхідний для отримання адміністративної послуги, перелік документів повинен бути поданий потенційним опікуном, а саме: ОСОБА_3 ." Позивач вважає бездіяльність Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради як органу опіки та піклування щодо повернення без розгляду вказаної заяви протиправною, а тому просить позов задовольнити.
Ухвалою від 03.02.2025 суд відкрив спрощене позовне провадження у справі.
Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому посилається на те, що позивачем разом із заявою щодо надання адміністративної послуги була подана ухвала від 22.11.2023 про призначення судово-психіатричної експертизи по справі № 462/7816/23 за заявою ОСОБА_3 , заінтересована особа Залізнична районна адміністрація Львівської міської ради про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна. Відповідно до ч. 3 ст. 63 ЦК України, фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою. Відповідача вважає, що оскільки заява до суду була подана саме ОСОБА_3 , відповідно і за наданням адміністративної послуги щодо видачі подання про призначення опікуном повинна звернутись також ОСОБА_3 , яка є потенційним опікуном, оскільки саме нею подана заява до суду про визнання особи недієздатною та встановлення опіки. Відповідач вказує, що ОСОБА_1 навіть не є заінтересованою особою по справі № 462/7816/23.
Від позивача надійшла відповідь на відзив, яка мотивована тим, що відповідно до ч. 3 ст. 63 ЦК України фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лине за її письмовою заявою. Позивач зазначає, що відповідач неправомірно не розглядає ОСОБА_1 як опікуна, оскільки заява та й пакет документів був поданий ним для розгляду.
Від відповідача надійшли заперечення на відповідь на відзив, які мотивовані тим, що відповідно до п.п. 6.12, 6.13 Регламенту Центру надання адміністративних послуг м. Львова, затвердженою ухвалою 4568 від 28.03.2024 «Про внесення змін до ухвали міської ради від 15.05.2014 № 3318 "Про утворення Центру надання адміністративних послуг м. Львова, затвердження Положення про Центр надання адміністративних послуг м. Львова та Регламенту Центру надання адміністративних послуг м. Львова", адміністратор ЦНАП складає опис вхідного пакета документів, у якому зазначаються інформація про заяву та перелік документів, поданих суб'єктом звернення до неї, у двох примірниках. Суб'єктові звернення надається примірник опису вхідного пакета документів за підписом i з проставленням печатки (штампа) відповідного адміністратора, а також відмітки про дату та час його складення та висновком про відповідність пакета документів інформаційній картці. З чого можна зробити висновок, що позивачу по справі було відомо про те, що поданий пакет документів «не відповідає» установленим вимогам. Отже, враховуючи зазначене у відзиві та запереченні, Залізнична районна адміністрація була позбавлена можливості задовольнити вимоги, викладені у заяві ОСОБА_1 , а тому повернула без розгляду поданий ним пакет документів.
Згідно з частиною 5 статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Розглянувши позов, подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.
19.12.24 ОСОБА_1 , під час особистого прийому в ЦНАПі отримав відповідь від Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради як органу опіки та піклування за № 32-вих-169841 від 26.11.24 на ім'я ОСОБА_1 щодо видачі подання про можливість призначення його опікуном сестри ОСОБА_2 у разі визнання її недієздатною, згідно з яким зазначається:
"Відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 10.02.2023 № 127 «Про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг, суб'єктами надання яких є районні адміністрації» видача особі подання про можливість призначення її опікуном або піклувальником повнолітньої недієздатної особи або особи, цивільна дієздатність якої обмежена, можлива лише при наявності усіх документів, необхідних для надання даної адміністративної послуги.
Відтак, Вами була долучена ухвала Залізничного районного суду м. Львова по справі № 462/7816/23 від 22.11.2023 про призначення по справі за заявою ОСОБА_3 судово-психіатричної експертизи.
Оскільки, Вами подана ухвала по справі за заявою ОСОБА_3 , то заява і весь, необхідний для отримання адміністративної послуги, перелік документів повинен бути поданий потенційним опікуном, а саме: ОСОБА_3 ."
Позивач вважаючи, що йому протиправно було повернуто заяву без розгляду, звернувся до суду з даним позовом за захистом своїх прав та інтересів.
Вирішуючи справу суд керується таким.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Стаття 9 Закону України “Про адміністративні послуги“ регламентує порядок надання адміністративних послуг.
Адміністративні послуги надаються суб'єктами надання адміністративних послуг безпосередньо або через центри надання адміністративних послуг.
