465/8258/25
1-в/465/289/25
Іменем України
18.09.2025 року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , дільничного офіцера поліції СДОП ВП ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , особи, щодо якої внесено подання, - ОСОБА_4 , розглянувши подання начальника ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянину України, уродженцю м. Львова, із неповною середньою освітою, неодруженому, не працюючому, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимому, -
Начальник ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_6 звернувся до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , покликаючись на те, що останній, звільнившись з місць позбавлення волі, прибув до обраного місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 . Після прибуття на постійне місце проживання ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, не працевлаштувався та продовжив вчиняти адміністративні правопорушення, за що неодноразово притягався до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні ОСОБА_4 пояснив, що він дійсно раніше судимий, відбував покарання у виді позбавлення волі, на даний час звільнений і проживає за адресою: АДРЕСА_1 . Факти вчинення адміністративних правопорушень визнає, щодо встановлення адміністративного нагляду не заперечує, розуміє, що допустив порушення, однак, просив визначити йому менший строк адміністративного нагляду, ніж пропонується в поданні, а саме застосовувати заходи адміністративного контролю впродовж шести місяців.
Дільничний офіцер поліції ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 подання підтримав з підстав, викладених у такому, просив його задовольнити.
Заслухавши пояснення ОСОБА_4 та представника відділу поліції, вивчивши матеріали подання, суддя вважає, що таке слід задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 раніше неодноразово судимий, зокрема вироком Франківського районного суду м. Львова від 26.01.2018 року за ч.3 ст.187, ст.69 КК України до покарання у виді 6 років позбавлення волі. Призначене покарання відбував реально в ДУ «Городищенська виправна колонія (№96)», з місць позбавлення волі ОСОБА_4 звільнений 24.11.2023 року по відбуттю покарання.
Перебуваючи на волі, ОСОБА_4 на профілактичні заходи поліції частково реагує, але, незважаючи на неодноразові попередження поліції, а саме письмові застереження ДОП СДОП ВП ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_7 від 04.03.2025 року, 14.03.2025 року, з яким він ознайомлений під розписку з одночасним роз'ясненням можливості застосування до нього адміністративного нагляду у випадку продовження ведення антигромадського способу життя, вчиняв адміністративні правопорушення, за що притягався до адміністративної відповідальності.
Так, після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 26.07.2024 року та 11.12.2024 року працівниками поліції притягався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.127 КУпАП з накладенням адміністративних стягнень, 01.03.2025 року - за ч.1 ст.175-1, ч.1 ст.178 КУпАП, 12.03.2025 року - за ст.183 КУпАП. Таким чином, вчинення адміністративних правопорушень здійснювалося, незважаючи на неодноразові попередження працівниками поліції ОСОБА_4 про недопустимість антигромадського способу життя.
Враховуючи наведене, а також поведінку ОСОБА_4 , систематичне вчинення ним адміністративних правопорушень та відсутність в останнього надійних соціальних стримувачів, зважаючи, що він неодружений, офіційно не працевлаштований, суспільно корисною діяльністю не займається, зловживає алкогольними напоями, суд приходить до переконання, що останній може створювати небезпеку для суспільства, а тому, потребує контролю за його поведінкою органами поліції, особливо у вечірній і нічний час.
За таких обставин суд вважає, що стосовно ОСОБА_4 слід встановити адміністративний нагляд.
Водночас суд звертає увагу ОСОБА_4 на те, що відповідно до положень ч.1 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Таким чином, законодавством визначено мінімальний строк, на який встановлюється адміністративний нагляд, - один рік. Відповідно, призначити адміністративний нагляд на менший строк, а саме шість місяців, як про це клопоче ОСОБА_4 , підстав немає.
Керуючись ст.ст.3-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -
Подання задовольнити.
Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
Заборонити ОСОБА_4 :
- виходити з дому (квартири АДРЕСА_1 ) з 22.00 год. до 06.00. год.;
- виїзд за межі м. Львова по особистих справах без дозволу поліції;
- відвідування місць, в яких продаються алкогольні напої на розлив (кафе, бари, ресторани, пивні бари тощо).
Зобов'язати ОСОБА_4 з'являтися до ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області 4 (чотири) рази на місяць на реєстрацію.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд м. Львова протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1