Постанова від 22.09.2025 по справі 498/1492/25

Справа №498/1492/25

Провадження по справі№3/498/1028/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2025 року с-ще Велика Михайлівка

Суддя Великомихайлівського районного суду Одеської області, Чернецька Н.С., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацевлаштованого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1

за ст.126 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИЛА:

До Великомихайлівського районного суду Одеської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст.126 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 23 серпня 2025 року серії ЕПР1 №431534 ОСОБА_1 , стосовно якого встановлено тимчасове обмеження у праві транспортними засобами, 23 серпня 2025 року о 00 год. 45 хв. в с. Іванівка на трасі Київ-Одеса М05 390 км плюс 46 метрів керував транспортним засобом «КІА CEED» д.н.з. НОМЕР_1 , чим порушив вимоги п.2.1а Правил дорожнього руху.

Відповідно до ст.278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно зіст.256 КУпАП протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права і обов'язки, передбачені ст. 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 276 КУпАП - справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Також положеннями ч.2 ст. 276 КУпАП передбачена і альтернативна підсудність розгляду справ про адміністративне правопорушення, зокрема для діянь, відповідальність за які передбачена ст.126 ч.3 КУпАП, відповідно яких вказана категорія справ може також розглядатись за місцем обліку транспортного засобу або за місцем проживання порушника.

Так, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 23 серпня 2025 року серії ЕПР1 №431534, місцем вчинення правопорушення є с. Іванівка, а належних доказів проживання ОСОБА_1 на території ліквідованого Великомихайлівського району в матеріалах справи не надано. У зв'язку з вищевикладеним - суддя позбавлена можливості розглядати справу про адміністративне правопорушення, оскільки дана справа непідсудна Великомихайлівському районному суду Одеської області.

Відповідно до п. 3-1розділу ХІІ "Прикінцевих та перехідних положень"Закону України"Про судоустрій і статус суддів"до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX.

На даний час закону України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів Верховною Радою України не ухвалено.

Таким чином, якщо місце вчинення адміністративного правопорушення населений пункт, який до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, не належав до території Великомихайлівського району - то матеріали справи повинні бути направлені до відповідного суду, який продовжує здійснювати свої повноваження в межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності вищевказаної постанови.

Враховуючи викладене та зважаючи на те, що місце вчинення адміністративного правопорушення знаходяться на території ліквідованого Іванівського району - дана справа Великомихайлівському районному суду Одеської області непідсудна, а тому матеріали справи підлягають поверненню до органу, який порушив адміністративне провадження для направлення за підсудністю.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.276,278,283,284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.126 ч.3 КУпАП повернути до відділення поліції №1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області для направлення за належною підсудністю.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Н.С.Чернецька