Ухвала від 18.09.2025 по справі 360/1765/25

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі

18 вересня 2025 року м. ДніпроСправа № 360/1765/25

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., перевіривши матеріали позовної заяви 3 Державного Пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області (93100, Луганська обл., місто Лисичанськ, вул. ім. В.Сосюри, будинок 324) до ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ) про стягнення матеріальної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

05.09.2025 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов 3 Державного Пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області (далі - позивач) до ОСОБА_1 (далі - відповідач) в якому позивач просить стягнути на користь 3 державного пожежно- рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) матеріальну шкоду, завдану державі у розмірі 311 645,02 (триста одинадцять тисяч шістсот сорок п'ять) грн 02 коп.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що у 3 державному пожежно- рятувальному загоні Головного управління у Луганській області, на виконання вимог наказу ДСНС України від 20.03.2025 № НС-321 «Про здійснення внутрішнього аудиту» та відповідно до програми внутрішнього аудиту аудиторською групою проведено внутрішній аудит на тему: «Оцінка законності, достовірності фінансової звітності, дотримання законодавства, планів процедур щодо збереження активів і управління державним майном та ефективності функціонування системи внутрішнього контролю».

Підставою для проведення внутрішнього аудиту слугував: наказ ДСНС від 20.03.2025 № НС-321 «Про здійснення внутрішнього аудиту».

Об'єктом внутрішнього аудиту було доручення керівництва щодо проведення оцінки законності, достовірності фінансової звітності та стану організації бухгалтерського обліку, дотримання законодавства, планів процедур щодо збереження активів і управління державним майном та ефективності функціювання системи внутрішнього контролю, упередження виникнення ризиків та мінімізації їх впливу на досягнення цілей.

Загалом, проведеним заходом фінансового контролю встановлено недосконалість внутрішнього контролю за процесами, пов'язаними з нарахуванням грошового забезпечення в 3 ДПРЗ Головного управління, що призвело до безпідставних та незаконних видатків з оплати праці на загальну суму 1088,1 тис. грн.

У період з 24 березня по 18 квітня 2025 року на виконання вимог наказу ДСНС від 20.03.2025 № НС-321 «Про здійснення внутрішнього аудиту» та відповідно до програми внутрішнього аудиту аудиторською групою проведено внутрішній аудит в 3 ДПРЗ Головного управління на тему: «Оцінка законності, достовірності фінансової звітності, дотримання законодавства, планів процедур щодо збереження активів і управління державним майном та ефективності функціонування системи внутрішнього контролю» та складено довідку до звіту внутрішнього аудиту з рекомендаціями за результатами внутрішнього аудиту.

Під час проведення службового розслідування Комісія, зокрема встановила, що капітан служби цивільного захисту Тетяна Путінцева, начальник відділення персоналу 3 ДПРЗ Головного управління, порушила Наказ МВС № 623, Постанову КМУ № 704, погодивши накази 3 ДПРЗ Головного управління від 16.11.2021 № 94 «Про встановлення надбавок та доплат», від 17.12.2021 № 115 «Про встановлення надбавок та доплат», під час встановлення посадового окладу особам рядового і начальницького складу відповідно до законодавства та установчих документів, порушила Наказ МВС від № 35 ПКМУ № 168, погодивши накази 3 ДПРЗ Головного управління від 15.04.2022 № 43 «Про виплату додаткової винагороди особам рядового і начальницького складу», від 15.03.2022 № 32 «Про виплату додаткової винагороди особам рядового і начальницького складу», від 18.05.2022 №?61 «Про виплату збільшеної додаткової винагороди особам рядового і начальницького складу», від 27.05.2022 № 67 «Про виплату збільшеної додаткової винагороди особам рядового і начальницького складу», від 24.06.2022 № 78 «Про виплату додаткової винагороди особам рядового і начальницького складу», від 12.08.2022 № 110 «Про виплату додаткової винагороди особам рядового і начальницького складу», від 19.09.2022 № 127 «Про виплату додаткової винагороди особам рядового і начальницького складу» при нарахуванні та виплаті додаткової винагороди, порушила Наказ МВС № 623, погодивши накази 3 ДПРЗ Головного управління (накази 3 ДПРЗ Головного управління від 18.02.2022 № 19 «Про преміювання осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту 3 державного пожежно-рятувального загону», від 07.03.2022 № 26 «Про преміювання осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту 3 державного пожежно-рятувального загону», від 18.04.2022 № 44 «Про преміювання осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту 3 державного пожежно-рятувального загону», від 12.05.2022 № 56 «Про преміювання осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту 3 державного пожежно-рятувального загону», від 17.06.2022 № 73 «Про преміювання осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту 3 державного пожежно-рятувального загону», від 18.07.2022 № 94 «Про преміювання осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту 3 державного пожежно-рятувального загону», від 12.08.2022 № 108 «Про преміювання осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту 3 державного пожежно-рятувального загону», від 14.09.2022 № 123 «Про преміювання осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту 3 державного пожежно-рятувального загону» під час виплати премії, порушила Кодекс законів про працю України, погодивши наказ 3 ДПРЗ Головного управління, від 26.12.2023 № 148 «Про заохочення за підсумками роботи у 2023 році працівників 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Луганській області» під час преміювання працівників.

