Рішення від 17.09.2025 по справі 320/12551/21

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2025 року Справа№320/12551/21

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зеленова А.С., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління соціальної та ветеранської політики Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації (03186, м. Київ, проспект Повітряних Сил, 40, код ЄДРПОУ 3748551), Київської міської державної адміністрації (03680, м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 31, код ЄДРПОУ 00022527), Департаменту соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (03165, м. Київ, пр-т Любомира Гузара, буд. 7, код ЄДРПОУ 37441694) в особі Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації щодо не встановлення статусу особи потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи та відмови у видачі посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії;

- зобов'язати управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації встановити ОСОБА_1 статус особи потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи та видати посвідчення "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" (категорія 1) серії Б.

Позов обґрунтований тим, що ОСОБА_1 подав до Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації заяву про заміну посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи на посвідчення особи потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи. Однак листом від 12.07.2021 УСЗН повідомило про відмову рішенням комісії (протокол від 30.06.2021 №4) у видачі посвідчення з підстав невідповідності документів вимогам ч. 3 ст. 12 Закону України від 28.02.1991 №796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Позивач вважає таку відмову необґрунтованою та такою, що не відповідає Закону №796-ХІІ, оскільки причиною захворювання, яке призвело до інвалідності, є вплив аварії на ЧАЕС, що встановлено медичною комісією, тому, на думку позивача, він набув право на встановлення статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії.

З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.10.2021 адміністративну справу №320/12551/21 за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії передано на розгляд до Окружному адміністративному суду міста Києва за підсудністю.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.12.2022 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження (без виклику сторін).

Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації подало до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що ОСОБА_1 05.02.2021 звертався із заявою до управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації з проханням направити документи на розгляд Комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи щодо видачі посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи.

Розглянувши матеріали справи ОСОБА_1 , з усіма поданими документами Комісія з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) вирішила відмовити у визначенні статусу та видачі посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» категорії 1 серії Б, оскільки, документи не відповідають вимогам ч. 3 ст. 12 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Управління звернуло увагу, що згідно довідки від 04.01.2021, яку позивач додав до матеріалів справи, виданої Овруцькою районною державною адміністрацією Житомирської області, ОСОБА_1 проживав після аварії на Чорнобильській АЕС не менше двох років у зоні гарантованого добровільного відселення: у селі Городець з 19.10.1999 по 19.11.2010, у місті Овруч з 24.11.2010 по 21.08.2017, а це в свою чергу є підставою для видачі посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи, і такий причинний зв'язок між захворюванням, пов'язаним з Чорнобильською катастрофою, частковою або повною втратою працездатності громадян встановлено ОСОБА_1 після досягнення повноліття.

Враховуючи вищенаведене, та відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на встановлення причинного зв'язку між погіршенням стану здоров'я і встановленням інвалідності та наслідками Чорнобильської катастрофи мають право особи, яким після досягнення повноліття не буде надано відповідно до ч.1 ст.11 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи з числа осіб, відповідно до п.2 ст. 27 це - неповнолітні діти, які проживали на момент аварії чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше одного року у зоні безумовного(обов'язкового) відселення.

Просило у задоволенні позову відмовити.

На підставі пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2825-IX (в редакції Закону №3863-ІХ) та Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 № 399, проведено автоматизований розподіл адміністративних справ, які не розглянуті окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 07.03.2025 прийнято до провадження адміністративну справу №320/12551/21 за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії. Вирішено справу призначити до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

До суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач вказав, що Управління соціальної та ветеранської політики Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації є правонаступником Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації. Крім того вказано, що ОСОБА_1 05.02.2021 звертався із заявою до управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації з проханням направити документи на розгляд Комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи щодо видачі посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи. Розглянувши матеріали справи ОСОБА_1 , з усіма поданими документами Комісія з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян Департаменту соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) вирішила відмовити у визначенні статусу та видачі посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» категорії 1 серії Б, оскільки, документи не відповідають вимогам ч. 3 ст. 12 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

У задоволенні позову просило відмовити.

