Справа № 182/4232/25
Провадження № 3/0182/1896/2025
Іменем України
09.09.2025 року м. Нікополь
Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ступак Т.С., розглянувши справи про адміністративні правопорушення, які надійшли від Нікопольського РУП в Дніпропетровській області у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , громадянина України, непрацюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.130, ст.124, ст.122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП)
Опис обставин справи визнаних Судом доведеними
1.25.06.2025 о 10-30 год. в Нікопольському районі в с.Веселе по вул.Центральна 32, водій ОСОБА_1 керував автомобілем «ВАЗ 2103», д.н.з. НОМЕР_2 , не врахував дорожньої обстановки і не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на припаркований автомобіль «Mitsubushi L200», д.н.з. НОМЕР_3 . У наслідок ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, травмовані відсутні. Після чого водій залишив місце ДТП до якої від був причетний до приїзду наряду поліції. Вказаним автомобілем ОСОБА_1 керував з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей), від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився, що зафіксовано на бодикамеру.
2.Своїми діями порушив вимоги п. 2.5, 12.1 ПДР
3.Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.130, ст.124, ст.122-4 КУпАП.
Пояснення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення
4.У судове засідання ОСОБА_1 будучи належним чином повідомленим не з'явився, із заявою про відкладення розгляду справи та/або запереченнями на протоколи до суду не звертався. Вирішуючи питання про розгляд справи у відсутності особи, суд враховує, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження. З огляду на зазначене суд прийшов до висновку про розгляд справи на підставі наявних у справі даних і доказів за відсутності ОСОБА_1 .
Оцінка та мотиви Суду
5.Згідно із ч.2 ст.7, ст.245, ст.280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. При цьому суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.
6.Крім того, враховуючи те, що протоколи про адміністративні правопорушення складені у відношенні однієї особи та розглядаються одночасно, суддя вважає доцільним об'єднати вказані справи в одне провадження згідно з ст.36 КУпАП.
7.Пункт 2.5 ПДР передбачає, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
8.Пункт 12.1 ПДР передбачає, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
9.Дослідивши протоколи та додані до них матеріали, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачаються склади адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130 КУпАП (відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння та керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння), ст.124 КУпАП (порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна), ст.122-4 КУпАП (залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні).
10.Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколами серій ААД: №994079, №994080, №994081 від 25.06.2025 та фототаблицею; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції до «Покровської МРЛ», згідно із яким огляд не проводився у зв'язку з відмовою ОСОБА_1 ; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використання спеціальних технічних засобів, згідно із яким огляд на стан сп'яніння гр. ОСОБА_1 не проводився у зв'язку з відмовою, що зафіксовано на бодикамеру №799289; схемою місця ДТП від 25.06.2025; копією електронного рапорту про отримання та реєстрацію ЄО за №22653 від 25.06.2025; письмовими поясненнями ОСОБА_2 , котрий повідомив, що 25.06.2025 його автомобіль «Мітсубісі Л-200» стояв біля воріт його домоволодіння, однак хтось невідомий здійснив наїзд на його авто, на місце ДТП залишилась біла фарба, відламане дзеркало та механічні ушкодження; копією постанови серії ББА №749119 від 25.06.2025 про притягнення гр. ОСОБА_3 за ч.1,2 ст.126 КУпАП; довідкою інспектора САП Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській область від 26.06.2025 відповідно до якої, інформація щодо отримання посвідчення водія гр. ОСОБА_1 відсутня.
11.Крім того, в матеріалах справи наявний відеодиск з нагрудної камери поліцейського, на яких зафіксовано події, які у повній мірі відповідають відомостям та обставинам, що зазначені у протоколі.
12.Зазначені докази є чіткими, узгоджуються між собою та не викликають сумніву.
13.Дії працівників поліції відповідали вимогам Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМУ від 17 грудня 2008 року № 1103, а також Інструкції, затвердженої спільним наказом МВС та МОЗ України від 09 листопада 2015 року № 1452/735.
14.Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130, ст.124, ст.122-4 КУпАП, повністю доведена сукупністю вказаних доказів.
Накладення адміністративного стягнення
15.Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у дусі додержання законів України, поваги та правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, відповідно до ст.23 КУпАП.
16.При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність згідно ч.2 ст.33 КУпАП.
17.Обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 34 КУпАП - не встановлено.
18.Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 35 КУпАП - не встановлено.
19.Відповідно до положень ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
20.Враховуючи характер та суспільну небезпеку вчинених правопорушень, зокрема те, що вчинене правопорушення передбачене ст.130 КУпАП, є одними із найнебезпечніших правопорушень в сфері безпеки дорожнього руху і найгрубішими порушеннями порядку користування правом керування транспортними засобами та становить велику суспільну небезпеку, особу порушника, та керуючись вимогами ч.2 ст.36 КУпАП, суддя вважає, що стягнення повинно бути обране у вигляді штрафу без позбавленням права керувати транспортними засобами (відомості щодо його отримання посвідчення водія у суду відсутні), що є достатнім для виховання правопорушника, а також запобіганню вчинення нових правопорушень.
21.Підстави для застосування іншого, більш м'якого або суворого стягнення, відсутні.
22.Відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі встановленому законом.
Керуючись ст. 7, 9, 33, 36, 122-4, 124, 130, 245, 283, 284 КУпАП, суддя
1. Справи №182/4232/25, №182/4233/25, №182/4234/25 - об'єднати в одне провадження присвоївши унікальний номер справи 182/4232/25 (провадження №3/0182/1896/2025).
2. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130, ст.124, ст.122-4 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення, з урахуванням вимог ст.36 КУпАП, у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) грн 00 коп. на користь держави без позбавленням права керувати транспортними засобами.
3. Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.
4. Роз'яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
5. На підставі ст.308 КУпАП України, у разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова буде направлена до органу державної виконавчої служби для примусового виконання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу.
6. На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду через Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом 3-х місяців.
Суддя: Т. С. Ступак