Ухвала від 15.09.2025 по справі 380/15631/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/15631/25

УХВАЛА

про перехід з спрощеного провадження в загальне позовне провадження

15 вересня 2025 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Андрусів У. Б., розглянувши клопотання представника відповідача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства «ГАЛКОМСЕРВІС» до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «ГАЛКОМСЕРВІС» (місцезнаходження: вул. Шевченка, буд. 224, корпус 1, м. Золочів, Львівська обл., 80700; ЄДРПОУ 31489950) пред'явило позов до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (місцезнаходження: вул. Стрийська, буд. 35, м. Львів, 79026; ЄДРПОУ 43968090), у якому просить суд: визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 17.04.2025: №17297/13-01-07-02, №17298/13-01-07-02, прийняті на підставі акту перевірки №11395/13-01-07-02/31489950 від 12.03.2025 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки Приватне підприємство «Галкомсервіс» з питань проведення взаємовідносин із ТОВ «СІТРОНІК» (41125086) за період жовтень 2018 року, ТОВ «ЮНІВЕРСАЛ АВТО» (42321730) за період листопад 2018 року, ТОВ «ТРАНСПОСТАЧ СІТІ» (41615166) за період грудень 2018 року, ТОВ «БОРИСФЄН ЛТД» (42527260) за період вересень 2019 року та правомірності їх відображення у податкових деклараціях з податку на додану вартість та податковій декларації з податку на прибуток».

Ухвалою судді від 05.08.2025 позовну заяву залишено без руху, позивачу встановлено десятиденний строк для усунення недоліків.

На виконання вимог цієї ухвали 08.08.2025 позивач подав заяву про усунення недоліків, до якої додав платіжну інструкцію про сплату судового збору.

Ухвалою судді від 13.08.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

12.09.2025 представник відповідача подав клопотання про розгляд справи у порядку загального позовного провадження. Клопотання мотивовано тим, що справа не відноситься до справ незначної складності (оскарження податкових повідомлень-рішень від 17.04.2024 №17297/13-01-07-02 (Форма «Р») про заниження суми податку на прибуток на загальну суму 958 569 грн., у тому числі за 4 квартал 2018 року у сумі 646 622 грн. та за 3 квартал 2019 року у сумі 311 947 гривень; від 17.04.2025№17298/13-01-07-02 (Форма «Р») про заниження суми податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 1064 446 грн, в тому числі жовтень 2018 року - 454154 грн, листопад 2018 року -145294 грн, грудень 2018 року - 118390 грн, вересень 2019 року - 346608 грн на загальну суму 2023015,00 грн.), необхідністю у витребуванні додаткових доказів чи допиті свідків.

Вирішуючи питання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження в адміністративній справі, суд керується таким.

Згідно з приписами ч. 1, 3 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною 4 ст. 257 КАС України закріплено вичерпний перелік справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження, а саме справи щодо:

- оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;

- оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

- примусового відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;

- оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує: для юридичних осіб - п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; для фізичних осіб та фізичних осіб - підприємців - сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

- оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»;

- оскарження індивідуальних актів Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, рішень Кабінету Міністрів України, визначених частиною першою статті 2661 цього Кодексу.

Законом України від 19.06.2024 №3831-IX «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо гарантування права на судовий захист у малозначних спорах» зазначену норму узгоджено з приписами ч. 4 ст. 12 КАС України, якою визначено перелік справ, що розглядаються виключно за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до ч. 3 ст. 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

За правилами ч. 6 ст. 260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

З урахуванням ціни позову, предмету та підстав позову, характеру спірних правовідносин суд дійшов висновку про доцільність переходу до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче судове засідання.

Частиною 4 ст. 173 КАС України регламентовано, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Водночас суд роз'яснює учасникам справи, що відповідно до ч. 4 ст. 180 КАС України клопотання та заяви учасника справи з питань, визначених у ч. 3 цієї статті, подані після закриття підготовчого засідання, залишаються без розгляду, за винятком випадків, коли вони стосуються доказів, поданих після закриття підготовчого засідання.

Керуючись ст. 12, 248, 256, 257, 260 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Клопотання представника відповідача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження задовольнити.

2. Перейти до розгляду справи за позовом Приватного підприємства «ГАЛКОМСЕРВІС» до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень за правилами загального позовного провадження.

3. Призначити у справі підготовче судове засідання на 10 жовтня 2025 року о 16:00 год., яке відбудеться у приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2, 2-й поверх, зал судових засідань №1).

4. Копію цієї ухвали надіслати сторонам.

5. Повідомити сторін про наявність у Львівському окружному адміністративному суді можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяАндрусів Уляна Богданівна