Також судом встановлено, що видача посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, в даному випадку Київською міської державною адміністрацією.

У зв'язку з цим, суд ухвалою від 09.05.2025 замінено відповідача, Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, на його правонаступника - Управління соціальної та ветеранської політики Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ 37485511). Залучено Київську міську державну адміністрацію (03680, м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 31, код ЄДРПОУ 00022527) до участі у справі в якості другого відповідача. Запропоновано Київській міській державній адміністрації у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення копії позову подати до суду відзив на позовну заяву, відповідні докази, на які вона посилається при його обґрунтуванні проти наведених позивачем обставин та правових підстав позову, оформлений відповідно до положень частин другої-четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України та докази надіслання (надання) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

До суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач - Київська міська державна адміністрація, зокрема, вказує, що до складу Комісії КМДА, яка була утворена розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) від 04.12.2018 №2194 та яка діє з 2018 року по теперішній час входить: 20 членів Комісії КМДА. Таким чином, від КМДА у комісію входить лише заступник голови Київської міської державної адміністрації, що в своїй сукупності не становить навіть квоту для правомочності проведення засідання та повністю унеможливлює вірогідність впливу органів державної влади та/або місцевого самоврядування на рішення Комісії КМДА.

У відзиві вказано, що 30.06.2021 матеріали особової справи ОСОБА_1 розглядалися Комісією КМДА. За результатами розгляду справи, Комісія КМДА відмовила у видачі ОСОБА_1 посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» категорії 1 серії Б, оскільки документи ОСОБА_1 не відповідають вимогам частини третьої статті 12 Закону. ОСОБА_1 проживав у зоні гарантованого добровільного відселення. З огляду на викладене КМДА діє в межах своїх повноважень та відповідно до чинного законодавства і ніяким чином, не, порушувала та не, могла порушити права та законні інтереси ОСОБА_1 .

Також просив замінити виконавчий орган Київської міської ради (Київську міську державну адміністрацію) на належного - Комісію з визначення статусу осіб, які постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 15.07.2025 залучено до участі у справі як співвідповідача Департамент соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (03165, м. Київ, пр-т Любомира Гузара, буд. 7, код ЄДРПОУ 37441694) в особі Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян.

Від Департаменту соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до суду надійшов відзив, за змістом якого представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову. Зазначив, що Департамент не є належним відповідачем, оскільки судове рішення у даній справі не може зачіпати його права, інтереси та обов'язки. Департаментом не приймалося рішення щодо визначення статусу та видачі посвідчення постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, більше того зазначені обставини не належать до повноважень Департаменту. Фактично оскаржуване рішення прийняте саме Комісією КМДА, що підтверджується протоколами її засідань та винесеними рішеннями.

Згідно довідки № 27/2 від 04.01.2021 ОСОБА_1 проживав у зоні гарантованого добровільного відселення, що відповідає пункту 3 статті 27 Закону). 30.06.2021 матеріали особової справи ОСОБА_1 розглядалися Комісією КМДА. За результатами розгляду справи, Комісія КМДА відмовила у видачі ОСОБА_1 посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» категорії І серії Б, оскільки документи ОСОБА_1 не відповідають вимогам частини третьої статті 12 Закону. ОСОБА_1 проживав у зоні гарантованого добровільного відселення. Просив у задоволенні позову відмовити.

У період з 01.09.2025 по 15.09.2025 судді Донецького окружного адміністративного суду Зеленову А.С. надана відпустка.

Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 народився в с. Городець Овруцького району Житомирської області.

Виконавчим комітетом Слвечанської сільської ради Овруцбкого району Житомирської області видано ОСОБА_1 довідку № 682 від 08.09.2021 про те, шо останній дійсно був зареєстрований та постійно проживав у АДРЕСА_2 з 24.11.2010 пo 21.08.2017, з 27.01.2020 по 20.08.2020. Згідно постанови Кабінету Міністрів України №106 від 23.07.1991 м.Овруч, Овруцького району відноситься до зони гарантованого добровільного відселення внаслідок аварії на ЧАЕС. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №807-ІХ від 17.07.2020 територія ліквідованого Овруцького району увійшла до Коростенського району Житомирської області.

