Номер провадження 2-а/754/589/25
Справа № 754/14644/25
19 вересня 2025 року суддя Деснянського районного суду міста Києва Сенюта В.О. розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Вітровчака Віктора Анатолійовича про витребування доказів у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови, -
Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Вітровчак В.А. звернувся до Деснянського районного суду міста Києва з позовом до відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови.
Ухвалою Деснянського районного суду міста Києва від 05.09.2025 залишено без руху зазначену вище позовну заяву та вказано про наступні недоліки, які необхідно виправити позивачу, а саме: конкретизувати прохальну частину позовної заяви в частині предмету спору, додати копію постанови, яка є предметом оскарження, а також інших доказів на яких грунтуються позовні вимоги.
16.09.2025 на адресу Деснянського районного суду міста Києва від представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Вітровчака В.А. надійшло клопотання про витребування доказів, а саме, витребувати в ІНФОРМАЦІЯ_1 , належним чином завірені копії наступних документів: копію постанови про адміністративне правопорушення, в тому числі, додатки до протоколу про адміністративне правопорушення.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
До того ж, положеннями ч. 2 ст. 80 КАС України передбачено, що у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Разом з цим, відповідно до статті 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Відповідно до п. 11 розділу ІІ Інструкції зі складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, яка затверджена Наказом Міністерства оборони України від 01.01.2024 № 3, за результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки відповідно до статті 283 КУпАП виносить постанову по справі про адміністративне правопорушення (додаток 4).
Згідно змісту ст. 283 КУпАП постанова повинна містити: найменування органу (прізвище, ім'я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування; опис обставин, установлених під час розгляду справи; зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення. Постанова по справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210 і 210-1 цього Кодексу, у випадках, якщо особа не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності, крім даних, визначених частиною другою цієї статті, повинна містити також відомості про дату, спосіб надходження та зміст заяви від особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Крім того, у постанові про накладення адміністративного стягнення мають міститися інформація про порядок виконання адміністративного стягнення, у тому числі реквізити для сплати штрафу, та відомості про те, що постанова вважатиметься виконаною у разі сплати протягом десяти календарних днів з дня набрання такою постановою законної сили не менше ніж 50 відсотків розміру штрафу.
Відповідно до додатку № 4 до Інструкції зі складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, яка затверджена Наказом Міністерства оборони України від 01.01.2024 № 3, постанова по справі про адміністративне правопорушення окрім обов'язкових складових, передбачених ст. 283 КУпАП постанова має також містити номер.
Отже, враховуючи вище викладене та всупереч та п. 1 ч. 2 ст. 80 КАС України сторона позивача не вказала ідентифікуючи ознаки спірної постанови та інших доказів, які просить витребувати.
Суд звертає увагу на те, що у разі задоволення заявленого клопотання сторони позивача, відсутність ідентифікуючих ознак доказів (таких як дата, номер, тощо) в подальшому унеможливіть перевірити належне виконання ухвали суду.
З огляду на зазначені норми, суд приходить до висновку, що подане клопотання сторони позивача про витребування доказів від ІНФОРМАЦІЯ_1 , не відповідає вимогам п. 2 ч. 2 ст. 80 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 73, 80, 294 КАС України, суд -
У задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Вітровчака Віктора Анатолійовича про витребування доказів - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя В.О.Сенюта