Справа № 120/5357/23
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Чернюк Алла Юріївна
Суддя-доповідач - Боровицький О. А.
18 вересня 2025 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Боровицького О. А.
суддів: Шидловського В.Б. Курка О. П. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Жмеринської міської ради Вінницької області на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 26 травня 2025 року у справі за адміністративним позовом Керівника Жмеринської окружної прокуратури Вінницької області в інтересах держави до Жмеринської міської ради Вінницької області, Виконавчого комітету Жмеринської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до Жмеринської міської ради Вінницької області, Виконавчого комітету Жмеринської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 26 травня 2025 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з даним рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального права просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким у задоволені позовних вимог відмовити.
Враховуючи, що рішення суду першої інстанції ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження), суд апеляційної інстанції в порядку п.3 ч.1 ст.311 КАС України розглядає справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, оскільки справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що на території Жмеринської міської територіальної громади, знаходиться захисна споруда цивільного захисту, яка розташована за адресою: вул. Юрія Гагаріна, 4, смт. Браїлів Жмеринського району Вінницької області, - протирадіаційне укриття № 00621.
Відповідно до паспорту та карти обліку протирадіаційного укриття № 00621 має площу 253,2 кв.м та розраховане на 442 особи.
Як вбачається зі Свідоцтва про право власності №1927 від 21.04.2010, власником об'єкту нежитлової будівлі, що розташована за адресою: вул. Юрія Гагаріна, 4, смт. Браїлів Жмеринського району Вінницької області є Браїлівська територіальна громада в особі Браїлівської селищної ради (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 36799788).
Відповідно до рішення Жмеринської міської ради № 101 від 28.12.2020 було затверджено передавальні акти щодо передачі майна селищної та сільських рад, які припиняються в результаті реорганізації шляхом приєднання до Жмеринської міської ради Вінницької області. На підставі зазначеного рішення Жмеринською міською радою було прийнято основні засоби та товарно-матеріальні цінності, які відображено в передавальних актах у комунальну власність Жмеринської територіальної громади в особі Жмеринської міської ради Вінницької області та її виконавчих органів. Балансоутримувачем протирадіаційного укриття № 00621 є Виконавчий комітет Жмеринської міської ради.
Відповідно до наданої інформації Виконавчим комітетом Жмеринської міської ради, на даний час ПРУ № 00621 (23130, смт. Браїлів, вул. Юрія Гагаріна, 4) використовується за призначенням для укриття населення смт. Браїлів.
Окрім того, згідно наданої інформації Виконавчим комітетом Жмеринської міської ради встановлено, що захисна споруда - ПРУ №00621, що розташована за адресою: вул. Гагаріна, 4, смт. Браїлів, Жмеринського району Вінницької області відповідно до Угоди про спільне безоплатне використання від 06.09.2022 надана у користування КЗ "Браїлівський ліцей ім, В.О. Забаштанського" (безоплатне використання частини захисної споруди площею 40 м.кв. для укриття одночасно 50 дітей під час сигналу "Повітряна тривога").
В подальшу згідно Угоди № 1 про спільне безоплатне використання споруд цивільного захисту від 12.09.2022 зазначена захисна споруда передана в користування Закладу позашкільної совіти "Будинок творчості школярів та юнацтва" як укриття 100 м.кв. для укриття одночасно 40 дітей здобувачів освіти ЗПО "БТШЮ" під час сигналу "Повітряна тривога".
Позивач, вважає, що вищевказана захисна споруда цивільного захисту, через недодержання власником та балансоутримувачем вимог законодавства України в сфері використання та забезпечення функціонування об'єктів цивільного захисту (захисних споруд) є обмежено готовою до використання за призначенням та не здатне забезпечити захист цивільного населення та у разі використання за призначенням, може створювати загрозу для життя та здоров'я людей.
А тому, з метою зобов'язання відповідачів вчинити дії, спрямовані на приведення у стан готовності протирадіаційного укриття № 00621, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до статті 50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
Статтею 27 Конституції України також визначено, що кожна людина має невід'ємне право на життя, обов'язок держави - захищати життя людини.
Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022 на території України з 24 лютого 2022 року на 30 діб введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався і діє дотепер.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про оборону України" оборона України базується на готовності та здатності органів державної влади, усіх складових сектору безпеки і оборони України, органів місцевого самоврядування, єдиної державної системи цивільного захисту, національної економіки до переведення, при необхідності, з мирного на воєнний стан та відсічі збройній агресії, ліквідації збройного конфлікту, а також готовності населення і території держави до оборони.
Згідно із статтею 3 Закону України "Про оборону України" підготовка держави до оборони в мирний час, серед іншого, включає: забезпечення готовності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, єдиної державної системи цивільного захисту об'єктів критичної інфраструктури до виконання завдань цивільного захисту в особливий період, зокрема у воєнний час, з урахуванням норм міжнародного гуманітарного права.
Відповідно до пункту 14 частини 1 статті 2 Кодексу цивільного захисту України (далі - Кодекс) захисні споруди цивільного захисту - інженерні споруди, призначені для захисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів. До захисних споруд цивільного захисту належать сховища та протирадіаційні укриття, а також споруди подвійного призначення.
Цивільним захистом, відповідно до статті 4 Кодексу, є функція держави, спрямована на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 21 Кодексу громадяни України мають право на забезпечення засобами колективного та індивідуального захисту та їх використання.
Частиною 4 статті 32 Кодексу передбачено, що для вирішення питань щодо укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування та суб'єкти господарювання завчасно створюють фонд таких споруд.
Відповідно до частини 5 статті 32 Кодексу порядок створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку визначається Кабінетом Міністрів України.
Механізм створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту (далі - захисні споруди), у тому числі споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів, та ведення його обліку, визначає Порядок створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 року №138 (далі - Порядок № 138).
Пунктом 3 Порядку № 138 визначено, що балансоутримувач захисної споруди це власник захисної споруди або юридична особа, яка утримує її на балансі; утримання захисних споруд це комплекс заходів організаційного, матеріально-технічного, інженерного, фінансового та іншого характеру, що спрямовані на забезпечення готовності захисних споруд до використання за призначенням.
Відповідно до частини 8 статті 32 Кодексу утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється суб'єктами господарювання, на балансі яких вони перебувають (у тому числі споруд, що не увійшли до їх статутних капіталів у процесі приватизації (корпоратизації), за рахунок власних коштів.
Пунктом 9 Порядку №138 передбачено, що утримання фонду захисних споруд у готовності до використання за призначенням здійснюється їх балансоутримувачами.
Згідно із пунктом 10 Порядку №138 балансоутримувач забезпечує утримання захисних споруд та інших споруд, що повинні використовуватися для укриття населення, а також підтримання їх у стані, необхідному для приведення у готовність до використання за призначенням відповідно до вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд.
Конкретний строк приведення захисної споруди в готовність до використання за призначенням (крім споруд, що відповідно до законодавства повинні перебувати в постійній готовності) зазначається в паспорті захисної споруди, а саме: не більше 12 годин - для захисних споруд, призначених для укриття працівників (персоналу, найбільшої працюючої зміни) суб'єктів господарювання, віднесених до відповідних категорій цивільного захисту; не більше 24 годин - для інших захисних споруд, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів.
Частиною 1 статті 20 Кодексу визначено, що до завдань та обов'язків суб'єктів господарювання у сфері цивільного захисту, серед інших, належить організація виконання вимог законодавства щодо створення, використання, утримання та реконструкції фонду захисних споруд цивільного захисту; планування та організація роботи з дообладнання або спорудження в особливий період підвальних та інших заглиблених приміщень для укриття населення; організація обліку фонду захисних споруд; здійснення контролю за утриманням та станом їх готовності; проведення їх технічної інвентаризації, тощо.
Згідно із пунктом 11 Порядку №138 вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд визначаються МВС.
Так, Вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту затверджені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.07.2018 року №579 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 30.07.2018 року за №879/32331, якими внормовано питання утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту (далі - Вимоги).
Відповідно до пункту 1 розділу І Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, споруди фонду захисних споруд мають утримуватися та експлуатуватися у стані, що дозволяє привести їх у готовність до використання за призначенням у визначені законодавством терміни.