Виконавчим комітетом Овруцької міської ради видано ОСОБА_1 довідку № 7388 від 10.09.2021 про те, шо останній дійсно був зареєстрований та постійно проживав у АДРЕСА_2 з 24.11.2010 пo 21.08.2017, з 27.01.2020 пo 20.08.2020. Згідно постанови Кабінету Міністрів України №106 від 23.07.1991 м.Овруч, Овруцького району відноситься до зони гарантованого добровільного відселення внаслідок аварії на ЧАЕС. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №807-ІХ від 17.07.2020 територія ліквідованого Овруцького району увійшла до Коростенського району Житомирської області.

10.11.1999 Житомирською обласною державною адміністрацією ОСОБА_1 було видано посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи серії НОМЕР_2 .

31.03.2020 Житомирським обласним центром медико-соціальної експертизи ОСОБА_1 було видано довідку до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААБ №865204, відповідно до якої встановлено третю групу інвалідності до 31.03.2023, причина інвалідності - загальне захворювання.

Експертним висновком від 20.03.2020 №734, виданим КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради МОЗ ОСОБА_1 встановлено основний діагноз: Rec Са шкіри спини g І (один) р Т1 No Mo Cn G2 кл. гр. III.

Згідно з Експертним висновком Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України по встановленню причинного зв'язку хвороб, що привели до інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС від 28.09.2020 № 1390 ОСОБА_1 встановлено основний діагноз: Рак шкіри спини, ст.І, клін.гр.ІІІ, рTIN0M0C4G2. Захворювання пов'язане з впливом аварії на ЧАЕС.

Згідно довідки до акту огляду МСЕК серії 12 ААВ № 010599 ОСОБА_1 встановлено 3 групу інвалідності з 19.11.2020, захворювання пов'язане з впливом аварії на ЧАЕС до 19.11.2023.

Згідно довідки до акту огляду МСЕК серії 12 ААГ № 660676 ОСОБА_1 встановлено 3 групу інвалідності з 01.12.2023, захворювання пов'язане з впливом аварії на ЧАЕС до 01.07.2024.

05.02.2021 ОСОБА_1 подав заяву начальнику Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, у якій просив направити надані документи на розгляд Комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, для визначення статусу та видачі йому посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи у зв'язку із встановленням групи інвалідності категорії 1 серії Б.

До заяви було додано:

- копію чорнобильського посвідчення № НОМЕР_3 ;

- копію довідки серії МСЕК № 010599;

- експертне заключення про зв'язок хвороби з роботами на ЧАЕС;

- копію паспорту;

- 2 фотокартки 3x4.

Рішенням Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), оформленого протоколом від 30.06.2021 №4, ОСОБА_1 відмолено у видачі посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» категорії 1 серії Б. Документи ОСОБА_1 не відповідають вимогам частини третьої статті 12 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». ОСОБА_1 проживав у зоні гарантованого добровільного відселення.

Вказане рішення було доведено до відома позивача листом Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації від 12.07.2021 №25/33.

Вважаючи відмову у видачі позивачу посвідчення «Потерпілого від Чорнобильської катастрофи категорії 1 серії Б», останній за захистом своїх прав звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із пунктом 1 частини першої статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 № 796-ХІІ (зі змінами; далі - Закон № 796-ХІІ) для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: особа з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи (статті 10, 11 і частина третя статті 12), щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, - категорія 1.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 11 Закону № 796-ХІІ до потерпілих від Чорнобильської катастрофи належать: особи, які досягли повноліття, з числа зазначених у статті 27 цього Закону, та яким у дитячому віці встановлено причинний зв'язок інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи, за умови проходження переогляду у спеціалізованій медико-соціальній експертній комісії відповідно до частини п'ятої статті 17 цього Закону.

