Рішення від 18.09.2025 по справі 280/5086/25

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

18 вересня 2025 року о/об 11 год. 30 хв.Справа № 280/5086/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )

до Військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_3 )

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Квартирно-експлуатаційний відділ м.Запоріжжя (вул.Земського лікаря Лукашевича, буд.4, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69063; код ЄДРПОУ 07809992)

про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до Військової частини НОМЕР_2 (надалі - відповідач, ВЧ НОМЕР_2 ), в якій позивач просить суд: 1) визнати протиправною бездіяльність Військової частина НОМЕР_2 по не поновленню з 01.05.2021 на квартирному обліку та не зарахуванню на квартирний облік із збереженням попереднього часу перебування на квартирному обліку старшого лейтенанта ОСОБА_1 на загальних підставах з 24.06.2008 та не включення в списки осіб першочергового отримання житла з 30.10.2023, як учасника бойових дій, складом сім'ї 3 (три) особи; 2) зобов'язати Військову частину НОМЕР_2 зарахувати на квартирний облік зі збереженням попереднього часу перебування на квартирному обліку старшого лейтенанта ОСОБА_1 на загальних підставах з 24.06.2008 та включити в списки осіб першочергового отримання житла з 30.10.2023, як учасника бойових дій, зі складом сім'ї 3 (три) особи: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дружина - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , син - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

У позовній заяві зазначено наступне: «… У сухому залишку ми маємо факт перебування Позивача в період проходження військової служби в Миколаївському гарнізоні у військовій частині НОМЕР_4 в черзі на поліпшення житлових умов з 24.06.2008 року по 30.04.2021 року (по дату передислокації ВЧ НОМЕР_4 до АДРЕСА_1 ). Надалі незважаючи на необов'язковість звернення з рапортом до командування ВЧ НОМЕР_4 після передислокації військового формування в АДРЕСА_1 , Позивач зареєструвавши у листопаді 2021 року місце проживання в м. Бердянськ звернувся з відповідним рапортом. Отже, Позивач мав правові підстави на названий статус й до початку повномасштабного вторгнення країни-терориста до незалежної України відповідний облік Відповідачем вівся в межах нормативів. Після початку збройної агресії рф у лютому 2022 року всі документи у всіх органах, що мали належні документи і відповідні паперові справи, - знищені з метою захисту від потрапляння до рук противника, але поряд з цим військовою частиною НОМЕР_4 вчинено триваюча протиправна бездіяльність, що триває по сьогодні, по не поновленню відповідного обліку з відповідними розпорядчими наступними діями КЕВ м. Запоріжжя МО України чим порушені конституційні права Позивача. Викладені обставини підтверджуються документами, копії яких долучені до дійсного позову. …».

