Іменем України
"15" вересня 2025 р. Справа153/1428/25
Провадження3/153/698/25-п
Код суду: 231
Суддя Ямпільського районного суду Вінницької області Швець Р.В. за участю секретаря судового засідання Гуцол Т.Ю., прокурора Притуляка С.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, депутата Ямпільської міської ради, голова СФГ «Мрія» за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , будучи депутатом 8 скликання Ямпільської міської ради Могилів-Подільського району Вінницької області, являючись згідно п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна) в чому вбачається ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав. Вказав, що поважних причин для несвоєчасного подання декларації за 2023 рік в нього не було.
Прокурор Притуляк С.М. в судовому засіданні просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки наявні підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності. Просив накласти на ОСОБА_1 штраф в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, врахувавши думку прокурора та дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , суд дійшов наступних висновків.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до рішення №1 від 17.11.2020 «Про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів Ямпільської міської ради VІІІ скликання» та списку депутатів Ямпільської міської ради VІІІ скликання станом на 14.03.2025 встановлено, що ОСОБА_1 є депутатом Політичної партії «За майбутнє».
Відповідно до п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови віднесені до суб'єктів, на яких поширюється дія вказаного закону.
За ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має права приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Роз'ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13.11.2023 вказано, що особам, які до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання, функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», вже перебували і продовжують перебувати у складі відповідних комісій (пп. «г» п. 1, пп. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 такого Закону), слід подати лише щорічну декларацію з позначкою «я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування» за 2023 рік до 31.03.2024 включно.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, було встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за типом «щорічна» за 2023 рік лише 21.02.2025 о 19 год. 15 хв., поважних причин несвоєчасного подання ним декларацій, судом не встановлено.
Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі по адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, тощо.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №565 від 15.08.2025; копією декларації за 2023 рік; постановою про закриття кримінального провадження від 27.06.2025; копією витягу з ЄРДР №42025022220000012 від 03.02.2025; копіями рапортів від 09.02.2025 та від 10.02.2025; копією запиту голові Національного агентства з питань запобігання корупції; копією відповіді №47-07/20615-25 від 11.03.2025; копією повідомлення заступника керівника Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій від 11.03.2025 №47-07/20505-25; копією відомості про сертифікат суб'єкта декларування ОСОБА_1 від 21.03.2017; копією послідовності дій користувача ОСОБА_1 від 21.03.2017 за період з 31.12.2019 по 11.03.2025; копією повідомлення секретаря Ямпільської міської ради №02-12/126 від 14.02.2025; копією рішення №1 від 17.11.2020 «Про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів Ямпільської міської ради VІІІ скликання»; копією списку депутатів Ямпільської міської ради VІІІ скликання; копією повідомлення керівника Управління від 09.04.2025 №47-07/30455-25; копією послідовності дій користувача ОСОБА_1 від 21.03.2017 за період з 03.02.2025 по 08.04.2025; копією протоколу допиту свідка від 30.04.2025; копією повідомлення про надання інформації та документів від 13.03.2025 №31709-2025; копією повідомлення секретаря Ямпільської міської ради №02-14/278 від 19.03.2025; копією списку депутатів Ямпільської міської ради VІІІ скликання станом на 14.03.2025; копією повідомлення секретаря Ямпільської міської ради про подання декларації; копією листа-роздачі листа депутатам Ямпільської міської ради 8 скликання від 21.11.2023 №01-12/970 щодо відновлення декларування; копією витягу з протоколу 1 сесії 8 скликання від 17.11.2020; копією повідомлення про заповнення та подання декларації за 2023 рік від 10.05.2025; копією повідомлення департаменту інформаційних систем, аналітичної роботи та захисту інформації від 23.06.2025 №70-09/54329-25; копією повідомлення Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя від 26.04.2021 №47-09/27771/21; рапортом опер уповноваженого сектору (протидії корупції) УСР у Вінницькій області ДСР НПУ капітана поліції В. Корєшкова.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки він, будучи депутатом 8 скликання Ямпільської міської ради Могилів-Подільського району Вінницької області, відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» був суб'єктом декларування, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконавця функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 роки за типом «щорічна», а саме 21.02.2025, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі таких декларацій.
При призначенні адміністративного стягнення ОСОБА_1 , враховую характер скоєного правопорушення та особу винного, який визнав свою винуватість.
Обставин, які пом'якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст.ст.34, 35 КУпАП, не встановлено.
З врахуванням обставин справи та особи порушника, який визнав свою вину, вперше притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 захід адміністративного стягнення, який передбачений санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Згідно вимог ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн 60 коп. Дані щодо звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору відповідно до вимог Закону України«Про судовийзбір» у матеріалах справи відсутні.
Керуючись ст.ст.172-6, 221, 245, 283, 284 ч.1 п.1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення, у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Роз'яснити особі, щодо якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до частини 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до вимог ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Ямпільський районний суд Вінницької області.
Повний текст постанови складено 15.09.2025.
Суддя Р.В. Швець