Крім осіб, зазначених у частині першій цієї статті, до потерпілих від Чорнобильської катастрофи належать неповнолітні діти, зазначені у статті 27 цього Закону. Після досягнення повноліття (в разі одруження або влаштування на роботу в передбачених чинним законодавством випадках до досягнення повноліття - за їх бажанням відповідно з часу одруження або влаштування на роботу) визначення статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи провадиться на умовах, визначених частиною першою цієї статті, а щодо потерпілих, зазначених у пункті 6 частини першої цієї статті, визначення категорії провадиться відповідно до пункту 1 частини першої статті 14 цього Закону (частина друга статті 11 Закону № 796-ХІІ).

Згідно із статтею 27 Закону № 796-ХІІ до дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, належать неповнолітні діти, які: 1) евакуйовані із зони відчуження, у тому числі діти, які на момент евакуації знаходились у стані внутріутробного розвитку; 2) проживали на момент аварії чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше одного року у зоні безумовного (обов'язкового) відселення; 3) проживали на момент аварії чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше двох років у зоні гарантованого добровільного відселення; 4) проживали на момент аварії чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше трьох років у зоні посиленого радіоекологічного контролю; 5) народились після 26 квітня 1986 року від батька, який на час настання вагітності матері мав підстави належати до категорії 1, 2 або 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, або народжені матір'ю, яка на час настання вагітності або під час вагітності мала підстави належати до категорії 1, 2 або 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; 6) хворі на рак щитовидної залози незалежно від дозиметричних показників, а також хворі на променеву хворобу; 7) одержали дозу опромінення щитовидної залози внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка перевищує рівні, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

За приписами частини першої статті 12 Закону № 796-ХІІ причинний зв'язок між захворюванням, пов'язаним з Чорнобильською катастрофою, частковою або повною втратою працездатності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і Чорнобильською катастрофою визнається встановленим (незалежно від наявності дозиметричних показників чи їх відсутності), якщо його підтверджено під час стаціонарного обстеження постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи уповноваженою медичною комісією не нижче обласного рівня або спеціалізованими медичними установами Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, які мають ліцензію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.

Відповідно до частин першої, третьої, четвертої статті 65 Закону № 796-ХІІ учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи видаються посвідчення, виготовлені за зразками, затвердженими Кабінетом Міністрів України. Дітям, які не досягли повноліття, посвідчення видаються на загальних підставах та вручаються батькам. Посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом. Видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій.

Згідно із пунктом 3 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 (далі - Порядок № 551), особам з інвалідністю з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, видаються посвідчення "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" (категорія 1) серії Б синього кольору.

Пунктом 8 Порядку № 551 передбачено, що особам, зазначеним у статті 27 Закону, категорії встановлюються після досягнення повноліття (в разі одруження або укладення трудового договору в передбачених законодавством випадках до досягнення повноліття - за їх бажанням відповідно з дати реєстрації шлюбу або укладення трудового договору згідно із законодавством) відповідно до статті 14 Закону, а посвідчення видаються згідно з цим Порядком.

За правилами пункту 11 Порядку № 551 посвідчення видаються уповноваженими органами за місцем проживання (реєстрації) особи на підставі рішень комісій з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, утворених уповноваженими органами (далі - регіональні комісії).

Отже, аналіз вказаних вище нормативно-правових актів свідчить, що до потерпілих від Чорнобильської АЕС відносяться особи, які досягли повноліття, з числа зазначених в статті 27 Закону № 796-ХІІ, яким спеціалізованою медико-соціальною комісією встановлено причинний зв'язок інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Вказані висновки щодо застосування норм права викладені також у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 21.02.2018 у справі № 826/3650/17 та в силу приписів частини п'ятої статті 242 КАС України враховуються при вирішенні даного спору.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 мав статус дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 від 10.11.1999.

