Копія:
17 вересня 2025 року Справа № 608/1582/25
Номер провадження3/608/510/2025
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Запорожець Л. М. , розглянувши матеріали, які надійшли від Чортківського РУП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 126, ч. 6 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На розгляді в Чортківському районному судді Тернопільської області перебувають два адміністративних матеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 126 КУпАП та ч. 6 ст. 121 КУпАП.
Постановою судді Чортківського районного суду Тернопільської області вказані адміністративні провадження об'єднані в одне провадження.
Так, згідно протоколу серії ААБ № № 181841, складеного 15 липня 2025 року начальником СЮП ВППП Чортківського РУП ГУНП в Тернопільській області капітаном поліції Білецькою Ю. М. вбачається, що ОСОБА_1 , 15 липня 2025 року о 19 годині в м. Чортків по вул. Гончара Тернопільської області керував транспортним засобом марки «Ямаха», б.н.з., не маючи права керувати даним транспортним засобом, а саме без посвідчення водія відповідної категорії А1, чим порушив вимоги п. 2.1 а ПДР України, за що відповідальність передбачена ч. 2 ст. 126 КУпАП.
Також, згідно протоколу серії ААБ № № 181842, складеного 15 липня 2025 року начальником СЮП ВППП Чортківського РУП ГУНП в Тернопільській області капітаном поліції Білецькою Ю. М. вбачається, що ОСОБА_1 , 15 липня 2025 року о 19 годині в м. Чортків по вул. Гончара Тернопільської області керував транспортним засобом марки «Ямаха», б.н.з., будучи не зареєстрованим або переєстрованим у встановленому законом порядку, чим порушив вимоги п. 30.1 ПДР України, за що відповідальність передбачена ч. 6 ст. 121 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, на адресу суду поступило клопатання ОСОБА_2 , в якому вказано, що вона є законним представником неповнолітнього ОСОБА_1 . Зазначено, що її син - ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнає, щиро розкаюється, є ноповнолітньою особою, а тому просять застосувати до нього звхід впливу у вигліді попередження.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ст. 280 КУпАП).
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, суд, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Положеннями ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП визначено, що суд здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення та вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення, складеного щодо неї.
У відповідності до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 126 та ч. 6 ст 121 КУпАП повністю підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення та іншими матеріалами справи.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 126 та ч. 6 ст 121 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 13 КУпАП до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 89, 121-127, 130, статтею 139, частиною третьою статті 154, частиною другою статті 156, статтями 173, 1734, 174, 183 1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
За таких обставин, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника, який є неповнолітнім, вперше притягається до адміністративної відповідальності, визнає свою вину, щиро розкаюється, суд приходить до переконання, що до нього можна застосувати захід впливу у виді попередження.
Керуючись ст. ст. 13, 24-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Застосувати до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за вчинені ним адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 126, ч. 6 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, захід впливу у виді попередження.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Тернопільського апеляційного суду через Чортківський районний суд.
Суддя : ( підпис)
Копія вірна:
Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи № 608/1582/25
Постанова набрала законної сили " " _________________ року
Суддя Л. М. Запорожець
Копію постанови видано " " ________________ року.
Секретар: