Постанова від 19.09.2025 по справі 297/2400/25

Справа №: 297/2400/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2025 року м. Берегове

Суддя Берегівського районного суду Закарпатської області Ільтьо І. І., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканця АДРЕСА_1 , не працюючої, громадянки України,

за ч. 1 ст. 185-10 КУпАП,

ВСТАНОВИВ :

03.07.2025 року близько 16:00 прикордонним нарядом «Прикордонний патруль» на околиці населеного пункту Батрадь на відстані 7000 метрів до державного кордону на напрямку 325 прикордонного знаку були виявлено та затримано громадянку України ОСОБА_1 , яка здійснила злісну непокору законній вимозі військовослужбовця Державної прикордонної служби України підчас безпосереднього виконання ним службових обов'язків пов'язаних з охороною державного кордону України, а саме: не надала для огляду транспортний засіб на якому слідувала через місце несення служби прикордонного наряду та не виконала неодноразово повторювану законнувимогу старшого прикордонного наряду штаб-сержанта ОСОБА_2 зупинитись вчиняти протиправні дії,відмовилась виконувати.

Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги передбачені п. 2 ст. 23 Закону України «Про ДПСУ» та вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 185-10 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась. Була повідомлена належним чином про місце, дату та час судового засідання.

Перевіривши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 своїми діями скоїла правопорушення передбачене за ч. 1 ст. 185-10 КУпАП, як злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні чи здійсненням прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України або контрольних пунктах в'їзду-виїзду, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України.

Винність ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-10 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №354920 від 03.07.2025 року, протоколом про адміністративне затримання від 03.07.2025 року, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 03.07.2025 року та поясненнями ОСОБА_1 , згідно яких остання підтвердила обставини справи.

На підставі вищевикладеного, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-10 КУпАП доведена повністю, як злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні чи здійсненням прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України або контрольних пунктах в'їзду-виїзду, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України.

Враховуючи вищевикладене, те, що ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала, до адміністративної відповідальності притягається вперше, крім того, вчинення даного адміністративного правопорушення не потягло за собою будь-яких негативних наслідків та враховуючи всі обставини справи, встановлені в ході судового розгляду, вважаю застосувати ст. 22 КУпАП та визнати дії ОСОБА_1 малозначними, звільнивши її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, а провадження по справі на підставі ч. 2 ст. 284 КУпАП, закрити.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 22, 172-18, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-10 КУпАП та звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, а провадження по справі - закрити.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності протягом десяти днів з дня винесення постанови через Берегівський районний суд Закарпатської області до Закарпатського апеляційного суду.

Суддя Іван ІЛЬТЬО

Попередній документ
130345857
Наступний документ
130345859
Інформація про рішення:
№ рішення: 130345858
№ справи: 297/2400/25
Дата рішення: 19.09.2025
Дата публікації: 22.09.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Берегівський районний суд Закарпатської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління; Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (17.09.2025)
Дата надходження: 21.07.2025
Предмет позову: Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону
Розклад засідань:
12.08.2025 09:00 Берегівський районний суд Закарпатської області
28.08.2025 09:10 Берегівський районний суд Закарпатської області
17.09.2025 09:00 Берегівський районний суд Закарпатської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ІЛЬТЬО ІВАН ІВАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ІЛЬТЬО ІВАН ІВАНОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Пердук Ярослава Іванівна