Згідно з Експертним висновком Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України по встановленню причинного зв'язку хвороб, що привели до інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС від 28.09.2020 № 1390 ОСОБА_1 встановлено основний діагноз: Рак шкіри спини, ст.І, клін.гр.ІІІ, рTIN0M0C4G2. Захворювання пов'язане з впливом аварії на ЧАЕС.

Згідно довідки до акту огляду МСЕК серії 12 ААВ № 010599 ОСОБА_1 встановлено 3 групу інвалідності з 19.11.2020, захворювання пов'язане з впливом аварії на ЧАЕС до 19.11.2023.

Відтак, оскільки причиною захворювання, яке призвело до інвалідності позивача, є вплив аварії на ЧАЕС, що встановлено медичною комісією, тому суд дійшов висновку про те, що позивач набув право на встановлення йому статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії.

При цьому, суд враховує аналогічні висновки щодо застосування норм права, викладені у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 30.10.2018 у справі №826/13094/16 та від 28.01.2021 у справі № 826/14053/16.

Суд відхиляє доводи відповідачів щодо відсутності у позивача права на встановлення статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії, через не встановлення у дитячому віці причинного зв'язку інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи, оскільки дана обставина не спростовує наявності причинного зв'язку між захворюванням та впливом Чорнобильської катастрофи, з огляду на документальне підтвердження цього факту Центральною міжвідомчої експертної комісії. При цьому, суд враховує аналогічні висновки щодо застосування норм права, викладені у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 21.02.2018 у справі № 826/3650/17.

Відповідно до частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Позивач у позовній заяві просить визнати протиправними дії управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації щодо не встановлення статусу особи потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи та відмови у видачі посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії.

Разом з тим, судом встановлено, що ОСОБА_1 подав заяву начальнику Управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, у якій просив направити надані документи на розгляд Комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, для визначення статусу та видачі йому посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи у зв'язку із встановленням групи інвалідності категорії 1 серії Б.

Управлінням праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації заяву позивача було направлено на розгляд з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Комісією з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за результатом розгляду документів позивача приймалось рішення, оформлене протоколом від 30.06.2021 №4.

Отже, дії Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської в місті Києві районної адміністрації щодо не встановлення позивачу статусу особи потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи та відмови у видачі посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії судом не встановлені.

Разом з тим, у з тим, що позивачу встановлено зв'язок інвалідності за наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, наявність якого чинним законодавством не пов'язується з віком особи та не може бути перешкодою для визнання такої особи потерпілою від Чорнобильської катастрофи з видачею відповідного посвідчення, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для визнання протиправним та скасування рішення Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), оформленого протоколом від 30.06.2021 №4 щодо відмови позивачу у видачі посвідчення "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" (категорія 1) серії Б.

Щодо позовних вимог про зобов'язання управління соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації встановити ОСОБА_1 статус особи потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи та видати посвідчення "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" (категорія 1) серії Б, суд зазначає наступне.

Як вже вказувалось вище, 11.07.2018 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян», якою затверджено Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 551 посвідчення є документом, що підтверджує статус осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, громадян, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих, дружин (чоловіків) померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (потерпілих), смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою або з участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, а також опікунам дітей (на час опікунства) померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, і надає право користуватися пільгами та компенсаціями, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", іншими актами законодавства.

Згідно з пунктом 3 Порядку № 551 особам з інвалідністю з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, видаються посвідчення "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" (категорія 1) серії Б синього кольору. Особам з інвалідністю видаються посвідчення категорії 1 із зазначенням групи інвалідності та строку, на який установлено інвалідність. У разі продовження медико-соціальною експертною комісією строку інвалідності чи встановлення іншої групи інвалідності в посвідченні на правій внутрішній стороні робиться запис про період, на який установлено групу інвалідності, цей запис завіряється підписом голови (його заступника) Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, що скріплюється печаткою.

Відповідно до пункту 11 Порядку №551 посвідчення видаються уповноваженими органами за місцем проживання (реєстрації) особи на підставі рішень комісій з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, утворених уповноваженими органами. Рішення про відмову у видачі посвідчення може бути оскаржено у судовому порядку.

Згідно з пунктом 11-1 Порядку № 551 видача посвідчення особі провадиться уповноваженим органом через районні в мм. Києві та Севастополі держадміністрації або виконавчий орган сільських, селищних, міських, районних у містах рад або центр надання адміністративних послуг.

Відповідно до вимог частини 4 статті 65 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон № 796-ХІ) видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій.

Враховуючи пріоритетність норм Закону №796-XII, суд дійшов висновку, що видача позивачу посвідчення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюється саме Київською міською державною адміністрацією.

Судом встановлено, що розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 04.12.2018 №2194 Про деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (у редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 11.02.2019 №228 Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 04.12.2018 №2194 Про деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) утворено Комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, затверджено її персональний склад (пункт 1).

Згідно з пунктами 3, 4 розпорядження від 04.12.2018 №2194 (в редакції розпорядження від 11.02.2019 №228) Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) організовує роботу з видачі (вилучення) посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян. Управління праці та соціального захисту населення районних в місті Києві державних адміністрацій забезпечують прийом заяв та документів для видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян за місцем проживання (реєстрації) заявників; передачу заяв та документів для видачу посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) для розгляду у встановленому порядку.

Відповідно до Положення про Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02.03.2023 № 6014/6055, Департамент соціальної політики виконавчого органу є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підзвітний та підконтрольний Київській міській раді та забезпечує в місті Києві реалізацію державної політики з питань соціальної підтримки і надання соціальних послуг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Підпунктом 20 пункту 6.35. Положення визначено, що Департамент організовує та координує роботу, пов'язану із визначенням статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З вищенаведеного вбачається, що всі повноваження Київської міської державної адміністрації у сфері державної політики з питань соціальної підтримки і надання соціальних послуг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи здійснює Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в тому числі і передбачені частиною 4 статті 65 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

З відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено зміну найменування Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на Департамент соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (без зміни ідентифікаційного коду).

Наведеним спростовуються твердження Департаменту соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про відсутність у нього повноважень щодо видачі позивачу посвідчення особи, яка постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно доводів Департаменту, відповідач наполягає на тому, що видача посвідчення здійснюється на підставі рішення комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян.

Так, Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 08.052019 №804 затверджено Положення про комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян (далі - Розпорядження №804).

Відповідно до пункту 1 Розпорядження №804 Комісія з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян (далі - Комісія) є постійно діючим колегіальним органом при виконавчому органі Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), утвореним з метою вирішення питань визначення статусу осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Основними завданнями комісії є: розгляд документів, які відповідно до законодавства є підставою для видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та іншим категоріям громадян; розгляд питань щодо визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; прийняття рішення про видачу або відмову у видачі посвідчення особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та іншим категоріям громадян (пункт 3 Розпорядження №804).

Головою комісії є заступник голови Київської міської державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків (пункт 8 Розпорядження №804).

Голова комісії здійснює загальне керівництво діяльності комісії, визначає порядок її роботи, головує на засіданнях, представляє комісію у відносинах з органами державної влади (пункт 9 Розпорядження №804).

Рішення Комісії може бути оскаржено в установленому законодавством порядку (пункт 13 Розпорядження №804).

Відповідно до пункту 14 Розпорядження №804 організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності комісії здійснює Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, Комісія з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян при Департаменті соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не є самостійною юридичною особою та відповідно не має коду.

Відповідно до частини 4 статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Статтею 43 КАС України визначено поняття адміністративної процесуальної правосуб'єктності.

Відповідно до частини 1 вказаної статті здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами), адміністратором за випуском облігацій.

Частиною 3 статті 43 КАС України передбачено, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Зважаючи на визначену статтею 43 КАС України адміністративну процесуальну правосуб'єктність, для реалізації своїх прав та обов'язків як учасника справи, визначених статтею 44 КАС України, юридична особа повинна мати правоздатність та дієздатність, які виникають з моменту створення юридичної особи та припиняються з дня внесення до Єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Адміністративна правосуб'єктність є основним, базовим елементом адміністративно-правового статусу особи й саме вона зумовлює можливість юридичної особи бути учасником адміністративних правовідносин та визначає обсяг її прав та обов'язків.

