Рішення від 15.09.2025 по справі 320/15790/23

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2025 року № 320/15790/23

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Панченко Н.Д., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу у місті Києві за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Слов'янський електро - технічний завод» до Антимонопольного комітету України, треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю «Електрофарфор 2000», Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Вольтен», Публічне акціонерне товариства «Центренерго» про визнання протиправним та скасування рішення і зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Слов'янський електро-технічний завод» з позовом до Антимонопольного комітету України, треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю «Електрофарфор 2000», Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Вольтен», Публічне акціонерне товариства «Центренерго», у якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати Рішення №4641-р/пк-пз від 12.04.2023, прийняте Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, за результатами розгляду Скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕКТРОФАРФОР 2000» №193 від 03.04.2023 (№UA-2023-03-16-010274-a.b1) у процедурі закупівлі №UA-2023-03-16-010274-а за Лотом 2.

Позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що замовником згідно з тендерною документацією не вимагалося надання сертифіката відповідності на етапі подання тендерних пропозицій, тому пропозиція відповідала тендерній документації і відповідно були відсутні підстави для прийняття оскаржуваного рішення відповідача.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 07 червня 2023 року відкрите спрощене провадження. Розгляд справи вирішено здійснювати без повідомлення (виклику) сторін та запропоновано відповідачу надати суду відзив на адміністративний позов протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали.

Відповідач надав до суду відзив, де зазначив, що оскаржуване рішення прийняте в межах повноважень, у спосіб та строк, визначені чинним законодавством України і є правомірним.

Також, відповідачем заявлялося клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Проте, відповідне клопотання задоволенню не підлягає у зв'язку з його необґрунтованістю.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що 16.03.2023 Публічним акціонерним товариством «ЦЕНТРЕНЕРГО» (далі - ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО», замовник, третя особа-3) на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель https://prozorro.gov.ua було оприлюднене Оголошення про проведення процедури закупівлі у формі відкритих торгів №UA-2023-03-16-010274-а, предмет закупівлі: « 44110000-4 Конструкційні матеріали (Ізолятори електричні керамічні)».

Свої тендерні пропозиції для участі у торгах по предмету закупівлі « 44110000-4 Конструкційні матеріали (Ізолятори електричні керамічні)» (Лот 2) подали наступні учасники: Товариство з обмеженою відповідальністю «СЛОВ'ЯНСЬКИЙ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНИЙ ЗАВОД» (далі - ТОВ «СЕТЗ», позивач), Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕКТРОФАРФОР 2000» (далі - ТОВ «ЕЛЕКТРОФАРФОР 2000», третя особа-1) та Товариство з обмеженою відповідальністю «НАУКОВО-ВИРОБНИЧІ ПІДПРИЄМСТВО «ВОЛЬТЕН» (далі - ТОВ «НВП «ВОЛЬТЕН», третя осооа-2).

24.03.2023 відбулось розкриття тендерних пропозицій учасників процедури закупівлі, за результатами оцінки яких переможцем торгів визначено ТОВ «СЕТЗ», учасника з найнижчою ціновою пропозицією (978093,40 грн).

29.03.2023 на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель замовником було оприлюднене рішення, оформлене протоколом №28-РТП від 29.03.2023, яким переможцем процедури закупівлі визнано ТОВ «СЕТЗ» з вартістю остаточної комерційної (цінової) пропозиції - 978093,40 грн.

03.04.2023 ТОВ «ЕЛЕКТРОФАРФОР 2000», не погоджуючись з рішенням замовника про визначення переможця процедури закупівлі, звернулось зі Скаргою №193 від 03.04.2023 до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі - Колегія АМКУ), в якій просило: прийняти рішення про встановлення порушень закупівлі Лоту 2 у процедурі закупівлі №UA-2023-03-16-010274-а; зобов'язати замовника (ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО») скасувати рішення про визнання переможцем процедури закупівлі в електронній системі закупівель №UA-2023-03-l6-010274-а - ТОВ «СЕТЗ», що оформлено протоколом №28-РТП від 29.03.2023; зобов'язати замовника (ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО») розглянути наступну тендерну пропозицію у списку пропозицій, що розташовані за результатами їх оцінки, починаючи з найкращої пропозиції у закупівлі Лоту 2 у процедурі закупівлі №UA-2023-03-16-010274-а.

