Ухвала від 19.09.2025 по справі 134/1490/25

Справа № 134/1490/25

Провадження № 1-кс/134/513/2025

УХВАЛА

іменем України

19 вересня 2025 рокуКрижопільський районний суд Вінницької області

Слідчий суддя Крижопільського районного суду ОСОБА_1

з участю секретаря ОСОБА_2

слідчого ОСОБА_3

прокурора ОСОБА_4

підозрюваного ОСОБА_5

захисника ОСОБА_6

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Крижопіль клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Голованівськ Голованівського району Кіровоградської області, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з середньою-спеціальною освітою, не працюючого, одруженого, на утриманні троє неповнолітніх дітей, учасника бойових дій, раніше не судимого, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 114-1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ Відділення поліції № 1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 .

Слідчий мотивує клопотання тим, що Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України, який неодноразово продовжувався строком на 90 діб, а останній раз указом Президента України від 14.07.2025 за № 478/2025, що затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії

Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань. Змістом мобілізаційної підготовки є: створення мобілізаційного резерву, підготовка та накопичення військово-навчених людських ресурсів призовників, військовозобов'язаних та резервістів для комплектування посад, передбачених штатами воєнного часу.

Так, у разі ведення на території України воєнного стану Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 «Про затвердження правил перетину державного кордону України» (в редакції від 13.03.2022) не передбачено дозвіл на право перетину державного кордону України воєнного стану в Україні» від 15.07.2025. Відповідно до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також Правил перетину державного кордону громадянами України затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 27.01.1995 № 57, в період дії правового режиму воєнного стану чоловікам - громадянам України, віком від 18 до 60 років обмежено виїзд за межі України.

Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено комплекс заходів щодо здійснення мобілізаційної підготовки військовозобов'язаним чоловіками за виключенням переліку осіб вказаних у п.п.2-1, 2-2, 2-3 цієї постанови.

Статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (в редакції від 21.03.2022) визначено перелік військовозобов'язаних осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Пунктами 2-6 постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 №194 «Деякі питання бронювання військовозобов'язаних в умовах правового режиму воєнного стану» (в редакції від 07.03.2022) установлено порядок бронювання військовозобов'язаних в умовах воєнного стану.

Досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_5 у невстановлений слідством час та дату, вступив у змову з невстановленими особами, що організували незаконне переправлення громадян України через державний кордон України на територію Республіки Молдова, згідно якої сприяв їх діям шляхом надання засобів, а саме надання автомобіля для перевезення осіб, які виявили бажання незаконно перетнути кордон.

Так, в серпні місяці 2025 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , спілкуючись через месенджер «WhatsApp» із невстановленою слідством особою, профіль якого «На связи НОМЕР_1 », висловили пропозицію організувати незаконне переправлення вказаних осіб через державний кордон України на територію Республіки Молдова поза пунктами пропуску за грошову винагороду, на що останні погодилися.

Будучи обізнаними зі способами та порядком здійснення охорони державного кордону представниками служб охорони державного кордону України та Республіки Молдова, місць дислокації їх мобільних підрозділів та розташування прикордонних нарядів, невідомі особи, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_5 , узгодили із ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , час та місце незаконного переправлення та те, що 18.09.2025 їх доправлять до державного кордону України та вони у пішому порядку перейдуть на територію Республіки Молдова поза пунктом пропуску.

Напередодні, за вказівкою невстановленої особи, через месенджер «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 », ОСОБА_7 , мав перерахувати грошові кошти на криптогаманець після перетину кордону в сумі 10000 доларів США, а за ОСОБА_8 , мали бути заплачені грошові кошти не встановленим слідством членами його родини, що перебувають за кордоном та сума перерахованих коштів також не встановлена. Після цього кожен із них окремо за вказівкою невстановленої особи у месенджер «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 » із місць свого проживання, направилися в м. Вінниця. Перебуваючи в м. Вінниця вони заселилися в готель «Тренд хаус», за адресою: вул. Київська, 171А, м. Вінниця, та очікували на подальші вказівки. Під час перебування у готелі, 17.09.2025 невстановлена особа, у месенджері «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 », повідомив вказаних вище осіб про те, що 18.09.2025 близько 13:00 години, їм потрібно буде прибути на місце, вказане у геолокації, яку надіслав у меседжер «WhatsApp» та те, що в подальшому автомобіль доставить їх до кордону України з Республікою Молдова. По прибуттю на вказане у геолокації місце ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , побачили автомобіль марки «Opel», моделі «Astra», д.н.з. НОМЕР_2 , який мав доставити їх до кордону України з Молдовою під керуванням ОСОБА_5 з яким невстановлена особа у месенджері «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 », домовився заплатили водієві грошові кошти по 100 доларів США. на криптогаманець після того, як ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перетнуть державний кордон.

Надалі, як ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , сіли в автомобіль ОСОБА_5 , дотримуючись заздалегідь визначеного із невстановленою особою у месенджері «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 » плану, згідно якого його дії полягали у наданні транспортного засобу для перевезення осіб до кордону із Республікою Молдова та за його вказівкою розпочав рух по маршруту у напрямку до кордону із Республікою Молдова, місце висадки пасажирів у населеному пункті с. Гарячківка Тульчинського району Вінницької області, надіслав водієві геолокацію у меседжер «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 », де ОСОБА_5 , мав здійснити висадку даних осіб неподалік від державного кордону України. При цьому при здійсненні перевезення даних осіб, підчас руху, ОСОБА_5 написав у меседжер «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 », що він повідомив особам, яких він перевозить, щоб вони вимкнули на своїх мобільних телефонах «GPS навігацію» за для безпеки, що в подальшому ОСОБА_7 та ОСОБА_8 і зробили за вказівкою у меседжер «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 ».

Однак, ОСОБА_5 , не зумів довезти вказаних осіб до місця призначення, так як рухаючись по вул. Миру в с. Городківка Тульчинського району Вінницької області у напрямку прикордонної смуги їх 18.09.2025 близько 16 години було зупинено працівниками Державної прикордонної служби.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, тобто в сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів, вчиненому щодо кількох осіб та за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Крім того встановлено, що положеннями ст. 1 Закону України «Про оборону України» визначено, що особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій. Воєнний стан це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень. Військове формування це створена відповідно до законодавства України сукупність військових з'єднань і частин та органів управління ними, які комплектуються військовослужбовцями і призначені для оборони України, захисту її суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Збройні Сили України», Збройні Сили України це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України у випадках, визначених законом, беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом. З'єднання, військові частини і підрозділи Збройних Сил України відповідно до закону можуть залучатися до здійснення заходів правового режиму воєнного і надзвичайного стану, безпеки та захисту критичної інфраструктури, здійснення заходів щодо поводження з військовополоненими в особливий період, заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, організації та підтримання дій руху опору, проведення військових інформаційно-психологічних операцій, боротьби з тероризмом і піратством, заходів щодо здійснення захисту життя, здоров'я громадян та об'єктів (майна) державної власності за межами України, забезпечення їх безпеки та евакуації (повернення), посилення охорони державного кордону, захисту суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі та їх правового оформлення, забезпечення безпеки національного морського судноплавства України у відкритому морі чи в будь-якому місці поза межами юрисдикції будь-якої держави, заходів щодо запобігання розповсюдженню зброї масового ураження, протидії незаконним перевезенням зброї і наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів у відкритому морі, ліквідації надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, кризових ситуацій, надання військової допомоги іншим державам, а також брати участь у міжнародному військовому співробітництві, міжнародних антитерористичних, антипіратських та інших міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки на підставі міжнародних договорів України та в порядку і на умовах, визначених законодавством України.

