Рішення від 12.09.2025 по справі 200/4586/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2025 року Справа№200/4586/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голуб В.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення від 03.03.2025 № 057050010824, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Донецького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення від 03.03.2025 № 057050010824, зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначила, що на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 12.12.2024 у справі № 200/8188/24 їй нараховано пенсію за віком з 13.11.2024 на пільгових умовах за Списком № 2 на підставі пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції згідно з рішенням Конституційного Суду України від 23 січня 2020 року № 1-з/2020. Разом з тим позивачка вважає, що пенсія їй має бути нарахована з дати набуття такого права, а саме з 13.10.2022, у зв'язку з чим ОСОБА_1 звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії. Проте, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 03.03.2025 № 057050010824 у такому перерахунку було відмовлено, що і зумовило звернення позивачки до суду з позовом, у якому остання просить суд:

визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 03.03.2025 № 057050010824 про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 на підставі пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції згідно з рішенням Конституційного Суду України від 23 січня 2020 року № 1-з/2020 та відповідно до п. 14-6.2 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 13.10.2022;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нарахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 за віком на пільгових умовах за Списком № 2 на підставі пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції згідно з рішенням Конституційного Суду України від 23 січня 2020 року № 1-з/2020 та відповідно до п. 14-6.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 13.10.2022 по 13.11.2024.

Відповідач позов не визнав. В обґрунтування незгоди з позовними вимогами зазначив, що на момент звернення до органів Фонду та прийняття оскаржуваного рішення про відмову в призначенні пенсії, норми Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не визнавались такими, що не відповідають положенням Конституції України (неконституційними), є чинними у відповідній редакції та повинні бути враховані Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, а тому відсутні підстави для призначення позивачці пенсії на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції згідно з рішенням Конституційного Суду України від 23 січня 2020 року № 1-з/2020. Крім того, відповідач зазначає, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. З огляду на вказане, відповідач просив відмовити у задоволенні позову.

30 червня 2025 рок Донецький окружний адміністративний суд прийняв до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення від 03.03.2025 № 057050010824, зобов'язання вчинити певні дії, та відкрив провадження по справі № 200/4586/25. Розгляд адміністративної справи суд вирішив здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Ухвалою від 12 вересня 2025 року суд відмовив у задоволенні клопотання представниці відповідача про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення від 03.03.2025 № 057050010824, зобов'язання вчинити певні дії.

За приписами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення сторін.

Разом з тим, суд зазначає, що Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку із військовою агресією Російської Федерації в Україні введено воєнний стан із 5 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Надалі дію воєнного стану продовжено та на момент винесення рішення суду він діє.

З огляду на введення на території України воєнного стану, справа розглянута судом протягом розумного строку.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивачка, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою України та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , про що свідчать копії паспорта серії НОМЕР_1 .

13.11.2024 ОСОБА_1 , у віці 52 роки 01 місяць, звернулась до органів Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком. Крім того, позивачкою подано заяву, у якій вона просила призначити пенсію з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку.

Заява позивачки про призначення пенсії була розглянута Головним управлінням Пенсійного фонду України в Миколаївській області за принципом екстериторіальності.

На підставі поданих документів, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Миколаївській області прийнято рішення від 20.11.2024 № 057050010824 про відмову у призначенні пенсії.

За результатами розгляду наданих заявницею документів встановлено, що її страховий стаж становить 36 років 06 місяці 27 днів (в том числі додатково за повних 05 років роботи за Списком № 1). Пільговий стаж роботи за Списком № 2 становить 18 років 05 місяців 0 днів. До пільгового стажу роботи за Списком № 2 не зараховано періоди роботи протягом липня 1991 року - вересня 2003 року, травня 2009 року - червня 2022 року, згідно з довідками про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 27.03.2023 №№ 383, 384, 385, 386, 388, оскільки довідки не відповідають вимогам додатку № 5 до п. 20 Порядку № 637, а саме відсутній підпис директора підприємства. Не підтверджено документально право, виконуючому обов'язки директора з персоналу та соціальних питань, на підпис довідок про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за віком. Крім того, вищевказані довідки не засвідчені печаткою підприємства, наявні лише печатки “Дирекції з персоналу та соціальних питань» До пільгового стажу роботи за Списком № 1 не зараховано період роботи з 09.09.2003 по 06.05.2009, згідно з довідкою про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 27.03.2023 № 387, оскільки довідки не відповідають вимогам додатку № 5 до п. 20 Порядку № 637, а саме відсутній підпис директора підприємства. Не підтверджено документально право виконуючому обов'язки директора з персоналу та соціальних питань на підпис довідок про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за віком. Крім того, вищевказані довідки не засвідчені печаткою підприємства, наявні лише печатки “Дирекції з персоналу та соціальних питань».

На підставі пункту 1 частини 2 статті 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» позивачці відмовлено у призначенні пенсії у зв'язку із відсутністю необхідного пільгового стажу для призначення пенсії по Списку № 1 та у зв'язку з недосягненням пенсійного віку; за пунктом 2 частини 2 статті 114 Закону № 1058 відмовлено у зв'язку із не досягненням позивачкою пенсійного віку по Списку № 2.

Вважаючи рішення пенсійного органу протиправним позивачка звернулась до суду з позовом.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 12 грудня 2024 року по справі № 200/8188/24 позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області від 20.11.2024 № 057050010824 про відмову ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 на підставі пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 13.11.2024 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 на підставі пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції згідно з рішенням Конституційного Суду України від 23 січня 2020 року № 1-з/2020 з дати набуття такого права та із врахуванням при розрахунку пільгового стажу інформації, що викладена у довідках від 27.03.2023 №№ 383, 384, 385, 386, 387, 388, виданих ПрАТ «ММК Ілліча». У решті позовних вимог відмовлено.

На виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 12 грудня 2024 року по справі № 200/8188/24 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Миколаївській області в добровільному порядку, в межах покладених судом зобов'язань, з 13.11.2024 призначено пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 на підставі пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції згідно з рішенням Конституційного Суду України від 23 січня 2020 року № 1-з/2020, з урахуванням при розрахунку пенсії пільгового стажу (довідки від 27.03.2023 № 383, 384, 385, 386, 387, 388, видані ПрАТ «ММК Ілліча»).

У листі від 28 січня 2025 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомлено позивачку, що зобов'язання щодо призначення пенсії з більш раннього строку (13.11.2022 ) в рішенні суду відсутні. Також зазначено, що рішення суду від 12.12.2024 по справі № 200/8188/24 не містить жодного зобов'язання до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Позивачка звернулась до органів Пенсійного фонду України із заявою від 23.02.2025 про перерахунок пенсії.

Проте рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 03.03.2025 № 057050010824 відмовлено ОСОБА_1 у перерахунку пенсії. У рішенні зазначено, за матеріалами пенсійної справи пенсія на пільгових умовах ОСОБА_1 була призначена органами Пенсійного фонду України згідно з рішенням суду від 12.12.2024 № 200/8188/24 з дати звернення за призначенням від 13.11.2024 № 17520. Для призначення пенсії з 13.10.2022 відповідно до заяви від 23.02.2025 № 2901 підстави відсутні.

Вважаючи протиправним рішення про відмову у перерахунку пенсії, позивачка звернулась до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Згідно з положеннями статті 5 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV), цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Суд зазначає, що не є спірним питанням та встановлено рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 12 грудня 2024 року по справі № 200/8188/24, що ОСОБА_1 має право на пенсію, адже на час звернення із заявою про призначення пенсії досягла віку 52 роки 01 місяць, мала страховий стаж 36 років 06 місяці 27 днів, стаж роботи за Списком № 2 - 18 років 05 місяців.

При цьому, згідно з пунктом «б» статті 13 Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» в редакції, чинній до внесення змін Законом України від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (далі - Закон № 213-VІІІ), на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:

чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;

жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Отже, суд зазначає, що позивачка має право на пенсію після досягнення нею 50 років.

Пунктом 1 частини першої статті 45 Закону № 1058-IV передбачено, що пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

При цьому, Законом України від 20 березня 2023 року № 2981-IX «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пенсії особам, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії» (далі - Закон № 2981-IX) пункт 14-6 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 49-51, ст. 376 із наступними змінами) доповнено підпунктом 14-6.2 такого змісту: «14-6.2. Тимчасово, у період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення або скасування, для осіб, які проживають/проживали на території, на якій ведуться (велися) бойові дії, та/або на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, у разі якщо звернення за призначенням пенсії відбулося в період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення або скасування, за умови що передбачений частиною першою статті 45 цього Закону строк звернення за призначенням відповідної пенсії не сплив станом на 24 лютого 2022 року, пенсія призначається за віком - з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку».

