Постанова від 22.09.2025 по справі 466/7364/25

Справа № 466/7364/25

Провадження № 3/466/2418/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2025 року м. Львів

Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Федорова О.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли з Західного офісу Держаудитслужби про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працюючої головним бухгалтером у СЗШ №99 м. Львова, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

встановив:

06.08.2025 року до Шевченківського районного суду м. Львова надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ДАСУ №13/0136/2025пр від 05.08.2025 року, встановлено, що дослідженням закупівлі ID: UA-2024-12-02-004776-а встановлено, що відповідно до Протоколу уповноваженої особи від 02.12.2024 року №1/02/12, уповноваженою особою ОСОБА_2 прийнято рішення про проведення закупівлі комплектів робототехніки за кодом ДК 021:2015: 317250000-9 Електромеханічне обладнання без використання електронної системи. Очікувана вартість предмета закупівлі 84000,00 грн, орієнтовний початок проведення закупівлі - грудень 2024 року. Постачальником комплектів робототехніки в кількості 9 штук є ФОП ОСОБА_3 , з яким Замовник уклав договір від 02.12.2024 року №021211 на суму 84000,00 грн. Дослідженням закупівлі ID: UA-2024-12-02-006932-а встановлено, що уповноваженою особою ОСОБА_2 , згідно протоколу уповноваженої особи від 02.12.2024 року №3-02/12, прийнято рішення про проведення закупівлі машини спеціального призначення за кодом ДК 021:2015: 42990000-2, без використання електронної системи. Очікувана вартість предмета закупівлі 67751,00 грн. Постачальником 3D - принтера Bambu Lab P1S з комплектом філаментів: білий, оливково-зелений, сірий, фіолетовий, в кількості 2 штук є ФОП ОСОБА_4 , з яким Замовник уклав договір від 02.12.2024 року №110 на суму 67751,00 грн. Таким чином ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, про дату, час та місце розгляду повідомлена належним чином, про що в матеріалах справи міститься підтвердження. Причини неявки невідомі. Заяв та клопотань на адресу Шевченківського районного суду м. Львова не надходило.

З огляду на те, що особа щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, була обізнана про складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення, належним чином була повідомлена про розгляд справи, проте не вживала заходів для явки до суду, її поведінка свідчить про свідоме затягування розгляду справи з метою уникнення притягнення до адміністративної відповідальності.

Європейський суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Частиною 2 статті 268 цього ж Кодексу передбачений виключний перелік статей при розгляді справ, за якими присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. Категорія справ за ч. 3 ст. 164-14 КУпАП до вказаного переліку не входить, а тому присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за даною статтею у судовому засіданні не є обов'язковою.

У постанові пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 року №11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» зазначено, що недотримання строків розгляду цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення порушує конституційне право на судовий захист, гарантований статтею 55 Конституції України, і негативно впливає на ефективність правосуддя та на авторитет судової влади.

Відповідно до ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону; застосування конкурентного діалогу або торгів з обмеженою участю, або переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом; невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі; внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом; внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни; порушення строків оприлюднення тендерної документації - тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника від тисячі п'ятсот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з п. 3 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 року №1178 (далі - Особливості), замовники, що зобов'язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом.

Перелік засобів навчання та обладнання, комп'ютерного та мультимедійного обладнання для навчальних кабінетів природничої галузі освіти (кабінети фізики, хімії, біології, географії, природничих наук) закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності, які здійснюють освітній процес відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти в другому циклі середньої освіти (базове предметне навчання) за очною, поєднанням очної та дистанційної форми здобуття освіти, засобів навчання га обладнання, мультимедійного та комп'ютерного обладнання, меблів для навчальних кабінетів пілотних закладів освіти, навчальної та навчально-методичної літератури, у тому числі її електронних версій та з аудіосупроводом, для учнів та педагогічних працівників пілотних закладів освіти, закупівлю яких необхідно провести на виконання постанови від 05.07.2024 року №796 зазначено у протоколі засідання методичної ради СЗШ №99 м. Львова від 10.10.2024 року №2. У даному переліку зазначено необхідність придбання комплектів з робототехніки в кількості 9 штук та 3D принтера Bambu Lab P1S з комплектом філаментів: білий, оливково-зелений, сірий, фіолетовий, в кількості 2 штук.

Відповідно до п. 3 Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 року №708, предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини першої статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника.

Школою проведено закупівлю комплектів з робототехніки за кодом ДК 021:2015 317250000-9 Електромеханічне обладнання, очікуваною вартістю 84000,00 грн та 3D - принтера Bambu Lab P1S з комплектом філаментів: білий, оливково-зелений, сірий, фіолетовий за кодом ДК 021:2015: 42990000-2 Mашини спеціального призначення, очікуваною вартістю 67751,00 грн. Дані коди ЄСЗ застосовуються для закупівлі промислового або технічного призначення, а не навчального.

Придбання комплектів з робототехніки та 3D - принтера Bambu Lab P1S комплектом філаментів: білий, оливково-зелений, сірий, фіолетовий з метою забезпечення та реалізації освітнього процесу, необхідно здійснювати за кодом ДК 021:2015: 39162100-6.

Відповідно до п. 10 Особливостей, замовники, у тому числі централізовані закупівельні організації, здійснюють закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту, предмет закупівлі яких визначається відповідно до пункту 3 розділу II Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15 квітня 2020 р. № 708 (далі - послуги з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному пунктом 12-1 цих особливостей або розділом “Порядок проведення відкритих торгів» цих особливостей, та/або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 “Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу», з урахуванням положень, визначених цими особливостями, та/або в порядку, передбаченому пунктом 8 цих особливостей.

Враховуючи очікувану вартість закупівель комплектів з робототехніки та 3D -принтера Bambu Lab P1S з комплектом філаментів: білий, оливково-зелений, сірий, фіолетовий, що склала 151751,00 грн, закупівля повинна здійснюватися з проведенням відкритих торгів, та/або шляхом використання електронного каталогу.

Враховуючи зазначене, договори від 02.12.2024 року №110 та від 02.12.2024 року №021211 укладені з постачальниками неправомірно та передбачають оплату замовником товарів без проведення процедур закупівель.

Вина ОСОБА_1 підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення; витягом з акта перевірки закупівель; витягом з висновку на заперечення до акта перевірки закупівель.

Обставини, що пом'якшують відповідальність судом не встановлені.

Обставини, що обтяжують відповідальність судом не встановлені.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.

За таких обставин, враховуючи особу що притягається до адміністративної відповідальності, характер та ступінь правопорушення, наслідки, які були завдані правопорушенням, необхідно застосувати адміністративне стягнення, передбачене в межах санкції ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

На підставі ч. 1 ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного та керуючись: ст. ст. 164-14, 283, 284 КУпАП, -

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , штраф в розмірі 1500 /одна тисяча п'ятсот/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 25500 /двадцять п'ять тисяч п'ятсот/ гривень 00 копійок в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 605 /шістсот п'ять/ гривень 60 /шістдесят/ копійок.

Запропонувати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , добровільно в 15-денний строк після вручення копії постанови сплатити штраф.

Копію постанови направити особі, яка притягнута до адміністративної відповідальності - для відома.

Постанову про накладення адміністративного стягнення, звернути до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

Про виконання постанови, повідомити Шевченківський районний суд м. Львова.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Постанова суду про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена в порядку, визначеному цим Кодексом.

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), - протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://sh.lv.court.gov.ua/sud1328/.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Львова.

Суддя О. Ф. Федорова