Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
12 вересня 2025 року № 520/23958/25
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бабаєв А.І., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Слобідського об'єднаного районного у м. Харкові територіального центру підтримки та соціального захисту (61068, Харківська обл., Харківський р-н, м. Харків, просп. Героїв Харкова, 96) про зобов'язання вчинити певні дії, -
09.09.2025 року ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 та соціального захисту, в якому просить суд:
- зобов'язати Слобідський об'єднаний районний у м. Харкові територіальний центр підтримки та соціального захисту внести зміни до Єдиного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів шляхом виключення щодо ОСОБА_1 інформації про порушення правил військового обліку та подання у розшук;
- зобов'язати Слобідський об'єднаний районний у м. Харкові територіальний центр підтримки та соціального захисту повідомити Національній поліції про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення ОСОБА_1 .
- стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 та соціального захисту за рахунок його бюджетних асигнувань судові витрати зі сплати судового збору у розмірі гривень 968,96 грн. та витрати по оплаті професійної правничої допомоги у розмірі 3500 грн.
Поданий адміністративний позов відповідає вимогам ст. ст. 160, 161, 172 КАС України.
Відповідно до ст. 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.
Під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.
Так, позивач просить суд зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 та соціального захисту внести зміни до Єдиного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів шляхом виключення щодо ОСОБА_1 інформації про порушення правил військового обліку та подання у розшук.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Відповідно до ч.8 ст.5 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України.
Згідно з ч.5 ст.5 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» органами адміністрування Реєстру в межах своїх повноважень зокрема є територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
Відповідно до ч.6 ст.5 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» органи адміністрування Реєстру: 1) здійснюють аналітичну обробку даних; 2) забезпечують взаємодію щодо ведення Реєстру, контролюють повноту, відповідність та своєчасність внесення інформації, наданої державними органами, контролюють виконання рішень Держателя та розпорядника Реєстру. Орган адміністрування Реєстру має доступ до статистичних відомостей Реєстру; 3) забезпечують зберігання та резервування бази даних Реєстру, контроль за її цілісністю, дотриманням вимог законодавства та Порядку ведення Реєстру, затвердженого Кабінетом Міністрів України; 4) організовують підготовку та підвищення кваліфікації персоналу підпорядкованого органу адміністрування.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про залучення у справі в якості відповідача ІНФОРМАЦІЯ_3 .
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 48, ст. 248, ст. 256, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Залучити по справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 та соціального захисту про зобов'язання вчинити певні дії в якості відповідача ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_2 ).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Бабаєв А.І.