Адміністративні послуги в електронній формі надаються з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування. Порядок та вимоги щодо інтеграції інформаційних систем державних органів та органів місцевого самоврядування до Єдиного державного вебпорталу електронних послуг затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері надання адміністративних послуг.
Заява на отримання адміністративної послуги (далі - заява) подається в порядку, встановленому Законом України "Про адміністративну процедуру".
Центри надання адміністративних послуг та суб'єкти надання адміністративних послуг у випадках, передбачених законодавством, а також на вимогу суб'єкта звернення забезпечують складання заяви в електронній формі, її друкування та надання суб'єкту звернення для перевірки та підписання.
Забороняється вимагати від суб'єкта звернення для надання адміністративної послуги документи або інформацію, не передбачені законом.
Суб'єкт надання адміністративної послуги не може вимагати від суб'єкта звернення документи або інформацію, що перебувають у володінні суб'єкта надання адміністративних послуг або у володінні державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління. Для отримання адміністративної послуги суб'єкт звернення у випадках, передбачених законом, подає, зокрема, такі документи (якщо відомості, що містяться в них, не внесені до відповідних інформаційних баз в обсязі, достатньому для надання адміністративної послуги):
1) документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, у тому числі військовослужбовців;
2) документи, що посвідчують:
особу іноземця;
особу без громадянства;
отримання статусу біженця чи притулку в Україні (зокрема посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист);
3) документи військового обліку;
4) свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану;
5) документи, що підтверджують надання особі спеціального права на керування транспортним засобом відповідної категорії;
6) документи, що посвідчують проходження обов'язкового технічного контролю транспортних засобів відповідної категорії;
7) документи на транспортний засіб та його складові частини, у тому числі реєстраційні документи;
8) документи про трудову діяльність, трудовий стаж і заробітну плату;
9) документи про освіту та/або професійну кваліфікацію, науковий ступінь, вчене звання, а також документи, пов'язані з проходженням навчання, видані закладами освіти;
10) довідки, висновки та інші документи, видані закладами охорони здоров'я;
11) документи Національного архівного фонду та інші архівні документи відповідно до законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи;
12) рішення, вироки, ухвали і постанови судів;
13) установчі документи юридичної особи;
14) рішення, висновки і дозволи, прийняті (видані) органами опіки та піклування відповідно до законодавства;
15) документи, що підтверджують встановлення інвалідності;
16) посвідчення та документи, що підтверджують право громадянина на отримання соціальної допомоги;
17) документи про державні і відомчі нагороди, державні премії та знаки розрізнення.
5. Суб'єкт надання адміністративної послуги отримує відповідні документи або інформацію без участі суб'єкта звернення на підставі поданих у заяві відомостей, у тому числі шляхом доступу до інформаційних систем або баз даних інших суб'єктів надання адміністративних послуг, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління, або через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.
Суб'єкт надання адміністративної послуги, підприємства, установи або організації, що належать до сфери його управління, які володіють документами або інформацією, необхідними для надання адміністративної послуги, зобов'язані:
1) забезпечити безоплатне надання таких документів або інформації не пізніше трьох робочих днів з дня отримання запиту від суб'єкта надання адміністративної послуги, якщо інше не передбачено законом;
2) вживати заходів для розбудови системи міжвідомчої електронної взаємодії, забезпечення безоплатного та відкритого доступу до власних інформаційних систем та баз даних, якщо інше не передбачено законом;
3) відповідно до закону забезпечити зберігання та захист інформації, отриманої в результаті надання адміністративної послуги;
4) забезпечити безоплатний віддалений доступ до власних інформаційних систем та електронних баз даних (реєстрів), що містять інформацію, необхідну для надання адміністративних послуг, адміністраторам центрів надання адміністративних послуг та суб'єктам надання таких адміністративних послуг, у тому числі через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів;
5) вживати заходів для запровадження надання адміністративних послуг в електронній формі.
Суб'єкт надання адміністративних послуг забезпечує можливість безоплатного одержання суб'єктами звернення у достатній кількості бланків заяв та інших документів, необхідних для звернення за наданням адміністративної послуги, у тому числі одержання бланків з веб-сайтів суб'єктів надання адміністративних послуг, у центрах надання адміністративних послуг.