В обґрунтування Скарги ТОВ «ЕЛЕКТРОФАРФОР 2000» посилалось на те, що в тендерній пропозиції ТОВ «СЕТЗ» (переможця торгів) відсутній сертифікат відповідності на Ізолятор ПС-70Е, надання якого було обов'язковим згідно Додатку 3 до Тендерної документації, а відтак дана пропозиція підлягала відхиленню як така, що не відповідала умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації.

ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО» (замовником) по вказаній Скарзі подані Пояснення, в яких замовник не погодився з доводами скаржника та зазначив, що тендерна пропозиція ТОВ «СЕТЗ» повністю відповідала вимогам тендерної документації, а умовами Додатку З (окрім пункту 10) до Тендерної документації не передбачено вимог щодо надання будь-яких документів саме в складі тендерної пропозиції учасника, позаяк сертифікати відповідності, видані органами з оцінки відповідності, вимагаються замовником при постачанні продукції, а не в складі тендерної пропозиції учасника.

12.04.2023 Колегія АМКУ, розглянувши Скаргу ТОВ «ЕЛЕКТРОФАРФОР 2000», прийняла Рішення №4641-р/пк-пз від 12.04.2023 (далі - оскаржуване рішення), відповідно до якого Скаргу задоволено частково; зобов'язано ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО» скасувати рішення про визначення ТОВ «СЕТЗ» переможцем за процедурою закупівлі « 44110000-4 Конструкційні матеріали (Ізолятори електричні керамічні)», оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за №UA-2023-03-16-010274-а, за лотом 2.

Не погоджуючись з зазначеним рішенням колегії АМКУ позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад встановлює Закон України "Про публічні закупівлі" (надалі - Закон).

Зазначеним Законом на Комітет покладено функції органу оскарження.

Порядок та умови здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування визначається Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі - Особливості).

Відповідно до частини першої статті 1 Закону тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель.

Тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Відповідно до пункту 24 Особливостей Замовник самостійно та безоплатно через авторизований електронний майданчик оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 11 червня 2020 р. № 1082, та цих особливостей оголошення про проведення відкритих торгів та тендерну документацію не пізніше ніж за сім днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.

Тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.

Відповідно до частини першої статті 22 Закону тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення конкурентних процедур закупівель в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Тендерна документація не є об'єктом авторського права та/або суміжних прав.

Частиною другою статті 22 Закону передбачено, що у тендерній документації зазначаються такі відомості, зокрема, інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цього Закону.

Інформація про маркування, протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність предмета закупівлі встановленим замовником вимогам (у разі потреби).

Відповідно до частини третьої статті 22 Закону тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.

Згідно із статтею 23 Закону технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики. Характеристики товарів, робіт або послуг можуть містити опис конкретного технологічного процесу або технології виробництва чи порядку постачання товару (товарів), виконання необхідних робіт, надання послуги (послуг).

Технічні специфікації можуть бути у формі переліку експлуатаційних або функціональних вимог, у тому числі екологічних характеристик, за умови, що такі вимоги є достатньо точними, щоб предмет закупівлі однозначно розумівся замовником і учасниками.

У разі якщо вичерпний опис характеристик скласти неможливо, технічні специфікації можуть містити посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов'язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами. До кожного посилання повинен додаватися вираз "або еквівалент".

Технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб'єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз "або еквівалент".

Відповідно до статті 26 Закону тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, наявність/відсутність підстав, установлених у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.