Згідно з приписами ст. 4 Закону України «Про оборону України», у разі збройної агресії проти України або загрози нападу на Україну Президент України приймає рішення про загальну або часткову мобілізацію, введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, застосування Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, подає його Верховній Раді України на схвалення чи затвердження, а також вносить до Верховної Ради України подання про оголошення стану війни. Органи державної влади та органи військового управління, не чекаючи оголошення стану війни, вживають заходів для відсічі агресії. На підставі відповідного рішення Президента України Збройні Сили України разом з іншими військовими формуваннями розпочинають воєнні дії, у тому числі проведення спеціальних операцій (розвідувальних, інформаційно-психологічних тощо) у кіберпросторі. З моменту оголошення стану війни чи фактичного початку воєнних дій настає воєнний час, який закінчується у день і час припинення стану війни.

У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджено Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан, який діє і дотепер.

Так, ОСОБА_5 , за попередньою змовою із невстановленими досудовим розслідуванням особами, організували незаконне переправлення через державний кордон України на територію Республіки Молдова громадян України, що виявили бажання ухилитися від захисту Держави Україна від збройної агресії Російської Федерації, при цьому діючи з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, діючи з умислом, спрямованим на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, у меседжері «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 », розмістив інформацію про надання послуг у здійсненні переправлення через державний кордон на територію Республіки Молдова чим повідомив ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , про свої можливості в допомозі діючим військовослужбовцям та цивільним особам в ухиленні від проходження військової служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях шляхом допомоги у перетині кордону, чим звільняли таких осіб від проходження військової служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

Продовжуючи реалізовувати свій злочинний намір, за вказівкою невстановленої особи у месенджер «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 » із місць свого проживання, направилися в м. Вінниця. Перебуваючи в м. Вінниця вони заселилися в готель «Тренд хаус», за адресою: вул. Київська, 171А, м. Вінниця, та очікували на подальші вказівки. Під час перебування у готелі, 17.09.2025 невстановлена особа, у месенджері «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 », повідомив вказаних вище осіб про те, що 18.09.2025 близько 13:00 години, їм потрібно буде прибути на місце, вказане у геолокації, яку надіслав у меседжер «WhatsApp» та те, що в подальшому автомобіль доставить їх до кордону України з Республікою Молдова. По прибуттю на вказане у геолокації місце ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , побачили автомобіль марки «Opel», моделі «Astra», д.н.з. НОМЕР_2 , який мав доставити їх до кордону України з Молдовою під керуванням ОСОБА_5 з яким невстановлена особа у месенджері «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 », домовився заплатили водієві грошові кошти по 100 доларів США. на криптогамень після того, як ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перетнуть Державний кордон.

Надалі, як ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , сіли в автомобіль ОСОБА_5 , дотримуючись заздалегідь визначеного із невстановленою особою у месенджері «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 » плану, згідно якого його дії полягали у наданні транспортного засобу для перевезення осіб до кордону із Республікою Молдова та за його вказівкою розпочав рух по маршруту у напрямку до кордону із Республікою Молдова, місце висадки пасажирів у населеному пункті с. Гарячківка Тульчинського району Вінницької області, надіслав водієві геолокацію у меседжер «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 », де ОСОБА_5 , мав здійснити висадку даних осіб неподалік від державного кордону України. При цьому при здійсненні перевезення даних осіб, підчас руху, ОСОБА_5 написав у меседжер «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 », що він повідомив особам, яких він перевозить, щоб вони вимкнули на своїх мобільних телефонах «GPS навігацію» за для безпеки, що в подальшому ОСОБА_7 та ОСОБА_8 і зробили за вказівкою у меседжер «WhatsApp», профіль якого підписаний «На связи НОМЕР_1 ».

Однак, ОСОБА_5 , не зумів довезти вказаних осіб до місця призначення, так як рухаючись по вул. Миру в с. Городківка Тульчинського району Вінницької області у напрямку прикордонної смуги їх 18.09.2025 близько 16 години було зупинено працівниками Державної прикордонної служби.