Захисні пристрої призначені для захисту осіб, що переховуються у сховищах, від надмірного тиску повітряної ударної хвилі під час застосування звичайної зброї та засобів масового ураження. До захисних пристроїв, якими обладнуються сховища, належать захисно-герметичні і герметичні двері, віконниці (ставні), захисні секції, клапани-відтиначі, КНТ тощо (пп. 1 п. 2 розділу III Вимог).
Балансоутримувач відповідно до норм цих Вимог забезпечує утримання, контроль за станом, проведення перевірок, технічного обслуговування, поточних та капітальних ремонтів конструктивних елементів, спеціального обладнання, інженерних мереж та систем життєзабезпечення захисних споруд під час усього періоду використання сховищ у режимі ПРУ (пункт 6 Розділу VIII Вимог).
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 розділу VI Вимог для забезпечення готовності захисних споруд до використання за призначенням їх балансоутримувачі здійснюють оцінку стану їх готовності, організовують періодичні огляди стану захисних споруд, перевірку працездатності їх основного обладнання, планують і проводять технічне обслуговування обладнання та систем життєзабезпечення захисних споруд.
Оцінка стану готовності захисних споруд (далі - оцінка стану готовності) - здійснюється щороку з метою виявлення недоліків у стані утримання та експлуатації захисних споруд, передбачення заходів щодо приведення захисної споруди в готовність до використання за призначенням.
Крім того, оцінка стану готовності здійснюється в таких випадках: у разі проведення технічної інвентаризації захисної споруди як об'єкта нерухомого майна; у разі підготовки пропозицій щодо подальшого використання захисної споруди; після пожеж, аварій, катастроф та інших надзвичайних ситуацій, що могли негативно вплинути на технічний стан захисної споруди; у разі здійснення ДСНС заходів державного нагляду (контролю) за станом готовності захисних споруд відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
За результатами оцінки стану готовності складається акт оцінки стану готовності захисної споруди цивільного захисту за формою згідно з додатком 11 до цих Вимог.
Результати оцінки стану готовності, отримані під час нагляду, ураховуються під час складення документів (актів, приписів) за його результатами (пп. 4 п. 2 розділу VI Вимог).
Підпунктами 5, 6 пункту 2 розділу VI Вимог визначено, що залучення фахівців структурних підрозділів із питань цивільного захисту міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, органів і підрозділів ДСНС до оцінки стану готовності, проведення інших обстежень захисних споруд (за винятком оцінки стану готовності під час нагляду) здійснюється за зверненням балансоутримувача.
Відповідно до підпункту 8 пункту 2 розділу VI Вимог під час оцінки стану готовності перевіряються: загальний стан приміщень, входів, оголовків аварійних виходів, гідроізоляції, повітрозабірних і витяжних каналів, обвалування окремо розташованих і підсипки покриття у вбудованих захисних спорудах, покрівлі та бічних поверхонь гірничих виробок, кріплень і захисно-герметичних перемичок (зовнішнім оглядом); двері (ворота, ставні), механізми задраювання, захисні пристрої, системи вентиляції, водопостачання, каналізації, електропостачання, зв'язку, автоматики та іншого інженерного обладнання (випробуванням на працездатність); температура і відносна вологість повітря всередині захисної споруди; наявність і стан засобів пожежогасіння; герметичність захисної споруди.
За результатами оцінки стану готовності захисну споруду може бути визнано як готову, обмежено готову або неготову до використання за призначенням. Захисна споруда вважається обмежено готовою або неготовою, якщо вона має хоча б один із недоліків, зазначених в основних недоліках в утриманні захисних споруд, що погіршують стан їх готовності, наведених у додатку 13 до цих Вимог.
У разі відсутності таких недоліків захисна споруда вважається готовою до використання за призначенням (пп. 8 п. 2 розділу VI Вимог).
Таким чином, утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням покладається на суб'єктів господарювання, на балансі яких вони перебувають, за рахунок власних коштів, що передбачено пунктом 8 статті 32 Кодексу та пунктом 9 Порядку.
Як встановлено судом, на території Жмеринської міської територіальної громади знаходиться захисна споруда цивільного захисту - протирадіаційне укриття № 00621, яке розташоване за адресою: вул. Юрія Гагаріна, 4, смт. Браїлів Жмеринського району Вінницької області.
Відповідно до паспорту та карти обліку протирадіаційного укриття № 00621 має площу 253,2 кв.м та розраховане на 442 особи. Час приведення протирадіаційного укриття у готовність - 12 годин.
Як вбачається з інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, власником об'єкту нерухомого майна - нежитлова будівля, що розташована за адресою: вул. Юрія Гагаріна, 4, смт. Браїлів Жмеринського району Вінницької області є Браїлівська територіальна громада в особі Браїлівської селищної ради (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 36799788).
Відповідно до рішення Жмеринської міської ради № 101 від 28.12.2020 було затверджено передавальні акти щодо передачі майна селищної та сільських рад, які припиняються в результаті реорганізації шляхом приєднання до Жмеринської міської ради Вінницької області. На підставі зазначеного рішення Жмеринською міською радою було прийнято основні засоби та товарно-матеріальні цінності, які відображено в передавальних актах у комунальну власність Жмеринської територіальної громади в особі Жмеринської міської ради Вінницької області та її виконавчих органів. Балансоутримувачем протирадіаційного укриття № 00621 є Виконавчий комітет Жмеринської міської ради.
Відповідно до наданої інформації Виконавчим комітетом Жмеринської міської ради, на даний час ПРУ № 00621 (23130, смт. Браїлів, вул. Юрія Гагаріна, 4) використовується за призначенням для укриття населення смт. Браїлів.
Окрім того, згідно наданої інформації Виконавчим комітетом Жмеринської міської ради встановлено, що захисна споруда - ПРУ №00621, що розташована за адресою: вул. Гагаріна, 4, смт. Браїлів, Жмеринського району Вінницької області відповідно до Угоди про спільне безоплатне використання від 06.09.2022 надана у користування КЗ "Браїлівський ліцей ім, В.О. Забаштанського" (безоплатне використання частини захисної споруди площею 40 м.кв. для укриття одночасно 50 дітей під час сигналу "Повітряна тривога").
В подальшу згідно Угоди № 1 про спільне безоплатне використання споруд цивільного захисту від 12.09.2022 зазначена захисна споруда передана в користування Закладу позашкільної совіти "Будинок творчості школярів та юнацтва" як укриття 100 м.кв. для укриття одночасно 40 дітей здобувачів освіти ЗПО "БТШЮ" під час сигналу "Повітряна тривога".
Із вказаного слідує, що саме Жмеринська міська рада та Виконавчий комітет Жмеринської міської ради є суб'єктами господарювання, які зобов'язані утримувати захисну споруду цивільного захисту - протирадіаційне укриття № 00621, у готовності до використання за призначенням.
12.08.2022 проведено оцінку стану готовності вказаної захисної споруди цивільного захисту, за результатами оцінки якої було складено відповідний акт, згідно якого вказане протирадіаційне укриття № 00621 оцінено як обмежено готове до використання та зазначено конкретні рекомендації щодо приведення захисної споруди у готовність до використання за призначенням - встановлення пандусів для маломобільних груп населення.
05.04.2023 року розпорядженням секретаря міської ради №81-р "Про утворення комісії з оцінки стану готовності захисної споруди цивільного захисту" створено комісію з оцінки готовності захисної споруди цивільного захисту ПРУ №00621, що розташована за адресою смт. Браїлів, вул. Гагаріна, 4. Відповідно до акту оцінки стану готовності захисної споруди цивільного захисту ПРУ №00621 від 28.04.2023р., ПРУ оцінено, як "НЕ ГОТОВЕ" до використання за призначенням.
Зокрема, згідно з актом в укритті відсутня система зв'язку та оповіщення та відсутня наступна документація: схеми зовнішніх і внутрішніх інженерних мереж із зазначенням пристроїв для відключення, журнал перевірки стану захисної споруди, план захисної споруди із зазначенням пристроїв для сидіння лежання та шляхів евакуації, план приведення захисної споруди у готовність, вимоги з експлуатації інженерного обладнання, правила користування вимірювальними приладами, порядок провітрювання захисної споруди, інструкція з протипожежної безпеки, щорічний акт огляду ємностей для питної води з результатами лабораторних досліджень, експлуатаційні схеми систем життєзабезпечення із зазначенням пристроїв для відключення: вентиляції (повітропостачання), каналізації, водопостачання, електропостачання, опалення (теплопостачання), схема оповіщення та інформування зі списками необхідних телефонів, журнал перевірки стану готовності захисної споруди, інструкція з використання засобів індивідуального захисту, правила поведінки у захисній споруді, список особового складу формування з обслуговування споруди, функціональні обов'язки особового складу формування з обслуговування захисної споруди, порядок дій особового складу формування з обслуговування захисної споруди під час приведення захисної споруди у готовність та використання захисної споруди за призначенням.
Окрім того, вхід до укриття не обладнано засобами для доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, робочий інструмент формування з обслуговування захисної споруди наявний лише на 50 % від нормативу.
Вищезазначені обставини свідчать про бездіяльність Жмеринської міської ради, як власника захисної споруди цивільного захисту, та Виконавчого комітету Жмеринської міської ради, як її балансоутримувача щодо не вжиття заходів, спрямованих на приведення протирадіаційного укриття № 00621 у стан, придатний для використання споруди за призначенням для захисту населення у відповідності до вимог наказу МВС України № 579 від 09.07.2018.
Надаючи оцінку доводам відповідача 2 про те, що відповідачі вживають заходи для приведення у стан готовності захисної споруди протирадіаційного укриття № 00621, суд зазначає, що наданий відповідачем лист виконавчого комітету Жмеринської міської ради від 07.10.2024 № 01-2024/2838, містить тільки перелік платіжних інструкцій, сум коштів та актів згідно договорів № 98 від 18.10.2023, №124 від 15.12.2023. Окрім того відповідач зазначає про проведення загальнобудівельних робіт, робіт з ремонту мережі електропостачання, при цьому не надаючи жодних доказів, що могло б свідчити про приведення захисної споруди протирадіаційного укриття № 00621 у стан готовності для використання за призначенням.
Невжиття відповідачами визначених законодавством заходів з метою приведення протирадіаційного укриття №00621 до стану готовності, на переконання суду, суперечить інтересам Держави у сфері підготовки країни до оборони в умовах воєнного стану та захисту життя людини.
Суд також звертає увагу на те, що протирадіаційне укриття №00621, яке знаходиться за адресою: вул. Юрія Гагаріна, 4, смт. Браїлів Жмеринського району Вінницької області та перебуває на балансі Виконавчого комітету Жмеринської міської ради, є стратегічно важливою спорудою цивільного захисту.
Таким чином, позов спрямований на усунення порушень законодавства у сфері обороноздатності держави, забезпечення захисту цивільного (мирного) населення, особливо у питаннях підтримання колективних засобів захисту, якими є захисні споруди та інші місця можливого перебування людей для збереження їх життя та здоров'я у разі військової агресії.
З огляду на встановлені судом обставини під час судового розгляду справи, положення законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд доходить висновку, що відповідачами допущено протиправну бездіяльність стосовно невжиття заходів щодо приведення в належний технічний стан та готовність до використання за призначенням захисної споруди цивільного захисту - протирадіаційного укриття № 00621, що знаходиться за адресою: вул. Юрія Гагаріна, 4, смт. Браїлів Жмеринського району Вінницької області.
Отже, суд погоджується з позицією керівника Жмеринської окружної прокуратури Вінницької області, який діє в інтересах Держави, про наявність підстав для зобов'язання відповідачів вжити заходів щодо приведення в належний технічний стан та готовність до використання за призначенням, у відповідності до вимог наказу Міністерства внутрішніх справ України "Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту" № 579 від 09.07.2018 року, захисної споруди цивільного захисту - протирадіаційного укриття № 00621 за адресою: вул. вул. Юрія Гагаріна, 4, смт. Браїлів Жмеринського району Вінницької області.
Відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене, колегія суддів апеляційної інстанції дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у зазначеному рішенні, у зв'язку з чим підстав для його скасування не вбачається.
Інші доводи апеляційної скарги встановлених обставин справи та висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
За змістом частини першої статті 316 КАС суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Оскільки судове рішення ухвалене судом першої інстанції з додержанням норм матеріального і процесуального права, на підставі правильно встановлених обставин справи, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржуване судове рішення - без змін.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу Жмеринської міської ради Вінницької області залишити без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 26 травня 2025 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Головуючий Боровицький О. А.
Судді Шидловський В.Б. Курко О. П.