Позивач підтримав позовну заяву.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне: «… Як вже зазначалось раніше, 29.04.2021 року відбулась передислокація військової частини НОМЕР_2 з АДРЕСА_4 до АДРЕСА_1 , у зв'язку з чим, змінилось місце проходження служби позивача (нове місце проходження служби АДРЕСА_1 ). Як правило, термін «місце служби» використовують як тотожнє поняттю «військова частина», оскільки місцем служби військовослужбовця зазвичай є військова частина. Утім, важко погодитися з таким підходом, оскільки існують випадки, особливо під час дії воєнного стану, коли військовослужбовці перебувають поза межами розташування військової частини, наприклад, беруть участь у бойових діях, військових операціях, навчаннях, виконують завдання, здійснюють господарські роботи за її межами, перебувають у відпустці, пересуваються у складі команди-ешелону, поїзду, колони тощо. До місця служби, якщо воно не збігається з розташуванням військової частини, відносять будь-яке місце, де військовослужбовець зобов'язаний протягом установленого часу виконувати свої обов'язки чи перебувати відповідно до наказу або дозволу командира (начальника). Це може бути конкретне місце виконання бойового завдання, місце несення варти, полігон, табір, військовий ешелон, корабельне приміщення, док, судноремонтний завод, гауптвахта, шпиталь чи лікарня, лазня, місце виконання господарських робіт чи проведення навчальних занять. З чого стає очевидним, що зі зміною місця дислокації військової частини НОМЕР_2 (де позивач виконував свої обов'язки) змінилось і місце служби позивача. До того ж позивач сам, своїми діями підтвердив факт розповсюдження на нього дії абз. 5 п. 9 Розділу VI Інструкції №380, частково виконавши вимоги норми та зареєструвавши місце проживання за новим місцем служби, хоча і з пропуском шестимісячного строку. Відповідач погоджується, що обов'язок доказування правомірності його рішення, дії чи бездіяльності покладається на нього, відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, однак вважає, що останнє не виключає обов'язок сторін доводити ті обставини на яких ґрунтуються їх вимоги та заперечення (ч. 1 ст. 77 КАС України). Логічно, що у питанні встановлення факту наявності будь-чого (в тому числі рапорту) обов'язок доказування лежить на тій стороні яка стверджує, що такий рапорт існує і був поданий командуванню військової частини НОМЕР_2 , а не на стороні яка заперечує його існування. Відповідач стверджує, що позивачем, після передислокації військової частини НОМЕР_2 до АДРЕСА_1 , протягом шести місяців не було подано рапорт про зарахування на облік і тому попередній час перебування на обліку за позивачем не зберігається. Окремо звертаємо увагу суду, що наступна позиція позивача: ЦИТУЄМО: «У відповідності до застосованої Відповідачем спірної норми, окрім вже зазначеного варто наголосити, що для того щоб попередній час перебування на обліку не зберігся необхідним є те, щоб військовослужбовець протягом шести місяців після прибуття до нового місця проходження військової служби не зареєстрував місце проживання і не подав рапорт про зарахування на облік. Тобто необхідним є наявність поведінки військовослужбовця у формі бездіяльності: не реєстрація місця проживання, а також не подання відповідного рапорту протягом шести місяців після прибуття до нового місця проходження військової служби, при цьому така бездіяльність повинна складатися з обов'язкових одночасно двох складових: 1) не реєстрація місця проживання, 2) не подання відповідного рапорту. Відсутність однієї із цих складових не дозволяє застосування цієї норми.» Є його суб'єктивним поглядом та намаганням тлумачити норму закону, що не припустимо. Окрім того, виходячи з положень норм абз. 5 п. 9 Розділу VI Інструкції №380 вбачається, що підставою для вчинення відповідачем дій спрямованих на зарахування на облік позивача є подання позивачем відповідного рапорту. Не подання позивачем такого рапорту, виключає підставу для будь-яких дій відповідача та робить бездіяльність останнього законною. При оцінці дій або бездіяльності відповідача також необхідно взяти до уваги той факт, що з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України “Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022р. в Україні введено воєнний стан. Указ Президента затверджено ЗУ “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022р. №2102-IX. З цього ж часу військова частина НОМЕР_2 , перебуваючи у складі Збройних Сил України, приймає безпосередню участь у здійсненні захисної функції та оборони України. З 28 лютого 2022 року м. Бердянськ перейшло під контроль російської федерації та залишається тимчасово окупованою територією на даний час, а тому військова частина НОМЕР_2 була змушена тимчасово вийти з АДРЕСА_1 , тимчасово змінити місце дислокації. Під час виходу з АДРЕСА_1 та зміни дислокації у зв'язку з відсутністю можливості транспортування військового майна та документів (справ) служби діловодства, останні були знищені з метою не допущення потрапляння до рук противника. Останнє значно зменшило спроможності військової частини НОМЕР_2 направлені на подальше ведення квартирного обліку. … Позивач не лише не вказує конкретну норму, яка була б порушена відповідачем (або норму яка вимагає від відповідача діяти певним чином), а й вимагає зобов'язати відповідача вчинити дії, які відносяться до його дискреційних повноважень. … Враховуючи викладене, вимоги щодо зарахування на квартирний облік зі збереженням попереднього часу перебування на квартирному обліку старшого лейтенанта ОСОБА_1 на загальних підставах з 24.06.2008 року та включення в списки осіб першочергового отримання житла з 30.10.2023 року, як учасника бойових дій - є передчасними, незаконними, необґрунтованими та не підлягають задоволенню в повному обсязі. …».

Відповідач проти позовної заяви заперечував.

Третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Квартирно-експлуатаційним відділом м.Запоріжжя (надалі - третя особа, КЕВ м.Запоріжжя) не подано до суду пояснень та документального обгрунтування пояснень щодо предмету спору. Про розгляд справи третя особа повідомлялася належним чином.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 23.06.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Прасов О.О. у період з 14.07.2025 по 03.08.2025 перебував у відпустці.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

Відповідно до Довідки від 17.02.2025 за №470/1/263 про проходження військової служби, виданої ВЧ НОМЕР_2 , ОСОБА_1 з 20.01.2010 проходить військову службу.