Відповідно до частини дев'ятої статті 29 Закону після оцінки пропозицій/пропозицій замовник розглядає на відповідність вимогам документації/оголошення про проведення спрощеної закупівлі пропозицію/пропозицію, яка визначена найбільш економічно вигідною.

Відповідно до частини першої статті 18 Закону Комітетом як органом оскарження з метою неупередженого та ефективного захисту прав та законних інтересів осіб, пов'язаних з участю у процедурах закупівлі, утворена Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (надалі - Колегія). Рішення Колегії ухвалюються від імені Антимонопольного комітету України.

Відповідно до пункту 52 Особливостей (в редакції станом на оголошення процедури закупівлі) оскарження відкритих торгів відбувається відповідно до статті 18 Закону з урахуванням цих особливостей.

Відповідно до пункту 53 Особливостей Скарга до органу оскарження подається суб'єктом оскарження у формі електронного документа через електронну систему закупівель.

Якщо оскаржуються умови тендерної документації, разом із скаргою повинно бути завантажене документальне підтвердження/докази.

За подання скарги до органу оскарження справляється плата через електронну систему закупівель.

Після здійснення оплати скарга автоматично вноситься до реєстру скарг і формується її реєстраційна картка, яка разом із скаргою автоматично оприлюднюється в електронній системі закупівель.

Товариством з обмеженою відповідальністю "ЕЛЕКТРОФАРФОР 2000" (надалі Скаржник) через електронну систему закупівель до органу оскарження була подана скарга від 03 квітня 2023 року № UA-2023-03-16-010274-a.bl (надалі - Скарга) щодо порушення публічним акціонерним товариством "Центренерго" (надалі - Замовник) порядку проведення процедури закупівлі за предметом "44110000-4 Конструкційні матеріали (Ізолятори електричні керамічні)", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2023-03-16-010274-а (надалі - Процедура закупівлі).

Скаржник зазначав, що Додатком №3 Документації "Процедура закупівлі - відкриті торги з особливостями" на закупівлю 44110000-4 Конструкційні матеріали (Ізолятори електричні керамічні) за Лотом 2 визначено технічні вимоги на закупівлю товарів 44110000- 4 Конструкційні матеріали (Ізолятори електричні керамічні), а саме:

- Ізолятор ИОР-Ю-3,75 УХЛ2 або еквівалент. UHOM - 10 кВ, Мінімальна механічна руйнуюча сила на вигин - 3,75 кН, Матеріал ізоляційної частини - порцеляна (ИНЯЖ.686113.007СБ або еквівалент);

- Ізолятор ИОС-35-1000 УХЛ1 або еквівалент. UHOM - 35 кВ, Мінімальна механічна руйнуюча сила на вигин - 10 кН, Довжина шляху витоку > 90 см, Матеріал ізоляційної частини -порцеляна (НИЮД.686143.017 СБ або еквівалент);

- Ізолятор ИОС-110-400 1-М УХЛ1 або еквівалент. UHOM - ПО кВ, Мінімальна механічна руйнуюча сила на вигин - 6 кН, Довжина шляху витоку > 205 см, Матеріал ізоляційної частини - порцеляна (НИЮД.686144.004 СБ або еквівалент);

- Ізолятор ПС-70Е або еквівалент. Мінімальне механічне руйнуюче навантаження - 70 кН, Мінімальне механічне руйнуюче навантаження залишку ізолятора - 56 кН, Діаметр - 225 мм, Будівельна висота - 127+4/146+4 мм, Сферичне з'єднання - 16 мм, Пробивна напруга в ізоляційному середовищі >130 кВ, Витримувана напруга (в сухому стані) - 70 кВ, Витримувана напруга під дощем > 40 кВ, Витримувана імпульсна напруга 1,2/50 > +100/-100 кВ, Довжина шляху витоку > 320 мм. Матеріал ізоляційної частини - скло (ДСТУ 2203-93 або ТУ У 26.1- 00130441-027:2011 або еквівалент).

Відповідно до документації Замовника (п. 6.1.) учасники процедури закупівлі повинні надати у складі пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, установленим замовником.

Пунктом 6.4 документації Замовника визначено необхідні технічні вимоги зазначені у Додатку №3 документації, а саме:

- довідка згідно з Додатком №1 до Технічних вимог;

- інші документи /сертифікати, плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі, довідки, протокол випробувань та ін.), у разі зазначення відповідних вимог та способу їх підтвердження у Додатку №3 до документації.

Так, пунктом 7 Додатку №3 до документації визначено, що продукція повинна відповідати чинним ГОСТ, ДСТУ, ТУ тощо та підтверджуватися сертифікатами відповідності, виданими органами з оцінки відповідності.

Водночас, з метою підтвердження вимог щодо предмета закупівлі ТOB «СЛОВ'ЯНСЬКИЙ ЕЛЕКТРО-ТЕХНІЧНИЙ ЗАВОД» було надано довідку, що підтверджує відповідність пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмету закупівлі та надано сертифікати відповідності та надано сертифікати відповідності щодо предмета закупівлі.

При цьому, до тендерної пропозиції було долучена два сертифікати відповідності на ізолятори ИОС і С, ИО і ИОР.

Так, відповідно до сертифікату відповідності UA 04-23, що виданий ТОВ "ЦПВ "УКРСЕРТИФІКАЦІЯ" (термін дії: з 16.03.2023 до 15.03.2025), продукція - ізолятори керамічні опорні стрижньові серії ИОС і С напругою 20 кВ; 35 кВ; 110 кВ відповідає вимогам ТУ У 26.2-00214652-001:2007 "Ізолятори керамічні опорні стрижньової серії ИОС і С Технічні умови" пп.3.2. табл. 6 пп. 3.3., табл. 8; ДСТУ ІЕС 60168:2009 "Ізолятори керамічні та скляні опорні для зовнішніх і внутрішніх систем на номінальну напругу понад 1000 В. Випробування.

Відповідно до сертифікату відповідності UA 05-22, що виданий ТОВ "ЦПВ "УКРСЕРТИФІКАЦІЯ" (термін дії: з 12.02.2022 до 28.04.2023), продукція - ізолятори керамічні опорні серії ИО і ИОР напругою 6 кВ, 10 кВ, 20 кВ відповідає вимогам ТУ У 23.4- 36368912-012:2019 пп. 3.2 табл.6 (пок. 1,3,4,9,10,11), пп. 3.3. табл. 8 (пок. 3,4,10); ДСТУ ІЕС 60168:2009 "Ізолятори керамічні та скляні опорні для зовнішніх і внутрішніх систем на номінальну напругу понад 1000 В. Випробування".

Відтак, як вбачається із сертифікатів відповідності ТОВ "СЛОВ'ЯНСЬКИЙ ЕЛЕКТРО-ТЕХНІЧНИЙ ЗАВОД", не було надано сертифікат на Ізолятор ПС-70Е або еквівалент, який визначений Додатком №3 Документації "Процедура закупівлі - відкриті торги з особливостями" на закупівлю 44110000-4 Конструкційні матеріали (Ізолятори електричні керамічні) за Лотом 2.

Відтак, як зазначив в оскаржуваному рішенні відповідач, пропонований учасником товар не відповідає технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі наведених в Додатку №3 документації, у зв'язку з відсутністю сертифіката відповідності на Ізолятор ПС-70Е або еквівалент, який визначений Додатком №3 Документації.

Отже, відповідачем в оскаржуваному рішенні було встановлено, що у складі Пропозиції Переможця відсутній сертифікат відповідності, виданий органом з оцінки відповідності, зокрема, на ізолятор ПС-70Е.

При цьому, на інші ізолятори згідно з найменуванням за лотом 2 подавалися сертифікати відповідності відповідно до тендерної пропозиції позивача.