За результатами службового розслідування, затвердженого висновку від 17 червня 2025 року було видано наказ від 26.06.2025 року № “Про притягнення до матеріальної відповідальності» та наказ від 11.06.2025 “Про внесення змін до наказу 3 державно-пожежно-рятувального загону» капітана служби цивільного захисту ОСОБА_1 за період перебування на посаді начальника відділення персоналу 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Луганській області притягнуто до відшкодування матеріальної шкоди.

Листом від 18.07. 2025 № 57 26/01-583/57 26/08 “Про відшкодування матеріальної шкоди» Відповідача було повідомлено про необхідність добровільного відшкодування шкоди, проте добровільно він сплатити шкоду та урегулювати спір в досудовому порядку вона відмовилася.

Ухвалою суду від 08.09.2025 позовну заяву 3 Державного Пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди залишено без руху. Запропоновано позивачу протягом 10-ти (десяти) календарних днів з дати отримання цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду: доказів того, що місцем проживання чи перебування ОСОБА_1 є АДРЕСА_3 ; документа про сплату судового збору у розмірі 3739,74 грн.

17.09.2025 на виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, позивачем надано документ про сплату судового збору, а також щодо місця проживання чи перебування ОСОБА_1 , а саме : АДРЕСА_3 , надало договір про оренду житлового приміщення від 01.01.2025.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Після усунення недоліків, зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено, у зв'язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.

Частиною четвертою статті 9 КАС України визначено обов'язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частин третьої, шостої та сьомої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребувані доказів суд постановляє ухвалу.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною п'ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за можливе розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за позовом 3 Державного Пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди.

Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Запропонувати ОСОБА_1 протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду:

відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Зобов'язати 3 Державний Пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду:

- наказ ДСНС України від 20.03.2025 № НС-321 «Про здійснення внутрішнього аудиту»;

- довідка/звіт за результатами аудиту з висновками та рекомендаціями;

- акт (висновок) службового розслідування від 17.06.2025;

- наказ від 26.06.2025 «Про притягнення до матеріальної відповідальності»;

- всі документи, що були або мали бути взяті до уваги при прийнятті рішень, вчиненні дій, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.

Усі вищевказані документи необхідно направляти на електронну пошту через офіційну електронну адресу або підсистему «Електронний суд».

Справа розглядатиметься суддею Секірською А.Г. одноособово.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в підсистемі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи - «Електронний суд», яка надає змогу користувачам у передбачених законодавством випадках відповідно до наявних технічних можливостей створювати та надсилати в електронному вигляді процесуальні чи інші документи до суду, а також отримувати інформацію про стан і результати розгляду таких документів.

Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: https://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

СуддяА.Г. Секірська