Тобто своїми діями ОСОБА_5 , вчинив дії спрямовані на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період шляхом здійснення заходів для переправлення осіб призивного віку через державний кордон України з метою ухилення від подальшого проходження служби.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України.

У вчиненні кримінального правопорушення підозрюється ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець смт Голованівськ Голованівського району Кіровоградської області, житель АДРЕСА_1 , громадянин України, з середньою-спеціальною освітою, не працюючий, одружений, на утриманні троє неповнолітніх дітей, учасник бойових дій, раніше не судимий.

ОСОБА_5 , 18.09.2025 о 18 год. 30 хв. у порядку ст. 208 КПК України затримано за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч.1 ст. 114-1 КК України, підтверджується зібраними по кримінальному провадженню доказами, які містяться у протоколі затримання ОСОБА_9 , протоколах огляду місця події, протоколами допитів свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_7 .

Повідомлення про підозру у вчиненні ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 114-1 КК України, складено та вручено підозрюваному 19.09.2025 старшим слідчим СВ відділення поліції №1 Тульчинського РВП Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітаном поліції ОСОБА_3 .

У той же час, у ході досудового слідства у кримінальному провадженні відносно підозрюваного ОСОБА_5 , встановлено наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 2,3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Так, ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні тяжких злочинів, вчинених в умовах воєнного стану, за які передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 9 років, усвідомивши невідворотність покарання, остання без застосування запобіжного заходу, окрім тримання під вартою, може зникнути та переховуватись від органу досудового розслідування та суду, що свідчить про наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України. Також існує високий ступінь ризику того, що ОСОБА_5 може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, оскільки розуміє, що вказані вище речі та документи являються предметом доказування вини підозрюваного, що свідчить про наявність ризику, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України. Може незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні. Крім того, під час вчинення злочинів ОСОБА_5 діяв за домовленістю із особами, які на даний час не встановлені та може вжити заходів для уникнення ними відповідальності, що свідчить про наявність ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України. Без обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, ОСОБА_5 матиме можливість не з'являтися на виклики до слідчого, змінити місце проживання, або ж іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню, що свідчить про наявність ризику, передбаченого п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК України. Крім того, ОСОБА_5 може вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у вчиненні якого він обвинувачується, що свідчить про наявність ризику, передбаченого п.5 ч. 1 ст. 177 КПК України. Запобігти даним ризикам можливо лише шляхом застосування стосовно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Більш м'які запобіжні заходи не будуть дієвими та не можуть бути застосовані, оскільки підозрюваний не виконуватиме в повній мірі обов'язки, що випливають із ч. 5 ст. 194 КПК України, що не сприятиме запобіганню вказаним ризикам. Так, особисте зобов'язання не може бути застосовано у зв'язку з тим, що це найбільш м'який запобіжний захід і він не відповідає тяжкості вчиненого злочину та наслідкам, які були завдані вчиненням злочину. Особиста порука не може бути застосована в силу того, що не встановлено осіб, які заслуговують на довіру та можуть поручитися за виконання обвинуваченим покладених на нього обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України і зобов'язуються за необхідності доставити його до органу досудового розслідування чи в суд на першу про те вимогу. Домашній арешт за місцем проживання у м. Кілії Ізмаїльського району Одеської області, не зможе забезпечити належну поведінку особи та перешкоджати здійснення ним впливу на осіб у кримінальному провадженні, тощо.

Іншими обставинами, що сукупно вказують на можливість та необхідність застосування стосовно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, згідно ст. 178 КПК України також, є те, що ОСОБА_5 , підозрюється у вчиненні тяжких кримінальних правопорушень за які передбачене покарання до 9 років позбавлення волі, вік, стан здоров'я, тобто ті фактори, які дають змогу безперешкодно застосувати щодо ОСОБА_5 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тому, з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків та за сукупності наведених обставин, вважаю, за доцільне застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк 60 (шістдесяти) днів.

Слідчий СВ Відділення поліції № 1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 клопотання підтримав, просив не визначати розмір застави.

Прокурор клопотання підтримав та просив задовольнити.

Підозрюваний ОСОБА_5 заперечив проти задоволення клопотання, просив застосувати домашній арешт, на утриманні перебуває троє неповнолітніх дітей, які перебувають на його утриманні, він є учасником бойових дій.

Захисник ОСОБА_6 заперечив проти задоволення клопотання, оскільки клопотання не обгрунтоване, не доведені ризики, що підозрюваний буде ухилятись від слідства та суду, просив застосувати домашній арешт або застосувати найменший розмір застави в розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, дослідивши матеріали кримінального провадження, заслухавши слідчого, думку прокурора, підозрюваного, захисника, слідчий суддя вважає, що наявна обґрунтована підозра у вчиненні ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3ст.332,ч.1 ст. 114-1 КК України.

Дана підозра на думку слідчого ґрунтується на зібраних по кримінальному провадженню доказах, які містяться у протоколі затримання ОСОБА_9 , протоколах огляду місця події, протоколами допитів свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_7 .

Прокурором доведено, що наявні достатні підстави вважати, що існують ризики передбачені ст. 177 КПК України та з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків слід до нього застосувати запобіжний захід - тримання під вартою, а також суд вважає, що більш м'які запобіжні заходи можуть не запобігти ризику переховування підозрюваного від слідства та суду, незаконного впливу на свідків, та перешкоджанню кримінальному провадженню іншим чином, а тому застосування іншого запобіжного заходу є неможливим.

Таким чином, виходячи з положень ст. ст. 177, 178, 182, 183, 194 КПК України та враховуючи матеріали справи при обранні найсуворішого запобіжного заходу суд враховує думку прокурора про необхідність застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а також те, що підозрюваний ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні тяжких злочинів, за який передбачено покарання до дев'яти років позбавлення волі, вчинив злочин в умовах воєнного стану. Крім того суд враховує дані про особу підозрюваного, його вік та добрий стан здоров'я, а також те, що останій являється жителем іншого міста, може незаконно впливати на свідків, може вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому обвинувачується, враховуючи, що ОСОБА_5 мав намір незаконно організувати переправлення осіб через державний кордон України, а тому суд вважає, що застосування щодо нього інших видів запобіжних заходів є неможливим.

Враховуючи вищевикладене суд вважає, що необхідно обрати запобіжний захід відносно ОСОБА_5 у вигляді тримання під вартою строком 60 днів, які слід рахувати з моменту його фактичного затримання, крім того визначає розмір застави, який з урахуванням майнового стану обвинуваченого буде достатнім для забезпечення виконання ним обов'язків, передбачених КПК України.

Керуючись ст. ст. 131, 132, 176, 177, 183, 184, 193, 194, 197, 196, 205, 395 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 - задовольнити частково.

Застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком 60 (шістдесят) днів.

Строк утримання під вартою ОСОБА_5 рахувати з моменту затримання - з 18 вересня 2025 року по 16 листопада 2025 року включно.

Одночасно визначити ОСОБА_5 заставу в розмірі 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 151 400 (сто п'ятдесят одна тисяча чотириста) гривень, яка може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на рахунок отримувача: (UA688201720355219002000000401, банк отримувача: Державна казначейська служба України, м. Київ, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26286152, код банку отримувача (МФО) 820172, призначення платежу: застава, (Крижопільський районний суд Вінницької області), номер та дата ухвали суду, кримінальне провадження, прізвище, ім'я, по-батькові платника застави.

У разі внесення застави відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на нього ряд обов'язків, зокрема:

- не відлучатися за межі населеного пункту в якому він проживає без дозволу суду;

- повідомляти суд про зміну свого місця проживання;

- утримуватись від спілкування зі свідками по справі.

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Копію ухвали вручити учасникам кримінального провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду на протязі п'яти днів з дня її оголошення. Повний текст ухвали суду виготовлений 22 вересня 2025 року о 09 год. 15 хв.

Слідчий суддя: