Справа № 760/14758/25
Провадження № 1-кс/760/7645/25
08 липня 2025 року м. Київ
Слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого 3 відділу слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні №22025101110000041 від 18 січня 2025 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.114-1 КК України,
Старший слідчий 3 відділу слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим з прокурором відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №22025101110000041 від 18 січня 2025 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.114-1 КК України, в якому просить накласти арешт на майно, що вилучено 29.05.2025 у ході проведення обшуку у квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , де фактично проживає підозрюваний ОСОБА_5 а саме мобільний телефон із IMEI 1: НОМЕР_1 , IMEI 2: НОМЕР_2 , всередині якого міститься сім-картка із номером мобільного телефону НОМЕР_3 та НОМЕР_4 , який належить підозрюваному ОСОБА_5 та який має значення для кримінального провадження.
В обґрунтування клопотання зазначив, що Слідчим управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №22025101110000041, відомості щодо якого внесено до ЄРДР 18.10.2024 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.114-1 КК України, у якому повідомлено: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 та який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, про те, що він обґрунтовано підозрюється у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.114-1 КК України.
Вказане кримінальне правопорушення ОСОБА_5 вчинив за наступних обставин.
22 лютого 2022 року Президент російської федерації, реалізуючи злочинний план, направив до Ради федерації звернення про використання ЗС рф за межами рф, яке було задоволено. 24 лютого 2022 року о 5 годині Президент російської федерації оголосив про рішення розпочати військову операцію в Україні. У подальшому на виконання вищевказаного наказу військовослужбовці зс рф шляхом збройної агресії, із застосуванням зброї незаконно вторглись на територію України через державні кордони України в Автономній Республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об'єкти та здійснили окупацію частини території України, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.
24 лютого 2022 року указом Президента України № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України.
Цього ж дня у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України Президентом України видано указ № 69/2022 «Про загальну мобілізацію», яким зокрема зобов'язано місцеві органи виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (далі - ІНФОРМАЦІЯ_4) за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб - підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку своєчасне оповіщення громадян, які призиваються на військову службу.
Згідно ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про оборону України» особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Згідно зі ст. 3 Закону України «Про Збройні Сили України» до структури Збройних Сил України входять органи військового управління, з'єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, що не належать до видів та окремих родів військ (сил) Збройних Сил України.
Відповідно до п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - Положення), затвердженого Постановою КМУ від 23.02.2022 № 154, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Пунктом 9 Положення передбачено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань здійснюють заходи щодо призову громадян на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
На виконання вказаних вище норм, вимог Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 921 від 07.12.2016 (до 05.01.2023), та Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 1487 від 30.12.2022, Положення про ІНФОРМАЦІЯ_4, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 154 від 23.02.2022, представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки спільно із представниками Національної поліції здійснюють заходи щодо призову військовозобов'язаних та резервістів під час мобілізації. Крім того, у своїй роботі територіальні центри комплектування та соціальної підтримки для визначення грифу обмеження доступу матеріальних носіїв інформації керуються вимогами Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, затвердженого наказом ЦУ СБУ 23 грудня 2020 року №383 та Переліку відомостей Збройних Сил України, що становлять службову інформацію, затвердженого наказом ГШ ЗСУ 30 січня 2023 року № 12.
Відповідно до пунктів 1.1, розділу 5 Переліку відомостей Збройних Сил України, що становлять службову інформацію, відомості за окремими показниками про організацію оповіщення, зв'язку, управління мобілізацією, порядок, терміни виконання заходів переведення на роботу в умовах особливого періоду (посилений режим роботи) в цілому щодо апарату Міністерства оборони України, структурного підрозділу Міністерства оборони України, військової організаційної структури Збройних Сил України безпосереднього підпорядкування Міністерству оборони України, окремого підприємства (установи, організації, філії), що належить до сфери управління Міністерства оборони України.
Так, у громадянина України ОСОБА_5 у невстановлений досудовим розслідуванням місці та час, не пізніше 15.11.2024, виник умисел на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом поширення інформації про місце розташування військовослужбовців під час виконання ними своїх службових обов'язків.