Суб'єкт надання адміністративних послуг забезпечує вільний доступ до своїх приміщень, у яких здійснюється прийом суб'єктів звернення, у тому числі належні умови для доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Водночас прийняття рішення за результатом розгляду заяви про надання адміністративної послуги регламентується статтею 10 Закону України “Про адміністративні послуги“.
Граничний строк надання адміністративної послуги визначається законом.
У разі якщо законом не визначено граничний строк надання адміністративної послуги, цей строк не може перевищувати 30 календарних днів з дня подання суб'єктом звернення заяви та документів, необхідних для отримання послуги.
Суб'єкт надання адміністративних послуг надає адміністративну послугу, а центр надання адміністративних послуг забезпечує організацію надання такої послуги у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб'єктом звернення.
У разі надання адміністративної послуги суб'єктом надання адміністративних послуг, який діє на засадах колегіальності, рішення про надання адміністративної послуги або про відмову в її наданні приймається у строк, визначений частиною першою або другою цієї статті, а в разі неможливості прийняття зазначеного рішення у такий строк - на першому засіданні (слуханні) після закінчення цього строку.
Адміністративна послуга вважається наданою з моменту отримання її суб'єктом звернення особисто або направлення поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення) листа з повідомленням про можливість отримання такої послуги на адресу суб'єкта звернення. У випадках, передбачених законодавством, відповідний документ може бути надісланий поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення), у тому числі, за бажанням суб'єкта звернення, кур'єром за додаткову плату, або за допомогою технічних засобів електронних комунікацій. При цьому строк доставки поштової кореспонденції не зараховується до строку надання адміністративної послуги.
Водночас, рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 10.02.2023 №127 «Про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг, суб'єктами надання яких є районні адміністрації» затверджено Інформаційну картку адміністративної послуги - видача особі подання про можливість призначення її опікуном або піклувальником повнолітньої недієздатної особи, або особи цивільна дієздатність якої обмежена, ідентифікатор послуги 00122.
Вказана інформаційна картка затверджує:
Перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, порядок та спосіб їх подання, а у разі потреби - інформація про умови чи підстави отримання адміністративної послуги:
1. * Заява потенційного опікуна/піклувальника на ім'я голови районної адміністрації (додаток до цієї інформаційної картки) про отримання подання про можливість призначення опікуном або піклувальником повнолітньої недієздатної особи або особи, цивільна дієздатність якої обмежена.
2. * Заява-згода довільної форми всіх повнолітніх членів сім'ї, незалежно від зареєстрованого/задекларованого місця проживання, про надання згоди на призначення опікуном/піклувальником.
3. * Заява-згода інших опікунів/піклувальників недієздатної особи (за наявності інших опікунів/піклувальників).
4. ** Завірені копії рішення про визнання потенційного підопічного недієздатною особою або про обмеження його цивільної дієздатності (за наявності у потенційного підопічного такого правового статусу).
5.** Завірена копія рішення або ухвали суду про відкриття провадження або призначення справи до розгляд якщо у суді розглядається справа про визнання особи недієздатною.
6. ** Завірена копія висновку судово-психіатричної експертизи, якщо судом розглядається справа про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення їй опікуна чи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, встановлення над нею піклування та призначення їй піклувальника.
7. ** Завірені копії паспорта громадянина України - майбутнього опікуна (опікунів) (всі заповнені сторінки), недієздатної (обмежено дієздатної) особи.
8. ** Завірені копії документів, які підтверджують родинні відносини потенційного опікуна/піклувальника та підопічного (за наявності родинних відносин).
9. ** Завірені копії правовстановлюючих документів, що підтверджує право власності підопічного на майно (у разі наявності майна).
10. *** Витяг з реєстру територіальної громади потенційного опікуна/піклувальника та недієздатної особи або особи, цивільна дієздатність якої обмежена.
11. ***Акт обстеження житлових умов потенційного опікуна та підопічного (якщо місце їх проживання знаходиться за однією адресою). Якщо потенційний опікун проживає за різними адресами з недієздатною (обмежено дієздатною) особою заявником подається акт обстеження житлових умов недієздатної (обмежено дієздатної) особи та акт обстеження житлових умов потенційного опікуна. Акти можуть бути складені уповноваженим органом/особою, який/яка здійснює управління будинком, за відсутності таких - членами опікунської ради при районній адміністрації за місцем проживання недієздатної (обмежено дієздатної) особи, потенційного опікуна (піклувальника) у межах відповідної територіальної юрисдикції після подання заяви.
12. *** Висновок про стан здоров'я потенційного опікуна/піклувальника (видає медична установа).
