Ухвала від 15.09.2025 по справі 420/30922/25

Справа № 420/30922/25

УХВАЛА

15 вересня 2025 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Василяка Д.К., розглянувши матеріали адміністративної справи ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 в якому просить суд: визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо внесення відомостей про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів; зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 виключити відомості про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів; зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 повідомити органи Національної поліції України про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення ОСОБА_1 .

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя дійшов висновку про необхідність передачі адміністративної справи на розгляд до місцевого загального суду, як адміністративного суду, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Статтею 19 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Статтею 20 КАС України встановлені правила розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ч. 1 ст. 286 КАС України, адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.

В даному адміністративному позові позивач звертається з позовними вимогами щодо протиправності дій ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо внесення відомостей про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_3 повідомити органи Національної поліції України про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення ОСОБА_1 .

Відповідно до матеріалів справи, ІНФОРМАЦІЯ_4 було подано звернення до Відділення поліції ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області за № Е1634160 від 17.03.2025 року для здійснення адміністративного затримання та доставлення до ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_1 , який вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3, ст. 210-1 КУпАП, а саме не прибув вчасно за повісткою до ТЦК та СП для уточнення даних, у зв'язку із чим дана справа відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України не підсудна Одеському окружному адміністративному суду і має розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним.

Згідно з ч.6 ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відтак, враховуючи положення ч. 6 ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України, а також те, що позивач зареєстрований за адресою - АДРЕСА_1 , суд дійшов висновку про передачу цієї справи до Приморського районного суду м.Одеси.

Керуючись ст. 29, 248, 256, 295 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Передати матеріали адміністративної справи №420/30922/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії до Приморського районного суду м.Одеси.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.К.Василяка