Так, ОСОБА_5 з використанням облікового запису в месенджері «Telegram» під назвою « ОСОБА_6 » (id НОМЕР_5) є адміністратором в чаті телеграм каналу під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) в якій несанкціоновано здійснюється поширення інформації про місцезнаходження та переміщення співробітників ІНФОРМАЦІЯ_4 під час проведення мобілізаційних заходів на території оперативного забезпечення відповідно до ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Водночас, ОСОБА_5 як адміністратор телеграм-чату «ПОГОДА Бровари та району» ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), діючи умисно, в період часу з 15.11.2024 по 26.02.2025, перебуваючи у м. Бровари Київської області, публікував інформацію стосовно місць видачі повісток співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_21 в реальному часі у вищезазначеній чат-групі, а саме:
- 15.11.2024 об 11 год. 21 хв. опублікував повідомлення наступного змісту: «Прокуратура (развилка ) - АТБ И СИЛЬПО - автобус и ІНФОРМАЦІЯ_21..»;
- 11.12.2024 о 14 год. 28 хв. опублікував повідомлення наступного змісту: «Торгмаш - зеленыи бус т4.. катается по дворам..ІНФОРМАЦІЯ_21.. черные номера»;
- 13.01.2025 о 18 год. 18 хв. опублікував повідомлення наступного змісту: « Развилка- Парк Шевченко - ІНФОРМАЦІЯ_21 И МИЛИЦИЯ »;
- 14.01.2025 о 10 год. 46 хв. опублікував повідомлення із зображенням працівників ІНФОРМАЦІЯ_4 та Національної поліції України, які несли службу та проводили мобілізаційні заходи, а також допис із зазначенням точного місця їх розташування: « Торгмаш.. ЖК ОЛИМПИЙСКИЙ » (житловий квартал «Олімпійський» розташований за адресою:
Київська обл., м. Бровари, вул. Сергія Москаленка );
- 16.01.2025 о 19 год. 46 хв. опублікував повідомлення наступного змісту: «Патрулька ( ІНФОРМАЦІЯ_21 )- по Гагарина в сторону Киевскои.. медленно..»;
- 17.01.2025 о 18 год. 30 хв. опублікував повідомлення наступного змісту: «Патруль ТРО ( ІНФОРМАЦІЯ_21) поехали по МУДРОГО- в сторону Развилки !!!».
- 24.01.2025 о 19 год. 48 хв. опублікував повідомлення наступного змісту: « ІНФОРМАЦІЯ_11 »;
- 24.01.2025 о 21 год. 02 хв. опублікував повідомлення наступного змісту: «ПАТРУЛЬКА ІНФОРМАЦІЯ_21 - по СТАРАТРОЕЦКОИ В СТОРОНУ КНЯЖЕСКОГО ПЕРЕЕЗДА»;
- 25.01.2025 о 17 год. 32 хв. ОСОБА_5 опублікував повідомлення наступного змісту: «На Интернате там где АТБ - на парковке около пяти нарядов мусоров !!! Что то оформляли.. ІНФОРМАЦІЯ_21 не видел...»;
- 31.01.2025 о 18 год. 29 хв. опублікував повідомлення наступного змісту: «Вито - только что заехал в ІНФОРМАЦІЯ_21.. ведать выгружать.. людеи!!! Был полныи!!!»;
- 03.02.2025 о 17 год. 57 хв. ОСОБА_5 опублікував повідомлення наступного змісту: «Логан КБР - выехал со стороны хлеб завода, ехали в сторону перекрестка трикотажки»;
- 04.02.2025 о 16 год. 09 хв. опублікував повідомлення наступного змісту: «Промзона- катается патрулька ТРО - ІНФОРМАЦІЯ_21 ( ДФТГ ).. будьте бдительны»;
- 04.02.2025 о 17 год. 19 хв. опублікував повідомлення наступного змісту: «По Петлюры в сторону терминала ехала - старая КОМКОН - на черных номерах, она часто стояла возле ІНФОРМАЦІЯ_21.. будьте бдительны..»;
- 19.02.2025 о 10 год. 28 хв. опублікував повідомлення наступного змісту: «Торгмаш - катается Румстер (КБР ).. по частному сектору, выезжали с переулков возле лицея..»;
- 18.02.2025 о 18 год. 55 хв. опублікував повідомлення наступного змісту: «Ох сука хитрые.. ВИТО( КБР )- стояли на обочине по Бандеры.. между шиномонтаж и моикои.. в ожидании (( потом поехали в переулки на УПА И СОСЕДНИЕ УЛИЦЫ !! будьте бдительны !!!»;
- 18.02.2025 о 19 год. 02 хв. опублікував у телеграм-чаті «ПОГОДА Бровари та району» повідомлення наступного змісту: «На Развилке - в сторону прокуратуры ехал ЛАНУС ( КБР 2 ).. БУДЬТЕ БДИТЕЛЬНЫ!!»;
- 25.02.2025 о 18 год. 55 хв. опублікував повідомлення наступного змісту: «ЖД.. стоит Кадик ( ГДР ) - ждут гостей !!! Будьте бдительны..»;
- 26.02.2025 о 10 год. 07 хв. опублікував у телеграм-чаті «ПОГОДА Бровари та району» повідомлення наступного змісту: « ІНФОРМАЦІЯ_19 »;
- 26.02.2025 о 10 год. 09 хв. ОСОБА_5 опублікував повідомлення наступного змісту: «Торгмаш - ехали под мостом .. в паре - Т4- черный и Румстер КБР».
