Ухвала від 19.09.2025 по справі 671/1403/25

Справа № 671/1403/25

УХВАЛА

про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції

19 вересня 2025 року м. Волочиськ

Волочиський районний суд Хмельницької області в складі головуючого судді Ніколової С.В., розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв'язку з використанням власних технічних засобів у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про поділ спільного майна,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Волочиського районного суду Хмельницької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про поділ спільного майна.

Представник позивача ОСОБА_2 ОСОБА_1 звернулася до суду з клопотанням про забезпечення її участі у підготовчому судовому засіданні, призначеному на 23 вересня 2025 року на 14 год. 00 хв., та всіх інших підготовчих судових та судових засідань у справі в режимі відеоконференцзв'язку поза межами приміщення суду з використанням ним власних технічних засобів.

Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення оперативності судового провадження, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Щодо вимоги адвоката про забезпечення проведення усіх наступних підготовчих судових та судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, то в цій частині клопотання слід залишити без задоволення, виходячи з наступного.

Суд враховує, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Норма закону не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони. У кожному конкретному випадку суд має право винести окремий процесуальний документ, в якому вирішує питання про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції, а не розгляд справи в цілому. Тобто не у всіх судових засіданнях, які будуть проводитися у конкретній справі на майбутнє, а лише у певному судовому засіданні.

У даній справі судові засідання на інші конкретні дати, крім 23 вересня 2025 року на 14 год. 00 хв., судом не призначалися, тому підстави для задоволення клопотання про проведення усіх подальших засідань в режимі відеоконференції відсутні. При цьому, суд враховує, що заявник не позбавлений можливості повторно подати заяву про участь в режимі відеоконференції в судовому засіданні, яке буде призначено на іншу дату.

Керуючись ст.ст.212, 222, 260, 261 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Підготовче судове засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про поділ спільного майна, розгляд якого призначено на 23 вересня 2025 року о 14 год. 00 хв. здійснювати в умовах дистанційного судового провадження поза межами приміщення суду в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення «Easy Con», зв'язавшись з представником позивача ОСОБА_2 ОСОБА_1 .

Роз'яснити представнику позивача ОСОБА_2 ОСОБА_1 , що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції вона зобов'язана зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв'язку та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

В іншій частині клопотання представника позивача ОСОБА_2 ОСОБА_1 щодо забезпечення проведення усіх наступних підготовчих та судових засідань справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду залишити без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя:

Попередній документ
130334657
Наступний документ
130334659
Інформація про рішення:
№ рішення: 130334658
№ справи: 671/1403/25
Дата рішення: 19.09.2025
Дата публікації: 22.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Волочиський районний суд Хмельницької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (23.09.2025)
Дата надходження: 29.07.2025
Предмет позову: про поділ спільного майна
Розклад засідань:
23.09.2025 14:00 Волочиський районний суд Хмельницької області