Водночас якщо позивач вважав, що на етапі подачі тендерних пропозицій відсутня необхідність надання сертифікатів відповідності на товари і їх необхідно надавати виключно на етапі безпосередньо постачання таких товарів, то чому позивач надав сертифікати відповідності на інші ізолятори (ИОС і С, ИО і ИОР), в той час як на ізолятор ПС-70Е такий сертифікат до тендерної пропозиції долучений не був.

Відповідна суперечність у позиції позивача не знайшла свого відображення та пояснень у матеріалах позовної заяви.

Крім цього, з аналізу решти положень тендерної документації, в тому числі Додатку №5 «Проєкт договору про закупівлю (поставку) товарів» судом не встановлено вимогу надання сертифікату відповідності під час постачання товару, оскільки, зокрема п. 5.8 проєкту договору передбачає, що при поставці Продукції Постачальник зобов'язаний надати Покупцю необхідні приналежності та наступні оригінали документів:

- рахунку-фактуру;

- відповідних товаросупроводжувальних накладних;

- іншої документації на продукцію згідно умов Договору.

Тобто, інша документація на продукцію згідно умов Договору має загальний неконкретизований характер, при цьому проєкт договору згідно з Додатку №5 не містить будь-яких згадок про сертифікат відповідності.

Тому, суд критично сприймає твердження позивача, що вимога стосовно надання сертифікатів відповідності стосується виключно етапу постачання після укладання договору.

Підсумовуючи вищенаведене, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до пункту 1 розділу 3 Документації Пропозиція, яка подається учасником процедури закупівлі, складається, зокрема, з:

1.1.3 Інформації про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі (необхідні технічні вимоги зазначені у Додатку №3 до документації)

- довідка згідно з Додатком №1 до Технічних вимог за підписом уповноваженої осо и учасника та печаткою (у разі її використання);

- інші документи (сертифікати, плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі, довідки, протоколи випробувань та ін.), у разі зазначення відповідних вимог та способу їх підтвердження у Додатку №3 до документації.

Відповідно до пункту 6 розділу 3 Документації учасники процедури закупівлі повинні надати у складі пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, установленим замовником;

Необхідні технічні вимоги зазначені у Додатку №3 до цієї документації:

- довідка згідно з Додатком №1 до Технічних вимог;

- інші документи (сертифікати, плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі, довідки, протокол випробувань та ін.), у разі зазначення відповідних вимог та способу їх підтвердження у Додатку №3 до Документації.

Додаток 3 Документації містить технічні вимоги на закупівлю товарів 44110000-4 Конструкційні матеріали (Ізолятори електричні керамічні), зокрема: Лот№ 2; Ізолятор ПС-70Е або еквівалент. ДСТУ 2203-93 або ТУ У 26.1-00130441- 027:2011 або еквівалент.

Відповідно до п. 7 Додатка №3 Продукція повинна відповідати чинним ГОСТ, ДСТУ, ТУ тощо та підтверджуватися сертифікатами відповідності, виданими органами з оцінки відповідності.

На виконання зазначених вимог позивачем надані сертифікати відповідності на інші ізолятори за лотом №2 (ИОС і С, ИО і ИОР), в той час як на ізолятор ПС-70Е такий сертифікат до тендерної пропозиції долучений не був.

Тому суд вважає, що відповідач прийшов до правильних висновків у оскаржуваному рішенні, що тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, що в свою чергу є підставою для відхилення тендерної пропозиції відповідно до Закону та Особливостей.

Статтями 72-76 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Враховуючи викладене, оцінивши достовірність та достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, відповідно до свого внутрішнього переконання, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню.

Відповідно, розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись статтями 9, 72-77, 90, 242-246, 255, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Слов'янський електро-технічний завод» до Антимонопольного комітету України, треті особи Товариство з обмеженою відповідальністю «Електрофарфор 2000», Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Вольтен», Публічне акціонерне товариства «Центренерго» про визнання протиправним та скасування рішення і зобов'язання вчинити певні дії відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 15.09.2025.

Суддя Панченко Н.Д.