Згідно з відповіддю ІНФОРМАЦІЯ_4 оприлюднення інформації, щодо конкретного часу та місця проведення заходів з мобілізації перешкоджає законній діяльності співробітників ІНФОРМАЦІЯ_20 під час виконання останнім своїх службових обов?язків, оскільки дає змогу особам, які мають намір ухилитися від виконання конституційного обов?язку щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України, уникати місць здійснення військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_20 безпосереднього оповіщення громадян України, що в свою чергу суттєво погіршує виконання плану Вищого командування, щодо проведення мобілізації, як необхідної міри захисту Вітчизни.
Таким чином, ОСОБА_5 здійснив розповсюдження інформації з обмеженим доступом - відомостей про місця здійснення представниками ІНФОРМАЦІЯ_4 покладених на них законодавством України заходів із оповіщення попередньо призначених військовозобов'язаних та резервістів з метою проходження військово-лікарської комісії, уточнення військово-облікових даних та планування призначення військовозобов'язаних до призову під час мобілізації, а також з метою адміністративного затримання та доставлення військовозобов'язаних та резервістів до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у випадку, якщо такі особи вчинили правопорушення, передбачені ст. ст. 210, 210-1 КУпАП.
Дії ОСОБА_5 призводять до зростання напруження у суспільстві, формування негативного ставлення до окремих осіб, які виконували свій обов'язок у складі територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та Збройних сил України в цілому, а також формування стійких передумов для подальшої відмови громадян від виконання своїх конституційних обов'язків в особливий період.
Розкриття місць виконання завдань військовослужбовцями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки ОСОБА_5 перешкоджає процесу оповіщення військовозобов'язаних та резервістів, створює умови для ухилення військовозобов'язаними від заходів мобілізації під час дії воєнного стану. Внаслідок чого, це призводить до зменшення кількості мобілізаційних ресурсів військовозобов'язаних, зриву поставки мобілізаційного ресурсу у військові частини за мобілізаційним планом.
Крім того, опублікування ОСОБА_5 у додатку «Telegram» місць перебування військовослужбовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які відповідно до чинного законодавства здійснюють мобілізаційні заходи та/або заходи щодо призову громадян, перешкоджає процесу оповіщення військовозобов'язаних та резервістів, адже особи, які проінформовані засобами масової інформації або за допомогою мобільних додатків, ухиляються від отримання повісток шляхом залишення місця проживання (реєстрації), уникненням спілкування із представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, працівниками органів Національної поліції України, що призводить до зменшення кількості мобілізаційних ресурсів (військовозобов'язаних), які прибувають до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та можуть бути сплановані до призову під час мобілізації, що у свою чергу ставить під загрозу терміни та обсяги виконання заходів комплектування військово-організаційних структур Збройних сил України.
Таким чином, ОСОБА_5 вчинив дії, що перешкоджають законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 114-1 КК України.
Надалі, 29.05.2025 у кримінальному провадженні проведено обшук у квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , де фактично проживає підозрюваний ОСОБА_5 в ході якого виявлено та вилучено мобільний телефон IMEI 1: НОМЕР_1 , IMEI 2: НОМЕР_2 , всередині якого міститься сім-картка із номером мобільного телефону НОМЕР_3 та НОМЕР_4 , який належить ОСОБА_9 , який має значення для кримінального провадження та визнано речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, зважаючи на те, у вказаних речах вилучених в ході проведення обшуку є предмети, які містять на собі інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, з метою збереження речових доказів, та запобігання їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, просить клопотання задовольнити.
Прокурор в судове засідання не з'явилася, подала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі, вказала, що клопотання підтримує в повному обсязі, просила його задовольнити. До заяви долучила копію постанови про призначення судової комп'ютерно-технічної експертизи від 20 червня 2025 року.
Власник майна ОСОБА_5 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки не повідомив.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання необхідно задовольнити з огляду на таке.
Згідно з вимогами ч.1 ст.16 КПК України, позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.173 КПК України слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.
