про відкриття провадження в адміністративній справі
15 вересня 2025 року м. Київ № 320/34775/25
Суддя Київського окружного адміністративного суду Шевченко А.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до Деснянського відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління юстиції про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 через свого представника - адвоката Бута Д.Л. звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Деснянського відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління юстиції, в якому позивач просить суд:
заборонити Деснянському відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління юстиції у м. Києві Міністерства юстиції України (02000 м. Київ, вул. Оноре де Бальзака, 64) вчиняти виконавчі дії по виконавчому провадженню № 78206206 відкритому на підставі постанови ІНФОРМАЦІЯ_1 від 25.11.2025 складеної відносно позивача - ОСОБА_1 .
Винести рішення, яким визнати постанову Деснянського відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління юстиції у м. Києві Міністерства юстиції України від 29.05.2025 у виконавчому провадженні № 78206206 неправомірною та скасувати її.
Судом під час вирішення питання про відкриття провадження було встановлено недоліки позовної заяви, у зв'язку з чим ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 22.07.2025 позовну заяву було залишено без руху.
На виконання вимог ухвали позивачем подано уточнену позовну заяву від 31.07.2025.
В якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача визначений ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Частиною другою статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.
Ураховуючи предмет спору та характер спірних правовідносин, суд доходить висновку, що рішення у цій справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки вказаного суб'єкта.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, не встановлено.
Частиною другою статті 74 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII «Про виконавче провадження» передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Згідно із частиною четвертою статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.
Відповідно до статті 269 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, визначених статтями 273-277, 280-283, 285-289 цього Кодексу, заявами по суті справи є позовна заява та відзив на позовну заяву (відзив).
Враховуючи положення статей 12, 257, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) з урахуванням особливостей провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби.
Окремо, суд повторно звертає увагу представника позивача, вимога про забезпечення позову має бути оформлена окремим клопотанням у відповідності до статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України, яке має бути подано разом із доказами сплати судового збору відповідно до частини четвертої статті 152 Кодексу адміністративного судочинства України у встановлених законом порядку і розмірі.
Відтак, позивач не позбавлений можливості звернутися до суду із окремою заявою про забезпечення позову в порядку статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України із вимогами щодо заборони відповідачу вчиняти дії, сплативши при цьому судовий збір, у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір».
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 12, 49, 72, 80, 121, 171, 243, 248, 257, 259-262, 269, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1.Відкрити провадження в адміністративній справі.
Справа буде розглядатися одноособово суддею Шевченко А.В. за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
2. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ).
3. Запропонувати відповідачеві не пізніше п'яти днів із дня отримання (ознайомлення) копії ухвали про відкриття провадження подати до суду відзив на позовну заяву.
Роз'яснити відповідачеві, що відповідно до частин третьої, четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Попередити відповідача, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
3.1. Витребувати від відповідача:
- належним чином засвідчені копії у придатному для читання вигляді матеріали виконавчого провадження ВП № 78206206;
- докази надсилання та вручення позивачу копії оскаржуваної постанови про відкриття виконавчого провадження від 29.05.2025 ВП № 78206206 (копія конверту із штриховим кодовим ідентифікатором, копія зворотного рекомендованого поштового повідомлення про вручення, тощо).
Витребувані документи подати до суду у якісно виготовлених копіях не пізніше двох днів із дня отримання (ознайомлення) копії ухвали про відкриття провадження шляхом надсилання на електронну адресу суду та одночасно у паперовому вигляді засобами поштового зв'язку або безпосередньо через канцелярію Київського окружного адміністративного суду.
3.2. Роз'яснити посадовим Деснянського відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління юстиції про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії , що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
3.3 Попередити посадових осіб Деснянського відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління юстиції про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, що у випадку неповідомлення суд про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує заходи процесуального примусу у вигляді тимчасового вилучення цих доказів державним виконавцем та постановлення ухвали про накладення штрафу (статті 147 та 149 Кодексу адміністративного судочинства України).
4. Запропонувати третій особі подати до суду пояснення з приводу позову або відзиву разом із документами, що підтверджують надіслання (надання) їх іншим учасникам справи.
5. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
6. Копію ухвали суду надіслати (видати) учасникам справи (їхнім представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Шевченко А.В.