Згідно з пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2981-IX встановлено, що особам, які проживають/проживали на території, на якій ведуться (велися) бойові дії, та/або на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України та яким у період з 24 лютого 2022 року до набрання чинності цим Законом, крім тих осіб, у яких строк звернення за призначенням відповідної пенсії сплив станом на 24 лютого 2022 року, пенсію призначено з дня звернення, за їх бажанням пенсія обчислюється з урахуванням положень підпункту 14-6.2 пункту 14-6 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

В пояснювальній записці до проєкту Закону України «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пенсії особам, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де ведуться бойові дії» зазначено наступне: «у різний період після повномасштабного вторгнення окупованими були близько 20 відсотків території України, а сотні тисяч громадян України опинились в окупації. Однією з гострих проблем для осіб, які досягли пенсійного віку або стали особами з інвалідністю, та які опинились в окупації, є призначення та отримання пенсійних виплат. Проблема полягає в тому, що особи, які досягли пенсійного віку або стали особами з інвалідністю та проживають на тимчасово окупованій території або на території, де ведуться бойові дії, з незалежних від них причин не можуть безпосередньо звернутись до органів Пенсійного фонду України у зв'язку із тимчасовою неможливістю здійснювати свої повноваження такими органами на тимчасово окупованих територіях, а через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України можливості подати заяву та підтверджуючі документи немає можливості у зв'язку із відсутністю на окупованих територіях інтернет-зв'язку та українського мобільного зв'язку. Таким чином, зазначені особи з об'єктивних причин позбавлені можливості звернутись за призначенням пенсії у встановленому станом на даний час порядку.».

Тобто, вчинено дії щодо захисту та відновлення прав осіб, які проживають або проживали на окупованій території або в зонах ведення бойових дій, та з незалежних від себе причин не могли безпосередньо звернутися до Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії.

Відтак, у період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення або скасування за бажанням особи, яка проживала на тимчасово окупованій території України, і якій призначено пенсію за віком з дня звернення, що відбулося в період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення або скасування, пенсія за віком обчислюється з дня, що настає за днем досягнення такою особою пенсійного віку.

Виходячи зі змісту Закону № 2981-IX суд доходить висновку, що органи Пенсійного фонду України зобов'язані обчислювати пенсію за віком вищенаведеним особам з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, на підставі звернення, яке подано, як до набрання чинності Законом № 2981-ІХ, так і після.

Як вбачається з матеріалів справи, 12.10.2022 позивачці виконалось 50 років. При цьому, із заявою про призначення пенсії вона звернулась 13.11.2024.

Позивачка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Водночас, відповідно до пункту 2 розділу ІІ Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004 (у редакції, чинній на дату виникнення спірних правовідносин), вся територія Маріупольського району Донецької області (в тому числі м. Маріуполь) віднесена до територій України, які тимчасово окуповані Російською Федерацією.

Відтак, є підстави вважати, що на позивачку розповсюджуються положення підпункту 14-6.2 пункту 14-6 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

З огляду на вказане, суд зазначає, що пенсія позивачці має бути призначена саме з 13.10.2022, тобто з дня, що настає за днем досягнення нею пенсійного віку.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідачем протиправно прийнято рішення від 03.03.2025 № 057050010824 про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 на підставі пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції згідно з рішенням Конституційного Суду України від 23 січня 2020 року № 1-з/2020 та відповідно до п. 14-6.2 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 13.10.2022, а тому суд вважає за необхідне скасувати його.

Крім того, з метою повного та всебічного захисту позивачки, суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 на підставі пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції згідно з рішенням Конституційного Суду України від 23 січня 2020 року № 1-з/2020 та відповідно до п. 14-6.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 13.10.2022 по 13.11.2024.

Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до пункту 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 09 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Згідно з частиною другою статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

З огляду на вказане, позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення від 03.03.2025 № 057050010824, зобов'язання вчинити певні дії підлягає задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи викладене, позов ОСОБА_1 є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з наявних матеріалів справи, при зверненні до адміністративного суду з позовною заявою позивачкою було сплачено судовий збір у розмірі 968, 96 грн.

Таким чином, сплачений позивачкою судовий збір у розмірі 968, 96 грн. підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивачки.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 12, 72-77, 94, 132, 139, 192-193, 242-246, 255-258, 262, 293, 295, 297 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправним та скасування рішення від 03.03.2025 № 057050010824, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 03.03.2025 № 057050010824 про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 на підставі пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції згідно з рішенням Конституційного Суду України від 23 січня 2020 року № 1-з/2020 та відповідно до п. 14-6.2 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 13.10.2022.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 на підставі пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції згідно з рішенням Конституційного Суду України від 23 січня 2020 року № 1-з/2020 та відповідно до п. 14-6.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 13.10.2022 по 13.11.2024.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 968, 96 грн. (дев'ятсот шістдесят вісім гривень дев'яносто шість копійок).

Повний текст рішення складено та підписано 12 вересня 2025 року.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.А. Голуб