У Довідці від 17.02.2025 за №470/1/264, виданій ВЧ НОМЕР_2 , зазначено: «… ДОВІДКА Видана Старшому лейтенанту ОСОБА_4 у тому, що він проходить військову службу в Збройних Силах України. У його особовій справі значиться: дружина - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , син - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Довідка видана: за місцем вимоги. …».

За Свідоцтвом про шлюб Серія НОМЕР_5 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 10.06.2013 зареєстровано шлюб. Прізвище після державної реєстрації шлюбу дружини - « ОСОБА_7 ».

У Свідоцтві про народження Серія НОМЕР_6 зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 народився ОСОБА_3 , батько - ОСОБА_1 , мати - ОСОБА_2 .

Згідно з Посвідченням Серія НОМЕР_7 , виданому 30.10.2023, позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.

Також, згідно з Посвідченням Серія НОМЕР_8 , виданому 30.10.2023, ОСОБА_2 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.

Як зазначено у Довідці від 09.04.2025 за №522/285, виданій ВЧ НОМЕР_2 , старший матрос ОСОБА_2 перебуває на військовій службі у ВЧ НОМЕР_2 .

У листі Квартирно-експлуатаційного відділу міста Миколаїв від 21.02.2025 за №693 на адресу позивача зазначено: «… На Ваш запит щодо отримання довідок додаток 17, 22 згідно Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями затвердженої наказом Міністра оборони України від 31.07.2018 р. № 380 повідомляю, що КЕВ м. Миколаїв підтверджує надання довідок від 30.04.2021 р. № 164 та № 164а ОСОБА_4 про те, що в період проходження служби в Миколаївському гарнізоні у військовій частині НОМЕР_2 в черзі на поліпшення житлових умов перебував з 24.06.2008 р. по 30.04.2021 р. та житлом від Міністерства оборони України не забезпечувався. …».

У листі ВЧ НОМЕР_2 від 19.05.2025 за №470/1/590 «ВІДПОВІДЬ на адвокатський запит вих. 02/05/25_АДЗ_4 щодо зарахування на квартирний облік для поліпшення житлових умов старшого лейтенанта ОСОБА_8 та членів його сім'ї» на адресу представника позивача зазначено: «… Повідомляємо, що при зміні у 2021 році місця дислокації військової частини НОМЕР_2 з АДРЕСА_4 ) до АДРЕСА_1 ) місце проходження військової служби старшого лейтенанта військової частини НОМЕР_4 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не стає новим та не змінюється, в розумінні аб.5 п.9 розділу VI Наказу Міністерства оборони України від 31.07.2018 № 380 «Про затвердження Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями». …».

У листі Квартирно-експлуатаційного відділу м.Запоріжжя від 19.05.2025 за №815 на адресу представника позивача зазначено: «… На Ваш адвокатський запит вих: 02/05/25 АДЗ_2 від 02 травня 2025 року надаємо інформацію про те, що ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) разом із родиною, в складі 3-х осіб, не перебуває в черзі на поліпшення житлових умов у КЕВ міста Запоріжжя та у списки на першочергове отримання житлового приміщення, як учасник бойових дій не зарахований. Облікова (житлова) справа ОСОБА_1 у КЕВ міста Запоріжжя відсутня. …».

На Рапорті позивача від 25.03.2025 на адресу голови житлової комісії ВЧ НОМЕР_2 наявна резолюція: «ст.л-т. ОСОБА_9 на квартирному обліку не перебуває з 01.05.21 по т.ч. Гол. ЖК в/ч НОМЕР_2 НОМЕР_9 . (підпис) ОСОБА_10 26.03.25р.».

На Рапорті позивача від 03.04.2025 на адресу командира ВЧ НОМЕР_2 наявна резолюція: «Розглянуто, поновлення на квартирному обліку з 01.05.21 не погоджено (п.9, розділу VІ Наказ МОУ від 31.07.18 №380) Гол. ЖК к3р (підпис) ОСОБА_10 04.04.25».

Судом досліджено всі документи, наявні у даній адміністративній справі.

При вирішенні публічно-правового спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.