13. *** Довідка із закладу охорони здоров'я (якщо підопічний перебуває на лікуванні).
14. *** Довідка про відсутність перебування заявника на обліку у психіатра (видає медична установа).
15. *** Довідка про відсутність перебування заявника на обліку у нарколога (видає медична установа).
16. *** Витяг з інформаційно-аналітичної системи “Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості“.
17. *** Довідка про доходи потенційного опікуна (піклувальника) за останні 6 місяців/виписка банку про надходження коштів на рахунок за останні 6 місяців (у тому числі використання кредитних коштів) або декларація про доходи за попередній рік, для пенсіонерів - копія пенсійного посвідчення, для безробітних - довідка з центру зайнятості.
18. *** Відомості з Реєстру територіальної громади про зареєстрованих осіб (потенційного опікуна/піклувальника та підопічного).
* Підписи на заявах, засвідчені нотаріально, або заяви, написані власноручно у присутності посадової особи, яка здійснює прийом документів, про що робиться позначка на заяві із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, підпису посадової особи та дати.
** Документи, завірені суб'єктом звернення.
*** Документи подаються оригінальні, за формою, передбаченою законодавством України, та дійсні один місяць з дня видачі.
Напис про завірення складається зі слів “Згідно з оригіналом“, прізвища, ім'я та по батькові заявника із зазначенням дати та підпису.
Пакет зазначених документів подається у ЦНАП особисто (у тому числі уповноваженим представником суб'єкта звернення) або поштою.
Строк надання адміністративної послуги - Розгляд документів проводиться протягом 30 календарних днів з дня подання повного пакета документів (строк може бути продовжено для розгляду питання на засіданні опікунської ради при органі опіки та піклування) або через надання строку для усунення недоліків чи витребування необхідних документів. У разі якщо вирішення порушених у заяві питань не належить до компетенції адміністративного органу, що її отримав, заява невідкладно, а за наявності обгрунтованих причин - не пізніше п'яти робочих днів, надсилається за належністю до іншого адміністративного органу для розгляду по суті, про що в той самий день письмової заяви вважається день отримання заяви компетентним адміністративним органом.
Результат надання адміністративної послуги:
Подання опікунської ради районної адміністрації про доцільність призначення опікуна (піклувальника) недієздатної (обмежено дієздатної) особи.
Відмова у наданні адміністративної послуги надається одержувачу письмово з посиланням на чинне законодавство, з мотивацією відмови та роз'ясненням порядку оскарження.
Суд встановив, що 19.12.24 ОСОБА_1 , під час особистого прийому в ЦНАПі отримав відповідь від Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради як органу опіки та піклування за № 32-вих-169841 від 26.11.24 на ім'я ОСОБА_1 щодо видачі подання про можливість призначення його опікуном сестри ОСОБА_2 у разі визнання її недієздатною, згідно з яким зазначається:
"Відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 10.02.2023 № 127 «Про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг, суб'єктами надання яких є районні адміністрації» видача особі подання про можливість призначення її опікуном або піклувальником повнолітньої недієздатної особи або особи, цивільна дієздатність якої обмежена, можлива лише при наявності усіх документів, необхідних для надання даної адміністративної послуги.
Відтак, Вами була долучена ухвала Залізничного районного суду м. Львова по справі № 462/7816/23 від 22.11.2023 про призначення по справі за заявою ОСОБА_3 судово-психіатричної експертизи.
Оскільки, Вами подана ухвала по справі за заявою ОСОБА_3 , то заява і весь, необхідний для отримання адміністративної послуги, перелік документів повинен бути поданий потенційним опікуном, а саме: ОСОБА_3 ."
Суд вказує, що відповідач повернув без розгляду поданий позивачем пакет документів.
Суд зазначає, що вказане рішення прямо суперечить Інформаційній картці адміністративної послуги - видача особі подання про можливість призначення її опікуном або піклувальником повнолітньої недієздатної особи, або особи цивільна дієздатність якої обмежена, ідентифікатор послуги 00122, оскільки відповідно до вказаної картки:
Результат надання адміністративної послуги:
Подання опікунської ради районної адміністрації про доцільність призначення опікуна (піклувальника) недієздатної (обмежено дієздатної) особи.
Відмова у наданні адміністративної послуги надається одержувачу письмово з посиланням на чинне законодавство, з мотивацією відмови та роз'ясненням порядку оскарження.