Як визначено ч.2 ст.173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
У кожному конкретному кримінальному провадженні слідчий суддя, застосовуючи вид обтяження, в даному випадку арешт майна, має неухильно дотримуватись вимог закону. При накладенні арешту на майно слідчий суддя має обов'язково переконатися в наявності доказів на підтвердження вчинення кримінального правопорушення. При цьому, закон не вимагає аби вони були повними та достатніми на цій стадії кримінального провадження, однак вони мають бути такими, щоб слідчий суддя був впевнений у тому, що дані докази можуть дати підстави для пред'явлення обґрунтованої підозри у вчиненні того чи іншого злочину. Крім того, наявність доказів у кримінальному провадженні має давати слідчому судді впевненість в тому, що в даному кримінальному провадженні необхідно накласти вид обмеження з метою уникнення негативних наслідків.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Частиною другою, третьою статті 170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Арешт на комп'ютерні системи чи їх частини накладається лише у випадках, якщо вони отримані внаслідок вчинення кримінального правопорушення або є засобом чи знаряддям його вчинення, або зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, або у випадках, передбачених пунктами 2, 3, 4 частини другою цієї статті, або якщо їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, а також якщо доступ до комп'ютерних систем чи їх частин обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов'язаний з подоланням системи логічного захисту.
Відповідно до ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч.2 ст.168 КПК України, тимчасове вилучення електронних інформаційних систем, комп'ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку для вивчення фізичних властивостей, які мають значення для кримінального провадження, здійснюється лише у разі, якщо вони безпосередньо зазначені в ухвалі суду.
Забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем, комп'ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об'єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов'язаний з подоланням системи логічного захисту.
Згідно ч.5 ст.171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Як встановлено слідчим суддею, 29 травня 2025 року у кримінальному провадженні 22025101110000041 від 18 січня 2025 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.114-1 КК України, на підставі ухвали слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва №760/12654/25 від 23 травня 2025 року було проведено обшук приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого вилучено мобільний телефон із IMEI 1: НОМЕР_1 , IMEI 2: НОМЕР_2 , всередині якого міститься сім-картка із номером мобільного телефону НОМЕР_3 та НОМЕР_4 .
Згідно постанови про визнання речовими доказами від 29 травня 2025 року, мобільний телефон із IMEI 1: НОМЕР_1 , IMEI 2: НОМЕР_2 , всередині якого міститься сім-картка із номером мобільного телефону НОМЕР_3 та НОМЕР_4 , визнано речовим доказом у кримінальному провадженні №22025101110000041, оскільки вказані речі мають значення для досудового розслідування кримінального провадження.
Як вбачається з постанови слідчого про доручення проведення судової комп'ютерно-технічної експертизи від 20 червня 2025 року з метою виявлення у вилучених технічних пристроях відомостей, які свідчать про вчинення злочину та були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди та місять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, призначено судову комп'ютерно-технічну експертизу, на дослідження експертам серед іншого майна також направлено мобільний телефон із IMEI 1: НОМЕР_1 , IMEI 2: НОМЕР_2 , всередині якого міститься сім-картка із номером мобільного телефону НОМЕР_3 та НОМЕР_4 .
Враховуючи правові підстави для накладення арешту на майно - мобільний телефон із IMEI 1: НОМЕР_1 , IMEI 2: НОМЕР_2 , всередині якого міститься сім-картка із номером мобільного телефону НОМЕР_3 та НОМЕР_4 , слідчий суддя приходить до висновку, що тимчасово вилучене майно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України, оскільки достатньо підстав вважати, що воно містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин у даному кримінальному провадженні.
Враховуючи викладене, а також те, що слідчий довів необхідність арешту майна, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню, а вказане вище тимчасово вилучене майно - арешту з метою забезпечення збереження речових доказів.
Таке втручання в право власника майна на мирне володіння своїм майном є законним, переслідує суспільний інтерес, а також є пропорційним визначеним цілям. На цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника (користувача) майна з метою забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до ч.1 ст.175 КПК України ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Керуючись статтями 131, 132, 167, 168, 170-173, 309, 376, 395 КПК України, слідчий суддя
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт у кримінальному провадженні №22025101110000041 від 18 січня 2025 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.114-1 КК України, на майно, яке вилучено 29 травня 2025 в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на:
- мобільний телефон із IMEI 1: НОМЕР_1 , IMEI 2: НОМЕР_2 , всередині якого міститься сім-картка із номером мобільного телефону НОМЕР_3 та НОМЕР_4 , який належить підозрюваному ОСОБА_5 .
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя Солом'янського районного
суду міста Києва ОСОБА_1