Відповідно до абз.1 п.1 ст.12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з абз.1 п.9 ст.12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас за станом здоров'я або якщо вони на час звільнення мають вислугу військової служби не менше 20 років, або у відставку, а також у зв'язку зі скороченням штатів чи проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості їх використання на військовій службі, залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування - у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки і відповідних квартирно-експлуатаційних органах та користуються правом позачергового одержання житла. Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Військовослужбовці, які набули право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", залишаються на такому обліку та користуються правом позачергового одержання житла.

У ч.1 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зазначено, що учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються такі пільги: (…); 14) першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, (…).

Як зазначено у п.30 «Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями», затвердженого 03.08.2066 постановою Кабінету Міністрів України №1081, військовослужбовці знімаються з обліку у разі: поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла; засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження; звільнення з військової служби за службовою невідповідністю, у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем; подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік; в інших випадках, передбачених законодавством.

За п.9 розділу VI «Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями», затвердженої 31.07.2018 наказом Міністерства оборони України №380, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.09.2018 за №1020/32472 (надалі - «Інструкція з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями»), військовослужбовці, зараховані на облік, реєструються в Книзі обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання (додаток 6). Датою зарахування військовослужбовця на облік є дата прийняття житловою комісією військової частини (об'єднаною житловою комісією) рішення про зарахування військовослужбовця на облік але не пізніше місяця з дня реєстрації рапорту військовослужбовця. На підставі даних обліку житлова комісія військової частини (об'єднана житлова комісія) формує чергу осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання. У разі якщо час зарахування на облік військовослужбовців збігається за однією датою, черговість серед них визначається відповідно до часу перебування (проходження) на військовій службі (за вислугою років) чи/або часу набуття права на пільги. Військовослужбовці, які перебували на обліку за попереднім місцем проходження військової служби, на загальних підставах в органах місцевого самоврядування та до набрання чинності цією Інструкцією зараховуються на облік із збереженням попереднього часу перебування на обліку, а також заносяться у списки осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житла за наявності підстав. Час перебування військовослужбовців на обліку для поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями (службовою жилою площею) не враховується. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців, які проходили службу у військових частинах, пункти постійної дислокації яких розташовані на територіях районів проведення антитерористичної операції, а також у військових частинах, які були сформовані під час особливого періоду без визначення пункту постійної дислокації), які перебували на обліку за попереднім місцем проходження військової служби в іншому гарнізоні (в іншій місцевості), але протягом шести місяців після прибуття до нового місця проходження військової служби не зареєстрували місце проживання і не подали рапорт про зарахування на облік, попередній час перебування на обліку не зберігається. В умовах правового режиму воєнного стану вимоги першого речення цього абзацу не застосовуються.

Судом вивчено й інші норми права, які стосуються досліджуваного публічно-правового спору.

Враховуючи наведені та інші норми права, обставини справи, суд вважає, що при зміні у 2021 році місця дислокації ВЧ НОМЕР_2 з АДРЕСА_4 ) до АДРЕСА_1 ) місце проходження військової служби старшого лейтенанта ВЧ НОМЕР_4 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не стало новим та не змінилося.

На позивача у межах виниклих спірних правовідносин не можуть бути поширені приписи абз.5 п.9 розділу VI «Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями».

На думку суду, відсутні правові підстави для зняття позивача з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене вище, позовна заява позивача є обґрунтованою і підлягає задоволенню. Доводи відповідача, третьої особи не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Позивачем не надано до суду доказів понесення судових витрат по справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Квартирно-експлуатаційного відділу м.Запоріжжя (вул.Земського лікаря Лукашевича, буд.4, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69063; код ЄДРПОУ 07809992), про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частина НОМЕР_2 по не поновленню з 01.05.2021 на квартирному обліку та не зарахуванню на квартирний облік із збереженням попереднього часу перебування на квартирному обліку старшого лейтенанта ОСОБА_1 на загальних підставах з 24.06.2008 та не включення в списки осіб першочергового отримання житла з 30.10.2023, як учасника бойових дій, складом сім'ї 3 (три) особи.

Зобов'язати Військову частину НОМЕР_2 зарахувати на квартирний облік зі збереженням попереднього часу перебування на квартирному обліку старшого лейтенанта ОСОБА_1 на загальних підставах з 24.06.2008 та включити в списки осіб першочергового отримання житла з 30.10.2023, як учасника бойових дій, зі складом сім'ї 3 (три) особи: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дружина - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , син - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

У стягненні на користь позивача з відповідача судових витрат - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст судового рішення складено 18.09.2025.

Суддя О.О. Прасов