Постанова від 15.09.2025 по справі 461/7006/25

Справа №461/7006/25

Провадження №3/461/2498/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2025 року м. Львів

Суддя Галицького районного суду м. Львова Кітов О.В., з участю прокурора Бедрій Г.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді провідного спеціаліста відділу організаційної роботи організаційного управління Львівської міської ради, як суб'єкт відповідальності, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді провідного спеціаліста відділу організаційної роботи організаційного управління Львівської міської ради, як суб'єкт відповідальності, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді провідного спеціаліста відділу моніторингу виконання документів організаційного управління Львівської міської ради, як суб'єкт відповідальності, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

До суду надійшло три справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, такі розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).

Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.

Адміністративні матеріали складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд, у зв'язку чим підлягають об'єднанню в одне провадження з присвоєнням єдиного унікального номера справи 461/7006/25 (провадження 3/461/2498/25).

ОСОБА_1 підтвердила факт несвоєчасного подання декларацій за 2021, 2022 та 2023 роки. Пояснила, що не мала технічної можливості своєчасно подати декларації, у зв'язку із перебуванням за межами України. Після одруження, ОСОБА_1 , змінила прізвище з ОСОБА_2 на ОСОБА_3 і для подачі декларації їй потрібно було згенерувати новий ключ. Через перебування за кордоном вона не змогла вчасно виконати всі необхідні дії в установах в Україні.

Прокурор Бедрій Г.І. підтримала складені відносно ОСОБА_1 протоколи та просила визнати останню винною у вчиненні адміністративних правопорушень та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши доводи прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя дійшов наступного висновку.

Диспозицією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до статей 167 та 169 Цивільного кодексу України, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом. Таким чином, державні та комунальні підприємства та інші юридичні особи, які створені розпорядчим актом Президента України, органу державної влади або органу місцевого самоврядування, є юридичними особами публічного права.

Згідно з розпорядженням міського голови Львівської міської ради №983-К від 01.12.2016, ОСОБА_4 , головного спеціаліста сектору контролю за виконанням звернень фізичних осіб відділу контролю за виконанням документів організаційного управління Львівської міської ради переведено на посаду провідного спеціаліста відділу організаційної роботи організаційного управління Львівської міської ради, з 02.01.2017 року.

Відповідно до розпорядження міського голови Львівської міської ради №123-К від 03.02.2022 року, ОСОБА_4 , провідному спеціалісту відділу організаційної роботи організаційного управління Львівської міської ради, у зв'язку із заміною паспорта, змінено прізвище ОСОБА_2 на ОСОБА_3 .

Згідно з розпорядженням міського голови Львівської міської ради №98-К від 23.01.2023, ОСОБА_4 , провідного спеціаліста відділу організаційної роботи організаційного управління Львівської міської ради переведено на рівнозначну посаду провідного спеціаліста відділу моніторингу виконання документів організаційного управління Львівської міської ради, з 01.03.2023 року.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пункту 27 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021-2022 роки до 00:00 год. 01.02.2024.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, лише 06.02.2025 о 21:32 год., а за 2022 рік - лише 06.02.2025 о 21:56 год., тобто несвоєчасно.

Крім цього, ОСОБА_1 зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік до 00:00 год. 01.04.2024.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, лише 16.03.2025 о 02:05 год., тобто несвоєчасно.

Порушення ОСОБА_1 вимог щодо порушення вимог фінансового контролю, відповідальність за які передбачено ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується зібраними по справі належними та допустимими доказами, згідно з вимогами ст.251 КУпАП, зокрема: протоколом № 650 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією; протоколом № 651 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією; протоколом № 652 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією; рапортами оперуповноваженого 6-го відділу УСР у Львівській області ДСР НП України І. Соловей від 01.08.2025; повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 30.04.2025; розпорядженням Львівського міського голови Львівської міської ради №983-К від 01.12.2016, про переведення ОСОБА_5 , головного спеціаліста сектору контролю за виконанням звернень фізичних осіб відділу контролю за виконанням документів організаційного управління Львівської міської ради на посаду провідного спеціаліста відділу організаційної роботи організаційного управління Львівської міської ради, з 02.01.2017 року; розпорядженням Львівського міського голови Львівської міської ради №123-К від 03.02.2022 року, про зміну прізвища ОСОБА_2 на ОСОБА_4 , провідному спеціалісту відділу організаційної роботи організаційного управління Львівської міської ради, у зв'язку із заміною паспорта; розпорядженням Львівського міського голови Львівської міської ради №98-К від 23.01.2023, про переведення ОСОБА_5 , провідного спеціаліста відділу організаційної роботи організаційного управління Львівської міської ради на рівнозначну посаду провідного спеціаліста відділу моніторингу виконання документів організаційного управління Львівської міської ради, з 01.03.2023 року; випискою про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 ; роздруківкою зі сайту НАЗК з результатами пошуку усіх поданих декларацій суб'єктом декларування ОСОБА_1 ; копією декларації ОСОБА_1 за 2021 рік від 06.02.2025; копією декларації ОСОБА_1 за 2022 рік від 06.02.2025; копією декларації ОСОБА_1 за 2023 рік від 16.03.2025 та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об?єктивному взаємозв?язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.

Отже вина ОСОБА_1 є доведеною. Дії ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП кваліфіковані правильно, за що вона підлягає адміністративній відповідальності. Обставини, які б виключали провадження в справі, відповідно до ст.247 КУпАП відсутні.

Відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

За ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність - накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи дані про особу ОСОБА_1 , характер вчиненого правопорушення та ступінь її суспільної небезпеки, беручи до уваги те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд вважає, що з метою виховання останньої та запобігання вчинення нею нових правопорушень, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що буде згідно зі ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності.

Окрім цього, у відповідності до ст.40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України слід стягнути 605,60 гривень судового збору.

Керуючись ст. ст.36, 40-1, 221, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справи № 461/7006/25 (провадження № 3/461/2498/25), № 461/7006/25 (провадження № 3/461/2499/25), № 461/7006/25 (провадження № 3/461/2500/25) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Присвоїти об'єднаній справі № 461/7006/25 (провадження № 3/461/2498/25).

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України 605 гривень 60 копійок судового збору.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Олександр КІТОВ