Водночас, як встановив суд, відповідач не прийняв жодного із зазначених рішень.
Відповідач зазначає, що Залізнична районна адміністрація була позбавлена можливості задоволити вимоги, викладені у заяві ОСОБА_1 , а тому повернула без розгляду поданий ним пакет документів. Відповідач додатково зазначає, що ще під час прийняття документів в Центрі надання адміністративних послуг м. Львова Федущаку Д.В. був наданий опис прийнятих документів, де був зазначений висновок адміністратора про відповідність документів тим установленим вимогам, дотримання яких може бути перевірене в момент одержання документів: «не відповідає».
Суд вказує на те, що у випадку якщо відповідач не має підстав для задоволення заяви, він уповноважений прийняти відмову у наданні адміністративної послуги з мотивацією відмови та роз'ясненням порядку оскарження.
Таким чином, відповідач протиправно прийняв рішення щодо повернення без розгляду заяви позивача та документів, долучених до неї.
Щодо підстав прийняття вказаного рішення, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 ЦК України, фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою
Суд зазначає, що вказана норма регламентує звернення із заявою саме про призначення опікуном особи, або, відповідно до обставин справи, що розглядається, заяви про подання опікунської ради районної адміністрації про доцільність призначення опікуна (піклувальника) недієздатної (обмежено дієздатної) особи.
Водночас, до вказаної заяви особа повинна долучити завірену копію рішення або ухвали суду про відкриття провадження або призначення справи до розгляду якщо у суді розглядається справа про визнання особи недієздатною.
Вказані норми інформаційної картки вказують про необхідність долучення ухвали суду про відкриття провадження або призначення справи до розгляду.
Водночас, картка справи не регламентує того, хто повинен ініціювати звернення до суду із заявою про визнання особи недієздатною.
Відповідач при прийняті оскарженого рішення помилково ототожнив заяву про призначення опікуном особи, або, відповідно до обставин справи, що розглядається, заяву про подання опікунської ради районної адміністрації про доцільність призначення опікуна (піклувальника) недієздатної (обмежено дієздатної) особи та позовну заяву про визнання особи недієздатною.
Таким чином, за результатом розгляду заяви позивача відповідач прийняв рішення щодо повернення без розгляду заяви позивача та документів, долучених до неї з помилкових підстав.
Водночас, відповідач прийняв рішення про повернення заяви без розгляду, а тому у задоволенні позовної вимоги про визнання протиправною бездіяльності слід відмовити повністю.
Отже, суд визнає протиправним рішення відповідача щодо повернення без розгляду заяви позивача та документів, долучених до неї, у зв'язку з помилковим ототожненням заяви про призначення опікуном особи, заяви про подання опікунської ради районної адміністрації про доцільність призначення опікуна (піклувальника) недієздатної (обмежено дієздатної) особи та позовної заяви про визнання особи недієздатною, а тому таке слід скасувати.
Суд висновує про те, що заяву позивача не було розглянуто у встановленому законом порядку, тобто із прийняттям законного і обґрунтованого рішення за результатом такого розгляду.
Суд вважає, що ефективним способом відновлення порушеного права позивача є зобов'язання відповідача розглянути подану ОСОБА_1 заяву про видачу йому подання про можливість призначення його опікуном або піклувальником повнолітньої недієздатної особи, або особи цивільна дієздатність якої обмежена, та прийняти законне і обґрунтоване рішення за результатом вказаного розгляду.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити частково.
Розподіл судових витрат здійснюється у відповідності до статті 139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 2. 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 263 КАС України, суд,-
адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради щодо повернення без розгляду заяви ОСОБА_1 та документів, долучених до неї, у зв'язку з помилковим ототожненням заяви про призначення опікуном особи, заяви про подання опікунської ради районної адміністрації про доцільність призначення опікуна (піклувальника) недієздатної (обмежено дієздатної) особи та позовної заяви про визнання особи недієздатною.
Зобов'язати Залізничну районну адміністрацію Львівської міської ради (код ЄДРПОУ 04056084) розглянути подану ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) заяву про видачу йому подання про можливість призначення його опікуном або піклувальником повнолітньої недієздатної особи, або особи цивільна дієздатність якої обмежена, та прийняти законне і обґрунтоване рішення за результатом вказаного розгляду.
У задоволенні інших вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради (ЄДРПОУ 04056084) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений при подачі позову судовий збір в сумі 1211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять гривень двадцять копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Желік О.М.