Статтею 80 Цивільного кодексу України встановлено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.

До основних ознак юридичної особи належать: державна реєстрація факту створення юридичної особи, наявність відокремленого майна, самостійна відповідальність за зобов'язаннями, придбання і реалізація цивільних прав від свого імені, можливість виступати позивачем і відповідачем у суді.

Всі зазначені вище ознаки мають бути наявними в сукупності і відсутність хоча б однієї з них не дає можливості виокремити самостійну юридичну особу.

Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Дані державної реєстрації включаються до єдиного державного реєстру, відкритого для загального ознайомлення (частина 1 статті 89 Цивільного кодексу України).

З аналізу вищенаведених юридичних норм вбачається, що Комісія з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян не може самостійно виступати відповідачем у справі, оскільки не є окремою юридичною особою, про те її рішення підлягають судовому оскарженню в силу приписів пункту 13 Розпорядження №804.

Як уже було встановлено вище, Комісія з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Комісія) є постійно діючим колегіальним органом при виконавчому органі Київської міської ради, а організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності комісії здійснює Департамент соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Наведеним спростовуються доводи відзиву Департаменту щодо неможливості впливу Департаменту соціальної та ветеранської політики Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на діяльність Комісії.

Відповідно суд відхиляє твердження Департаменту соціальної та ветеранської політики Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо не вірного визначення суб'єктного складу сторін у межах спірних правовідносин, оскільки такі зводяться в цілому до того, що ні Комісія з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян), ні Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради не можуть бути відповідачами за позовними вимогами ОСОБА_1 .

Натомість, Департамент соціальної та ветеранської політики Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не зазначає належного, за його позицією, відповідача.

З огляду на викладене, найбільш ефективним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання Департаменту соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в особі Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян прийняти рішення про встановлення позивачу статусу постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи та видати відповідне посвідчення.

На думку суду, Управління соціальної та ветеранської політики Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації та Київська міська державна адміністрація не наділені повноваженнями щодо прийняття рішень про встановлення статусу постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи та видачі відповідного посвідчення, між тим, такими повноваженнями наділена вказана вище Комісія, яка входить до складу Департаменту соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), у зв'язку з чим, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині зобов'язання встановити позивачу статус постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи та видати відповідне посвідчення є обґрунтованими, але за цими вимогами має відповідати саме Департамент.

Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до пункту 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 09 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Частинами першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З огляду на вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню, визначивши належний спосіб захисту порушених прав позивача у спірних правовідносинах, а саме, шляхом:

- визнання протиправним та скасування рішення Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), оформлене протоколом від 30.06.2021 №4, про відмову у видачі ОСОБА_1 посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (категорія 1) серії Б»;

- зобов'язання Департаменту соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в особі Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян прийняти рішення про встановлення ОСОБА_1 статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та видати посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи (категорія 1) серії Б».

Зважаючи на відсутність документально підтверджених судових витрат у даній адміністративній справі питання про їх розподіл судом не вирішується.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-11, 19, 72-77, 90, 241-246, 250 КАС України суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління соціальної та ветеранської політики Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації (03186, м. Київ, проспект Повітряних Сил, 40, код ЄДРПОУ 3748551), Київської міської державної адміністрації (03680, м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 31, код ЄДРПОУ 00022527), Департаменту соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (03165, м. Київ, пр-т Любомира Гузара, буд. 7, код ЄДРПОУ 37441694) в особі Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), оформлене протоколом від 30.06.2021 №4, про відмову у видачі ОСОБА_1 посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (категорія 1) серії Б».

Зобов'язати Департамент соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в особі Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян прийняти рішення про встановлення ОСОБА_1 статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та видати посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи (категорія 1) серії Б».

В іншій частині позовних вимог у задоволенні відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя А.С. Зеленов